Eski öfkelerim.

Karşıda kıymet bile bulmayacak ki bu sözler. Eminim vefasız, kıymet bilmeze dönüştürecekler kendi zihinlerinde. Hiç değilse tenezzül etmemiş olayım diyorum..
Dönüştürsün nolcak
Ben üveymiyim ki bana almadın de
Tenezül etmeyince aaa onun ihtiyacı yokki olur
Kıymet vermeyecekse madem söylede farkında olduğunu bilsinler

Özür dilerim ama anneniz evlat ayırıyor. Malesef benim annem de böyle. Bana birkere sarılıp iyi bir söz söylediğini bilmem. Kemiklerimi kırana kadar da dayak atardı. Ne insan yanı bilirdi ne ergenliğimi. Annem bana hiç annelik yapmadı. Eleştirmekten horlamaktan ve dayaktan başka. Beni daha 7 yaşındayken terlikle kollarımı bacaklarımı kapkara edip banyoya hapsedip pazara gittiğini bile hatırlıyorum. Düşünün 7 yaşında bir çocık evde kimse yok ve anası pazara gidip birkaç saat sonra dönüyor. Üzülmeyin lütfen. Çok sıkılırsanız da mesaj atın dertleşelim. Yanlız değilsin

Pardon deseydin, kadının eve bakma mecburiyeti mi var? Kadın çalışır kendine varsa çocuğuna ve yetişmediği yerde eve verir. tabi ki oğlu bakacak eve sen mi bakacaksın? Kocası bakmamış mı? Kızının kocası bakmasın mı? Sen ister çalışırsın ister yatarsın, sen çalışıp eve baksan oğluşu yatsa ne çekeceksin o adamı ne işe yarar?

Kayınvalidem senelerce kendisi bakmış, zorla evlendirmişler kayınbabam öğrenciyken o da memur olmuş o zaman. O yüzden öyle bir gereklilik olduğu j zannetti herhalde. Çalışmak düşüncem tabiki var ama sınav daha önemli bunu ifade ettik sonuçta.

Özür dilerim ama anneniz evlat ayırıyor. Malesef benim annem de böyle. Bana birkere sarılıp iyi bir söz söylediğini bilmem. Kemiklerimi kırana kadar da dayak atardı. Ne insan yanı bilirdi ne ergenliğimi. Annem bana hiç annelik yapmadı. Eleştirmekten horlamaktan ve dayaktan başka. Beni daha 7 yaşındayken terlikle kollarımı bacaklarımı kapkara edip banyoya hapsedip pazara gittiğini bile hatırlıyorum. Düşünün 7 yaşında bir çocık evde kimse yok ve anası pazara gidip birkaç saat sonra dönüyor. Üzülmeyin lütfen. Çok sıkılırsanız da mesaj atın dertleşelim. Yanlız değilsin

Öyle ayırdı tabi yıllarca. Burası benim hep tramvalarımı anlattığım kendime itiraf edebildiğim kadarıyla dertlerimle dolu.

Borcu üzerimize yıkmasalar gayet geçinebilirdik o miktarla biz. Veya önceden biz karşılamayacağız deselerdi 3,5 sene uzattıkları nişan sürecimizde alır taksitlerimizi bitirirdik. Mobilyaya ilk zaman baktık diye bile biz ödeyeceğiz dertlenmeyin düğün zamanı yaklaşsın bakarsınız demişlerdi.

Kimsenin lafına bakılarak iş yapılmaz maalesef. Tecrübe olmuş size.

