Eski sevgilim nisanlandi

Niye ayrıldınız acaba.seni sevse neden ayrılsın ve başkasıyla nişanlansin ki.
Durumun evet zor.yapabiliyorsan o işten çıkman en iyisi galiba
işten çıkmam mümkün değil. ailem beni vermediği için ayrıldık. mezhep meselesinden dolayı vermediler. biraz uğraşmak istedi fakat ben sonuna kadar uğraşmaya hazırken o bir müddet sonra pes etti.

Merhabalar aylar önce buraya bir konu açmıştım. Is yerindeki sevgilim aynı anda 2 kişiyle konuşuyormuş diye. O zamanlar çok acı çekiyordum buradaki ablalarım kardeşlerim çok destek olmuştu. Şimdi iş yerlerimiz tekrar açıldığı için o adamla yine aynı ortamdayız. Bu sefer durum biraz daha farklı. Kendisi iş yerinden başka biriyle nişanlandı. Inanın ne kadar şerefsiz de olsa karaktersiz de olsa onu nisanlisiyla gördükçe kahroluyorum. Ben ne ona ne de nişanlısına hiçbir şey söyleyip ara bozuculuk yapmadım. Ama nedense kadın bana takmış durumda. beni bırakın arkadaşlarımı bile sildiriyor. onun dışında ben kadını takip bile etmememe rağmen beni engellemiş. ben birşey yapsam bu hareketlere anlam vereceğim fakat gerçekten onların başladığını duyduğum andan beri bir defa yan bakış bile yapmadım. sadece ikisinin de yüzüne bakmıyorum bu da normal olan diye düşünüyorum. sizce kadın bana niye böyle. sonuçta bile bile kabul eden kendisi. bir de ben kendisini sürekli bana bakarken yakalıyordum bi ara. Eski sevgilimi de bana bakarken bir kaç defa yakaladım. ve eski sevgilim çok neşeli komik biriyken çok durgun bir hal almış. şaşırtıcı geliyor bu durumlar bana. ben karşılarındayken çok geriliyorlar. bunları düşündükçe mutlu oluyorum çünkü ben gerçekten çok zor günler geçirdim ki hala gözümün önünde onların yuva kurduklarına şahit olmak çok zor. hala bazen evimde tek başıma ağlıyorum. sizlere soruyorum ardında birini ağlayarak bırakan bu adam mutlu olabilirmi? üstelik kendisini gerçekten sevdiğimi biliyordu. o da beni seviyordu gözlerinde görüyordum ama bir yandan da sevse gözümün önünde başkasıyla olacak kadar vicdansızlık yapabilir mi diyorum. bilmiyorum ama ruhen çökmüş durumdayım. sanki sırf evlenmek için sadece mantığına uyduğumuz için birileri bizimle olmaya çalışacak ve en ufak zorlukta yerimize başkalarını koyacak. birilerinin listesindeki isimlerden sadece biri olacağız tedirginliği var üstümde. oysa ben bu kişinin bile yerine hala kimseyi koyamıyorum. insanlar nasıl bu hale gelebiliyorlar nasıl neredeyse herkesi aynı görebiliyorlar. bu noktada sanki hepsinin yaptığı birer rol gibi geliyor bana. ya ben çok abartıyorum ya da insanlar gönül denen uzvunu kaybetmiş durumda. neyse kısaca ahım var üstünde mutlu olabilir mi sizce? ahım çıkarmı. sizce vicdanının bir yerlerinde ben varmıyımdır? aslında pişman olup en azından helalleşmeye gelse bu bile yeter bana. kusura bakmayın biraz karışık oldu. içimi dökmüş oldum. sizlerden ricam yargılayıcı cevaplar vermemeniz. belki eleştirmek isteyenler ya da anlattıklarımı saçma bulanlar olacaktır. fakat bu tarz tavırlar insanı daha da kötü hissettiriyor. teşekkür ederim okuyanlara ve elinden geldiğince destek olmaya çalışanlara. :KK200:
Bence hissettiğiniz şey ben nişanlanmaya değmezmiydim?

