Eski sevgilim psikolojimi bozdu

bence sız konuyu bastan sona okuyun oyle yorumları alıntılayın :KK70:
babası sevgılın olursa soyle dıyormus aslında babası anormal falan degıl
anormal adam sevgılın olursa bılelım der mı ?
bu adam ıcın sankı kendısını öldururlermıs gıbı konustu aılene soyle dedık o yuzden soyleyemem dedı
polıse de gıdemem dedı
ne yapalım ne yapsın hadı sız soyleyın
Benim babam da eskiden öyle biriydi. Biz arkadaşız kızım her şeyi bana anlat derdi. Azıcık anlatsam sonra en ufak hatamda kullanırdı bunu. Konu sahibinin yapmasını tavsiye edeceğim şey korkak davranmaması, onu ikna falan etmeye çalışmaması. Böyle tiplere korktuğunu belli etmek en büyük hata. “Gel de anlat, anlatmazsan şerefsizsin” modunda üzerine gidip “benim yumuşak karnım yok” demeli diye düşünüyorum

Valla çaresiz ve korkutulmuş bir insana car car baskı kuracak biri değilim o da bana yeter, eski konumdan tanıyorsanız ne kadar yardımsever biri olduğumu da biliyorsunuz demektir :))
Bilmez miyim sırf sizi sevsinler diye neler neler yapmıştınız .. Mükemmel birisiniz 💕 tırnağınız olamam , idolümsünüz 😬

Fikir istiyor, yardım istiyor, ne isteyecek başka?
Kendisini tehdit eden adama atar gider yapamıyor diye haksız yere üstüne gelen herkese de atar gider yapamayacak mı? Gayet de yapar, kız bu suratını görünce ayrıldım başıma bunlar geldi diyor. Onu tatlı tatlı ikna etti diye sizi de edecek mi sandınız. Dürüstçe anlatmış işte.
Boynunu ailene eğ, döven baban olsun, ezen baban olsun. Anlattığın türk filmi tadında senaryo gerçek değil. Baban standart bir baba ise seni kaybetmek istemez. Kötü yola düş bir erkeğin elinde oyunca ol istemez. Yarın başka birine aşık olacaksın onun düzgün olacağına garanti veriyor musun ? bu işin çözümü bu değil, tabii sen görmüş geçirmişsin sen en iyisini bilirsin kardeşim. Bize laf düşmez.
Bundan sonra Size daha tek kelime bile cevap vermem. Ben babam bilmesin aile icinde boyle anilmamak icin elimddn gelen hdr seyi yaptim diyorum siz hala ne diyorsunuz. Aylarca boyle yasadim zaten. Yoruldum ve yiprandim. Tek korkum tekrar yasanmasi. Ama tekrar yasanirsa da farkli tavir takinacagim net. Tek istegim kimse bilmeden bu beladan kurtulmakti.

Baban erkek arkadaşın olduğunda seni öldürecek biri ama sen erkek arkadaş edinme hususunda bu kadar rahatsın ? Çelişiyor ya babandan söylediğin kadar çok korkmuyorsun ya da baban söylediğin gibi biri değil. Babanı berbat biri gibi anlatıyorsan annen erkekler konusunda hep suçlayıcı ise hep seni suçluyorlarsa neden sevgili edindin ? o vakit korkmadın mı babam duyar da öldürür diye ? baban ilişki bitince mi öldürüyor sadece ilişki içindeyken öldüremiyor mu ?
Ve böyle ana-babalara sahip kizlar bu yolda gidiyor.... Babam öldürür,anam döver diyip bile bile o yolda gitmek de bu tarz kızlara has bir özellik 🤷 Rabbim kız evlatlarımıza akıl, fikir ; ana-babalara da sabır ve doğru evlat yetiştirme basireti versin ne diyelim😪

Benim babam da eskiden öyle biriydi. Biz arkadaşız kızım her şeyi bana anlat derdi. Azıcık anlatsam sonra en ufak hatamda kullanırdı bunu. Konu sahibinin yapmasını tavsiye edeceğim şey korkak davranmaması, onu ikna falan etmeye çalışmaması. Böyle tiplere korktuğunu belli etmek en büyük hata. “Gel de anlat, anlatmazsan şerefsizsin” modunda üzerine gidip “benim yumuşak karnım yok” demeli diye düşünüyorum
Tesekkurler. Tekrarlanirsa dediginI gibi yapacagim. Evet babam da dddiginiz gibi. Anlatmami ister, hosuna gitmezse de kendi bildigini yapar.