Dönüştürsün nolcak
Ben üveymiyim ki bana almadın de
Tenezül etmeyince aaa onun ihtiyacı yokki olur
Kıymet vermeyecekse madem söylede farkında olduğunu bilsinler

Yıllarca bağırdım çağırdıö ağladım öfkelendim anlattım. Artık onlara değil buralara anlatmayı tercih ediyorum sanırım. Çünkü anlattığım öyle küçük bir kısmı ki. Maddi değil manevi olarak bile çok yıprattılar

Öyle ayırdı tabi yıllarca. Burası benim hep tramvalarımı anlattığım kendime itiraf edebildiğim kadarıyla dertlerimle dolu.
Bende bunu ilk defa anlatabildim😊 kimliği gizleyince bazı şeyler ne kolay oluyor. Yaşadıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki. Cebimde para olmadığı zamanlarda bile "kocan para veremiyo mu" bile diyor. Hamileyken de evire çevire kaynanamın yanında dövmesi de cabası

Bende bunu ilk defa anlatabildim😊 kimliği gizleyince bazı şeyler ne kolay oluyor. Yaşadıklarınızı o kadar iyi anlıyorum ki. Cebimde para olmadığı zamanlarda bile "kocan para veremiyo mu" bile diyor. Hamileyken de evire çevire kaynanamın yanında dövmesi de cabası

Ya çok çok fena :KK43: hala evli misiniz

Nasıl yani anneniz sizi kaynananızın yanında üstelik siz hamileyken dövdü doğru mu

Şu an neden size yardım etmelerini bekliyorsunuz gerçekten anlamadım. Anneniz evlat ayrımı yapıyor o konuda haklısınız. Eş ailesinde yanlış olan şey öderiz diyerek ödememeleri orda da şunu anlamadım sizin veya eşinizin kredi kartından mı çekildi mobilyalar? O noktada zaten anlamanız gerekirdi. Bence siz paranızı iyi bir planlama yapamamışsınız. Eşiniz ve siz işten çıkartılırsınız yardıma muhtaç durumdasınızdır eş ailesi veya sizin aileniz yardım etmez tepkinizi anlarım ama siz tamamen kendi isteğinizle kpssye hazırlanmak için çıkmışsınız işten veya çıkartıldınız orasını anlamadım ama sonuç olarak çalışmayı düşünmüyorsunuz. Eşiniz çalışıyor, evet maaşı yeterli değil belki ama kimin maaşı yeterli ki bu ülke koşullarında? KPSS 2 sene sonra yine var lisanstan hazırlandığınızı varsayarak yazıyorum, biraz düze çıktıktan sonra şansınızı deneyebilirdiniz. Dershane masrafınız ek olarak var şu an. Sınavı kazanacağınızın garantisi yok, işsizlik maaşı kesilmek üzere. Sınav 5 ay sonra, En iyi ihtimal atansanız bile hemen başlayamıyorsunuz. Siz daha iyi çalışma imkanı ve daha iyi maaş için sınava hazırlanıyorsunuz çalışmıyorsunuz diye kimse size yardımcı olmak zorunda değil bence.

Şu an neden size yardım etmelerini bekliyorsunuz gerçekten anlamadım. Anneniz evlat ayrımı yapıyor o konuda haklısınız. Eş ailesinde yanlış olan şey öderiz diyerek ödememeleri orda da şunu anlamadım sizin veya eşinizin kredi kartından mı çekildi mobilyalar? O noktada zaten anlamanız gerekirdi. Bence siz paranızı iyi bir planlama yapamamışsınız. Eşiniz ve siz işten çıkartılırsınız yardıma muhtaç durumdasınızdır eş ailesi veya sizin aileniz yardım etmez tepkinizi anlarım ama siz tamamen kendi isteğinizle kpssye hazırlanmak için çıkmışsınız işten veya çıkartıldınız orasını anlamadım ama sonuç olarak çalışmayı düşünmüyorsunuz. Eşiniz çalışıyor, evet maaşı yeterli değil belki ama kimin maaşı yeterli ki bu ülke koşullarında? KPSS 2 sene sonra yine var biraz düze çıktıktan sonra şansınızı deneyebilirdiniz. Dershane masrafınız ek olarak var şu an. Sınavı kazanacağınızın garantisi yok, işsizlik maaşı kesilmek üzere. Sınav 5 ay sonra, En iyi ihtimal atansanız bile hemen başlayamıyorsunuz. Siz daha iyi çalışma imkanı ve daha iyi maaş için sınava hazırlanıyorsunuz çalışmıyorsunuz diye kimse size yardımcı olmak zorunda değil bence.

