Estetik burun ameliyati, öncesi-sonrasi, ve bazi doktorlar hakkinda bilgi..

Giz-m

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
20 Kasım 2007
248
5
37
Merhaba Kadinlar Kulubu ahalisi,

Öncelikle burda yeni oldugumu söylemek istiyorum. Internette arastirma yaparken bu siteye rastladim ve gerçekten güzel bir ortam var.. umarim benide araniza kabul edersiniz :)

*Sanirim aktif olabilmek için en az 50 msj atmak gerekiyordu. Durumum acil oldugu için oraya buraya mesaj yazip durdum.. bu esnada saçmalamis olabilirim lütfen kusuruma bakmayin, fakat psikolojim çok kötü ve buradaki bilir kisilerden sorularima yanit alabildigim takdirde düzelicek insallah...

Sorularima gelince.. internette Dr Yakup Avsar hakkinda arastirma yaparken bu sitede buldum kendimi. Estetik burun ameliyati yaptirmayi düsünüyorum fakat doktor seçiminde kararsizim. Yakup bey'le mail yoluyla irtibata geçtim, fotografimi yolladim üzerinde çalismalar yapmis.. fakat dikkatimi çeken sey su: sitesinde bazi hasta fotolarini görmüstüm, ve karsilastirdigimda aslinda herkese ayni tip burun yapmasi ve çok çok küçülttügüydü. Yakup bey'e ameliyat olanlar veya hakkinda bilgisi olanlar tecrübelerini anlatabilir mi? Çünkü burda okudugum bazi yazilar yüzünden Yakup bey'e ameliyat olmaktan vazgeçmek üzereyim..

Bana assagidaki sorularimda yardimci olursaniz çok sevinirim:

- Tavsiye edebileceginiz, Istanbuldaki iyi doktorlar hangileri? Teoman Dogan ve Fatih Dagdelen hakkinda olumlu seyler okudum/duydum.. bu doktorlar hakkinda bilgisi olan var mi?

- Ben yurtdisinda, Hollanda'da kaliyorum. Bu yüzden ameliyat öncesi ve sonrasi kontrollerin/islemlerin ne kadar zaman aldigini bilmek istiyorum.. ona göre bi tatil ayarlayabilmem için.. ameliyat sonrasi kontrol süresi ne kadar? 1 hafta çok mu kisa? Ameliyat sonrasi olmasi gerekenleri bu ameliyati olmus arkadaslar biraz anlatabilirler mi acaba :)

- Herhangi bir doktor ile irtiabata geçtikten sora muayene ve ameliyat için randevu'yu ne zamana alabiliyoruz? Bir iki ay içinde olmasi mümkün mü?

- Burun estetigi ameliyati ne kadara mal oluyor?

Cevaplariniz için simdiden tsk ediyorum.. umarim kafamdaki soru isaretleri biraz olsun aydinlanir yardimlarinizla :)

eger forumu iyi incelersen butun sorularinin cevabini bulabilirsin sordugun doktorlarin hepsi hakkinda acilmis sayfalar var ayrica bende fatih dagdeleni dusunuyorum hemde fatih dagdelen yurtdisi gezileride var iki ay oncede hollandaya gelmisti ben gidip kendisiyle gorustum ameliyat olmak icin 7 yun yeterle dedi bana ayrica kontrol icinde hollandaya veya almanyaya geliyo orada yapiyo kontrolleri ucret ise 1800 euro dedi icinde otelde var 2000 euro falan tutuyo

saol bilgiler için :).. peki ameliyat tarihin belli mi? benim merak ettigim su anda irtibata geçsem ne kadar süre için bir ameliyat tarihi belirlenebilecegi.. bir iki ay içinde olmasi mümkün mü acaba?

fiyat da uygun sayilir.. yakup bey 2500-3500 arasi demisti

evet benimde dikkatimi çeken o oldu.. yani seri üretim yapmasi.. burdaki bazi yazilari da okuduktan sonra kafamda soru isaretleri olustu cidden.. ve su anda vazgeçmis durumdayim Yakup bey'e ameliyat olmaktan..

cnm peki sende ameliyat sonrasi sorunlar/komplikasyonlar felan bas gösterdi mi? ameliyat sonrasi yapilan islemleri biraz anlatabilirmisin? çünkü bu konuda nette okudugum disinda pek bi bilgim yok.. normal hayata dönmen ne kadar zamanini aldi? bir haftalik Turkiye seyaheti yeterli olur mu mesela...

msjlariniz için tskler kizlar :)

evet iki ay icinde ameliyat olursun gitmeden bir iki hafta once telefon aciyosun seni gelip havaalanindanda aliyolar istersen bir hafta kalman yeterli dahha sonraki kontrolleri hollandada yaptirisin cunku devamli yurtdisi seyehatleri yapiyo ayrica yakup avsara bende maille resmimi yolladim tasarladigi resim hic hosumada gitmedi bende vazgectim ondan simdi fatih dagdeleni dusunuyorum ayrica eger iki ay icinde dusunuyosan ameliyti bence bir an once irtibata gec derim

evet eurodan bahsediyorum ..

