Eski kayınvalide kayınbaba ve çocuklarım

Evet aynen canım , eve geldiklerinde konuşuyorum , nitekim aynı tas aynı hamam . Yine bu gün sarılıp hüngür hüngür ağlamışlar. Yaşlı başlı insanlar ama biraz içlerine akıtsalar göz yaşlarını desem bencillik mi olur acep ?

Yoo olmaz,cocuklarin uzulmesini istemiorum de. Size de gelmezler boyle giderse de. Eski gunler geri gelmeyecek,ne gerek var eski konulari acmaya de..

O degil de, sanki sizi hala sewiyorlarmis gibi hissettim ben. Cocuklar vesilesiyle sizin barismanizi istiyorlar sanirim. Aklinizda yer edindirmeye calisiyorlarmis gibi bence..

Evet hala çok severler beni ... Herkes düzenini kurdu canım .Benim için onlar çocuklarımın dedesi ve babaannesi sadece .Benim gibi iyi niyetli saygılısını bulamadıkları için çok ararlar benim gibisini .Ben de daha salağını ömürlerinde bulamazlar tabiiii Olacak iş değil Allah ım korusun balım.
Yorumun için teşekkürler canımmm...

Aynı seyi benim babaannem ve dedemde yaptı. Ne zaman gitsek, ah vah etmeler, durup durup ağlayarak banyoya koşmalar. Keske soyle olsaydı keşke boyle olsaydı. Cidden cok sıkıcı ve cok yıpratıcı bi durum. Ben ve kardeşlerim de gitmedik bi daha. Etkileniyoduk çünkü. İki çift güzel söz edelim diye gidiyorduk bambaska bi psikoloji ile donuyorduk eve. Gitmiyoruz artık, mutluyuz..

Aynen canım dediklerinin tıpatıp aynısı hakikaten...Bencede bayram dan bayrama göndericem bu gidişle .Teşekkürler canım yorumun için ...

Evliliğiniz sanırım eski eşin hatası yüzünden bitmiş (ben öyle anladım önceki yorumlarınızda) . Ama eski eşinizde evlenmiş . Sizi huzursuz etmelerinin bir anlamı yok . Yaşlı insanlar hassastır . Ama onların ki hassaslıktan daha çok iç huzursuzlukları var gibi .

Son düzenleme:
Evliliğiniz sanırım eski eşin hatası yüzünden bitmiş (ben öyle anladım önceki yorumlarınızda) . Ama eski eşinizde evlenmiş . Sizi huzursuz etmelerinin bir anlamı yok . Yaşlı insanlar hassastır . Ama onların ki hassaslıktan daha çok iç huzursuzlukları var gibi .
vallahi bravo ... Çok haklısızın ,yemin ederim bu kadınlar kulübündeki hanımlardan bir iki tane çevremde olsa hiç bırakmam .
Zeki kadınlara bayılıyorum , çoook teşekkürler direkt doğru tespit...

Kayınvalidenizle değil de çocuklarınızla konuşun bence. Onların yaşlı olduğu için olaya daha duygusal baktıklarını çünkü çocuklarınızı çok sevdiklerini, ama herkes için bunun daha doğru olduğunu anlatın. Zaten küçük değiller sizi anlarlar diye düşünüyorum

Şimdi akılları her turlu başka yerlere kaymaya müsait tam ergenlik yaşları ...Bu aglamalar sizlamalarla içten içe sizede kizabilirler... Bir dusunmez, iki dusunmez ,ucuncude akıllarına takılır... Olmayacak şey değil ,çocuklarınizda çok gitmek istemiyorlarmis madem 1-2 defa gondermeyin neden gelmediler diye sorarlarsa yanlarında sürekli ağladığıniz için uzuluyor,etkileniyorlar sizi oyle gormek istemedikleri icin gelmek istemiyorlar dersiniz..
7 sene önce olup bitmiş herkes kendine yeni hayat, yeni düzen kurmuş neden 7 yıldır ısıtıp ısıtıp çocukları uzuyorlar ,onlar öğle aglayip sizlaninca barisacakmisiniz ?Sadece cocuklariniz uzulecek, eski esinizin kardeşi filan yok mu ? Bakıma muhtaçlarda ondan mi barismaniz için bu kadar sık açıyorlar bu konuyu acaba ??

Benim çocuğumun psikolojisini bozan kendi anne babam olsa yine görüştürmem taviz verme , boşanmadan önce dövüneceklerdi 7 yıl olmuş geçmiş ola
Haklısın ancak zaten yıllarca gurbetde yaşadık...Akraba aile kavramlarından çok da uzak kalsınlar istememiştim ..Yoksa olmamaları benim için daha huzurlu...

