Eski nişanlimla ilgili yeni gelismeler

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evet iletisim halinde degilim. Ama surekli acima ic gudumle dusunuyorum kendimi sucluyorum iyice psikolojim bozuldu gercekten hic iyi degilim annemin yuzune tukurdu psikolojisi bozuktu diyorum. Hakaretler ediyor beni sevdigi icin benden ayrildigi icin uzuntusunden yapiyordur diyorum mantikli dusunemiyorum
Destek alın siz de iyi durumda değilsiniz.

Kaç gündür okuyorum sürekli destek alacağım diyorsunuz. Itina ile herkese tek tek cevap veriyorsunuz. Belli ki bu konuları konuşmak bile sizi hiç yormuyor. Aralarda okudum aileniz eğitimiymiş, siz de eğitimiymişsiniz daha çok şaşırdım. Sağlıklı düşünemiyor olabilirsiniz ama insan bu kadar çirkin şeyler yaşadıktan sonra anlatmaya mecali kalmaz. Siz tek tek anlatıyorsunuz ve hiç yorumluyorsunuz. Merak ediyorum tam olarak beklediğiniz cevap nedir? Belli ki beklediğiniz bir cevap var.

Kaç gündür okuyorum sürekli destek alacağım diyorsunuz. Itina ile herkese tek tek cevap veriyorsunuz. Belli ki bu konuları konuşmak bile sizi hiç yormuyor. Aralarda okudum aileniz eğitimiymiş, siz de eğitimiymişsiniz daha çok şaşırdım. Sağlıklı düşünemiyor olabilirsiniz ama insan bu kadar çirkin şeyler yaşadıktan sonra anlatmaya mecali kalmaz. Siz tek tek anlatıyorsunuz ve hiç yorumluyorsunuz. Merak ediyorum tam olarak beklediğiniz cevap nedir? Belli ki beklediğiniz bir cevap var.
Surekli kendimi sucladigim icin acaba ben mi yanlis dusunuyorum bende mi hata var diye kendi kendimi yiyip bitirdigim icin buradaki beni hic tanimayan insanlarin verdikleri objektif yanitlar beni rahatlatiyor

Ne yaşamışsa yaşamış iyi değilse ruh doktoruna gitsin neden ailenden çıkarmaya çalışıyor neden sen buna fırsat veriyorsun? Sana değer verse senin hatırın olsa ailene iyi davranır. Kendine faydası olmayan insanları hayatınıza sokmayın. Bunun yüzünden siz de yara almışsınız uzmandan yardım alıp iyileşmeye bakın.
Evet cok fazla yara aldim gercekten

