Geçmişe dönmemin ve köpek gibi pişmanım diye serzenişlerimin nedenlerini buldum.

Eğer adamdan gerçekten kurtuldum ve geri dönme düşüncem yok onu tamamen aklımdan sildim diyorsan ailen konusunda sana verebileceğim tavsiye büyük kızın zaten 12-13 küçük olan da 4-5 yaşlarındaydı gibi hatırlıyorum. Büyük kızın zaten artık kendine yetiyordur. Annene baktırmak ve annene bırakmak yerine eve bir bakıcı tut hem daha az masraflı olur senin için hem de psikolojileri daha düzgün olur. Ailenle arana da biraz mesafe koy. İnsanlar seni sırtından geçinebileceklerini düşünüyor hep onlara o izlenimi vermişsin çünkü. Biraz bencil ol önceliğin kızların ve kendin olsun. Gerçekten ihtiyaçları olduğu zaman yardım et sadece ama keyfi kısımlarda hemen yardım eli uzatıyım diye koşturmamaya çalış. Evlatlarının geleceğini düşün. Kardeşlerin pekala çalışıp hayatlarını idame ettirebilirler.

(kendimede hatırlatmak içn bir an kendimle konuşurken yazmışım.. sadece sonları okuyablirsin.. bana iyi geliyor yazmak.. hatırladıkça pişmanım dediğim için kendimden utanıyorum..)
Öncelikle herkesten özür diliyorum.Sürekli aynı konu ile karşınıza çıktığım için.Şimdiden hakkınızı helal edin.Bana mesaj yazıp değerli fikirlerini tavsiyelerini veren arkadaşlarım.Değerli fikirlerinize çok ihtiyacım var.Ama unutmayın nerelerden nerelere geldim.Ha gayret diyorum.Mutlu olmak istiyorum.

Beni tanımayanlar ve ilk defa okuyanlar için anlatıyorum.

2010 yılında; 8 yıllık evliliğimi bir kız çocuğum varken bitirdim.Çok hızlı bir şekilde resmen boşandım.Mal paylaşımı ve nafaka almadan.Evliliğimizin ilk yıllarında kayınvalide ile oturmuştuk.Ben çalışırkende çocuğuma onlar baktıkları için çok iç içeydik.Severek evlenmiştik.Ama ailesi yüzünden sürekli kavgalar olurdu.O malum şahısta tam bir ana kuzusu idi.İlk yıllarda saygı sevgi bitmişti zaten.Ben de çok sinirli kırıp döken bağırıp çağıran dedikodu dırdır yapan bir tiptim.

Bunlar ilk boşanma sebeplerim: kendimi deşarz için yazım.kendime hatırlattım.okumayablirsiniz.

( gecenin bir yarısı eşimle kavga ederken ki kavga sebebi yatak konusu kayınvalidem yatak odama girdi.ve neden bağırdığımı oğluna neden eziyet ettiğimi söyledi mesela..ben yıllarca bunu dırdır yaptım.çünkü yıllar geçsede o yanlış değildi.kabul ettiremedim. yada doğum yapmışım saat 19:30 da.Eşim beni öpmedi tebrik etmedi.5 dk.çocuga bakıp kayınvalidemi dayısının kızının nişanına götürdü mesela..evde 1 hafta lovsalık dönemimde hiç yanımda olmadı.hergün ailesini düğünleri vardı oraya götürdü.. ağlamaktan sütüm kesildi mesela..ve ben yine yıllarca dırdır ettim.unutmadım.çünkü yine haklıydı.yanlış değildi bu hareketi.ilk evlendiğim dönem başbaşa bir yerlere gideriz kayınvalidem arar hastayım çabuk gelin ve biz gideriz..bunu dırdır ettim.Ben nişanlıyken benim borçlarım vardı.ve ben borçlarım bittikten sonra evlenelim diyordum ve o borcumu ödedi..yalvardı bana ben öderim problem değil bir an önce evlenelim dedi.bende borçlarımı ödedi diye fedakarlık yaptım aynı ev içine gittim.sonra üst katta taşındım.ki ben çalışıyordum.maaş kartımı evlendiğim ilk gün kendine vermiştim zaten. Borcumu ben ödedim.Ama yıllarca başıma kalktılar.Biz senin borcunu ödedik diye.bende yine dırdır ettim.ben çalıştım ödedim dedim.nankör oldum.Aileler çok farklıydı.Abileri yengeleri annesinin himayesinden çıkamazdı.Ama ben o düzeni bozdum.Markete bile anneleri ile giderler eşler evde bekler.Eşlerin ihtiyaçları olur annelerine parayı verirler onlar alır.Ben bu sebeplerden hep kavga ettim.Daha kırk günlük evliyiz.Çorap alıcam.orkid alıcam.Eşimle aynı işyerinde çalışıyoruz.Servisten indik.Yoldan eve geliyoruz.Allahtan o 20 dk.lık yolda başbaşa idik. Canım ihtiyaçlarım var markete gidelim dedim.Tamam dedi. Eve gittik. Anne dedi market ihtiyacımız varmı ? Götüreyim seni dedi.Var oğlum dedi.Pirinç şeker bitti.Gidelim. Ben orda şaşırdım kaldım.Bakıyorum.Tabi maddi anlamda da yani araba onların olduğu için evde onların .. galiba kendini mecbur hissediyordu.yada abilerinden öyle gördüğü için bilmiyorum.Bunlar hazırlandı bana da selma hadi sende gel gelmek istiyorsan dedi.. Şok oldum.Çok kızdım.Ama sesimi çıkarmadım.gittim.Çorap alıcam markette.Beğenmedim.Sonra çarşıdan alırız dedim.Kayınvalidem ben sana pazardan alırım dedi.Bende hayır ben alırım dedim.Ben gelinlerimin atletine donuna kadar ben alırım dedi.Bu nasıl bnir ahlak dedi. Kavga ettik.dır dır ettim.Eve geldik.iş boşanma noktasına geldi.bizimki hala sessiz hala susuyor ve annesi haklı.. yine suçlu ben..Annesi demesin mi BEN TABİ SİNİRLİYİM ANNEMİN EVİNE GİDİCEM BIRAK BENİ DEDİM. ‘’ BIRAK OĞLUM GİTSİN İŞİ BİTTİ ZATEN.BORCUNU ÖDEDİK GİDER DEDİ’’ BİZİM ADAM SESSİZ KALDI.. ne diyorsun anne sen.Benim karım ors…u.. 3 kuruşluk borç in bekaretini verdi.sonrada gidiyor diyemedi… evet yıllarca bunuda unutmadım.. daha neler neler.. unuturdum belki.. ama hep ailesi haklı olunca bende hep eski olayları gündeme getirdim durdum. Biz sevdik.ben doğum iznimde evde iken beni öpmeyi unutup taa servis durağından gelip beni öpüp tekrar giden adamdı.bekarken yağmurlarda sabaha kadar kapımda bekledi.. peşimi bırakmadı.. ama savunamadı.. bunlardan ilk yıllarda evlilik bitti..ev alırız. Kayınvalide eve karıştı. Ben eşimi ikna etmişim.sabaha kadar konuşmuşum.kendilerinden baya uzak bir semtte ev alıyor idik. Gittik baktık beğendik. İşe geldim.eşim altınları bozdurup ev sahibine ödeyecek.Ben arıyorum bittimi tapuyu aldın mı diye.. bana demesin mi Annemle bir eve bakıyoruz burayı aldık.Kapora verdik.gel bak dedi.. deliye döndüm.akşam oldu eve gittim.o evi gezişimi hiç unutmuyorum. Çat çat çat kapıları vurudm.uzun bir koridoru vardı.giridm çıktım.sonra yine sen kimsinde beğenmeme lüksün var denildi.. nerden geldin denildi.. benim ailem fakirdi. Ve çok sessiz.. dikkat ettiyseniz ailemle ilgili hiçbir mevzuu yok.. çünkü onlar ne gelir ne giderler..sadece ailem çok zor durumdaydı.şirketten borç almıştım babam için .. kıyamet koptu..onlardan bizene diye.. ki parayı onlar ödeyecekti.. evet geçmişe yolcuulk yapıyorum belki ama iyi.. bunları hatırladıkça kendimden nefret ediyorum.. nasıl pişmanım diye..

