Eski sevgilisini unutamayanlar var mi?

15 yaşımdaki ilk aşkımı 3 senede unutmuştum, sen şanslısın 20 yasindasin. Öncelikle ayrılığı kabullen, gerisi çorap söküğü gibi.

Unitamiyorsun cünkü bir insan beyninde kizdigi kisiyi 8 ay icinde tekrar affeder ve ona yaptiklarini unuturmus halbuki affedigi insan ayni karakterde degismedi sende ilerde dogru insani nulunca vayy anasini satim yazik oldu degersizin tekine harcadigim kiymetli zamanlarima cok genc ve toysun önüne bak guzel kizim kuyrugunu kistirir ona döner veya imada dahi bulunursan seni gücsuz zanneder ve herseyi yapar erkek milleti budur gücsuz gordugu kadina iskence eder güclu kadindanda korkar öldurmek isterki kendi gucunu kanitlamak ister.....unutucaksin

Selam kizlar, ayrilali 7 ay oldu ama hala unutamadım.. Kendimi kandırıp durdum unuttum diye ama her gece yastiga basımı koyunca onu düşünüp ağlıyorum. Ilk sevgilimdi, 1 bucuk sene birlikte olduk ve masal gibi bir ask yaşadık fakat annesinin doldurusuyla beni terk etti. Ayrıldıktan 4 ay sonra internetten dolaylı yollarla dogum gunumu kutladı, benden tepki gelmeyince laf sokmaya başladı. En sonunda tekrar engelledi ve artık hic umursamıyor beni. Derseniz ki madem bu kadar seviyodun, neden adim atmadın.. Cunku beni terk ederken çok agir kelimeler kullandı, tüm ailemi engelledi, beni istemediğini her sekilde belli etti. Gururumdan adim atamadım. O da onu unuttuğuma emin oldu sanırım o yüzden laflar soktu; "At yedi Gunde, it yedigi gun unuturmuş. Sen kaç Gunde unuttun?" ve "yazık bir daha bu kadar sevilmeyeceksin" tarzında laflar. Dogum gunumude cem adriandan mutlu yillar sarkisini gece story olarak atmisti.. O zamanda buraya gelip sormuştum bunlar ne anlama geliyor diye, kizlarin dediğine gore egosuna yedirememis onu unutmam..
Önüme bakmak istiyorum ben henüz çok gencim 20 yasindayim sadece. Baska birini sevmeyi denedim ama aşık olamıyorum.. Eskiden asktan icimde kelebekler uçuşurdu, ismini duyunca kalbim hizlanirdi, ama simdikiyle öyle olmuyor. Oysa sorun onda degil, o eski sevgilimden daha iyi hatta..
Yardim edin kızlar her yolu denedim arkadaşlarımla gezdim, okuluma odaklandım, yeni insanlar tanidim ama hala onu kalbimden cikaramadim. Siz nasıl unuttunuz?
Unutulmuyor ki sadece eskisi gibi sevmiyorsun hatta bir süre sonra nötr oluyorsun. Yasanılanlara bir tecrübe diye bakın. bir ilişkşden neleri bekliyorsunuz aslında ne olmalı diye bakın. Olumsuz yönlerine bakın onunla gercekten mutlu olabilir miydiniz? Ben de 8 ay önce ayrıldım 2 yıllık sevgilimden. Ama kendime söz verdim ne olursa olsun artık hayatımda olmayacak diye. Ve hep iyi ki iyi ki bitmiş dedim. Bana iyi ki bitmiş dedirtecek bir çok seyi yaptı ayrıldıktan sonra. Ya bu adama mı bu kadar emek ve sevgi vermişim dedim. Gercekten olumsuz yönerlini görünce bir çok şeyin farkına vardım. İnsan ilişki sürecinde her şey mükemmelmiş gibi bakıyor ben o çerçeveden çıkıp diğer yönlerini de ele alınca aslında o kadar da mükemmel değilmiş diyor . Size tavsiyem düşünmeyin stalklamayın. Ya 20 yaşındasınız gezin tozun eğlenin elbette seveceksiniz yeniden neden sevmeyin ki. İnsanlar 5 6 yıllık ilişkilerini bitiriyorlar yahu.Yeni insanları tanımaya açık olun ama önce kendinize artık eziyet etmeyin bitirin onu bazı şeyler bizim elimizde çünkü.