Şimdi akılları her turlu başka yerlere kaymaya müsait tam ergenlik yaşları ...Bu aglamalar sizlamalarla içten içe sizede kizabilirler... Bir dusunmez, iki dusunmez ,ucuncude akıllarına takılır... Olmayacak şey değil ,çocuklarınizda çok gitmek istemiyorlarmis madem 1-2 defa gondermeyin neden gelmediler diye sorarlarsa yanlarında sürekli ağladığıniz için uzuluyor,etkileniyorlar sizi oyle gormek istemedikleri icin gelmek istemiyorlar dersiniz..
7 sene önce olup bitmiş herkes kendine yeni hayat, yeni düzen kurmuş neden 7 yıldır ısıtıp ısıtıp çocukları uzuyorlar ,onlar öğle aglayip sizlaninca barisacakmisiniz ?Sadece cocuklariniz uzulecek, eski esinizin kardeşi filan yok mu ? Bakıma muhtaçlarda ondan mi barismaniz için bu kadar sık açıyorlar bu konuyu acaba ??
Yok canım bakıma muhtaç değiller ...Çok şükür...Ama onlar için babadan ayrı çocuk garip zavallı savunmasız gibi
Bu kadar üzülüp vahlanacaklarına , babaları biraz daha ilgilensin diye ona ağlasınlar o zaman ..
Bazen de çok sinirleniyorum bizi rahat bıraksınlar bırakmazlarsa da torunlarını bayram dan bayrama görecekler bu gidişle .Kızım bazı şeyleri beni üzmemek için saklıyo,dün öğrendim bunu ...
Anne baba ya hiç bir şey olmazda size çocuklara oluyo gibi de konuşmuşlar...Kim bilir daha da demişlerdir...

Yok canım bakıma muhtaç değiller ...Çok şükür...Ama onlar için babadan ayrı çocuk garip zavallı savunmasız gibi
Bu kadar üzülüp vahlanacaklarına , babaları biraz daha ilgilensin diye ona ağlasınlar o zaman ..
Bazen de çok sinirleniyorum bizi rahat bıraksınlar bırakmazlarsa da torunlarını bayram dan bayrama görecekler bu gidişle .Kızım bazı şeyleri beni üzmemek için saklıyo,dün öğrendim bunu ...
Anne baba ya hiç bir şey olmazda size çocuklara oluyo gibi de konuşmuşlar...Kim bilir daha da demişlerdir...
çok yanlış konuşmalar çocuklarda var olmayan kaygıları verecekler çocuklar kaygılı büyüyecek bence yaşlarından dolayı da çok hassaslar tam ergenlik, ben nasıl boşandığınızı çok merak ettim ve babaları neden yılda 1 görüyor çok mantıksız bari ayda 1 görsün, babalarının yeni eşiyle de görüşüyorlar mı? ben olsan bir süre hepsinden uzak tutardım çocuklar hassas bir dönem de.

Yeri gelince yasli başlı kadın, adam olup bizi begenmezler mutsuz bir ailede buyuyeceklerine mutlu ama ayrı anne babayla buyusunler ,sırf başlarında baba var olsun diye neden mutsuz bir evlilik yurutesinki senin psikolojik yipranmalarinla nasıl sağlıklı bir çocuk yetiştireceksin ? Yarın obur gün çocukların bundan daha çok etkilenip hırçın bir çocuk olduğunda bunun sorumluluğunu kimse ustlenmeyecek ,sen çok akıllı bir kadinsin arkadaşım sen biliyorsun nasıl bir insan olduklarını anlayacak gibilerse dediğim gibi gözlerini korkut biraz ,Allah korusun böyle insanlardan korkarım ben , hickimse çocuklarına senin arandaki güveni sarsamasin ,o kadar dusunuyorlarsa alsalarmis oğullarını karsilarinada ona deselermis bunları ...

Yeri gelince yasli başlı kadın, adam olup bizi begenmezler mutsuz bir ailede buyuyeceklerine mutlu ama ayrı anne babayla buyusunler ,sırf başlarında baba var olsun diye neden mutsuz bir evlilik yurutesinki senin psikolojik yipranmalarinla nasıl sağlıklı bir çocuk yetiştireceksin ? Yarın obur gün çocukların bundan daha çok etkilenip hırçın bir çocuk olduğunda bunun sorumluluğunu kimse ustlenmeyecek ,sen çok akıllı bir kadinsin arkadaşım sen biliyorsun nasıl bir insan olduklarını anlayacak gibilerse dediğim gibi gözlerini korkut biraz ,Allah korusun böyle insanlardan korkarım ben , hickimse çocuklarına senin arandaki güveni sarsamasin ,o kadar dusunuyorlarsa alsalarmis oğullarını karsilarinada ona deselermis bunları ...
Canım öncelikle yorumun için teşekkür ederim...
Sevgili arkadaşım yerden göğe kadar haklısın...
Ben çocuklarımı kaplan gibi korudum herkesden etkilenmemeleri için ...
Kızım ile konuştukça anlatıyor bazı şeyleri .
Daha neler neler söylemişler... Bu sefer çok abarttılar. Vermiş olduğum emekleri onlara kırıntısını bozdurmam . iyi niyetle yaklaştıkça biz zarar göreceğiz .Çocuklarım için hayatımda 3 yıldır olan değerli bir insan ile evlenme düşüncesi bile olmadı .Yapamamda her şey onlar için ... Biraz daha içimi dökmüş oldum canım mazur gör...
Öpüyorum balımmm seniii...

