Etaminden anlayan var mıdır?

succulentaski

Nirvana
Pro Üye
5 Ekim 2020
12.099
30.025
35
Kızlar merhaba,
Gerçekten benim de derdim bu.
malum bebe hazırlıkları yapıyoruz. Yatağını falan aldım. Baktım duvar çok boş kaldı. yatağının başına kanaviçe tablo yapayım dedim.
Güzel şablonlar buldum.
Şöyle resimdeki gibi bir şey.
Aslan zürafa maymun falan.
Siz olsanız böyle bir motifi kumaş olarak 14 ct mi 16 ct ile mi işlersiniz?
Çok farkeder mi, hangisi daha şık durur?

Eklentiler

• BCC1A42E-D7E0-49A4-A886-F8DB65EA879C.png
    BCC1A42E-D7E0-49A4-A886-F8DB65EA879C.png
    473,4 KB · Görüntüleme: 76
Son düzenleme:
Kızlar merhaba, malum bebe hazırlıkları yapıyoruz. Yatağını falan aldım. Baktım duvar çok boş kaldı. yatağının başına kanaviçe tablo yapayım dedim.
Güzel şablonlar buldum.
ben nakis yapmaya basladim, bence daha guzel oluyor

Bu ct dediğiniz sanırım kalınlığı oluyor demi. Ablam hep ince yumuşak olana yapar çok güzel olur. Kalın sert olanı sevmez hiç

Kızlar merhaba, malum bebe hazırlıkları yapıyoruz. Yatağını falan aldım. Baktım duvar çok boş kaldı. yatağının başına kanaviçe tablo yapayım dedim.
Güzel şablonlar buldum.
Yok yere banlanacan şimdi 🧐

Bu ct dediğiniz sanırım kalınlığı oluyor demi. Ablam hep ince yumuşak olana yapar çok güzel olur. Kalın sert olanı sevmez hiç

Ct dediğimiz kumaşın gözenekleri oluyor. 11 ve 14 gözenekleri çok genişlerden mesela. Yeni başlayanlara öneriliyor. Ben de çok bilgili sayılmam. Küçükken öğrenmiştim. Şimdi elim boş yapıyorum arada. 16 nın gözenekleri biraz daha minnak.

Ct dediğimiz kumaşın gözenekleri oluyor. 11 ve 14 gözenekleri çok genişlerden mesela. Yeni başlayanlara öneriliyor. Ben de çok bilgili sayılmam. Küçükken öğrenmiştim. Şimdi elim boş yapıyorum arada. 16 nın gözenekleri biraz daha minnak.
Gözenekler çok minik olunca çok sıkı oluyor gibi gelir bana hep ikisinin ortası 14 olur o zaman sanki daha iyi olur

Heh ben de ona karar veremedim. Küçük ve sıkı olur sanki 16lık. Bir de 14lüğü yıkarsam çeker biraz zaten dimi bitince.
Uzun zamandır yapmadım bende dikişte kumaşı yıkıyoruz çekme olmasın diye etaminde öyle olabilir sanıyorum.

Daha iyi bilenler yazar heralde

Şablona karar verdim ama kumaşın gözeneklerine karar veremiyorum ☺️
İstediğiniz tablo büyüklüğüne göre karar verin. Ortalama büyüklüğü hesaplayın ve ona göre hangi genişliği seçerseniz tablonun ne boy olur onu görürsünüz. Ben genellikle kucuk kareleri tercih ediyorum. Ince iple cok şık duruyor

İstediğiniz tablo büyüklüğüne göre karar verin. Ortalama büyüklüğü hesaplayın ve ona göre hangi genişliği seçerseniz tablonun ne boy olur onu görürsünüz. Ben genellikle kucuk kareleri tercih ediyorum. Ince iple cok şık duruyor

Şöyle 2 cm oynuyor bitmiş halinde tabloda 14 ve 16 arası fark çok değil aslında. Yani 14le yaparsam 20*20 ye ölçüden bir tablo, 16 ile yaparsam 18*18 ölçü tablo ihtiyacım olacak. Çok farketmez gibi.
Şöyle karşıdan baktığımda hangisi şık durur kısmındayım o yüzden daha çok ben de.

Şöyle 2 cm oynuyor bitmiş halinde tabloda 14 ve 16 arası fark çok değil aslında. Yani 14le yaparsam 20*20 ye ölçüden bir tablo, 16 ile yaparsam 18*18 ölçü tablo ihtiyacım olacak. Çok farketmez gibi.
Şöyle karşıdan baktığımda hangisi şık durur kısmındayım o yüzden daha çok ben de.
2cm ise farklilik ve deseniniz geniş o nedenle ben kucuk kullanırdım. Geniş desenler geniş istenince guzel durmuyor cunku

X