Eski sevgilim yeni ilişkimi takıntı haline getirdi

Vay canına, çok uğraştınız mı bu tespiti kasarken? Bi daha yapmayın.

'' Ayakkabı gibi sevgili değiştirmek'' yerine o benim ilkim, ilk tuttuğum eli bırakmamalıyım diye ne kadar zarar görse de ilişkiyi bitiremeyen kadınları napacağız?
Çok kasmadım. Gerçekleri yazdım sadece.

Psikiyatriste giden ve gidemeyen psikolojisi bozulmuş kadınların çoğu, evlenmeden cinsellik yaşayan ve sonrasında erkek kaybolunca travma yaşayan kadınlardan oluşur. Veya o kadınların çocuklarından...
Yüksek lisans diplomalı bir araştırma görevlisi olduğunuz bilgisi mevcut profilinizde, alıntıladığım mesajınızdaki bilginin istatiksel verisini paylaşır mısınız?

Ben sizle DATEM tarafından yapılmış bir araştırma verisi paylaşayım, verilerin doğruluğundan şüphe duyarsanız datem'in sitesinden girer araştırmayı teyit edersiniz.
Fiziksel, cinsel ve psikolojik şiddet yaşamış 1012 kadın üzerinde yapılan araştırmada bu kadınların %50'sinde TSSB tespit edilmiş, TSSB nedir biliyor musunuz?
Travma sonrası stres bozukluğu ve bu psikolojik sorun eğer tedavi edilmezse kendine zarar verme, intihara kadar götürebiliyor erkek şiddeti görmüş kadınları.

1012 kadınla yapılan çalışmaya göre cinsel, psikolojik veya fiziksel şiddet görmüş her 2 kadından 1'inde tssb olduğu sonucuna varılmış, travma sonrası stres bozukluğu yanısıra gördüğü şiddet yüzünden depresyona giren kadınlar da var, onların oranı da %33 civarı, gözü önünde annesi şiddet gören psikolojisi bozulmuş çocuklarda var, datem'den bağımsız başka bir araştırmada aile içi şiddetin çocuklar üzerindeki etkisi konu edilmiş.

Buna göre aile içi şiddete maruz kalan veya şahit olan çocuklarda, özgüven problemi, şiddete eğilim, uyku bozuklukları, depresyon geçirme riskinin 1,4 kat artması, bu verilerin hepsi kötü ama en acılarından bir tanesi bu çocuklar büyüyünce aile içi şiddetten kurtulmak için yaptıkları evlilikte de şiddet görüyorlarmış.

Erkek şiddetini bir kenara bırakıp cinsellik yaşayan bekar kadınlara elinizde hiçbir istatiksel veri olmadan yazmanız doğru değil zira paylaşımınız bilimsel veri gerektiren bir tespit.

Cinselliği psikolojiye bağlarsanız, evet vajinismusun sebepleri arasında ilk sırada %90 gibi yüksek bir oranla psikolojik sebepler gelir, bu psikolojik sebeplerden biri çocukluk çağı cinsel, fiziksel ve duygusal istismar, bakınız yine erkek çıktı karşımıza, sonra çevremizdeki erkeklerin ve özellikle kadınların kız çocukları üzerinde yarattığı zar baskısı, bekaret ve evlenince kanamama korkusu, hiç vajinismus olan erkek duydunuz mu?
Yok, çünkü onlarda kanamama, bekaret, zar gibi bir korku yok, erkeklerin bekareti nerede?

Kusura bakmayın benim diplomam yok, mürekkep yalamak yerine toz beziyle gezen bir ev kadınıyım o yüzden yazdıklarımı cahilliğime verin 😉

Yaşasın erkek egemenliği, kadın dediğin evinde oturur edebiyle talip bekler, kafasını toz bezinden kaldırmaz diyelim tatlıya bağlansın.

X