Yıllar geçti.. biz ev aldık. Tazminatımı aldım. Arsa aldık.benim maaşım yıllarca ondan fazla idi. Maaş kartımda onda idi. Üst baş almazdım.biriktirdik yıllarca. Adamda yükseldi.Fabrika müdürü oldu.İş değiştirdi. Ve o adam değişti. Aile sorunları geride kaldı. Onlar sorunmuymuş dedim. Son 3 ayda kadınlar oldu hayaatında. Aldatmalar ihanetler acılar.Konsimatrislere nişan yüzüğümü verdi gittim aldım.neler neler .En son kendi yatağımda kendi evimde Özbekli bir kadın bastım.o gün kanamam oldu.hamileymişim.kürtaj oldum.kadına bıçak çektim.gecelikle dışarı attım.sonra içeri koydum acıdım ben hastaneye gittim.kürtaj odum.sabahına intihar ettim.kurtuldum.1 ay psikiyatri bölümünde hastanede yattım.hastanaden çıktığım gün ise resmen boşandım..

Sonra boşandıktan iki ay sonra köpekler gibi yine pişman oldum. O süreçte o da birine gidip nişan takmış.. Yine iki ayı geçirmemiş.Köylü bir kıza.. o kızda bunların getirdiği eşyalaı filan beğenmemiş.. bana bak demiş.. benim dedğim oalcak.benim fikirlerimi soracaksınız bana demiş.. tabi herkes benmi.. eşya alınır. Annesiyle.. Gelinlik görümcenin gelinliği giyilecek.emir vakii.. giyermisin yok.. mobilya alıındı.annesiyle gidip beğenip alındı.. biz alındıktan sonra baktık o kadar. Bu kız bunları kabul etmemiş. Anasıda bu bize yaramaz diye nişanı atmışlar.. hazır bende deli gibi pişmanım.malk mülk almadım.rezilim.kiraan kiraya gidiyorum.psikolojim bozuk. Adam iyiydi. Bende suçluydum.. biz kayınvalide yüzünden bitti bu evlilik dedim.. adam da dırdırdan kendini dışarı attı dedim..

Bireştik.. 2 ay sonra bir tane kız çocuğumuz daha odlu.yeni ev aldık.resmi nikahı 1 yıl sonra kıydık. Resmi nikahı kıydırana kadar öldüm tabi.. ilk günlerde daha bana ben bir kıza aşık oldum dedi.. o kızdan ayırdım.. sonra başka biri.. sonra Taylandlara gezmeye gider tek başına..bayramlarda bizi boynu bükük bırakır.. sonra bir kadını kürtaj ettirdi.. yine sessiz kaldım. Sonra birini buldu elif.. gıda mühendisi .o olmadı başak biri.. seviyet..gül..perihan.. Aysun.. tabi ben bunları 1,5 yıl önce 2.kez boşanmadan iki ay önce telefonuna dinleme taktırdım. Ordan öğrendim. Dinleme sebebimde ben bu adama neler yapıyorum ama bana kötü davranıyor beni sevmiyor diyorum..gerçek nedenleri öğrendim.. hep başka kadınlar.. hep 3 kuruluk kadınlar.. tabi ben yine eski oalyları arada dırdır ediyordum. Benim kıymetimi bilsin diye eltim nişanlandığını söylemişti.. köylü çarıklı bile seni beğenmedi dedim.. yanlış yaptım belki ama kıymetini iblsin.. dedim.ben çalıştığım halde herşeyini kabullendim dedim.. bak o kız beile seni kabuletmedi..neden benim kıymetimi bilmiyor diye başa kalktım.. ve bitti.. o yine 2 ay sonra birin buldu

Bu defa evlendi.. ben yine pişmanım.. neden bilmiyorum.. çünkü hep beni seviyordu.. ayınvalidem bitirdi. O bitirmedi.. o da benim dırdırımdan gitti.. ben kadın olup yöneteblirdim dedim… intihar etmemler.. neler neler.. çok acılar çektim..bana yaşatmadıklarını ona yaşatıyor diye canım yanıyordu.balayı fotoğrafları filan..

