Ev durak arası yol sorununu nasıl çözebilirim

En iyi seçenek onların sizi bırakması diğer iyi seçenek kendi aracınızın olması ya da aile aracını sizin kullanmanız. Scooter ya da bisiklet kullansanız köpekler kovalar yanınızda taşımak zor olur. Taksiyle anlaşsanız sık zam geliyor taksimetre ne yazarsa onu alır sabit almaya yanaşmaz.

Belediyeye kişisel olarak gidip yetkili biriyle görüşmek istediğinizi söyleyin. Hatta mümkünse başkanla denk gelmeye bakın miting vb olur. Orada durak sorunundan bahsedip istediğiniz durağın olmasını istediğiniz bölgeyi yazdığınız bir kağıt vb verin. Dikkate alırlarsa orada yaşayan herkese büyük iyilik yaparsınız. En yakın durak arbayla 10dk ne demek yani çevreye daha yakın durak gelmeli.

Yakın zamanda işe başladım ve otobüsle gidip geliyorum. Bana en uygun otobüsün geçtiği otobüs durağı ve evimin arası arabayla max 10 dk var. Yürümeye çalışsam yol hem çok yokuş hem ıssız hem köpekler var hem de karanlıkta yola çıkıyorum. Şimdiye dek o durağa arabayla bıraktılar ordan devam ettim ama bu durum arabayla her sabah kalkıp bırakan ailemi çok zorlamaya başladı öyle ki işten ayrılmamı bile istemeye başladılar. Ama işimi çok seviyorum ve tam da alışmaya başlamıştım. Bu durumu nasıl çözebilirim aklınıza gelen bir yöntem var mı?
Siz arabayı alın durağa gidin aileniz uyanınca alır

en mantıklısı aile arabasını senin kullanman
ehliyetin yoksa derhal almalısın zaten ona da devamlı zam geliyor
maaşın da var onu taksitler halinde ödeyebilirsin
aile aracın varken neden gidip de elektrikli bisiklet vs alasın ki ?
ya da niye taksi kullanacaksın ?
arabaya evin önünden bineceksin, durağa yakın bi yere park edip otobüse bineceksin
ailen işten çık diyor da kolaydı sanki iş bulmak
araba babanındır muhtemelen, konuş, ikna et babalar kızlarına kıyamazlar
köpek peşimden kovaladı, laf attılar korktum bilmem ne de
çünkü başka işe de girsen yol problemin çözülmeyecek, minibüs de yok diyorsun
yani iş değiştirmek çözüm değil

Belediyeye kişisel olarak gidip yetkili biriyle görüşmek istediğinizi söyleyin. Hatta mümkünse başkanla denk gelmeye bakın miting vb olur. Orada durak sorunundan bahsedip istediğiniz durağın olmasını istediğiniz bölgeyi yazdığınız bir kağıt vb verin. Dikkate alırlarsa orada yaşayan herkese büyük iyilik yaparsınız. En yakın durak arbayla 10dk ne demek yani çevreye daha yakın durak gegelmeli.
Bana uygun otobüsün olduğu en yakın durak arabayla 10 dk demiştim. Ama direkt eve en yakın olan durağa gitmek için de yine 10 dk yürümeli yokuşlu ıssız köpekli olan az önce bahsettiğim yoldan geçmem gerekiyor. Yani hepsi aynı kapıya çıkıyor. Yokuş olmasa çok uzun mesafe değil ama o yokuş uzatıyor yolu.

en mantıklısı aile arabasını senin kullanman
ehliyetin yoksa derhal almalısın zaten ona da devamlı zam geliyor
maaşın da var onu taksitler halinde ödeyebilirsin
aile aracın varken neden gidip de elektrikli bisiklet vs alasın ki ?
ya da niye taksi kullanacaksın ?
arabaya evin önünden bineceksin, durağa yakın bi yere park edip otobüse bineceksin
ailen işten çık diyor da kolaydı sanki iş bulmak
araba babanındır muhtemelen, konuş, ikna et babalar kızlarına kıyamazlar
köpek peşimden kovaladı, laf attılar korktum bilmem ne de
çünkü başka işe de girsen yol problemin çözülmeyecek, minibüs de yok diyorsun
yani iş değiştirmek çözüm değil
Babam kızına gayet kıyıyor arabayı alıyım desem kaç yaşında adamım arkandan yokuş çıkıp arabayı mı alıcam ben bırakırım diycek ama her sabah erken kalkıyor olmasını başıma kakıp çık işten demeye de devam edicek.

Babam kızına gayet kıyıyor arabayı alıyım desem kaç yaşında adamım arkandan yokuş çıkıp arabayı mı alıcam ben bırakırım diycek ama her sabah erken kalkıyor olmasını başıma kakıp çık işten demeye de devam edicek.
peki nasıl bi çözüm bulmayı düşünüyor?
işten çıkıp evde mi oturacakmışsın ?
çünkü evin otobüs durağına uzak
minibüs de geçmiyor
başka işe de girsen yolun sorunlu yani başka yerde de çalışsan aynı sorunu yaşayacaksın
napmayı düşünüyorsun ?
doğru düzgün bi yere taşının o zaman ne abuk bi yerde yaşıyorsunuz anlamadım otobüs yok minibüs yok

peki nasıl bi çözüm bulmayı düşünüyor?
işten çıkıp evde mi oturacakmışsın ?
çünkü evin otobüs durağına uzak
minibüs de geçmiyor
başka işe de girsen yolun sorunlu yani başka yerde de çalışsan aynı sorunu yaşayacaksın
napmayı düşünüyorsun ?
doğru düzgün bi yere taşının o zaman ne abuk bi yerde yaşıyorsunuz anlamadım otobüs yok minibüs yok
Bilmiyorum çok yoruldum ayrılıyım istiyip duruyor tartışıyor sürekli çok yıprandım ben

X