Estetik görünüm :(

arkadaşlar bence her şeyden önce bir ayak bakım merkezine gidip tırnaklarınızdaki mantarı temizletin, sonra da doktora gidin artık nibulenin ojesini mi verir hap mı verir ikisinden birine başlayın.. tırnaklarınızı sakın ola çok kısa kesmeyin sonrasında batık tırnak oluşuyor kendimden biliyorum.
eğer ben ayak bakım merkezine gitmem evde kendim temizlerim diyorsanız da tırnaklarınızın üstünü yani tırnakların üzerini kaplamış mantarı törpüleyin(zımpara mantığı) ama üst yüzeyini törpüleyin, tırnak boyunu sakın kısaltmayın tırnağınızı görüntüsü aşırı itici oluyor..
youtube ta tırnak mantarı temizleme videoları var bakabilirsiniz
artık aşırı tecrübeli oldum ayak tırnak mantarı ve batık konusunda 3 yıldır uğraşıyorum:110:
Tırnak mantarını düzeltebilirsiniz çok ilerlemediyse nibulen tarzı setlerle ki ben çok kullandım bana göre hepsi para tuzağı ilaç desen bir ay kullandım karaciğer değerlerimi düşürdüğü için bıraktım her insan da bir değil ayak bakım sağlık merkezlerine gidip özellikle tedavi olunması gerekiyor bana göre evde yapılacak bir şey değil çünkü tırnak yatağı bozulduktan sonrası zor şuan çektiğim gibi nemden uzak durulması ve giyilen ayakkabı çorap bile etkiliyor podolog tarafından bilgi alınması şart bir konu

Tel takılmadan önce takıldıktan sonra fotoğrafları bunlar ilk halini çekmedim çok mutsuzum o yüzden ama Google da grifotik tırnak olarak aratırsanız örneklerini göre bilirsiniz

Eklentiler

• IMG_2396.JPG
    IMG_2396.JPG
    67,4 KB · Görüntüleme: 222
  • IMG_2401.JPG
    IMG_2401.JPG
    59,8 KB · Görüntüleme: 213
Tel takılmadan önce takıldıktan sonra fotoğrafları bunlar ilk halini çekmedim çok mutsuzum o yüzden ama Google da grifotik tırnak olarak aratırsanız örneklerini göre bilirsiniz
geçmiş olsun, ne kadar sürecekmiş tedaviniz? hafta hafta kontrole mi gideceksiniz?

geçmiş olsun, ne kadar sürecekmiş tedaviniz? hafta hafta kontrole mi gideceksiniz?
Teşekkür ederim tedavinin süresi belli değil tam olarak düzgün bir tırnak çıkana kadar devam birazda olay sizde bitiyor böyle durumlarda doktorunuz ne diyorsa birebir uygulamalısınız

Teşekkür ederim tedavinin süresi belli değil tam olarak düzgün bir tırnak çıkana kadar devam birazda olay sizde bitiyor böyle durumlarda doktorunuz ne diyorsa birebir uygulamalısınız
her hafta kontrole gitmek gerekir mi onu merak ettim

Ayda bir kere gidiyorum bazen iki ayda bir tırnağın uzamasıyla orantılı gitmem bundan sonraki randevum tam bir ay sonra

Benimkide bu boylarda aynı. Üzerine takma tırnak takabilcek durumda yani. Düzeleceğini sanmıyorum uzamıyorda senelerdir. Üstten törpüleye törpüleye bu kadar yapabildim :KK43:

Merhaba. Sadece sorabilmek için üye oldum. Uzun zamandır ayak tirnagimda mantar var. Podolojiste gittim. Mantarı kazıdı. Tırnak yatağı da hastaymış. Ya nibulen ya mykored kullan dedi ve 1 ay sonra tekrar çağırdı. Siz en son 3 sene önce yazmışsınız. Geçti mi mantarınız? Tirnaginiz düzeldi mi? Mykored e daha sonra başlamışsınız, ondan önce ne kullandınız. Siteye girmeye çalışırken birinin gönderisini okudum, hindistan cevizi yağı sürüyormuş sabah akşam. 2 haftada bayağı düzelme varmış 😳

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum fakat bu benim için tam bir dert :110:
Çocukluğumdan berii yani yaklaşık 16 senedir ayağımda zedelenmeden dolayı oluşan tırnak mantarı var.
Bunu 2 sene öncesine kadar hep saklıyordum fakat sonrasında bi cesaret geldi izlediğim videolardan buradaki yorumlardan gaz aldım ve o tırnağı ciddi derecede incelttim.
(Kışlık çoraptan bile belli olacak kadar iriydi)
Daha sonrada takma tırnak fikri geldi aklıma çünkü artık takılabilcek duruma gelmişti :halay:
Taktım ve evet başarılı oldum.
Benim bu durumumu çok yakınlarım hariç bilen yoktur çünkü hiç hoşlanmam ay tırnağına ne oldu tarzı tavırlardan :cry:(küçüklüğümde benim için o tırnak sorun değildi ve terlik giyerdim fakat arkadaşlarım vs hep bu tarz tepkilerle karşılaşınca bu durum beni sarstı)
Yani şu yaşımda hala gizli saklı yaparım bu işlemleri. Sanki hiç böyle bir durumum yokmuş gibi.
Şuan kısmi bir çözüm buldum evet ama sorunum şu ki takma tırnağa oje sürülmeden gezilmiyor. Bende oje sürmeyi çok severim ama yazlık biryere, tatillere, memlekete, nişanlımın memleketine vs gidince (hepsi deniz olan tatil yaptığımız yerler) ibadetim zorlaşıyor. Yani bir kabir ziyareti vs yapınca o takma tırnağı çıkartmak ojeleri silmek sonrasında hemen eski haline çevirmek tam bir dert. Bana bir fikir verin lütfen bu işi nasıl kolaylaştırabilirim :KK43:
Aynısefa kremi edinin ve düzenli kullanın. Gerçekten etkili. Bende çok ileri boyut değildi 2 hafta düzenli kullanımda geçti ve tekrar etmedi. Sizin uzun süre kullanmanız gerekebilir ama işe yarıyor. Hem ucuz hem pratik yöntem.

aynı sorun bende de vardı tam 3 kere tırnağımı çektirdim ilaç kullandım ama düzelmedi. Baya araştırdım ve podoloji bölümünün ilgilendiğini öğrendim grifotik tırnak olarak geçiyor bu tarz tırnaklar 2016 ekim de tedaviye başladım yarın tel takılacak şuan ki hali bile benim için bir mucize :)

merhaba, çok olmuş bunu yazalı ama kurtuldunuz mu tamamen? Ben de bugün başladım tedaviye şimdiden rahatladım tertemiz oldu ayaklarım.

Merhaba. Sadece sorabilmek için üye oldum. Uzun zamandır ayak tirnagimda mantar var. Podolojiste gittim. Mantarı kazıdı. Tırnak yatağı da hastaymış. Ya nibulen ya mykored kullan dedi ve 1 ay sonra tekrar çağırdı. Siz en son 3 sene önce yazmışsınız. Geçti mi mantarınız? Tirnaginiz düzeldi mi? Mykored e daha sonra başlamışsınız, ondan önce ne kullandınız. Siteye girmeye çalışırken birinin gönderisini okudum, hindistan cevizi yağı sürüyormuş sabah akşam. 2 haftada bayağı düzelme varmış 😳
Bende podolojiste başladım. Sizin tırnaklarınız düzeldi mi acaba?

X