Pişman oldu.. evlendikten 1,5 ay sonra pişman oldu.. bana ağlama resmini gönderdi.. bende pişmandım.. evliyken biz konuşmaya başladık.. döneceğim dedi.. bir yıldır çocuklarına ve bana döneceğim dedi.. bır yıldır her hafta sonu birlikte idik.. çocukları hayvanat bahçesine götürüyorduk.pikniğe gidiyorduk.. ama cinsel bir ilişkimiz asla olmadı.sadece duygusal .. mesaj atıyordu.. o kadından nefret eidyordu.. çocukları için acı çekiyordu.. geçmiş günleri hatırlatıyordu.. biz mutluyuz diyordu.. ben yine inandım bekledim.. bu arada hala bu karısınıda aldatıyordu. Arada ıbrısa ilan gidiyor ..orda yatıp kalkıyordu bana da bunu anlatuıyordu.. bak bunuda aldatıyorum diyordu.. ve kadın bırakmadı kendini.. bırakmadı.. bu da tazminat ödemek istemeid.. geri döndü.. 26.04.2016 da kadına geridöndü. Ama bir yıldır kadını bayram günü annesi evine gönderdi. Kadın geri geldi.. yine gönderdi geri geldi.. yine gönderdi.. bu defa iki ay ayrı kaldılar.. sebepler vardı.. kadın çocukları istememiş filan yada maddi olarak hesapları ayrı tutuyrmuş maaş kartını vermezmiş… sonuçta 2 ay ayrı yaşadıktan sonra bir gün içersiinde kadın evine döndü.. akşamına bitti yarın alıp mahkemeye gideceğiz diyen adam sabahına gelen kadınla yeni planlar yapmıştı bile.kadın ev borcunu ödemiş. Ki 3 evi daha var. ailesi çok zengin.. ama sürekli mal alır.. maaş karıtınıda vermiş.. problemlerini halletmişler ve barışmışlar.. bir yıldır verdğin söz nerdeydi.. ve beni suçladı.. erkek yapardı.. bekleyeydin..sabredeydin..dönerdim.. dedi..

Gitti. Ben hala kabullenemedim. Yine başladım acı çekmeye.. ama bir yıldırda zaten kadın bi gidiyor bi geliyor.. hergün ölüp bitiyoruz.. hakettim… hakettim herşeyi..

Ama biran aklıma geliyor.pişman oluyorum..bu kadar iğren pislik bir adamı kaybettiğim için üzlüyorum..PİŞMANLIK NEDENLERİM......................................................

ÖNCELİK ÇOCUKLAR İÇİN.. BABALARINDAN KOPARMAMALIYIM DİYORUM..HAKETMİYORKİ.. BIRAK ÖLSÜN..

SONRA BU KİRLİ DÜNYADA TEK BAŞIMA YAPAMAM DİYORUM..PİŞAMN OLUYORUM..

SONRA BİR YAZLIK KİRALIYORUM ADAM DUL OLDUĞUMU ÖĞRENİYOR VE BANA YAZMAYA BAŞLIYOR.. MERHABA DEMEK İSTEDİM..NASILSINIZ DİYE… SONRA VS.BUNA BENZER BİRKAÇ OLAY YAŞADIM.. DULUM VE HERKES SENİ POTONSİYEL KÖTÜ KADIN GÖZÜNDE BU YOLLUDUR DİYE DÜŞÜNÜYORLAR.. AHH KEŞKE BAŞAMASAYDIM DİYORUM.. BAŞIMDA ERKEK OLAYDI.. DİYORUM..

SONRA BENİM AİLEMİ YANIMA GETİRDİM.. DÜZEN KURMYA ÇALŞIYORUM..AYNI SEMTTE..ÜÇ APARTMAN VAR.. KIZIMA BAKIYOR. ORDAKİ EVLERİNİN ALT KISMINI İRAYA VERDİK. BABAM ANNEM BOŞANMIŞ.. EVİN ÜST KATINDA BABAM OTURUYORDU.. ONUNDA BORÇARLI VAR. EVİN KİRASINI BABAM ALIYOR. BÜR SÜRÜ BORÇ VAR. BENDE AİLEMİN İRASINI ÖDÜYÜRUM.. KIZKARDEŞİM VAR.BOŞANMIŞ.. ÇOCUKLARI BABALARINDA.ŞEHİR DIŞINDA.. HER AN O DA GELEBİLİR.. ZATEN KALABALIK BİR AİLEYİZ.. DİĞER KARDEŞİM ŞEHİR DIŞINDA.. ONUNDA EŞİ ALDATIYOR..O BOŞAMIYOR.. ÇÜNKÜ İKİ KARDEŞ BOŞANMIŞ.. AİLE DURUMU ORTADA.. YANİ YÜKÜM AĞIR GELİYOR.. EVET..KEŞKE BIRAKMASAYDIM DÜZENİMİ BOZMASAYDIM.O ADAM NE BOK YERSE YESEYDİ AMA BEN KURULU DÜZENİMİ BOZMASAYDIM DİYORUM..ÇÜNKÜ MADDİ OALRAK KENDİMİ YÖNETEMİYORUM.. NAFAKA 500 TL ALIYORUM.. BENİM MAAŞ TA 3500 TL ..TABİ İKRAMİYE PUAN PARASI ORTALAMA AYDA 4000 Tl… ama 1,5 yıl oldu boşanalı… o adamdan bir de boşanırken sadece oturdupum evin %50 sini almak için iknci evlilikten sonra hesap yaptığımda %45 parasını ben vermiştim. %5 içinde kredi çektim. Kredi bitti. O dönem smmm için kursa gititm. Kendimi dışaı attım..deli gibi kıyafet aldım.çocukalrıma bana.. son dönem ailemi yanıma getirmek için çok para harcadım.kaırdeşlerim çalışıyor idi.işten çıktılar.. borçaları ödeyemediler..ben ödedim.. şimdi bide psikolojim bozuk diye bu yaz kendim için ve ailem için yazlık kirlaadım. 4250 TL ödedim. Tabi smmm için de 6000 TL dosya prası ödedim. Şimdi yine 15000 Tl borcum var.8 ay sonra bitecek.. ama ben hala borç içndeyim.ailemde işini bilmiyor sorumsuz… ben çocuklarıma bakamayacağım.. onları rezil edeceğim düşüncesiyle deli oluyorum ve pişman oluyorum… köepek gibi pişmanım diyorum… çünkü o çok cimriydi.. mal mülk alırdrı.. maaş kartım onda idi.. kendimi yönetemiyorum… ama başaracağım.. ben bu kadar oaly yaşadım sa… değmez.. çok kızıyorum kendime… ailemi dışarda bırakmam lazım.. onlar sorumsuzlar.. ayrıa kadersiz…. Annem boşanmış..kardeşim..para yok..pul yok.. sadece bir kardeşim çalııyor.biri evlenecek.. çeyiz derdi. Neyse..orasıbataklık gibi.. oraya gidersen sende batarsın.. uzak durman lazım.. ama ailen senin..

