Ev hanmlar, gnlk neler yaparsnz?

hoscakal

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Temmuz 2008
1.531
104
Merhaba hanimlar...!

Merak ediyorum iste...Calismayan, ev hanimi olan arkadaslar, yemek disinda...her gün evi silip süpürüsmüsünüz? Erken saatte´mi girisirsiniz islere? Yada yan gelir yatarmisiniz? Günlük programiniz varmidir mesela? Kendinize zaman ayirmaya özen gösterirmisiniz? Dinlenmeye vaktiniz olurmu? Yada, gerektiginden fazla is yapmam diyenlenlerden´misiniz...Bunun gibi seyler iste...! opuyorumnanaktan

Paylasalim iste...kaydirigubbakcemile5

Ben mesela uykuya cok düskünüm....gec kalkarim ve hemen mutfaga girer, yemek hazirlarim...geri kalan zamanida ufak tefek temizlige ayiririm...! Günlük taksit taksit is yapmaya özen gösteririm....bir gün´de tüm temizligi yapmak beni cok yoruyor..! Her 2 günde evi süpürümeye calisirim...keyfime göre´de silerim fayanslari..!
Lavabo & Tuvaleti günlük bi elden geciririm...!

Mesela kocaman bir yigin ütülenecek kiyafetler var....benim halaaaaaaaaaa elim varmiyor ütüye....:umursamaz: Bakalim daha ne kadar erteleyebilecegim...kaydirigubbakcemile3

Allah´tan kocis kendi ütüsünü kendi yapar...kaydirigubbakcemile2

ben genelde haftasonlari uzun uyumayi tercih ederim
hafta ici cocuklari okula biraktiktan sonra ev isini yemekleri hazirlarim
daha sonra kendime vakit ayirrim eger ev isi sonraya kalirsa bütün gün temizlik yapmakla geciyor
evde daginik oldugu zaman ben kendimi rahat hissetmiyorum

aynen benımde utuler yıgıldı ya..
yavaş yavaş aklıma koymaya başladım eşimin gıyeceklerı azaldıda.)
bırde kendıme vakıt ayırmam oyle cay keyfı vs..
gerı kalan temızlık ışlerınde tıtızlıgım benı sınır edıyor..
ama yınede yapmadan edemıyorum..
dışarı cıkacagım zamanda ev toplu olacak geldıgımde moralım bozuk olmasın dıye..
oglum bana: anne neden evden cıkareken evı topluyorsun der.)
mesela buyuk temızlıge kalkıştım temızlık bıttı..
başlarım kendı kendıme duşunmeye..
bır kac gun sonra yenıden kırlenecek dıye.)
mısafırı cok severım kendıme yapmaya uşendıgım şeylerı canı gonulden hemen yaparım..
mısafırlerım gıttıkten sonra gecede olsa hemen ortalıgı toplar bulaşıkları yıkar oyle yatarım..
eve bırkac gun bakmıyorsam anlayınkı buyuk temızlık var yıne.)
bırı benı durdursuuun.)

Erken kalkar işlerimi erken bitiririm ki gün bana kalsın.
Böylece gideceğim bir yer varsa gidebilirim,kitap okurum,nete girerim,bulmaca ve sudoku çözerim.
Gün aşırı sil süpür,hergün wc-lavabo temizliği yaparım.
Ütüyü temizlik yapmadığım güne göre ayarlarım.
Ayrıca derslerime çalışmaya da vakit ayırabilirim böylece..
Öğlen ve akşam ufaklığı okula götürür getiririm,araya da alışverişi sıkıştırırım.

saat 12 de okuldan geliyorum sonra yemek yapiyorum kocis gece calisiyo
o yuzden erkenden yemekleri hazirliyorum
daha sonrada ev temizligiyle falan ilgileniyorum
sonrasinda kocis ise gidince dinlenebiliyorum
gunluk genelde hep ayni seyler.

bebeğim olduğu için benim bütün düzenim ona göre ayarlı
beslenmesi banyosu üstü başı derken akşam oluyor zaten
sabahları erken kalkarım genelde ama şu bir haftadır
uyku modundayım kızım uyursa onla beraber uyuyoruz
bir programım olmuyor genelde gün ne getiriyorsa onu yaşıyoruz işte

Merhaba hanimlar...!