Herkese tekrar merhaba buraya eski nisanlim ailesi ve ailem arasinda yasanan olaylari anlatmistim 400den fazla kisi yorum yapti herkese cok tesekkur ederim destekleri icin. Bugun ayrilali 22gun oldu her yerden engelledigim halde bir sekilde bana ulasiyordu once aileni birak gel annenin yuzune tukurdum babana hakaret ettim senle sorunum yokki neden onlari koruyorsun diyordu. Bugun kapima dayandi engelledin diye kurtuldun mu sandin dedi. Babam evdeydi bagirma duyacak dedim dinlemedi zaten komsular da sesi duydu disari cikti. Anneme bagirmaya basladi kizinla ayrildim mutlu musun diye (konumu okuyanlar bilir ailemin hicbir sucu yok) babam da artik dayanamadi eski nisanlimi tuttu polisi arayin test yaptiricam dedi ( 2 sene uyusturucu kullanmis amateme yatmis) arbede yasandi annemle ben araya girmeye calistik polisi aradik. Bana bagirmaya basladi zaten dosyam var beni dusurdugun duruma bak beni hic korumadin dedi arabayi uzerimize surerek kacti. Polise sikayet ettik. Annesi aradi sikayetinizi geri çekin diye eski nisanlim yine sinir krizi gecirmis arkadan avazi ciktigi kadar bagiriyordu hakaretler suclamalar devam etti.( gecen sene kavgadan dolayi dosyasi vardi. Iceri girme sebebini de kavgadan dolayi demisti ama megerse borc yuzunden girmis. Ben nisani attigim gun icerden cikip gelmisti 8gun yatmisti kavgadan dolayi dendi borc yuzunden oldugu anlasilmisti, eski sevgilisi ile ilgili hic isteme olmadi dedi 3 kere istendigini ogrendim, lise mezunuyum demisti ortaokul mezunu cikti, 2 sene uyusturucu kullanip tedavi oldugunu yeni soyledi. Ailem sadece yalana ne gerek vardi diye sordugu icin o gun suclu oldular icerden yeni ciktim psikolojim bozuk simdi konusulma sirasi mi dedi annemin yuzune tukurdu babama hakaretler etti. Annesi de bicak alip birine saplayacak oglum diye cok korktum lutfen hepiniz oglumu her yerden engelleyin dedi) 22 gündür yasadigim sok ve hayal kirikligi yuzunden asiri kilo verdim her yerimde yaralar cikti yemek yiyemedim uyuyamadim ben cok hayal kurmustum sevmistim sevildigimi sanmistim ufak sinir krizlerini gormezden gelmistim (konusurken kocacim demiyorum diye, aile yemeginde yanina kiz kardesi oturdu neden ben oturmamisim onu benimsemiyorum diye, yemek yerken agzina yemek vermiyorum onu dusunmuyorum diye cok kavgalar ederdik gozu donerdi ama ben alttan alirdim saatlerce aciklama yapardim) suan maruz kaldigim suclamalar hakaretler tehditler , intihar ederim seklinde konusmalari yuzunden ruh sagligim da bozuldu. Annem de gözumun onunde eriyip bittin seviyorsan unutamayacaksan toparlanamayacaksan git tekrar baris dene ama ailenin destegini bekleme idare edebilecek misin dedi. Psikolojik destek alacagim artik. Cunku ilk basta cok mukemmeldi cok ilgiliydi her gun cicek alirdi hediyeler yollardi yollama yapma gerek yok dedigim halde dinlemezdi her gun eve yemek siparis verirdi ( ben yuksek lisans ogrencisiyim annem gelir uzmani babam noter. Maddiyat odakli olmadim asla) bir keresinde acil bir odeme yapmamiz gerekiyordu annem eski nisanlimdan 2bin tl borc almisti zaten daha sonra geri verdi. Surekli onu basa kaktilar ailecek suc bastirmak icin. Kendi yalanlari icin bunlar kucuk yalanlar ne olmus yani soylendiyse siz bizim uzerimize geldiniz dediler. Zaten ilk basta babam çocuğu arastirirken kime sorduysa herkes aman uzak durun demis cocugun akil sagligi yerinde degil demis ama ben kendim taniyip gormek istemistim. Ilk basta da cok guzel rol yapmisti aileler de cok iyi anlasmisti sonra ne olduysa biranda bu duruma geldik ben de her seyin farkindayim ama o bana bir sekilde ulasip beni suclayip manipüle ettikce ben de kendimi sucluyorum nedense ona acıma duygusu besliyorum
Onceki actigim konuyu okumayanlar vardir diye tekrar yazdim uzun uzun simdiden fikir beyan eden destek olan herkese cok tesekkur ederim gerceklero gormemi sagladiginiz icin
sakın deneme , sakın ben yandım bari sen yanma , ailenle beraber ol.

sakın deneme , sakın ben yandım bari sen yanma , ailenle beraber ol.
Denemeyi dusunmuyorum ama surekli kendimi sucluyorum mantikli dusunemiyorum bir sans versem duzelir miydi sakinlesir miydi benden ayri oldugu icin mi bu kadar gergin acaba falan diyorum

Bana surekli psikolojim iyi degil icerdeyken cok seyler yasadim dedi kendini acindirdi. Ailen ustume geldi o gun dedi ki asla uzerine gitmedik. Ayrilinca da senden ayriyim ondan bu haldeyim ozluyorum dedi ama aileme surekli hakaretlere devam etti ailenle gorusmem sen gorusursun dedi. Yalanlari asla aciklamiyor gecmisim seni ilgilendirmez diyor. Benim de ruh sagligim bozuldu artik psikolojik destek alacagim
vay anasını 8 günde hayatın sırrına mı ermiş
bırakın şu dengesizi artık ya
burdan o kadar banal basit vasıfsız görünüyor ki
kendinize ailenize nasıl yakıştırıyorsunuz anlamadım