Selam kizlar, ayrilali 7 ay oldu ama hala unutamadım.. Kendimi kandırıp durdum unuttum diye ama her gece yastiga basımı koyunca onu düşünüp ağlıyorum. Ilk sevgilimdi, 1 bucuk sene birlikte olduk ve masal gibi bir ask yaşadık fakat annesinin doldurusuyla beni terk etti. Ayrıldıktan 4 ay sonra internetten dolaylı yollarla dogum gunumu kutladı, benden tepki gelmeyince laf sokmaya başladı. En sonunda tekrar engelledi ve artık hic umursamıyor beni. Derseniz ki madem bu kadar seviyodun, neden adim atmadın.. Cunku beni terk ederken çok agir kelimeler kullandı, tüm ailemi engelledi, beni istemediğini her sekilde belli etti. Gururumdan adim atamadım. O da onu unuttuğuma emin oldu sanırım o yüzden laflar soktu; "At yedi Gunde, it yedigi gun unuturmuş. Sen kaç Gunde unuttun?" ve "yazık bir daha bu kadar sevilmeyeceksin" tarzında laflar. Dogum gunumude cem adriandan mutlu yillar sarkisini gece story olarak atmisti.. O zamanda buraya gelip sormuştum bunlar ne anlama geliyor diye, kizlarin dediğine gore egosuna yedirememis onu unutmam..
Önüme bakmak istiyorum ben henüz çok gencim 20 yasindayim sadece. Baska birini sevmeyi denedim ama aşık olamıyorum.. Eskiden asktan icimde kelebekler uçuşurdu, ismini duyunca kalbim hizlanirdi, ama simdikiyle öyle olmuyor. Oysa sorun onda degil, o eski sevgilimden daha iyi hatta..
Yardim edin kızlar her yolu denedim arkadaşlarımla gezdim, okuluma odaklandım, yeni insanlar tanidim ama hala onu kalbimden cikaramadim. Siz nasıl unuttunuz?

Zaman canım benim zaman. Ayrıca hemen birine aşık olmaman da çok normal.

Su an cok kucuksun.

bu tipteki adamlardan 5 yıl sonra tiksineceksin nasıl sevmişim Diyeceksin garantisini veriyorum raad ol.

daha yaşın genç ilerde bu gunleri hatırlayıp bosuna hayiflanmisim ne kadar aptalmisim diyeceksin. Çocukluk aşkı ve toyluk. Büyüdükçe anlamsızlaşıyor merak etme. Yoluna bak o insandan da uzak dur tavsiyem..

unutmak şart mı tatlı bir anı olarak kalsın. geçmişi silenlerden değilim, geçmişte yaşayanlardan da olmadım. geldi geçti anısı kaldı. kendinize zulm etmeyin. yaşınız küçük daha neler neler yaşayacak, kimler ile tanışacaksınız .

40 na merdiven dayadim dört çocuk annesiyim bana hakaret edecek yirmi yıllık kocamı kapıya koyarım dönüpte bakmam daha çok gençsin analar neler doğurmuş şöyle bir silkelenir hayata dört elle sarılır yenisini bulurum hiccc acımam ağlamam gözyaşlarım çok kıymetli yalnızca çocuklarım için Allah her anneye evlatlarının sevinçleri için gözyaşı döktürsün

çivi çiviyi soker. illaki sızın hosunuza gıdecek bırını bulacaksınız , bu sıze şu an ımkansız gelse bile.
yasadıgınız acı ancak o acının yerını doldurabilecegınız biriyle unutulur.
bu sekılde olmalı. o aklınıza gelınce baska seylere kanalıze olun.
yasınız cok ama cok genc, ilerde donup basktıgınızda bu gunleri hatırmalayacaksınızz bile emin olun, neler neler unutuluyor.
onu unutmamaya kanalize olmayın, onu unutun.

Arkadaşlar çok kırıcısınız. Ben yurtdışında doğdum büyüdüm. Burada Türkçe eğitimi almıyoruz. Kendi emeğimizle bu kadar öğrenip yazıyoruz.
Herkesin bir kusuru var, sizin de vardır. Bir harf kimsenin içinin yağını eritecek kadar rahatsız edici bir kusur olmamalı.
Bende yurt dışındayım canim Belcikada sen hangi ulkedesin?

40 na merdiven dayadim dört çocuk annesiyim bana hakaret edecek yirmi yıllık kocamı kapıya koyarım dönüpte bakmam daha çok gençsin analar neler doğurmuş şöyle bir silkelenir hayata dört elle sarılır yenisini bulurum hiccc acımam ağlamam gözyaşlarım çok kıymetli yalnızca çocuklarım için Allah her anneye evlatlarının sevinçleri için gözyaşı döktürsün
Cok haklisiniz, hayatta zaten ask acisindan daha onemli seyler var