Bilmez miyim sırf sizi sevsinler diye neler neler yapmıştınız .. Mükemmel birisiniz 💕 tırnağınız olamam , idolümsünüz 😬
Valla kimisi kaynana evi temizler kimisi imkanını kullanıp hayat kurtarır, iyi niyet meselesi. Anlamayanlara anlatacak gücüm yok, beni burda kişisel hayatımda da tanıyan çok insan var, onlar bilirler. :)

burda herkes once aılene soyle dedı -dedık
soyleyemem cocugunu olduren atan babalar var hıc mı haber ızlemıyorsunuz dedı
polıse gıt sıkayetcı ol dedık hatta ben dedım kı ben olsam numaramı degıstırırım aıleme de bırı benı rahatsız edıyor o yuzden numaramı degıstırdım haberınız olsun der sonra da polıse gıderdım dedım
onu da yapamam anlamıyorsun !!!! dedı bana
savcılıga zaten yok dıyor

ne desek yapamam dedı

bır tane bıle anlatmazsan serefsızsın dıyen bır yorum gormedım bastan sona tum uyeler aılene soyle
soyleyemezsen polıse gıt dedı ne desek yapmam yapamam dıyen konu sahıbıne ne ıstıyorsun o zaman dedık

hatta bız polıse gıt dıye ısrar ederken ıkna etmeye calısırken kanunlar yetersız dıyerek baltalayan oldu tam tersı :)

anlatmazsan serefsızsın dıyen yorumu sıze zahmet olmazsa alıntılayıp gosterır mısınız gormek ısterım ben baktım yok cunku oyle yorum

Bundan sonra Size daha tek kelime bile cevap vermem. Ben babam bilmesin aile icinde boyle anilmamak icin elimddn gelen hdr seyi yaptim diyorum siz hala ne diyorsunuz. Aylarca boyle yasadim zaten. Yoruldum ve yiprandim. Tek korkum tekrar yasanmasi. Ama tekrar yasanirsa da farkli tavir takinacagim net. Tek istegim kimse bilmeden bu beladan kurtulmakti.
Ya çıplak fotoğrafın falan mı var ? Nasıl anılacaksın aile içinde ? Pavyona düşmüşsün de çocuk kurtarmış gibi yazıp durma. Babacım arkadaş olmuştuk, bana kötü şeyler yapmak isteyince uzaklaşmak istedim. çok zorladı korkuttu öldürücem dedi başkası var dedim daha da kızdı. beni kurtar baba dedin de , baban vay ... dedi sana. baban anlattığın kadarıyla böyle bir adam değil . Hadi öyle babaysa devlete git, gidemem, yapamam edemem olmaz olmazz.. Ay ne zor çocuk büyütmek ya, gidip cuma vakti okuyayım biraz Allahım sınama ya Rabbim.

Sevgili konu sahibi;sevgilinizle yaşadıklarınızı bilemiyorum ama muhtemelen yaşamış olsanızda olmasanızda söyleyebilecekleri malum bundan dolayı sizi sindirebiliyor bence.
Sizin çevrenizde onun karşısına çıkabilecek bir arkadaşınız(erkek)akraba gibi tanıtsanız o konuşsa çünkü bu tür adamlar karşılarında bir erkek gördümü siner (kadına havlamak kolay)şimdi banada eleştiriler olur ama durum böyle ne yapalım .bunun dışında onu bir sirkelesinler korksun bi ama her ihtimale karşı bir b planıda olsun içip içip kapınıza gelmeyeceğinin garantisi yok artı umarım alinde görüntü ses kaydı mesaj vs yoktur.

Valla kimisi kaynana evi temizler kimisi imkanını kullanıp hayat kurtarır, iyi niyet meselesi. Anlamayanlara anlatacak gücüm yok, beni burda kişisel hayatımda da tanıyan çok insan var, onlar bilirler. :)
Arkadaşım seni öveceğim ama benim de bir kapasitem var. İdolümsün dedim ne diyeyim 😂

burda herkes once aılene soyle dedı -dedık
soyleyemem cocugunu olduren atan babalar var hıc mı haber ızlemıyorsunuz dedı
polıse gıt sıkayetcı ol dedık hatta ben dedım kı ben olsam numaramı degıstırırım aıleme de bırı benı rahatsız edıyor o yuzden numaramı degıstırdım haberınız olsun der sonra da polıse gıderdım dedım
onu da yapamam anlamıyorsun !!!! dedı bana
savcılıga zaten yok dıyor

ne desek yapamam dedı

bır tane bıle anlatmazsan serefsızsın dıyen bır yorum gormedım bastan sona tum uyeler aılene soyle
soyleyemezsen polıse gıt dedı ne desek yapmam yapamam dıyen konu sahıbıne ne ıstıyorsun o zaman dedık

hatta bız polıse gıt dıye ısrar ederken ıkna etmeye calısırken kanunlar yetersız dıyerek baltalayan oldu tam tersı :)

anlatmazsan serefsızsın dıyen yorumu sıze zahmet olmazsa alıntılayıp gosterır mısınız gormek ısterım ben baktım yok cunku oyle yorum
Siz çok yanlış anlamışsınız, bence yorumumu tekrar okuyun. Ben “anlatmazsan şerefsizsin” diye çocuğa söylemesini önerdim. Siz öyle dediniz demedim.