Benim bir sabah kahvaltımda kırk çeşit olurken onlarda iki çeşit bile olamıyorsa bende almıyorum.. boğazımdan geçmiyor. Kızımda orda zaten.. annem bakıyor.. diyorumki kzıımın yaşam standartını düşürdüm.. sabah sucuklar sosiler kaşarlar.. vs.. şimdi almıyorum.. içime sinmiyor.. kızkardeşim var kızımla yaşıt.. kızıma kıyafet alamıyorum..çünkü onada almam gerek diyorum..aynı ortamdalar..oda üzülüyor.. havuza gönderiyorum.sinemaya götürüyorum.. TABİ İKRAMİYE PUAN PARASI ORTALAMA AYDA 4000 Tl… ama 1,5 yıl oldu boşanalı… o adamdan bir de boşanırken sadece oturdupum evin %50 sini almak için iknci evlilikten sonra hesap yaptığımda %45 parasını ben vermiştim. %5 içinde kredi çektim. Kredi bitti. O dönem smmm için kursa gititm. Kendimi dışaı attım..deli gibi kıyafet aldım.çocukalrıma bana.. son dönem ailemi yanıma getirmek için çok para harcadım.kaırdeşlerim çalışıyor idi.işten çıktılar.. borçaları ödeyemediler..ben ödedim.. şimdi bide psikolojim bozuk diye bu yaz kendim için ve ailem için yazlık kirlaadım. 4250 TL ödedim. Tabi smmm için de 6000 TL dosya prası ödedim. Şimdi yine 15000 Tl borcum var.8 ay sonra bitecek.. ama ben hala borç içndeyim.ailemde işini bilmiyor sorumsuz… ben çocuklarıma bakamayacağım.. onları rezil edeceğim düşüncesiyle deli oluyorum ve pişman oluyorum… köepek gibi pişmanım diyorum… çünkü o çok cimriydi.. mal mülk alırdrı.. maaş kartım onda idi.. kendimi yönetemiyorum… ama başaracağım.. ben bu kadar oaly yaşadım sa… değmez.. çok kızıyorum kendime… ailemi dışarda bırakmam lazım.. onlar sorumsuzlar.. ayrıa kadersiz…. Annem boşanmış..kardeşim..para yok..pul yok.. sadece bir kardeşim çalııyor.biri evlenecek.. çeyiz derdi. Neyse..orasıbataklık gibi.. oraya gidersen sende batarsın.. uzak durman lazım.. ama ailen senin..

Benim bir sabah kahvaltımda kırk çeşit olurken onlarda iki çeşit bile olamıyorsa bende almıyorum.. boğazımdan geçmiyor. Kızımda orda zaten.. annem bakıyor.. diyorumki kzıımın yaşam standartını düşürdüm.. sabah sucuklar sosiler kaşarlar.. vs.. şimdi almıyorum.. içime sinmiyor.. kızkardeşim var kızımla yaşıt.. kızıma kıyafet alamıyorum..çünkü onada almam gerek diyorum..aynı ortamdalar..oda üzülüyor.. havuza gönderiyorum.sinemaya götürüyorum.. bazen onuda bazen tek.. ama içim sinmiyor.. o da gelsin diyorum.. gelmeyince bende vazgeçiyrium.. kızımı götürmüyorum.. geelim kızıma.. kızım çok mutlu.. bunları istemiyor zaten.. onlarla mutlu.. ama ben onların yaşam standartını düşürdüm diye kızıyorum.. aileminde psikolojisi bozuk. Şimdi kızım mutluyum diyor ama hep sorunlu tartşmalı maddi sıkıntıların olduğu bir aile.. ne kadar mutlu oalblirki.. anlamıyorum kızımı ama mutluyum diyor bence bilinçaltında kötü etkileniyor..

Yani bunlardan pişmanım … o adamı sabredeydim bak ein kadını bırakmadı… diyorum..hani aklı başında erkek mi var diyorum..

Geçecek biliyorum..geçecek.. o adam pisliğin teki.. ne kadar problem yaşarsam yaşayayım..ne kadar sorun çıkarsa çıksın önüme…. Değmez demi arkadaşlar… değmez… iyiki bu adamı boşadım… belki çocuklarım lüks bir hayat yaşamayacaklar.. belki çocukarım zenginlik içinde yaşamyacaklar.. boşanırken çocuklarımın rızkını düşünmeyip yılalrca mal birikimlerini o evlendiği kadına bıraktım belki… ama Rabbim var.. Geleceği o biliyor.. Herkesin rızkı var.Kimse rızkından fazlasnı eksiğini alamz. Benim ve çocuklarımın rızkında gün görmek varsa başka birinden yine olur.. ki şu dönemler bi geçse… kardeşim bi düzelse.. iş bulsa.. çocujklarını yanına alabilse… annem babamla barışsa.. erkek kardeşim de boşanmak üzere.. belki o da düzelir.. ya düzelmesin…. İsterse… ben ayrı evim…

Benim evim var.. işim var.. destek olduğum kadar oluurm..onlar hesap kitap iblmiyorlarsa banane.. herkes bedelini öder yaptıklarının…. Bananeeeeeeeeee….demeyi öğreneceğim evlatlarım için…

Dün eve gititm.. artık ailemin sorunlarınada dayanamadım.. erkek kardeşimde kavga etmiş..işyeri vardı.. işyerini kapatmış… yürütemedi.. satmış.. işçi oalak çalışıyormuş.. kadınlada kavga etmiş.. o da bize gelmiş.. bende eve geldim.. hıçkıra hıçkıra ağladım.. keşke o adamı boşamasaydınm dedim..