Aslında yorumu yapan ilk kullanıcı oldukça faydalı bir yorum ve iki video paylaşmış, bunu ve diğer yorumları değerlendirmeniz gerekiyor. Ben üstüne bir şey ekleyemem. Ama 7 ay geçtiği hâlde hâlâ eski sevgiliniz için ağlamanız normal değil. Tamam, ilk ilişkinizdi ve çok gençsiniz. Bu konuda tecrübeler edindikçe değil 7 ayda, bir ayda o sancılı ayrılık süreçlerini yaşadıktan sonra acınızı unutmuş olacaksınız, inanın bana. Hem, onun story paylaştığını nasıl görebiliyorsunuz? Onun sosyal medyasını hâlâ izliyorsanız ve o da sizi gözetliyorsa, matem süreciniz daha da uzayacak. Yapmayın. Sizi annesinin dolduruşuyla terk etmiş, üstüne ailenize hakaretler etmiş bir erkeği ve onun söylediklerini ciddiye almayın. Onu engelleyin ve size ulaşmamasını sağlayın. Siz de onu, eğer yapıyorsanız stalklamayı bırakın. Bunun dışında, her şey sizin elinizde. İçinize dönün, sizi ne yapmak mutlu eder, onları keşfedin. Ben sevgilimden ayrıldığımda fırın tatlılarına, örgü işlerine ve vücut dilimi geliştirmeye sarmıştım mesela (şu an sınav çalışıyorum, hepsini aksattım). Bu dönemi güvendiğiniz birkaç insanla; ama ağırlıklı olarak kendinizle geçirin. Kendinize inanın, kendinizi sevmeyi ve geçmişinizi geride bırakmayı öğrenebilirseniz daha şeffaf bakabileceksiniz hayata. Sizi mutlu edecek olan yine sizsiniz ve inanın, hayat sadece o at hırsızından ibaret değil. Siz birden fazla erkekle uyum yakalayabilirsiniz. Ama yazdıklarımızı yapamıyorsanız, bir psikolojik destek almayı düşünün.
Cok tesekkur ederim dediklerinizi dinlicem. Once stalklamayi birakcam cunku stalkladikca unutamiyorum. Bunu başarınca zaten kendi hayatima normal bir sekilde devam ederim diye dusunuyorum

Gerçekten 7 ay hala taze mi? Çevremdekiler artık üstünden cok geçti unutman gerek diyerek beni dinlemiyolar eskisi kadar :’) Bu arada, aslinda şuan hayatimda düzgün biri var sadece sevemiyorum.. onada haksizlik ediyormuşum gibi geliyor ve birakmak istiyorum.. ve evet stalk etmesem belki bu kadar dusunmem onu, zaten düşünülecek biseyide yok gozumde buyutmusum sadece
Birini yara bandı olarak kullanmaktan vazgeç, sevemedğin adam neden hayatında peki?
sen bence böyle yaparak kendi karmanı kendin başlatıyorsun bu yuzden böyle acılar çekiyorsun.

Cok tesekkur ederim dediklerinizi dinlicem. Once stalklamayi birakcam cunku stalkladikca unutamiyorum. Bunu başarınca zaten kendi hayatima normal bir sekilde devam ederim diye dusunuyorum
Bende seninle aynı durumdayım. 2 yıllıktı benim.Terketti.Ama o çok iyi biriydi karakteri kendisi.Bende bu sebepten üzülüyorum 1 ay oldu daha benimkine gitmiyor acısı.Hep hayallerimizi düşünüyorum.Ama acı olan da o birlikte kurulan hayaller başkalarıyla yaşanacak.Benim hatam daha fazlaydı e tabiki onun da oldu.Ama işte olmuşla ölmüşe çare yok derler.
Sakın unutmadan tam anlamıyla yeni bi ilişkiye başlama kimseyi kullanma karşıdaki insanında duyguları var. Yapma.Emin ol doğru insan bir yerde seni bekliyor ama şimdi değil.

"At yedi Gunde, it yedigi gun unuturmuş. Sen kaç Gunde unuttun?" ve "yazık bir daha bu kadar sevilmeyeceksin"

Ne iğrenç biriymi
Dogum gunumude cem adriandan mutlu yillar sarkisini gece story olarak atmisti

Manipüle etmeye çalışmış ve sizin ayrılmanız daha doğrusu onun gibi mükemmel birini nasıl bırakabildiğinizi anlayamamış ve hırslanmış. Bana göre bk gibi biriymiş.
. O zamanda buraya gelip sormuştum bunlar ne anlama geliyor diye, kizlarin dediğine gore egosuna yedirememis onu unutmam.
Dediğim gibi.

Kesinlikle dönüş yapmayın. Köpek gibi yalvarsa da dönmeyin. Üyelerin dediği gibi yarın bir gün eşim aileci, beni aşağılıyor vs der konu açarsınız.

İyi ve güzel geçen günleri hatırlamaya çalışıyorsanız, şunu bilin “ yazık, sen hiç bu kadar sevilmeyeceksin” diyen biri gerçekten sevmemiş ve sevmenin ne olduğunu bilmemiştir. Sizi elde etmek için, inandırmak için hoşunuza gittiğini düşündüğü şeyleri yapmıştır. Değer veren ve seven biri ilişki varken ve bittikten sonra karşıdakini değersiz hissettirmeye çalışmaz ve sizi rahatsız edecek hiç bir şey yapmazdı. Çocuk değil artık, elinden dondurmasını alınca size tekme atması, sevimli gelmiyor.

X