Ev arkadaşı teklifi

HANIMLAR ŞİMDİ BANA ÇOCUKLAR İÇİN 700'ER OLMAK ÜZERE 1400 NAFAKA TEKLİF EDİYOR. BURAYA KADAR DÜŞTÜK. NE DERSİNİZ? MAHKEMENİN DAHA FAZLASINI VERME İHTİMALİ VAR MI? KABUL ETSEM Mİ?

Siz hep pembe hayallerle şöyle yaparım böyle yaparim diye bosandiniz . Evde dikiş nakışla olmayacağı belliydi . Bazen realist düşünmek gerekiyor ...
4 ayda kaç tane altın bozdurmus olabilirsiniz bilmiyorum Gr i 500 lirayken ..
Fikir aşırı saçma , bu kadar çocuklarına düşkünduyse nafakalarini versin .
Sizde bir işe girin .
Temizlik şirketi bile asgari ücret veriyor

HANIMLAR ŞİMDİ BANA ÇOCUKLAR İÇİN 700'ER OLMAK ÜZERE 1400 NAFAKA TEKLİF EDİYOR. BURAYA KADAR DÜŞTÜK. NE DERSİNİZ? MAHKEMENİN DAHA FAZLASINI VERME İHTİMALİ VAR MI? KABUL ETSEM Mİ?
2 binden aşağısına düşme bence. Ama yoruldum, bitsin istiyorum derseniz siz bilirsiniz.

2 binden aşağısına düşme bence. Ama yoruldum, bitsin istiyorum derseniz siz bilirsiniz.
Konu sahibinin düşüp düşmemesi önemli değil ki, hakimin kararı önemli (eski eş kendi vermeyi kabul ederse o ayrı ama hiç sanmıyorum). Çevremde gözlemlediğim kadarıyla ilginç şekilde bu nafakaların da bir piyasası oluyor, hukukçu arkadaşlar bilgilendirsin lütfen. İş yerinden bi arkadaş 8500 tl maaşla iki çocuğa 1500 anlaşmışlardı, sonra barıştılar gerçi.

Konu sahibinin düşüp düşmemesi önemli değil ki, hakimin kararı önemli (eski eş kendi vermeyi kabul ederse o ayrı ama hiç sanmıyorum). Çevremde gözlemlediğim kadarıyla ilginç şekilde bu nafakaların da bir piyasası oluyor, hukukçu arkadaşlar bilgilendirsin lütfen. İş yerinden bi arkadaş 8500 tl maaşla iki çocuğa 1500 anlaşmışlardı, sonra barıştılar gerçi.
Gören yazar zaten, ben sadece 1400 TL nin bu şartlarda iki çocuğa yetmeyeceğini düşünüyorum. Zaten bu adam babalık da yapmayacak, haftada bir bile görmeyecek çocukları. Öyle şeylerde gözü yok adamın. Bari para versin, başka işe yaramayacaksa.

Gören yazar zaten, ben sadece 1400 TL nin bu şartlarda iki çocuğa yetmeyeceğini düşünüyorum. Zaten bu adam babalık da yapmayacak, haftada bir bile görmeyecek çocukları. Öyle şeylerde gözü yok adamın. Bari para versin, başka işe yaramayacaksa.
Gönül ister ki versin tabi hatta eşine de kötü davranmasın çocukların başında dursun ama istediğimiz gibi olmuyor işte. Ben boşanırken çabuk bitsin diye hiçbir şeyin peşine düşmedim, hatta yaptığımız protokolde bende kalacak diye anlaştıklarımızı bile bıraktım, iletişimde de olmadım ama eski eş o kısıtlı zamanda bile yapmadığı çirkeflik bırakmadı. Bu işler böyle malesef, o yüzden çekişmeli boşanırken aynı evde yaşama fikri falan ütopik.

İlerde üzülmek istemiyorsanız teklifi kabul etmeyin.

Gönül ister ki versin tabi hatta eşine de kötü davranmasın çocukların başında dursun ama istediğimiz gibi olmuyor işte. Ben boşanırken çabuk bitsin diye hiçbir şeyin peşine düşmedim, hatta yaptığımız protokolde bende kalacak diye anlaştıklarımızı bile bıraktım, iletişimde de olmadım ama eski eş o kısıtlı zamanda bile yapmadığı çirkeflik bırakmadı. Bu işler böyle malesef, o yüzden çekişmeli boşanırken aynı evde yaşama fikri falan ütopik.
Anlıyorum sizi. Hakkınız var. Lakin eski karısını değil ama çocuklarını düşünmek zorundaydı. Eşten boşanılır ama çocuktan boşanılmaz. Bu heriflerin yatacak yeri yok. Bu tip insanlar kendilerinden başkasını ömrü billah sevemezler. Çocukları intikam, eski eşi geri döndürmek aracı olarak kullanan bu tiplere acımayacaksın. Onlar acımıyor çünkü. Son bir tırnağın kalsa takacaksın ki boynuna, daha kimsenin canını yakacak halleri kalmasın. Bak yine sinirlendim.