DÜŞÜNDÜM SABAHA KADAR.. BU KADAR TEKRAR ANLATTIM YA HERŞEYİ.. OKUMAYABLİRSİNİZ. AMA BEN HATIRLADIM.. İYİKİ BOŞAMIŞIM.. NE OLURSA OLSUN…Ama iyiki boşamışım.. kendimle gurur duyuyorum… bu kadar şeye rağmen artık iyiki boşadım ben haklıydım diyorum..denize düşen yılana sarılır ya… ben o yılana sarılmıycam… ben güçlü olucam.. hesabımı kitabımı bilicem.. şu 8 ay geçsin… borcum bitsin.. bu son borç…. Kimse içinde kuruş harcamak yok…. Banane diyeceğim….kardeşimin işyerini kapattı.. 600 tl elektrik su ben ödedim…ben kimsenin kurtarıcısı değilim.. bu arada şu son dönem ailem için yaptıklarım o adama yaptıklarımın harcadıklarımın yanında koca bir hiç…. Ama gücüm yok..

Doktor hep diyordu.. neden pişmanımın gerçek sebebini bulmamız geerkiyor diyordu.. sevgi değildi bu diyordu.. evet.. bu sebepler pişman olmamı sağladı.. ama HERŞEYE RAĞMEN PİŞMAN DEĞİLİM..BUNLAR DÜZELECEK..ADAM OLACAĞIM.. ÇOCUKLARIMA BAKABİLECEK GÜÇTEYİM.AYAKTA DURABİLECEK GÜÇTEYİM.SABIR ZAMAN VE DUA…İSYAN ETME YETERKİ.. DEĞİLMİ? MUTSUZLUĞUMUN SEBEBİ İSYANLARIM..ALLAHIM DİYRUMM NEDEN HEPSİ BENİM AİLEMİN BAŞINDA… AMA GEÇECEK..HERŞEYİN BİR SONU VAR.. HER KARANLIĞIN BİR AYDINLIĞI VAR..AYDINLIK GÜNLER ÇOK YAKIN.. YETERKİ KARANLIK GÜNLERİ ÖZLETECEK KADAR ACI YAŞATMASIN ALLAHIM..

Valla konu iceriginede bir sinirlama getirilmeli bence, bu nedir arkadas..

tedavin nasıl gidiyor? gittin mi tekrar doktoruna?
ilaçlar ,terapi???
son konudan sonra bir daha görüşmedin değil mi eski kocayla???
asla... sadece bayramda tatil ile ilgili çocukları alıcam dedi. bende yok dedim. benle olcakalr dedim. bide bugün büyük kızın okulundan whtp grubu var. mesaj geldi veli toplantısı var. ben gelirim dedim. o da grupta bana yazmış ben giderim. diye.ben de yok dedim.. bide ben bırakayım arabayla filan demiş.. ne münasebet dedim.. beni hala önceki bekleyen kadın zannediyor galiba.. bide ev vergimi yatırmıştı en son. mesaj atmış.. bir daha ödeme dedim.ben öderim dedim.parasını ödedim.. yani artık rest çekiyorumda arada krizlerim tutuyor..ailemle ilgili problemlerle oraya kaçıyorum.. çocukları kendine vereyim deidm.. bana yazmış benle kötü olma..neler olacağı belli olmaz.. hayat neler gettirir belli olamz.. istersen sana kocalıkta yaparım..binlerce iki evli insan var dedi... tabi anneme yazdıklarını gösterdim..çocuklara tatlı getirmiş evin önüne gelmiş.annemde kapıya çıkmış. saymadığı laf kalmamış..uzak dur kızımdan demiş.. o da kızın bana mesajatıyor peşimi bırakmıyor beni unutamıyor bende teselli ediyroum onu demiş filan.. ama rest çektim..muhatap değilim artık.. pisliğin teki..niyetide belli.. utanmadan binlerce iki evli insan var diyor.. midem bulanıyor artık. ama hakettim bunları maalesef :KK43:( aklım başıam geç geldi..

asla... sadece bayramda tatil ile ilgili çocukları alıcam dedi. bende yok dedim. benle olcakalr dedim. bide bugün büyük kızın okulundan whtp grubu var. mesaj geldi veli toplantısı var. ben gelirim dedim. o da grupta bana yazmış ben giderim. diye.ben de yok dedim.. bide ben bırakayım arabayla filan demiş.. ne münasebet dedim.. beni hala önceki bekleyen kadın zannediyor galiba.. bide ev vergimi yatırmıştı en son. mesaj atmış.. bir daha ödeme dedim.ben öderim dedim.parasını ödedim.. yani artık rest çekiyorumda arada krizlerim tutuyor..ailemle ilgili problemlerle oraya kaçıyorum.. çocukları kendine vereyim deidm.. bana yazmış benle kötü olma..neler olacağı belli olmaz.. hayat neler gettirir belli olamz.. istersen sana kocalıkta yaparım..binlerce iki evli insan var dedi... tabi anneme yazdıklarını gösterdim..çocuklara tatlı getirmiş evin önüne gelmiş.annemde kapıya çıkmış. saymadığı laf kalmamış..uzak dur kızımdan demiş.. o da kızın bana mesajatıyor peşimi bırakmıyor beni unutamıyor bende teselli ediyroum onu demiş filan.. ama rest çektim..muhatap değilim artık.. pisliğin teki..niyetide belli.. utanmadan binlerce iki evli insan var diyor.. midem bulanıyor artık. ama hakettim bunları maalesef :KK43:( aklım başıam geç geldi..
aferin sana ,aynen böyle işte...aşağılık pislik haysiyetsiz erkek...adam diyemeyceğim...kocalık yapacakmış bir de...önce adam olmayı öğrensin sonra kocalığı..kocalığı sadece yatak odası zannediyor işte sadece..:sinirli::sinirli:
sen böyle devam et ,o da pes edecek sonunda..şimdiye kadar sadece yararlanmaya çalıştı,bunalımdından istifade etmeye çalıştı..şimdi tosladı şaşırdı..
bu arada şöyle düşün kardeşlerin durumunu da,sen nasıl anlık da olsa kızıyorsan boşanacak olan kardeşine ,diğerleri de ayı şekilde anlık kızıyorlardır sana.yoksa bu heriften kurtulmana sevindiklerine ve sana destek olduklarına eminim..
önce yazdıüğım gibi seneye kreşe verirsen küçüğü de ,kendi evin düzenin kurulur,herkes rahat eder..:KK66:

