Eskisi gibi hissetmemek

Merhabalar, 6 aylık evliyim. Eşimle 4 yıllık uzak mesafe ilişkisi sonrası birbirimizi severek evlendik. Farklı şehirde okuduğum ve çalıştığım için uzak kaldık ama her fırsatta görüştük birlikte vakit geçirdik . Evlendikten bikaç ay sonra başladı huzursuzluklarım. eskisi gibi sevilmediğimi bunu hissetmediğimi düşünüyorum. Sanki evlendiğim adam başka biriymiş gibi hissediyorum. Bakışı bile değişti diyorum. Gözlerinin içi gülüyordu şimdi onu göremiyorum. Bunu kendisine de söylüyorum. Tartıştığımız zamanlarda sanki düşmanımmış gibi haklı olmaya ısrarla kendi dediğini anlatmaya çalışıyor. “ ben onu demedim, ben bunu mu dedim. Sözümü kesmesen anlatacam. Dinlesen bir anlıcan ..” gibisinden müdahale ediyor. sürekli bunu yapıyor. Sanki ben onu dinlemiyormuşum anlamıyormuşum gibi davranıyor bu daha çok moralimi bozuyor.
Bana hiç sesini yükselttiğini hatırlamıyorum evlenmeden önce, ama şimdi o kadar rahat bir şekilde kızıyor ki içim parçalanıyor ben bunu hak etmedim diye düşünüyorum ve oturup ağlıyorum. İstisnasız her sesini yükselttiğinde bunu yaşıyorum. Evlilikte mutlu olmadığımı düşünüyorum. Bunu çok net bir şekilde hissediyorum. Çünkü Beklentim daha farklıydı. Eşim hep yanımda olucak her şeyi birlikte yapıcaz, birlikte vakit geçireceğiz birbirimizi üzmeyeceğiz gibisinden düşünüyordum . Ama şimdi onun işten gelip yemekten sonra koltuğa kurulup telefona gömülmesini izliyorum. Arkadaşlarıyla buluşacağı zaman öyle mutlu oluyor ki gözleri gülüyor bir enerjik fln işte bu halinin evlendikten sonra geçtiğini görüyorum. Bende niye geçmedi diye düşünüyorum. Ben daha çok evime ve eşime odaklandım. Şikayetçi değilim bundan. Ama sanki ben böyle yaptıkça değer görmüyormuşum hissi geliyor. Sırf o mutlu olsun diye istediği şeyler için ekstra uğraşıyorum. O mutlu olunca beni de mutlu eder sever diye düşünüyorum. Sanki görmek istediğim sevgi için ben uğraşıyorum ben hak etmeye çalışıyorum gibi🙄 Eşimi karşıma alıp konuştum. Rahatsız olduğum durumları anlattım. Eskisi gibi sevmiyorsun sanki dedim vs. Sana öyle geliyordur. Ben hala aynıyım gibisinden şeyler söyledi. Ona göre sorun yok herşey gayet normal. Ama ben öyle hissetmiyorum. Artık en ufak bir tartışmada ciddi ciddi beni sevmediğini benimle geçinmeye gönlü olmadığını düşünüyorum ve boşanmalıyım diyorum kendi kendime. Boşansam ne yaparım diye düşünüp planlar yapıyorum 🙄 sizce normal mi ? Evliliğimiz oturmadığı için mi böyle hissediyorum. Yoksa abartıyor muyum sorun bende mi ? Ne yapabilirim mesela ..
İnsan aynı evin içine girmeden tam olarak tanımıyor degılmı sabır edin daha çok yenisiniz evlilik denen müessese çok zor Bi okadar da kolay insanı olgulastiran birsey. Ufak şeylere takılmayın sizi çok iyi anlıyorum ben 1 aylık evliyken Allahım ben naptin diye ağlıyordum hep pişman olmuştum ama bir baktim ki hepsi geçmiş bitmiş siz siz olun eşinizle olan sıkıntınız ne kendi ailenize nede onun ailesine elti görümce anlatmayın size tavsiyem eşiniz biraz pohpohlanmis siz ilgiyi azaltın kendinize yönelin çok soru sormayın sessiz kalın bir sure izleyin ama kendinizde saygısızlık yapılmasına asla izin vermeyin rahatsız olduğunuz konuları güzel bir dille anlatın iyi olcak zaman tanıyın her ikinize de sakinda baskaları yüzünden evinizi huzurunu bozmayın

X