Öldüresiye dövmedi, keşke öyle dövseydi. Şu süreçte kendimi aileme anlatmak için daha az yorulurdum. Kendisi şeytan kadar sinsidir. Üzerime çöker seviyor numarası yapıp kemiklerimi kırarcasına kırar. Etimi tüm gücüyle burup gülümseyerek yüzüme bakar. Hesap sorunca da "aa daha neler, brn seviyordum, yanlış anlamışsın" der. Neyse konumuz bu değil.
1000 tl altı ev nerede var ki? Hayır ciddi soruyorum. 600-700e insan gibi yaşanabilececrk bir şehir varsa gidip yerleşeceğim.

İş konusuna gelince, mezun olduğum bölüm için kpss lazım. Ona verecek aklım sabrım zamanım kalmadı. Kaaiyer, sekreter vs işler için de çocukları bırakıcak bir yer lazım. Büyüğün de okulu yok ona da bakıcı lazım. En az 1200 bakıcıya gidecek bana 1000 tl bile kalmaz. Yani astarı yüzünü geçer.
Daha küçük illerde daha küçük evleri 600 700 bandında bulabilirsiniz gayet. Sizin nezih semtte ev arama yorumlarınızı hatırlıyorum ben. Tabiki güzel bir semtte yaşamak hakkınız ama şartlarınıza göre kurmalısınız düzeninizi. Herkes devlete atanmayı beklese milyonlarca insan çalışamazdı ayrıca . Çocuklarınız okul çağındaysa tembih ederseniz evde kendileri kalabilirler. Çalışan kadınların çocukları bu şekilde büyür zaten :)

Yani tüm bunlar sizi döven hatta cinsel saldırıda bulunan kocanızla aynı evde yaşama fikrinizden daha mantıklı kusura bakmayın.

Madem esinizi bu kadar gözden çıkarmış bu kadar size kendinizi kötü hissettiriyorsa kabul edin ve uygun fiyatli 1+1 bile olabilecek bir ev bulun çalışın bir sekilde Allah yardim eder.

Aynen avukat varsa okuyan , konu sahibini bilgilendirse iyi olur. Bizim yorumumuZla bir yere varamaz kadın...

Eğer ikinizde sinirinizi koyup o sınırı tutarsanız, niye olmasın. Belki çocuklar için daha iyi. Annesi babası beraber bir evde, anlaşma iyiyse, kavga çekiş de olmaz. Çocuklar huzurlu ev ve güler yüzlü anne baba istiyorlar. Benim için, şimdiki zor zamanda, en iyi çözüm. Eğer sosyal bir memleket olsaydı Türkiye, tutardım bir ev, kurardım kendine ve çocuklarına yeni çevre ve devlet kıranı ve aylık paranı verirdi. Ama Türkiye için ve bu ağır zamanlar için en iyisi. Hemde sizde kıskançlık da olmaz, cünkü çok nefret ediyorum diyorsunuz. Yani, o yüzden de kavga çıkmaz, eger eşiniz birisiyle tanışıp, o kadınla çıksa biryerlere. Kendinize bir oda ayırın, sade sizin için ve bu projeyi başlatın.

Sizi anlaşmalı boşanmaya iten sebep nedir ki? Yorumların tamamını okumadım ama eşiniz sizi tatmin edecek rakamı söyleyene kadar çekişmeliye devam edin bence. Sonuçta kısa zamanda tekrar evlenecek değilsiniz(en az 2-3 sene beklersiniz diye düşünüyorum) boşanmayın uzasın.
Yarın bigün biriyle evlenmeye karar verirse bu adam, o zaman öpe öpe kabul edecek sizin talebiniz olan rakamları:)

Bu arada sakın aynı evde yaşamaya devam etmeyin, boşanmaya sebep olan herhangi bir durumdan sonra aynı konutta yaşamaya devam etmek, mahkeme nazarında onu affettiğiniz anlamına gelecektir.

X