Siz çok yanlış anlamışsınız, bence yorumumu tekrar okuyun. Ben “anlatmazsan şerefsizsin” diye çocuğa söylemesini önerdim. Siz öyle dediniz demedim.
hah pardon haklısınız yanlıs anlamısım

dogru ben olsam bende oyle yaparım hatta yorumumda dedım kolay mı oyle kızın aılesıne gıdıp konusmak adamın ümüğünü sıkarlar aılenız sıze kızsa bıle o adama karsı ezdırır mı sanıyorsunuz dedım

hah pardon haklısınız yanlıs anlamısım

dogru ben olsam bende oyle yaparım hatta yorumumda dedım kolay mı oyle kızın aılesıne gıdıp konusmak adamın ümüğünü sıkarlar aılenız sıze kızsa bıle o adama karsı ezdırır mı sanıyorsunuz dedım
Ailesi konusunda onu anlayabiliyorum da, cidden o tavırda davranırsa çocuk geri basacaktır. Bahsettiğimiz tip muhtemelen düşük ağlı eskitme kot, beyaz çorap ve ABİDAS ayakkabısıyla kendisini mahallenin kralı zannedebilen falan bir tip. İki sert konuşmayla yola gelir. Zaten düzgün konuşmayı denemiş, işe yaramamış. Bu tiplere düzgünlük işe yaramaz.

Ailesi konusunda onu anlayabiliyorum da, cidden o tavırda davranırsa çocuk geri basacaktır. Bahsettiğimiz tip muhtemelen düşük ağlı eskitme kot, beyaz çorap ve ABİDAS ayakkabısıyla kendisini mahallenin kralı zannedebilen falan bir tip. İki sert konuşmayla yola gelir. Zaten düzgün konuşmayı denemiş, işe yaramamış. Bu tiplere düzgünlük işe yaramaz.

aslında konu sahıbının korkacagı kadar buyuk bırsey yok aılem duyarsa eskısı gıbı olmaz korkusu varmıs oyle dıyor
bunun onune gecmek ıcın de numarayı degıstırıp aılesıne benı rahatsız ettı bır arkadas o yuzden degıstırdım haberınız olsun desın en azından o cocuk aılesıyle konussa bıle en once kız haber vermıs oldugundan ustune dusenı yapmıs oldugundan korktugu gıbı olmaz

Arkadaşım seni öveceğim ama benim de bir kapasitem var. İdolümsün dedim ne diyeyim 😂
İdolünüzsem bence farklı konularda insanların kişiseli ile bel altı vurmayı bırakmalısınız önce. Sonrasında benim gücüme erişip yardım saçmaya başlayabilirsiniz etrafa :)) şaka bir yana, konu sahibinin üzerine gitmeyin lütfen. Ben onu anlayabiliyorum, ailesi nezdinde hayatının sonuna kadar yaftalanmak hayatını zorlaştıracak. Yaşadım benzer şeyler, kolay değil. Tek yapması gereken bu sümüklü bebeye sert yapmak. Korkacak bir şeyi olmadığını gösterirse zaten neyle tehdit edebilir çocuk.

aslında konu sahıbının korkacagı kadar buyuk bırsey yok aılem duyarsa eskısı gıbı olmaz korkusu varmıs oyle dıyor
bunun onune gecmek ıcın de numarayı degıstırıp aılesıne benı rahatsız ettı bır arkadas o yuzden degıstırdım haberınız olsun desın en azından o cocuk aılesıyle konussa bıle en once kız haber vermıs oldugundan ustune dusenı yapmıs oldugundan korktugu gıbı olmaz
Evet bu mantıklı. Sapığın teki rahatsız ediyor vs. diyerek numara değiştirebilir. Gerçi mesela kendimden düşünüyorum, ben babama öyle bir şey söylesem babam o çocuğun numarasını alıp aramadan görüşmeden o dava kapanamazdı. Sonra da hayatımın sonuna kadar yaftalanırdım. Zor durumlar ya, gerçekten çok zor.

İdolünüzsem bence farklı konularda insanların kişiseli ile bel altı vurmayı bırakmalısınız önce. Sonrasında benim gücüme erişip yardım saçmaya başlayabilirsiniz etrafa :)) şaka bir yana, konu sahibinin üzerine gitmeyin lütfen. Ben onu anlayabiliyorum, ailesi nezdinde hayatının sonuna kadar yaftalanmak hayatını zorlaştıracak. Yaşadım benzer şeyler, kolay değil. Tek yapması gereken bu sümüklü bebeye sert yapmak. Korkacak bir şeyi olmadığını gösterirse zaten neyle tehdit edebilir çocuk.
Ben kendime göre deneyimime göre yorumumu yaptım.Siz bence yorumuma karışmayın.Çünkü sizi ilgilendirmiyor. Sizin deneyiminiz kendinize benimkisi bana.. Ben sizinkine müdahil olmuyorum siz de bana olmayın. Olur mu tatlı kıs ?

X