Merak ediyorum iste...Calismayan, ev hanimi olan arkadaslar, yemek disinda...her gün evi silip süpürüsmüsünüz? Erken saatte´mi girisirsiniz islere? Yada yan gelir yatarmisiniz? Günlük programiniz varmidir mesela? Kendinize zaman ayirmaya özen gösterirmisiniz? Dinlenmeye vaktiniz olurmu? Yada, gerektiginden fazla is yapmam diyenlenlerden´misiniz...Bunun gibi seyler iste...! opuyorumnanaktan

Paylasalim iste...kaydirigubbakcemile5

eğer ben ev hanımı olsaydım hergün atlar arabama bütün gün gezerdim ve resim kursuna yazılırdım alkisalkisalkis ama bu mümkün değil...ben 2 saatte evin temizliğini ve yemeğini yaptığıma göre, kalan zaman benim olurdu sırnaşık şey

bende düzenli temizlik yapmaya çalışıyorum
wc yi falan hergün yıkarım.
şuan hamileolduğum için çok iş yapmıyorum
bakalım bebek olunc anasıl olacak

Sabah esımı ıse ugurladıktan sonra yatagı toplarım,
Odalardakı esımın meşuurr kola bardaklarını ve küllüklerini toplarım
Bulasıkları yıkarım
Arkadan heryerı supururum
Yapılacak yemek varsa onlar hallederım
Toz alırım
Oglene kadar butun ıslerımı bıtırırım

bende çalışan bir ev hanımı olarak yazayım
sabah çocuklar okula gitmediği için 7:00 de kalkar hazırlanır işe gitmek için yola düşerim
bütün gün işyerinde çalışır akşam 17:00 de evde olurum hemen mutfağa geçer
çocuklara birşeyler hazırlarım atıştırsınlar diye sonra yemek yaparım bulaşık yıkarım
makinaya çamaşır atar ütüyü ertesi güne bırakırım evi toparlar silerim
banyo ve tuvaleti temizlerim eşim işten gelince yemek hazırlar bulaşık yıkarım
bu arada pestilim çıkar tabii ki yalnızca yatarken dinlenebiliyorum
hergünüm böyle geçiyor büyük temizliği cumartesi yapabiliyorum ancak
pazar günü genelde ütü yapıyorumkafamçokkarıştı

merhaba.ben ev islerini her gun yapmaktan sikiliyorum.her gun ayni sey yapmak istemiyorum.onun icinde bazen supurmek-silmek isimi bir gun ertleliyorum.bilmiyorum,belkide bu benim hamileliyimle alakali.cunki 9 aylik gebeyim,ve bir -iki aydir boyleyim,is yapmak hic icimden gelmiyor.bazen sabahlari hevesleniyorum.sizce hamileliklemi alakadar benim "tenbellesmem?" cunki,onceleri boyle digildim,her gun temizliyimi tam olarak yapardim.

okudum yazdiklarinizi,ne hamarat bayanlarimiz varmis:)))
ben uykuya cok duskunumdur.gece gec yatarim,sabah da gec kalkarim.mesela 12-den erken kalkamam.napiyim bunyem kaldirmiyor.uyuyuyorum.ama inanin ki,erken kalkmayi cok isterdim,bundan sonra deniycem...neyse...
simdi ben unicersitenin sonuncu sinfindayim,ama okullar tatil oldugu icin evdeyim.
sabah,pardon,oglene yakin kalktikdan sonra ufacik biseyler atistiririm sonra baslarim ortaligi falan toplamaya.
supururum evi,
tozlari her gun almam cunku tozlanmiyor evim,fazla pencere acik birakmiyorumm....
haftada bir-iki kere de yerleri silerim.
2 gunde bir banyo-wc yikarim.(yani eger temizse,bu 3 gune de cika bilir)
her gun balkonu yikarim toz olmasin diye.
sonra yemek falan yaparim.
yikanacak bisiler varsa makineye atarim...bole iste...
iki kisi oldugumuz icin fazla isim olmuyor cok sukur. :)))

bende bebek bakarım sabahtan akşama fix naz hanıma hizmet ederim artık 5temi kalkar 6da mı belli olmaz oynarız yediririm uyur 10da falan 12de kalkar yine oyun yedir temizle 3te yatar 5gibi kalkar gene aynı şeyler fenalık gelir ev darmadağındır buarada kız uyurken parmaklarımın ucunda sessizce yemek yaparım bazen uyurum, akşam 7gibi yemek yeriz kızımda 8en geç uyur yarım saat ev toplarım geri kalan zaman bizimdir ama zaten 10da uykum gelir yatarım temizlik hiç yapmam kadın gelir 2gün yapar