iyi ya fazla sorun çikmamis senin adina sevindim .. yeni burnun hayirli olsun :) sanirim en kisa sürede fatih dagdelen ile irtibata geçicem ..

yardimlariniz için çok çok saolun kizlar ..

burnunu yaptırmak isteyenler çok iyi bir doktor bulsun ve daha önce yapılmış burunlarada bakın arkadaşlar.burunkanatlarınıza şekil verdirmeyide unutmayın yani sadece burnun üst tarafında eğrilik var diye yalnız orayı ameliyat yaparsa burun kanatları çok itici duruyor.buda benim size arkadaş tavsiyem olsun

selam
ben doktor teoman doğana ameliyat olacağım size olumlu yada olumsuz sonuçları olabildiğince yazacağım.

bence yakup avşar iyi sen nasıl bir burun istersen öyle yapıcak o kadar küçültülmesini istemiyorsan bunu bildirirsin

tasarım yaparken

çabuk iyileşmek ve daha az acı duymak istiyorsan bu doktoru tercih edebilirsin

birde yanılmıyorsam barış çakırda bu yöntemi uyguluyor diye duydum

arkadaşlar ben Barış Çakır'a göğüs ameliyatı oldum ve kendisinden çok çok memnun kaldım. Bu arada kendisiyle burun ameliyatı hakkında da konuştuk. Bana daha önce yaptığı ameliyatları gösterdi. Gerçekten çok doğal ve kişiye özeldiler. Önce fotografını çekiyor, sonra bunun üzerinde yapacağı değişiklikleri belirleyip burnu şekkillendiriyor. Bana gösterirken önceki halini , yaptığı tasarımı ve ameliyat sonrası halini gösterdi. Bilgisayarda nasıl çizdiyse gerçekten aynısını uygulamış hepsinde. Çok başarılıydı bence araştırmalarınızda Barış Bey ile de mutlaka görüşün derim.

sevgili Giz-m,
Ben doktor Naci Çelike ameliyat oldum ve çok memnunum.bildiğim kadarıyla yurtdışından çok hastası var, hatta kontrolllerimden birinde ingiltereden gelmiş 4-5 hastasını görmüştüm hepsi birbirinin tavsiyesiyle gelmiş.tam kararını vermeden önce kendisiyle de bir görüş derim. sevgiler

Dogrusunu söylemek gerekirse su anda tek emin oldugum sey yaz öncesi ameliyat olmak istemem :) Bu doktor konusu özellikle son zamanlarda cok kafami karistirdi. Birde hepsiyle tek tek gorusme imkanim olmadigi icin karar vermek bi hayli zor cidden.

Fatih Dagdelen i dusunuyorum. Fakat Baris Cakir, Naci Çelik ve Nebil Bozdogan in isimlerini de sikca duyup, okudugum icin son zamanda karisti yine kafam .. ne zormus karar vermek yaa

@thalis, mia ve greentea.. sizede tsk ediyorum tavsiyeleriniz icin :)

Benim burnumu cerrahpaşadan doç.dr. fatih öktem yaptı ve çok memnun kaldım,tavsiye ederim.Bu arada burnunuzu estetik cerraha değil kbb uzmanına yaptırın bence..

Benim burnumu cerrahpaşadan doç.dr. fatih öktem yaptı ve çok memnun kaldım,tavsiye ederim.Bu arada burnunuzu estetik cerraha değil kbb uzmanına yaptırın bence..

ben böyle bir söylemin doğru olmadığını düşünüyorum.biz burun estetiğinden bahsediyoruz....plastik cerrahinin uzmanlığı altındaki bir konu için siz nasıl kbb ciye yaptırın diyebilirsiniz ki.siz yaptırıp memnun kalmış olabilirsiniz ama gerçekten hiç bir abartı yapmadan ve doğru olduğuna yemin ederek size tanıdığım yaklaşık 20 kişinin kbbci kurbanı olduğunu söyleyebilirim.tabiki plastik cerrahında başarısız sonuçları olabilir.ama her işin TEK BİR uzmanı vardır...teşekkürler

benim tanidigim bir arkadasda kkb doktoruna oldu kadin 1 senedir perisan

greentea nin bir plastik cerrahla ortak çalıştığına inanıcaam neredeyse...bu işi bütün dünyada hem kbb ciler hem plastik cerrahlar yapıyor...özellikle amerika ve avrupada Facial Plastic Surgery diye Kulak Burun Boğaz ın bir alt dalı var...Türkçesi Yüz Estetik Cerrahisi ...yani Avrupa ve Amerikadaki KBB ciler sadece Burnun değil Tüm yüzün estetik ameliyatlarını yapıyorlar...hatta Almanyada Estetik Burunların %80 ini KBB ciler yapıyor diye biliyorum..Tamam kötü yapan KBB ci, var ama kötü yapan Pl.Cerrah ta var...ama çok İyi yapan KBB ciler de var..Ayrıca mademki her işin TEK bir uzmanı var Kulak BURUN Boğaz uzmanı yapmayacak da ki yapacak burun estetiğini...