Hayır senedi kayınbabam imzaladı ama sonuç olarak ödemeyi siz yapacaksınız dediler. Dershane paramı çalışırken biriktirmiştim.
Yaz Dönemi çalışabilirim belki ama şu an mümkün değil keşke mümkün olsa. İşten kendim çıktım çünkü şartlar öyle gerektirdi. Yardım etmelerini değil lafta kalan sizi çok düşünüyoruz sözlerine dertleniyorum.

Kayınvalidem senelerce kendisi bakmış, zorla evlendirmişler kayınbabam öğrenciyken o da memur olmuş o zaman. O yüzden öyle bir gereklilik olduğu j zannetti herhalde. Çalışmak düşüncem tabiki var ama sınav daha önemli bunu ifade ettik sonuçta.
Madem size sözler verilmiş tutulmamış size borç yıkmışlar sizde ona göre davranacaksınız onlara, bu demek değil ki evlenirken eşyaları aileler alsın, ama imkan varken bilerek yapılmaması bana ters, eşin senin yanında olunca hanım köylü.

Ya çok çok fena :KK43: hala evli misiniz
Evet. İki de evladım var ve bazen onlara imreniyorum. Çünkü yaşadıklarımı yaşatmamak için elimden geleni yapıyorum. Sırf bu yüzden çocuk gelişimi okudum. Çocuklarıma herşeyin en iyisini öğretip en iyisini yapıyorum ( davranış olarak) ve eşim de bu travmalarımı bildiği için psikilojik şiddet uyguluyor. Sen çocuklarına bakacak kapasitede değilsin diye. Ama yemin ederim çocuklarıma gül gibi bakıyorum. Kaynanam beni çirkin bulduğu için istemeyip eşimle üstüme geliyorlar

Bunları düsünüp düşünüp iyice sinir olmak yerine hırs yapıp çalışın ve atanın . Ama özellikle annenize tava olayında çok üzüldüğünüzü dile getirin:63:

Evet. İki de evladım var ve bazen onlara imreniyorum. Çünkü yaşadıklarımı yaşatmamak için elimden geleni yapıyorum. Sırf bu yüzden çocuk gelişimi okudum. Çocuklarıma herşeyin en iyisini öğretip en iyisini yapıyorum ( davranış olarak) ve eşim de bu travmalarımı bildiği için psikilojik şiddet uyguluyor. Sen çocuklarına bakacak kapasitede değilsin diye. Ama yemin ederim çocuklarıma gül gibi bakıyorum. Kaynanam beni çirkin bulduğu için istemeyip eşimle üstüme geliyorlar

Allah yardımcınız olsun gerçekten kolay değil bu travmaları atlatmak. Hele destek olması gerekenler köstek olunca.

Bunları düsünüp düşünüp iyice sinir olmak yerine hırs yapıp çalışın ve atanın . Ama özellikle annenize tava olayında çok üzüldüğünüzü dile getirin:63:

Tava o kadar küçük ki diğerlerini söylediğimde bile etki etmedi söylemem bundan sonra hiç bir şey.
Öyle hırs yaptım Allahın izniyle çok güzel bir yere aranmak istiyorum. Yaza ikinci üniversitede bitecek inşallah güzel bir şekilde atanıtım kolaylıkla

Tava o kadar küçük ki diğerlerini söylediğimde bile etki etmedi söylemem bundan sonra hiç bir şey.
Öyle hırs yaptım Allahın izniyle çok güzel bir yere aranmak istiyorum. Yaza ikinci üniversitede bitecek inşallah güzel bir şekilde atanıtım kolaylıkla
İşte en azından bu olaylar sizde hırs yaptı. Atanırsanız inşallah güzel de bir adak adayın ve zor durumda olanlara yardım edin..

X