Canım öncelikle yorumun için teşekkür ederim...
Sevgili arkadaşım yerden göğe kadar haklısın...
Ben çocuklarımı kaplan gibi korudum herkesden etkilenmemeleri için ...
Kızım ile konuştukça anlatıyor bazı şeyleri .
Daha neler neler söylemişler... Bu sefer çok abarttılar. Vermiş olduğum emekleri onlara kırıntısını bozdurmam . iyi niyetle yaklaştıkça biz zarar göreceğiz .Çocuklarım için hayatımda 3 yıldır olan değerli bir insan ile evlenme düşüncesi bile olmadı .Yapamamda her şey onlar için ... Biraz daha içimi dökmüş oldum canım mazur gör...
Öpüyorum balımmm seniii...

Ne yaptınız? Halledebildiniz mi?

Evet canım hallettim ,eski kv ve kp ile konuştum öncelikle , bana söylediklerine inanamazsınız...Eski eşimin şu anda evli olduğu kişi ile boşanma durumları söz konusu imiş , bu sebep ile çocuklarıma inceden inceden tekrar birleşmemiz düşüncesi aşılamaya çalışılıyorlarmış...Nitekim baktım çok anlamayacaklar çocuklarımın amcalarını da aradım , bu saçmalığa son vermelerini , bu şekilde devam ederse maalesef çocuklarımı göndermeme kararı verebileceğimi söyledim..
Yakamdan düşmeleri içinde evlilik hazırlığı içindeyim dedim...
Durumu çocuklarıma bahsettiğimde ise zaten bildiklerini ama kaile almadıklarını söylediler.
En az 15 tatiline kadar gitmek yok , bakalım o zaman aynı saçmalıkları yaparlarsa hiç göndermeyi düşünmüyorum..
Bu arada hepinizi öpüyorum...

Çok değerli k .k. Üyeleri
Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım ...
Biz boşanalı 7 yıl oldu iki çocuğum var kızım 18 oğlum 14 yaşında...
Eski eşim rütbeli asker .Görev sebebi ile de başka şehirde. Yani çocuklarını senede 1 kez bir gün görebiliyor.
Benim isteğim üzerine anlaşarak boşandık. kvld.ve kynpdr. ler ile aynı şehirdeyiz.Ben çocuklarımı pskolojileri sağlam olması adına her şeyi tartarak boşandım . Nitekim de destekleyerek boşanmamızdan etkikenmediler çok fazla ( zaten şark görevi ile çocuklarımı ben kendim büyüttüm) .
Kayınvalide ve kayınpederim boşanmamızı hâlâ kabullenemediler. Çocuklarım ayda bir onlara gider.özellikle ben gidip görmelerini isterim .Bu gün yine gidip geldiler.Tine aynı muhabbet dönmüş boşanmasalardı ağlamalar. sızlamalar çocuklarım anlattı, etkilenmelerinden korkuyorum...
Çocuklarım güçlü hayata bakış açıları iyi çok da mutlular, ne zaman gitseler aynı şeyler .
Daha önceleri konuştum çocuklarım üzülebilir içlerine atabilirler , onları gördükçe ağlamayın keşke boşanmasaydılar diye feryat etmeyin dedim ,ama anlamıyorlar maalesef ...İlk defa çözüm bulamıyorum arkadaşlar.Dede ve babaannelerinden mahrum kalmasınlar istiyorum ama sonuç sıkıcı..Çocuklarıma kalsa hiç gitmezler
Değerli arkadaşlar bir yol gösterin ben bulamadım ...Ben üzerlerine titrerken çocuklarımı eski konular ile yıpratmalarını istemiyorum... Şimdiden birer birer teşekkür ediyorum hepinize...
ben de bosanmis bir ailede buyudum. huzursuz bir evdense anne babanin ayri olmasi en ama en guzeli. ben annemle babam barisicak diye korkarak buyudum dusunun...eger cocuklariniz babaanne ve dedelerine gitmek istemezlerse zorlamayinm onlar da neden gelmiyor derlerse " sizin surekli yanlarinda aglamanizdan dolayi gelmek istemiyorlar" ben size soyledim ama.ciddiye almadiniz zorla mi gonderiyim dersiniz. cocuklari birseye zorlamak emin olun en kotusu

Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle, çocuklarım zaten hiç gitmek istemiyor .
Yıllar oldu böyle daha mutlu olduklarını söylüyorlar , derslerine ve hayatlarına çok olumlu yansıdı .
Ama maalesef öyle kolay da olmadı, hep mücadele ettim gizli gizli ağladım, sızlandım bazen yüklerin altında öyle ezildim ki başaramazsam diye korktum...
Hiç bir zaman yansıtmadım onlara , tek başına da olsa atlattım...
Onlar benim her şeyim onları üzen kim olursa olsun silerim.,,

X