Buradaki arkadaşlardan tek isteğim burun ameliyatı olup..uzun vadede hem estetik açıdan tatmin olup hem de burun tıkanıklığı yaşamak istemiyorlarsa mutlaka Estetik Burun Ameliyatları ile ilgili bir KBB hekimine muyane olsunlar ve görüş alsınlar....

Sevgiler

böyle bir ortamda, yani herkesin samimiyetle duygu ve tecrübelerini aktardığı bir ortamda "bir pl cerrahla ortak çalışıyor" şeklindeki yersiz tahmin ve karşıdaki kişinin söylediklerinde şaibe yaratan söyleminizi hiç doğru bulmuyorum.bu durumda ben de kbbciye yaptır diyenlere karşı söylemde bulunabilirm değil mi?oysa herkes kendi fikirlerini yazıyor,ve karşı çıkan da gerekçesiyle anlatıyor.nitekim benim de gördüğüm çok fazla başarısız operasyon olduğu için bunu belirttim.siz de yazınızın sonun da kbbcilere yönlendirmişsiniz.ne demeli şimdi buna.benim pl.cerraha gidin dememi eleştiren zihniyet aynısını yapıyor.

dikkatimi çeken birşey var.ben halktan birisiyim konuyla ilgim sadece burnumu yaptırmakla kısıtlı,bir bankacıyım.ancak sizin yazınızdan gerçekten bu konuda DERİN bilgi sahbi olduğunuz kanısına vardım. "özellikle amerika ve avrupada Facial Plastic Surgery diye Kulak Burun Boğaz ın bir alt dalı var...Türkçesi Yüz Estetik Cerrahisi ...yani Avrupa ve Amerikadaki KBB ciler sadece Burnun değil Tüm yüzün estetik ameliyatlarını yapıyorlar...hatta Almanyada Estetik Burunların %80 ini KBB ciler yapıyor diye biliyorum" şeklindeki söylemleriniz gibi....bu durumda ben de sizin bal gibi BİR KBBCİ ya da ONUNLA ÇALIŞAN BİRİ OLDUĞUNUZU söyleyebilirim.görüyorsunuz değil mi aynı şey size de yapılabiliyor...
bir fikrim daha var...meme estetiğini de kbbciler yapsın bence...hani burun yüz derken...meme neden olmasın...

Sizde yanılıyorsunuz, ben kbb ci diilim kbb ciyle de çalışmıyorum ama bunları kuzenim bir doktor olduğu, plastik cerraha ameliyat olduğu ve sonra kbb ciye düzelttirdiği ve tüm bu süreç boyunca onun yanında olduğum için biliyorum...bunları onun doktoru bize söyledi...bu arada burada kimse ona olmayın buna olmayın deme hakkına sahip değil burdada tecrübeler paylaşılıyor...genelleme yapmayın...zaten sonucu kötü olan arkadaşlar bunu kimin yaptığını söylüyorlar..aynı iyi yapıp mutlu olanlar gibi....
Meme konusuna gelince , iyi yapıyorsa neden olmasın dicem ama başka bir tartışma açılcak...neyse ben o kadar da diil diyiim...:1no2:

plastik cerrah veya kbb'ci olması değil önemli olan bence..
beni ilgilendiren doktorun KİŞİSEL BAŞARISI,VERDİĞİ GÜVEN,TECRÜBELERİ'dir..
benim doktorum Kbb 'ciydi,bi çok plastik cerrahzedeyi tekrar ameliyat ediyor..
her doktor iyidir diye bişey yok arkadaşlar,çok iyi kbb'ci de var,çok başarısız olan da var..
iyi pl cerrah var,kötü pl cerrah var..
neyi tartışıosunuz:uhm:

yasakkelimeselam giz-m ben 2 sene önce burnumdan ameliyat oldum doktorum ankara hacettepede kendisi konusunda çok iyi tnıdıgım birçok insanıda ameliyat etmiş ve şikayet eden hiç kimse görmedim .ne yüaümdekiki ifade değişti nede yüzüm öyle çok şişip morardı burnumu öyle değiştirip güzelleitirdiki ameliyat oldugumu sölemesem kimse anlamıyor.bir arkadaşımın eşide estetik cerrah olduğu halde arkadaşımda eşide hayran kaldı......
sanırım ankarada olmayı düşünmüyorsun ama düşünürsn doç.dr.AYCAN beyle mutlaka tanış derim ben ....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…