Denemeyi dusunmuyorum ama surekli kendimi sucluyorum mantikli dusunemiyorum bir sans versem duzelir miydi sakinlesir miydi benden ayri oldugu icin mi bu kadar gergin acaba falan diyorum
deneyin görün madem o kadar merak ediyorsunuz değişiyor mu değişmiyor mu

deneyin görün madem o kadar merak ediyorsunuz değişiyor mu değişmiyor mu
Bunca olaydan yalandan sonra cesaret edemiyorum zaten ailem cok tepkili ve karsi denesem bana tavir alacaklar uzulecekler eski nisanlim da asla ozur dilemem ailen yok arrik benim icin sadece sen varsin diyordu. Ben ailemle esim hep cok iyi anlassin hel birlikte buyuk mutlu bir aile olalim diye hayal kurardım hep bayramlarda seyranlarda hep birlikte olalim isterdim. Zaten suan kendisini her yerden engelledim gorusmuyoruz

vay anasını 8 günde hayatın sırrına mı ermiş
bırakın şu dengesizi artık ya
burdan o kadar banal basit vasıfsız görünüyor ki
kendinize ailenize nasıl yakıştırıyorsunuz anlamadım
Evet suan engelli her yerden ama konusurken hep ben icerde neler yasadim psikolojim bozukdu 2 kere revire kaldirildim sinir krizi gecirdim merdivenden dustum siz bana anlayis gostermediniz ustume geldi ailen diyor. Kendi ailesi de cok doldurmus ogullarini. Dun kalimiza dayandi bagirdi ben bagirmadim baban uzerime saldirdi sen de beni korumadin diyor

Bunca olaydan yalandan sonra cesaret edemiyorum zaten ailem cok tepkili ve karsi denesem bana tavir alacaklar uzulecekler eski nisanlim da asla ozur dilemem ailen yok arrik benim icin sadece sen varsin diyordu. Ben ailemle esim hep cok iyi anlassin hel birlikte buyuk mutlu bir aile olalim diye hayal kurardım hep bayramlarda seyranlarda hep birlikte olalim isterdim. Zaten suan kendisini her yerden engelledim gorusmuyoruz
ben konya ovası kadar geniş bir insanım
kızımı asla kısıtlamadım
ama sizin yaptığınızı yapsa bacaklarını kırar o asalağın yanına göndermem

Fake olduğunu düşünüyorum,ağzına yemek vermedin diye mi?Peki.Yani fake değilsen cidden ülkeyi terke etmediğime üzüleceğim
Ve yüksek lisans öğrencisi ve anne gelir uzmanı ve baba noter.
Bu kadar kültürlü olduklarını tahmin ettiğim bir ailenin eğitimli kızı nasıl bu kadar kör olup böylesi cani bir insana aşık oluyor ve tüm bu yaşananlara rağmen unutamıyorum acıyorum ona diyor anlayamıyorum, aklım almıyor. Bana da fake gibi geliyor bu kadar kör olunamaz çünkü. Benim de kızım var büyük konuşturtma sen koru akıl fikir ver Allah'ım.

Evet cok haklisiniz. Insanlar iftira atip yargiliyordur ben kendim tanicam dedim. Ben destek olurum duzeltirim yardimci olurum beni seviyor ben de onun yaninda durmaliyim diye dusundum hep

Şimdi yakadık asıl nedeni işte.
Mesela sorunlu bir kardeşiniz vardır, kurtarmak için olmadık işlere girersiniz, anlaşılır.

Düşünün o kişi ilişkinin başında size tamamen yabancı biri, o noktada aranızda bir sevgi de yakınlık da yok. Niye size saygı gösterecek biri yerine düzeltmek için uğraşacağınız sorunlu bir kişi tercih edilir ki?

Çok iyi olacak, düzelecek, hatta çabamı görünce beni çok takdir edecek diye düşünmüş bile olabilirsiniz.

Her zaman derim: “Kişinin kendi karakterini yaşama hakkı vardır, tabi bedelini ödemek şartıyla”.
Sonuçta yıllarca onun da iyi kötü bir karakteri gelişti.

Malzeme bu, evladınız/babanız falan da değil.
Olay sevmek de değil, gerçekten davranışlarında sıkıntı görmüyor. Gitsin kendisini gibi biri ile görüşsün.

Değişmek kolay değildir, burada karakteri bırakın kilo verirken bile yandım diyoruz. İyi karakter yıllarca adım adım pişerek çıkar, yeni sevgili geldi diye hemen oluşmaz.

Temiz kalbinizi hakedenlere açın, kıymetinizi bilin.