Merhabalar aylar önce buraya bir konu açmıştım. Is yerindeki sevgilim aynı anda 2 kişiyle konuşuyormuş diye. O zamanlar çok acı çekiyordum buradaki ablalarım kardeşlerim çok destek olmuştu. Şimdi iş yerlerimiz tekrar açıldığı için o adamla yine aynı ortamdayız. Bu sefer durum biraz daha farklı. Kendisi iş yerinden başka biriyle nişanlandı. Inanın ne kadar şerefsiz de olsa karaktersiz de olsa onu nisanlisiyla gördükçe kahroluyorum. Ben ne ona ne de nişanlısına hiçbir şey söyleyip ara bozuculuk yapmadım. Ama nedense kadın bana takmış durumda. beni bırakın arkadaşlarımı bile sildiriyor. onun dışında ben kadını takip bile etmememe rağmen beni engellemiş. ben birşey yapsam bu hareketlere anlam vereceğim fakat gerçekten onların başladığını duyduğum andan beri bir defa yan bakış bile yapmadım. sadece ikisinin de yüzüne bakmıyorum bu da normal olan diye düşünüyorum. sizce kadın bana niye böyle. sonuçta bile bile kabul eden kendisi. bir de ben kendisini sürekli bana bakarken yakalıyordum bi ara. Eski sevgilimi de bana bakarken bir kaç defa yakaladım. ve eski sevgilim çok neşeli komik biriyken çok durgun bir hal almış. şaşırtıcı geliyor bu durumlar bana. ben karşılarındayken çok geriliyorlar. bunları düşündükçe mutlu oluyorum çünkü ben gerçekten çok zor günler geçirdim ki hala gözümün önünde onların yuva kurduklarına şahit olmak çok zor. hala bazen evimde tek başıma ağlıyorum. sizlere soruyorum ardında birini ağlayarak bırakan bu adam mutlu olabilirmi? üstelik kendisini gerçekten sevdiğimi biliyordu. o da beni seviyordu gözlerinde görüyordum ama bir yandan da sevse gözümün önünde başkasıyla olacak kadar vicdansızlık yapabilir mi diyorum. bilmiyorum ama ruhen çökmüş durumdayım. sanki sırf evlenmek için sadece mantığına uyduğumuz için birileri bizimle olmaya çalışacak ve en ufak zorlukta yerimize başkalarını koyacak. birilerinin listesindeki isimlerden sadece biri olacağız tedirginliği var üstümde. oysa ben bu kişinin bile yerine hala kimseyi koyamıyorum. insanlar nasıl bu hale gelebiliyorlar nasıl neredeyse herkesi aynı görebiliyorlar. bu noktada sanki hepsinin yaptığı birer rol gibi geliyor bana. ya ben çok abartıyorum ya da insanlar gönül denen uzvunu kaybetmiş durumda. neyse kısaca ahım var üstünde mutlu olabilir mi sizce? ahım çıkarmı. sizce vicdanının bir yerlerinde ben varmıyımdır? aslında pişman olup en azından helalleşmeye gelse bu bile yeter bana. kusura bakmayın biraz karışık oldu. içimi dökmüş oldum. sizlerden ricam yargılayıcı cevaplar vermemeniz. belki eleştirmek isteyenler ya da anlattıklarımı saçma bulanlar olacaktır. fakat bu tarz tavırlar insanı daha da kötü hissettiriyor. teşekkür ederim okuyanlara ve elinden geldiğince destek olmaya çalışanlara. :KK200:
Zor bir durum sizi anlıyorum. Fakat hayat devam ediyor , umrunuzda olmasın. Onlara da bunu yansıtın muhtemelen sizin baktığınızı görmüşlerdir o yüzden bu şekilde davranıyor nişanlısı. Daha donuk diyorsun ya madem öyle neden nişanlandı? Sonuçta senin için tamamen bitmiş biri. Hayatına yeni birilerini almayı dene yokmuş gibi davran sosyal medyadan bakma insan kendi kendine yapıyor gözünde büyütüyor inan ki, bunu çoğumuz yapıyor (bende dahil:olamaz:) Zaman geçince ya ben buna mı üzülmüşüm diyorsun. Eminim sende böyle diyeceksin o yüzden çok daha mutlu günlereee ❤️😍