aferin sana ,aynen böyle işte...aşağılık pislik haysiyetsiz erkek...adam diyemeyceğim...kocalık yapacakmış bir de...önce adam olmayı öğrensin sonra kocalığı..kocalığı sadece yatak odası zannediyor işte sadece..:sinirli::sinirli:
sen böyle devam et ,o da pes edecek sonunda..şimdiye kadar sadece yararlanmaya çalıştı,bunalımdından istifade etmeye çalıştı..şimdi tosladı şaşırdı..
bu arada şöyle düşün kardeşlerin durumunu da,sen nasıl anlık da olsa kızıyorsan boşanacak olan kardeşine ,diğerleri de ayı şekilde anlık kızıyorlardır sana.yoksa bu heriften kurtulmana sevindiklerine ve sana destek olduklarına eminim..
önce yazdıüğım gibi seneye kreşe verirsen küçüğü de ,kendi evin düzenin kurulur,herkes rahat eder..:KK66:

aynen.. işte anlıyorsunuz beni.. aslında benim zaafım var. o pislik zaafımdan yararlanıyordu.. bana o bulaşıyordu.. 2 ay sonra karın geri gelmiş barıştın bitti demii... hala bana yok arabaya bırakayım yok nasıl yapıcann.. yok vergimi yatırıyor neymişte son günü başpınardan şehre nasıl gidecekmişim..si.....k..r.... git lan diyebiliyorum artık... ama çocuguda kreşe vericem saatler uymuyor..aslında arabam olursa o da problem değil arabayla kreşe giderim iş çıkışı.. nöbete kalır..evet evet.. ben yapabilirim ya.. bak yarınki toplantıyada ben giderim dedim.. giderim tabiki.. ne varki iki dolmuş yaparım.. öğle arası toplantı saat 12 de.. giderimde gelirimde.. onun arabasına ihtiyacım yok.. ayrıca o kadınada üzülüyorum artık.. düşünsenize eski karısının ev vergisini ödüyor.. gel sana kocalık yapaprım diyor.. binlerce iki evli insan var diyor.. hayatın neler getireceği belli olmaz diyor.. yani belki bıkar kadını boşar demek istiyor. yok hala seni seviyorum.. o kadına mecbur katlandm.. bakan aradı araya girdi filan :))) artık gülebiliyorum.. aslında bir akıl kadına git anlat herşeyi diyor ama
manyakmıyım... kadın boşar moşar da.. adam bana sarar tekrar.. tabi ben artık kapımdan geçirmem ama ... artık tek dileğim mutlu olsun evliliğinde boşanmasın benden uzak olsun yeter artık... ki bu kadar acı yaşadıktan sonra bu kadar düzen kurduktan sonra emeklerime yazıklar olsun o adamı kabul edersem.. Allah korusun .... gerçekten nefret ediyorum.. kendimden tiksiniyorum... neden bu kadar çektirmişim... yıllarım geçti..yıllarım.......

aynen.. işte anlıyorsunuz beni.. aslında benim zaafım var. o pislik zaafımdan yararlanıyordu.. bana o bulaşıyordu.. 2 ay sonra karın geri gelmiş barıştın bitti demii... hala bana yok arabaya bırakayım yok nasıl yapıcann.. yok vergimi yatırıyor neymişte son günü başpınardan şehre nasıl gidecekmişim..si.....k..r.... git lan diyebiliyorum artık... ama çocuguda kreşe vericem saatler uymuyor..aslında arabam olursa o da problem değil arabayla kreşe giderim iş çıkışı.. nöbete kalır..evet evet.. ben yapabilirim ya.. bak yarınki toplantıyada ben giderim dedim.. giderim tabiki.. ne varki iki dolmuş yaparım.. öğle arası toplantı saat 12 de.. giderimde gelirimde.. onun arabasına ihtiyacım yok.. ayrıca o kadınada üzülüyorum artık.. düşünsenize eski karısının ev vergisini ödüyor.. gel sana kocalık yapaprım diyor.. binlerce iki evli insan var diyor.. hayatın neler getireceği belli olmaz diyor.. yani belki bıkar kadını boşar demek istiyor. yok hala seni seviyorum.. o kadına mecbur katlandm.. bakan aradı araya girdi filan :))) artık gülebiliyorum.. aslında bir akıl kadına git anlat herşeyi diyor ama
manyakmıyım... kadın boşar moşar da.. adam bana sarar tekrar.. tabi ben artık kapımdan geçirmem ama ... artık tek dileğim mutlu olsun evliliğinde boşanmasın benden uzak olsun yeter artık... ki bu kadar acı yaşadıktan sonra bu kadar düzen kurduktan sonra emeklerime yazıklar olsun o adamı kabul edersem.. Allah korusun .... gerçekten nefret ediyorum.. kendimden tiksiniyorum... neden bu kadar çektirmişim... yıllarım geçti..yıllarım.......
kreş için servis var araban olmasına gerek yok ki..sabah alır akşam da en kötü ihtimal annene bırakır,sen işten çıkınca gider alırsın kızını..o kadardan birşey olmaz..:)
bak sana fırsat yarın toplantı için dene işte...2 dolmuşsa, 2 dolmuş...herkesin arabası mı var..ayarlarsın sen..1 saat izin al işyerinden tamamdır..kendini ispatlıyorsun işte böyle böyle...
diğer kadınla da konuşma bence muhattabın değil asla..içlerine girmene gerek yok,bağlantını koparmaya çalışırken daha çok içlerine girmiş olursun mazallah..
hem kızını da görürsün ,o da eminim yalnız gelmene mutlu olacaktır....