Bu kişi bu konu mantığımla düşündüğümde gerçek olamaz. Ya kızı geçtim bu anne baba nasıl böyle bir insanla muhatap olur. Ve sen hala nasıl kafan karışık olabilir şoktayım ya gerçekse yazdıkların ciddi anlamda yardım almalısın ama ailecek almalısınız benim kızım olsaydın bir süre uzaklaştırırdım seni bulunduğun ilden. Uzaklaşamam yüksek lisansm var da deme yüksek lisansı düşünseydin böyle bir insanla birlikteliği düşünemezdin. Yanına yakıştırıyor musun cezaevine girmiş sorunlu bağımlılığı olan birini hiç mi kendine değer vermiyorsun utanmayacak mısın insanlara eşim diye tanıştırırken. Daha fazla diyecek söz bulamıyorum

Şimdi yakadık asıl nedeni işte.
Mesela sorunlu bir kardeşiniz vardır, kurtarmak için olmadık işlere girersiniz, anlaşılır.

Düşünün o kişi ilişkinin başında size tamamen yabancı biri, o noktada aranızda bir sevgi de yakınlık da yok. Niye size saygı gösterecek biri yerine düzeltmek için uğraşacağınız sorunlu bir kişi tercih edilir ki?

Çok iyi olacak, düzelecek, hatta çabamı görünce beni çok takdir edecek diye düşünmüş bile olabilirsiniz.

Her zaman derim: “Kişinin kendi karakterini yaşama hakkı vardır, tabi bedelini ödemek şartıyla”.
Sonuçta yıllarca onun da iyi kötü bir karakteri gelişti.

Malzeme bu, evladınız/babanız falan da değil.
Olay sevmek de değil, gerçekten davranışlarında sıkıntı görmüyor. Gitsin kendisini gibi biri ile görüşsün.

Değişmek kolay değildir, burada karakteri bırakın kilo verirken bile yandım diyoruz. İyi karakter yıllarca adım adım pişerek çıkar, yeni sevgili geldi diye hemen oluşmaz.

Temiz kalbinizi hakedenlere açın, kıymetinizi bilin.
Çok tesekkur ederim gercekten yorumunuz icin. 8 yillik bir iliskim bitince ve karsima bu kisi gorucu usulu cikinca demekki kaderim bu insam diye dusunmustum ve dengesizlikleri siniri bana hep idare edilebilir gibi gelmisti

Bu kişi bu konu mantığımla düşündüğümde gerçek olamaz. Ya kızı geçtim bu anne baba nasıl böyle bir insanla muhatap olur. Ve sen hala nasıl kafan karışık olabilir şoktayım ya gerçekse yazdıkların ciddi anlamda yardım almalısın ama ailecek almalısınız benim kızım olsaydın bir süre uzaklaştırırdım seni bulunduğun ilden. Uzaklaşamam yüksek lisansm var da deme yüksek lisansı düşünseydin böyle bir insanla birlikteliği düşünemezdin. Yanına yakıştırıyor musun cezaevine girmiş sorunlu bağımlılığı olan birini hiç mi kendine değer vermiyorsun utanmayacak mısın insanlara eşim diye tanıştırırken. Daha fazla diyecek söz bulamıyorum
Evet cok haklisiniz ben de kendi dusunce ve duygularima anlam veremedigim icin zaten uzmandan destek alacagim saglikli dusunemiyorum. Biz bu yalanlari ayrilik asamasinda ogrendik 3 ay boyunca hicbir sorun yoktu anlayamadik ikimizin arasinda vardi asiri ilgi bekleme asiri sevgi sozcukleri soylememi isteme vs gibi ama ben de hep bunlari tolere ettim gormezden geldim aman benim yuzumden bitmesin diye

Ve yüksek lisans öğrencisi ve anne gelir uzmanı ve baba noter.
Bu kadar kültürlü olduklarını tahmin ettiğim bir ailenin eğitimli kızı nasıl bu kadar kör olup böylesi cani bir insana aşık oluyor ve tüm bu yaşananlara rağmen unutamıyorum acıyorum ona diyor anlayamıyorum, aklım almıyor. Bana da fake gibi geliyor bu kadar kör olunamaz çünkü. Benim de kızım var büyük konuşturtma sen koru akıl fikir ver Allah'ım.
Evet ben de zaten tum bu yasananlara ragmen hala nasil bu sekilde dusundugume anlam veremedigim icin burada konu acip beni tanimayan farkli insanlardan goruslerini almak istedim tesekkurler yorumunuz icin

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X