Sen hic merak etme rabbim kimsenin yaptığıni yanina bırakmaz.O adam cok pisman olacak emin ol ama yüzü yoktur helallik almaya.Onlarin sonrasını sadece izle.Hayatina devam et onun senden hislerini,inancini çalmasına izin verme.Kesin sevgilisine seni söylemiş kız ondan tavır almıştır sana.Sen kendi havanda takıl olmasanda mutlu neşeli görün.Onu bu acitir.
çpk teşekkür ederim cevabınız moral oldu. inşallah dediğiniz gibi olur. güçlü durmaya çalışıyorum atlatacağım inşallah.

Eski sevgiliniz sizi sevseydi sizle evlenirdi
Sizi sevmeyen adamı bırakın ne hali varsa görsün
bizde sevgi problemi yoktu aslında. şuanki nişanlısından önce beni sevmişti sonuçta. benim ailem vermediği için olmadı. beni üzen sonuna kadar mücadele etmemesi ve beni üzeceğini bile bile aynı ortamdan biriyle olması sanırım

Ne arkadaşlarım vardı sizin durumunuzu yaşayan, ağlayan, aynen koluna başkasını takıp nispet yapan eski sevgilileri olan... kimi aynı iş yeri, kimi aynı okul, kimi aynı sınıftaydılar... ağlayan, üzgün kızlar. Düşünüyorum da hepsi bir iki yıl sürmedi evlendi çoluk çocuğa karıştı mutlular. Yani eski bir anı kaldı gitti o günleri. Üzülmeye değmez, değmedi, değmeyecek. Önünüze bakın, kimin naptığını bırakın.
doğrudur ama yaşarken geleceği bilemediğimiz için bu durum hep böyle kalacak zannediyoruz sanırım. o yüzden de ister istemez bir çıkmaza giriyoruz. umarım benim de arkadaşlarınız gibi güzel sonuçlanır. teşekkürler

bizde sevgi problemi yoktu aslında. şuanki nişanlısından önce beni sevmişti sonuçta. benim ailem vermediği için olmadı. beni üzen sonuna kadar mücadele etmemesi ve beni üzeceğini bile bile aynı ortamdan biriyle olması sanırım
Seni yeterince istememiş nişanlısından önce seni sevmiş olsa bile ne fayda? Senin için uğraşmamış biri için burda bu kadar ugraşıyorsun yapma etme.

Bence hissettiğiniz şey ben nişanlanmaya değmezmiydim?
alakası yok çünkü benim ailem verse benimle nişanlıydı şimdi. o yönden bir endişe ya da yetersizlik duygusu değil benimki. çok sevdiğin birine kavuşamamak ve onun gözünün önünde başkasıyla ilerlemesi ne olursa olsun çok acı verici geliyor bana. yoksa ben neden nişanlanmaya değmeyim o kızdan çok daha iyiyim bir çok yönden. bundan eminim. teşekkür ederim cevabınız için.

işten çıkmam mümkün değil. ailem beni vermediği için ayrıldık. mezhep meselesinden dolayı vermediler. biraz uğraşmak istedi fakat ben sonuna kadar uğraşmaya hazırken o bir müddet sonra pes etti.
Sevse hemen pes etmezdi.seni başkasına bırakmayı hayal edemezdi.belki acı ama sen kadar sevmemiş.belki mezhepten onun ailesi de istemedi.erkekler ailesinin lafından çıkmaz kolay kolay

Boyle hissetmen normal cunku sen istemeden bitmis ve simdi onunde biriyle birlikte. Bir de sunu dusun nisanlisinin yerinde sen de olabilirdin allah korumus🤦‍♀️ boyle guvenilmez biriyle olmak cok yipratici olurdu. Adami kiskaniyorsa nisanlisi onun sorunu bilerek girmis bu yola sizi hic ırgalamaz. O adam da nesesini kaybettiyse yine onun sorunu cunku kimsenin kafasina silah dayadigini sanmiyorum. Onunuze bakin siz.