Destanımı hemde hiçbir yeri atlamadan özetlediğiniz için sonsuz teşekkür ederim.. okurken baya bir güldüm... gözümden yaşlar geldi... sinirden tabikii... ben bu kadar aptal güçsüz olabilirmiydim..erinmeden bu kadar uzun yazıyı okuduğunuz için yazdığınız için hakkınızı helal edin.... evet.. basit sorunlar.. gececek.. sadece son detayı okumuşsunuzdur umarım..
pişman değilim artık.. kendime çok kızıyorum.. zorluklar çıkınca ben oynamıyorum diyiroum hemen.. evet çocuklarım ailemle ..onlar bakıyorlar.benim ayrı evim var. ama gün boyu ordalar.. orda huzurlu bir ortam olmadığı için bazen pişman oluyorum.. dünde erkek kardeşimde kızıylan çantasını alıp gelmiş boşanıyoruz diye.. deliye döndüm..keşke boşanmayaydımda..düzenim bozulmasaydı dedim.. dün dedim.. ama o çaresizlikle.. bir an hem hiranaz hem kızım hemde boşanan kızkardeşimin çocuguna hemde iki çocuk o bakacak diye deliye döndüm.. pişman oldum.. ama geçti.. iyiiki boşadım... ben başaracağım... hepsi gececek...tekrar tekrar yazdımki yaşadıklarımı ..kendim için..ne olursa olsun..hayatın daha öncekinden kötü olamaz dedim.. yani evet .. yaşadıklarıma bakarsanız geriye bakacak kişinin akıl sağlığının olmaması gerek.. ama yukarıda belirttiğim ailemle ilgili sıkıntılar yaşayıncada akıl sağlığım o günlük gidiyor galiba... yani ailede herkes boşanıyor filan.. demekki biz mi kötüyüz diyosun :)) yok yok... artık iyiyim..
ama harikasınız... bu yazdıklarnızın çıktısını alıp okuyup gülücem.. hiç özet yapamam.. siz bu kadar özet geçmisiniz.. tebirikler.. emeklerinize sağlık...
ama iyiyim şimdi gerçekten.. geçecek.. inşallah ailemde huzur bulur...
Rica ederim ne demek
Epey yapmışımdır bu özet işini bu forumda ara verdim diyelim girmiyorudm bu bölüme
Okuyup okuyup sinirleniyorum, sizin adamları benim boğasım geliyo filan
Sonra bakıyorum hem işler birikmiş hem adamın burnu bile kanamamış, manyak mıyım ben deyip forumu kapatıyorum işte

Okudum okudum
İşte o yüzden 'asla dönmem' desende ben inanmıyorum
Her zorlukta üzülür insan ama böyle bi dangoz için keşke demez, çözüm arar
Sen her sorunda eski eşi düşünüp duruyorsun, sanırsın adam süper kahramandı da sen harcadın
Pinti olup maaş kartını yönetmek dışında bi cacık yapmamış bu bile diğer huylarının yanında iyi yön gibi kalıyo düşün
Bu adamda iyi yön aramak samanlıkta iğne aramak gibi bişey

Bence o dönse affedecektin ya yarım kaldı
Sen hala neden dönmedi o kadını tercih etti kafasında olduğundan maddi sıkıntıyı bile eski kocana bağlıyosun
Gerçeklere bakalım adamı öldü say, önüne bak, 4000 fena para değil, gerekirse kalem kalem yaz nereye ne kadar gidiyo neyden kısarsın çöz

Kardeşini dıdısını boşver
Benim kızıma da annem bakıyor
Akşam iş çıkışı koşa koşa alıyorum, ne orada ne başka yerde bırakmıyorum iş dışında hep benimle
Annelik budur bunu gerektirir, geleceği için çalışıyoken şu anki durumunu da ıskalamaman lazım
Hayatta başarılar.

Bu yorum buralarda dursun, lazım olabilir.

ben kendime inanıyorum.tabiki sizde haklısınız... defalarca herşeye rağmen kabul edince... tabiki dönerse kucak açıcagımı düşünüyorsunuz... aslaaaaaaaaaaaaaaa........büyük konuşmak istemiyorum.. ama iki dünya bir arayada gelse.. o beni ikinci kadın gibi gördü.. sokak kadını.. binlerce iki evli insan var dedi.. yahu resmi nikahı bende iken bile iki seferindede sonuçta aldattığı için dayanamayıp boşadım..pişman olsamda ben boşadım.. şimdi dönemiyim böyle şerefsize.. bana ağlama foto gönderdi.. bende aklı başına geldi belki dedim.. ama yok işte......benim aklım başıma geldi..
kızımıda kreşe vericem.. yeni düzen yeni hayat... smmm de oldum.. ya bu kadar zorlukta oldum işte.. helal bana..çok zor bir sınav ..yazılı..7 ders..ilk girişte Ankaraya gititğimde 6 ders verdim.. ikinci dönemdede tek dersi verdim.. arkadaşlarım her gidişte bir iki ders geçip geliyorlar.. aslında çok güçlü bir kadınım.. işte te önüm açık... yönetici olabilirm... yükselebilirim.. aklımı kullanmam yeterlili sadece...
evet kardeşim sen sakla... ama aslaaaaaaaaaaaaaaaaa kullanamayacaksın..........çünkü ilk defa o pisliğe sen pisliksin iğrençsin dedim.. defol git dedim.. ilk defa si....k.....tr... çektim... başardım.... ve huzuruyum.. bu yaz tatilimide yapıcam.. belki ailemde hiç tatil yapmadı.imkanları yoktu.. onlara da iyi gelir.. mutlu olurlar..herşey güzel olacak....