ben de calisiyorum ama ogleden onra hep zamanim oluyor...iki kisi oldugumuz icin ev cokta kirlenmiyor..zaten isten onra kilimi oynatacak halim kalmiyor yorgunluktan....isten gelince duruma gore toplarim...evi havalandirip mutfagi ve banyoyo toplarim...ger kalan zamanimda ya disari cikar ya da pc de zaman geciririm...ama calismadigim zamanlarda deli gibi hergun temizlik yapiyordum....utu gibi seyleri hep vaktimin bol oldugu zamanlarda yapiyorum o arada dolabida derleyip toplayinca gun bitiyor zaten....ama bu aralar miskinligim ustumde....bazan da isi falan unutup gunu kendime ayiriyorum...o kdar da olsun artik...

bende bu hafta doğum iznine ayrıldım yani 3 günlük ev hanımıyım ama çok sıkıcı ya tv izlemeyi müzik dinlemeyi pek sewmem internetede çok sık girmem yani temizlik yaparım yemek derken kalan wakitlerde can sıkıntısından patlarım tabi 1 ay sonra sıkılmaya vaktim olmayacak farkındayım o yüzden şikayetçi değilim

valla esim is için dısarı çıkar
evden çalışıo da bu aralar
ben de çıkarım anneme giderim olmadı o bana gelir
arkadşım var bi tane issiz onunla takılırız süekli aksam saati yemek yaparım beyimnen yeris balkon muhbetti ve minik sirin kedimiz sumi ile olur hep bunlar
sonrda üçümüz uyumaya gideris kaydirigubbakcemile3

yeni evliyim ve evliliğimin ilk yılı çalışmıyorum..ev hanımıyım onca yıldan sonra...eşim işe gider ben uyurum 11den sonra uyanır rutin yatakları toplar mutfsgı düzenlerim...3günde bir evi silip süpürüyorum..kış gelince haftada bir yapmayı düşünüyorum...tuvalet banyo 2günde bir temizlenince bize yetiyor...düzeni seviyorum ama..ütüyü eşim yapıyor..çamaşırları da biriktiriyorum ve haftada bir renklileri ve sonra beyazları yıkıyorum...bulaşık makinesi her gün düzenli çalışıyor ve her gün düzenli boşalıyor ....
eşim işten gelmeden bir saat önce de mutlaka duşumu alırım ve hafif bir makyaj yapar saçıma da şekil verip şık ama rahat bi şeyler giyerim...haftada bir epilasyon ve saç bakımı da yaparım...yemekleri de o gelmeden 2sat önce hazırlarım..

yeni evliyim ve evliliğimin ilk yılı çalışmıyorum..ev hanımıyım onca yıldan sonra...eşim işe gider ben uyurum 11den sonra uyanır rutin yatakları toplar mutfsgı düzenlerim...3günde bir evi silip süpürüyorum..kış gelince haftada bir yapmayı düşünüyorum...tuvalet banyo 2günde bir temizlenince bize yetiyor...düzeni seviyorum ama..ütüyü eşim yapıyor..çamaşırları da biriktiriyorum ve haftada bir renklileri ve sonra beyazları yıkıyorum...bulaşık makinesi her gün düzenli çalışıyor ve her gün düzenli boşalıyor ....
eşim işten gelmeden bir saat önce de mutlaka duşumu alırım ve hafif bir makyaj yapar saçıma da şekil verip şık ama rahat bi şeyler giyerim...haftada bir epilasyon ve saç bakımı da yaparım...yemekleri de o gelmeden 2sat önce hazırlarım..

tebrık edrım valla..gecen sene bende öledım hergun suslenrdım..şimdi duş en buyuk luksm oldu..kızımdan hcbıseye yapamıom..esım gelıo bn hala kızımla..gece yatıyoz yanıma almazsam alıo..innnlmaz yoruluom.dısarı cıkamıyom aglıo daha 2 aylık..9 ay zaten eve kpalıydım şimdi de dewam..pisk alt üst...yemege frsat bulamıom durmuo..sabahları süpürüom mutlaka besıgıne bırakıp...haftada 3 falanda sılıom..mutfagıda sabah 5 gıbı toplum gaz sancısından kalkıyom..dagınıklıkta yıne gece 2 de falan kalkıom o ara jet hızıyla yapıom bıseler..10 sene calışmamnn ardından cok zor ve sıkıcı gelıo bunlar..:gitme::gitme:

X