Zor bir durum sizi anlıyorum. Fakat hayat devam ediyor , umrunuzda olmasın. Onlara da bunu yansıtın muhtemelen sizin baktığınızı görmüşlerdir o yüzden bu şekilde davranıyor nişanlısı. Daha donuk diyorsun ya madem öyle neden nişanlandı? Sonuçta senin için tamamen bitmiş biri. Hayatına yeni birilerini almayı dene yokmuş gibi davran sosyal medyadan bakma insan kendi kendine yapıyor gözünde büyütüyor inan ki, bunu çoğumuz yapıyor (bende dahil:olamaz:) Zaman geçince ya ben buna mı üzülmüşüm diyorsun. Eminim sende böyle diyeceksin o yüzden çok daha mutlu günlereee ❤️😍
hayır ben öyle bariz bakmıyorum hatta tam tersi ne zaman bi işle meşgul olsam bir şeylere odaklanmış durumda olsam kafamı çevirdiğimde kadının bana baktığını gördüm. neden nişanlandı bilmiyorum ama çok çabuk oldu. benden sonra hemen gibi düşünün. sağlıksız karar vermiş gibi geliyor bana. bir de arkadaşlarım da yaşam enerjisi kalmamış diyorlar. gerçekten de öyle görünüyor. evet gözümde büyütmüş olabilirim doğru söylüyorsunuz. inşallah öyle derim ben de :) çok teşekkür ederim moral verdiğiniz için:KK24:

Sevse hemen pes etmezdi.seni başkasına bırakmayı hayal edemezdi.belki acı ama sen kadar sevmemiş.belki mezhepten onun ailesi de istemedi.erkekler ailesinin lafından çıkmaz kolay kolay
evet ben de bunun farkındalığından dolayı acı çekiyorum sanırım. gerçekten sevse pes etmezdi. ve işin kötü tarafı ben ona dönüp bakmıyorken o çabalayıp beni bu hale getirdi. mezhepten dolayı onun ailesinin istememe durumu yok çünkü ailem verse hemen istemeye geleceklerdi aramızdaki tek sorun benim ailemin onu kabul etmemesiydi. teşekkürler

Boyle hissetmen normal cunku sen istemeden bitmis ve simdi onunde biriyle birlikte. Bir de sunu dusun nisanlisinin yerinde sen de olabilirdin allah korumus🤦‍♀️ boyle guvenilmez biriyle olmak cok yipratici olurdu. Adami kiskaniyorsa nisanlisi onun sorunu bilerek girmis bu yola sizi hic ırgalamaz. O adam da nesesini kaybettiyse yine onun sorunu cunku kimsenin kafasina silah dayadigini sanmiyorum. Onunuze bakin siz.
evet ben seviyorken ve o da seviyor gibi görünüyorken biz ailem yüzünden ayrıldık ama o pes etmese her şey farklı olabilirdi. o açıdan bakınca evet doğru söylüyorsunuz. gerçekten güvenilmez biri. ve evet ben kurtulmuşum aslında ama bir müddet daha bu içimi acıtacak belli ki. teşekkürler

arkadaşlık dönemiyle birlikte 1 yıl. ayrılma sebebi de mezhepten dolayı benim ailemin beni vermemesi
Evleneceği kıza bundan bahsetmiş olabilir o yüzden cephe almıştır. Bence adam beş para etmez. Aynı ofiste 3. Kişi resmen. Belki bilmediğiniz başkaları da olmuştur. Mutlu olur olmaz siz kendi mutluluğunuza bakın. Başkasının mutsuzluğuyla mutlu olacak değilsiniz neticede. Böyle biri size gelip helallik istese ne istemese ne. Allah'a havale edin işinize gücünüze bakın umursamayin bile onları.

Onlar senden rahatsız bırak olsunlar. Kadının bahtsızlığı. Olayı sindirmek zaman alabilir.Beraber çalıştığınız için muhtemelen ilişkilerinde ara arada olsa gerginlik yaşayacaklar. O da onların sorunu. Önünüze bakın hayatınızı yaşayın sizin tarafınızdan kapansın konu.