ben kendime inanıyorum.tabiki sizde haklısınız... defalarca herşeye rağmen kabul edince... tabiki dönerse kucak açıcagımı düşünüyorsunuz... aslaaaaaaaaaaaaaaa........büyük konuşmak istemiyorum.. ama iki dünya bir arayada gelse.. o beni ikinci kadın gibi gördü.. sokak kadını.. binlerce iki evli insan var dedi.. yahu resmi nikahı bende iken bile iki seferindede sonuçta aldattığı için dayanamayıp boşadım..pişman olsamda ben boşadım.. şimdi dönemiyim böyle şerefsize.. bana ağlama foto gönderdi.. bende aklı başına geldi belki dedim.. ama yok işte......benim aklım başıma geldi..
kızımıda kreşe vericem.. yeni düzen yeni hayat... smmm de oldum.. ya bu kadar zorlukta oldum işte.. helal bana..çok zor bir sınav ..yazılı..7 ders..ilk girişte Ankaraya gititğimde 6 ders verdim.. ikinci dönemdede tek dersi verdim.. arkadaşlarım her gidişte bir iki ders geçip geliyorlar.. aslında çok güçlü bir kadınım.. işte te önüm açık... yönetici olabilirm... yükselebilirim.. aklımı kullanmam yeterlili sadece...
evet kardeşim sen sakla... ama aslaaaaaaaaaaaaaaaaa kullanamayacaksın..........çünkü ilk defa o pisliğe sen pisliksin iğrençsin dedim.. defol git dedim.. ilk defa si....k.....tr... çektim... başardım.... ve huzuruyum.. bu yaz tatilimide yapıcam.. belki ailemde hiç tatil yapmadı.imkanları yoktu.. onlara da iyi gelir.. mutlu olurlar..herşey güzel olacak....
İnşallah öyle olur, ben yanılırım.

Bak bırak milleti artık
Borcun varken tüm sülalene tatil düşünme
İhtiyacın varsa al kızını git gel
Sonra 4000 niye yetmiyo diyosun

evet..aynen öyle.. evlenene kadar peşimden çok koştu.. ilk günlerde de dedğim gibi beni öpmeyi unutup geri gelen adam.. hiç unutmam..alt katta kayınvalidem niye gelmiş dedi.. bende beni öpmeyi unutmuş dedim de .. birgün beni öpmedi oğlum dedi.. ilk yıllarımızda kayınvalidem bitirdi evliliğimizi.. ama hamurundada pislik varmış bence.. yada para bozdu..kariyer yükselme bozdu bence.. işi çevre ortam.. her adamın kişiliği sağlam olmuyor..geldi geçtiii

:KK43: kadında da amma göz varmış yani... tövbe tövbeee neyse. Geçmiş gitmiş Allahtan o günler artık, bak geriye dönüp kendini sorgulayabildiğine göre atlatıyorsun. Şimdi ayakta durma vakti bir daha da kendine haksızlık edilmesine izin verme. Allah sabır versin.

aynı evde yaşıyoruz çocuklarımla.. ben çalıştığım için annem gündüzleri bakıyor...
anladım canım. inşallah çocukların hayatı çok etkilenmez

İnşallah öyle olur, ben yanılırım.

Bak bırak milleti artık
Borcun varken tüm sülalene tatil düşünme
İhtiyacın varsa al kızını git gel
Sonra 4000 niye yetmiyo diyosun

onun sebebi 1,5 ay yazlık 4250 TL ... kendim için özellikle istedim..kafa dinlemeye çok ihtiyacım var. kızım ben bir hafta gitsek aklı başında bir yer bir haftalık tatil de uçak bileti dahil 4000 TL tutuyor.Aynı fiyata geldiği içn ailemle yakın yere gitmeyi ve uzun dönem bu şehirde olmamayı tercih ettim. iki dönem yıllık iznime denk getiridm. kurban bayramı filan da var.. iyi kafa dinliycem..bence önce buna ihtiyacım var..

Cocuklariniz sucuk salam yemesin. Annesi ezik kadin olmasin yeterki. Hergün aldatan babaya bakip kabullenen anne örnegi edineceklerine yeni kiyafet giymesinler. Kardeslerinize maddi destekten cok is vs. bulmaya calisin ya da bulmalari icin destek olun. Nafakadan ayirabiliyorsaniz cocuklariniz icin birikim yapin. Cocuklariniz icin en dogru karati vermissiniz bence. Onun ötesi yok.

İkinci üyelik bu.

Eşiniz için ağlarken fotoğrafını çekip bana göndermiş yazmışsınız ya oradan çıkardım.

Ne yapılır sizin için bilmiyorum. Tedavi görüyorsunuz değil mi? Ataerkil bir toplum olmanın sonuçları mı denir? Ne denir ki?

Adamı yeni eşiyle baş başa bırakın ve size dönmesini ümit etmeyin. Çünkü iğrenç bir insan. Eğer onu hayatınıza almak için hayaller kurmaya devam ederseniz sizinde ondan farkınız kalmayacak çünkü siz duygusal anlamda bile olsa eşini aldatmasına neden olmuş olacaksınız.

Kim ne gözle bakarsa baksın ne önemi var ki? Maalesef ülkemizde bebeklere bile tecavüz edildiğini gördük biz. Karşınızdaki ahlaksız sa, sapık sa yada hasta ruhluysa siz ne yapabilir siniz ki? Siz doğru olun, eğri belasını bulur kardeşim.

Kendinizi suçladığınız şeylerin ne kadar mesnetsiz olduğunun farkında mısınız? O yazdıklarınızda haklı olsaydınız yani siz eşinizi gerçekten üzmüş ve incitmiş olduğunuz için eşiniz sizden soğumuş ve uzaklaşmış olsaydı adam gibi sizden boşanmış olması gerekirdi. Adam fellik fellik fener söndürecek yer aramış siz hala kendinize kabahat buluyorsunuz.

Eşiniz;

Allah korkusu olmayan, sadakatsiz, günahkar, yalancı, ahlaksız bir insan.

Gerçekten kendinize sorun;

"Böyle bir insanın hayatımda olmasını istiyor muyum?"

Ve bunaldıkça yazın kardeşim. Biz hep buradayız. İsterseniz bin kere yazın fark etmez. Yeter ki kendinize haksızlık etmeyin.

Bu adam beni severdi ve iyiydi nasıl diyebildiniz ? Adam daha napmalıydı ? Kendi hayatınıza bakın artık sorumluluklarınız var onlara odaklanın.O kişiyi unutun her seferinde canı sıkıldığında gelmiş sizde kabul etmissin.Adam biliyor ki her geldiğinde devam edeceğinizi kangren olan yeri artık kesin :KK14:

sonunu okumadm ama kendine yeni bi hayat çiZme zamanı gelmedi mi????
nasıl bu kadar gurursuz olabiliyorsun. o kadar kadından snra hala bni sewiyor diyorsun. kndırma kendini. yaptıklarına pişman et. sen onun 'nede olsa var' ısın. ne yaparsa kabul etmişn yapma!!

X