Eski kayınvalide kayınbaba ve çocuklarım

Yorumu
Yaşlı insanlar artık çocuklaşmışlardır sizi dinlemezler siz çocuklarlarınızla konuşun onları rahatlatın ,
Evet her geldiklerinde gözlemliyorum, problem yok gibi görünüyor, be mi çok pimoirikleniyorum acaba ?

Yorumu
Yaşlı insanlar artık çocuklaşmışlardır sizi dinlemezler siz çocuklarlarınızla konuşun onları rahatlatın ,
Evet her geldiklerinde gözlemliyorum, problem yok gibi görünüyor, be mi çok pimoirikleniyorum acaba ?

Cehenneme giden yollar iyi niyetle döşenmiştir diye bir söz var. İyi niyetli olmaları çocuklara/gençlere zarar vermedikleri anlamına gelmez.
Bence buyukleriyle gorusmeyen cocuklar daha cok zarar görüyor.Kaldi ki gercekten kotu niyetli insanlar olmadiklari belli.Kotu insanlar olsalardi yillar boyunca edepli bir sekilde torunlariyla gorusme gununu beklemez hayati onlar icin zindana cevirirlerdi ki örnekleri coktur.Ayda bir gorusunce ninesi agladi diye psikolojisi bozulan gencin gercekten saglam bir ruhi durumu yoktur ki yardim alinmali bence.Hayat gulluk gulistanlik degil.Ileride is hayati var, evlilik hayati var...Cocuklarimizi gercek hayattan nereye kadar soyutlayabilirizki...

Ama biz uzman değiliz ki. Sadece tahminde bulunuyoruz. Konu sahibi bu mesajları okuyup çocukları aynı şekilde göndermeye devam ederse, çocuklarının psikolojisi bozulursa ve anneleri üzülmesin diye ona belli etmezlerse, ben bunun vebalini alamam.

Bir tarafta yaşını başını almış, defalarca uyarılmalarına rağmen ısrarla hala kaç yıl önceki boşanma mevzusunu açıp ağlayan bir çift var. Öteki tarafta bu konuda hiçbir suçu olmayan, babasız büyüdükleri için hassas olma ihtimalleri ortalama bir çocuktan daha yüksek olan 2 çocuk var. Ve bu çocukların zarar görmelerine engel olmak kanuni ve manevi olarak konu sahibinin sorumluluğu. Bu durumda ben "aynen böyle devam et" diyemem.

Bence ya onları uyarıp, "bir daha ağlarsanız, boşanma konusunu açarsanız, çocuklarımın ruh sağlığını korumakla yükümlü olduğumdan çocukları gönderemeyeceğim. Siz bu konuyu halledip aştığınızda, onlarla şen şakrak konuşup, normal sohbet edebilecek duruma geldiğinizde gönderirim" gibi bir şeyler desin, veya psikoloğa danışsın. Onları kırmadan da halledebilir bunu.

Konu sahibi onlara gönderdiğinizde beraber neler yapabilirler, hangi konularda sohbet edebilirler (çocukların ilgi alanları neler, hayatlarında neler oluyor vs.) onları da anlatabilirsiniz. Belki konuşacak bir şey bulamıyorlardır. Tek ortak yaşadıkları konu olan boşanmayı bu yüzden açıyor olabilirler. Eski ilkokul arkadaşınla sadece okul anıları hakkında konuşabilmek gibi. Belki yapacak, konuşacak bir şey kalmayınca bu eski konulara sarıyorlardır.Beraber bir şeyler yaparak yeni anılar yaratabilirler. Beraber çarşıya, pazara, pikniğe gidebilirler. Dede onlara ne konularda iyiyse onları öğretebilir. Babaanne yemek yapmada iyiyse onu öğretebilir.

Son düzenleme:
Çocuklar olay aninda konu açılırken müdahale etsin. Moralimiz bozuluyor, üzülüyoruz desinler. Bence daha etkili olur.

canım benim...ne kadar da güzel yorumlamışsın her yazdığın kelimeye katılıyorum .
En doğru karar dediğin gibi yapmak olacak .Kırmadan güzel bir dille anlatacağım , nihayetinde onlarda yaptıkları yalnışın farkında değiller belki de , çocuklarım çok sağlam durdukları için etkileneceklerini düşünmeyip davranıyorlar.
işin gerçeği de çocuklarıma ağlayıp eskileri açıp dertleşmesi için de göndermiyorum yani ..
Bazen çok iyi niyetli bakıyorum olaylara ...
Aslında ben üzüleceğime onlar mı üzülsün demeliyim ...

Tekrar uyaracağım arkadaşlar bakalım bu sefer anlayacak mı !!!

Eski Eşiniz ne diyor bu duruma acaba?Benim aklıma acaba eski esinizmi yönlendiriyor onlari tekrar barışmak için diye geldi ama...

Demekki anne ve babasının aklı hala sizde kalmış kabullenemiyorlar diğer evliliğini,benimde eşim rütbeli doğuya yeni tayin olduk bu sene bilirim ne zorlukları olduğunu,zamaninda ne zorluklar asmissiniz evlatlarınızla artık birer yetişkinler bu saatten sonra ,kimse etkileyemez onlari,ha evet belki içten uzulebilirler ama yonlendirilemezler,,cocuklarinizla sağlıklı,huzur dolu yillariniz olsun inşallah,yolunuz açık olsun...

Canım çok teşekkür ederim yorumun için ...Evet doğru yeni evliliğini kabullenemediler , gelini de her fırsatta çocuklarıma atıyorlar. Beni en iyi sen anlarsın ,sen yazınca aklıma eskiler geldi 16yıl evli kaldım doğu batı neler çektim neler . Evimize kadar bastılar ,off kötü yıllardı .Ama arada sevgi var ise her şeye değer canım .Allah ım senin ayağına taş değdirmesin .Hep mutlu huzurlu ol balımmm...

Ayy canım ya allah razı olsun amin cumlemizi korusun rabbim,evet çok zor bir hayatımız var bende 10 yıllık evliyim iki evladım var,gurbet bir tarafta,meslegin zorluğu bir tarafta,dediğin gibi saygı sevgi olmasa cekilirmi bu hayat ama Rabbim yolundan sasirtmasin hem bana hem aileme gülden ağır lafını duymadığım dünya iyisi bir eşim var inşallah hepteböyle olur...Allaha emanet olun...

Maşallah canım benim .Allah ım eşin ve çocuklarınla sağlıklı huzur sevgi dolu bir ömür geçirmeyi nasip etsinnn.öpüyorum seniii...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…