Gitsin dünyanın en güzel kadınıyla evlendin sem sonuçta onun ne b.k olduğunu biliyorsun sen kurtuldun Allah onlara acısın

Eski sevgiliniz bir yandan size seviyorum ölüyorum derken, sizle evlilik çocuk hayalleri kurarken, bir yandan da errafa alıcı gözle bakmaya devam ediyormuş ki sizle ayrılır ayrılmaz aynı çevreden rotayı başkasına çevirmiş, boşuna beni sevdi diye kendinizi kandırmayın, adam ikinizide sevmiyor, sadece önce sizi daha iyi bir tercih gibi görmüş, siz olmayınca rotayı başka altarnetiflere çevirip onları değerlendirmiş. Yok mutsuz yok şöyle böyle diye kendinizi kandırmayın. Zira kimse kimsenin evlenmek için kafasına silah dayamıyor.
Hayatta herşeyi bir tecrübe olarak görmekte fayda var, siz o adamla bir hata yapıp evlenedebilirdiniz ve o adam kocanız olduktan sonrada ilk tökezlemenizde rotayı o kıza çevirebilirdi ve evliyken aldatılabilirdiniz, ya da güya sizin arkadaşınız olarak gördüğünüz o karaktersiz insanlara güvenmeye devam edip, mahreminizi açmaya devam edebilirdiniz, aslında şükür edecek çok şeyiniz var ama farkında değilsiniz. Aileniz aslında yanlış bir şeyde direterek sizin gerçekleri görmenize vesile olmuş. Çok güzek bir laf vardır bakmazsanız görmezsiniz, umursamazsanız duymazsınız ve böyle tiplere verilecek en büyük ders duvar olmaktır, iyi ya da kötü vereceğiniz her türlü tepkiyle sadece onların egosunu beslersiniz.

Biliyorum onlarla ayni yerde calismak, hergun onlari gormek cok acı. Ancak ahım cikar mi diye o gunu bekledigin surece kendi hayatinda cok sey kacirirsin. Umursamamak, yoluna devam etmek bir insana verilecek en buyuk cezadir. Kendi hayatina odaklanmalisin. Ahın tutar mi bilmem, tutsa da "aaa be Tomris'e boyle yapmistim, ahı tuttu, onun ahini yasiyorum" demeyecek. Hayat kisa, gelip geciyor. Biten seyler icin uzulmek yerine, yeni baslangiclara kucak acmak gerekiyor.

Bence siz onu hala seviyorsunuz. Bu yüzden de eski neşesinin kalmadığına, aceleyle karar verdiğine inanmak istiyorsunuz. Ve o yüzden bu denli acı çekiyorsunuz. Şuan nişanlısından ayrılıp size dönmek istese döner miydiniz kendinize bunu sorun. Ya da dönseniz bir şeyler değişir miydi?
Sizide, eski erkek arkadaşınızı da, yaşanılan şeyleri de bilmiyoruz. Bu yüzden o kişiyi hemen karaktersiz ilan edenlere katılmıyorum. Bence siz de öyle düşünmüyorsunuz ki hala acı çekiyorsunuz. Acı çekmekte de çok haklısınız, seven ya da bir zamanlar sevmiş bir insan için her gün gözü önünde olması dayanılmaz bir şey. Ancak kararınızı vermişsiniz, o da vermiş. Onların mutlu olup olmadığını/olup olamayacağını ister istemez düşünüyorsunuz, ama düşünseniz bile üzerinde durmamaya çalışın. Sonuçta bu sizi artık ilgilendirmeyecek.
Ayrıca nişanlısının yerinde de olmak istemezdiniz sanırım. Kendimi yerine koyunca size olan tavırlarını haklı bulmamakla birlikte anlayabiliyorum. İkinizde de bir şeylerin yarım kalıp kalmadığını düşünüp duruyordur, endişeleniyordur. Çünkü burada olay sevmemek değil, vazgeçmek zorunda olmakmış. (Kendisi açısından)

X