esimin kariyer planlari beni cileden cikarmak uzere...

Lotus_034

Yemek soğuduktan sonra masaya gelen tuzu neyleyim
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Kasım 2014
2.135
3.203
Merhaba hanimlar.. sonunda sizlerle dertlesmeye karar verdim. Bir cikis yolu gosterin bana.
Esimle 2010 da tanistik, 2012 de nisanlanip 2013 de de evlendik.
87Dogumluyuz. İstnbldayiz.
Esimle tanistigimda uni son sinifta alttan dersi vardi,2_3 yıl oncesinde de abisini kaybetmis psikolojisi bozukti. Tek cocuk kalinca Zoraki olarak ailesi nisan yapmis bizimkine,annesine kansersin ölürsün demisler. Onlarda digerini goremedik bari bunu ewlendirip torunumuzu gorelim demisler. Deprs. Ilaclari vs kullanmayi yeni birakmisti tanistigimizda. Isyerinden bi arkadasin 10yillik cocukluk arkadasiydi. Neyse tanistigimizda 3aylik nişanini bozdu. Hic istemedigim bi kizdi ya onu ya kendimi oldurecektim sonunda dedi.
Yil 2010. Ben basta kabul etmedim onu hovarda,kizlar,barlar aleminde diye. Ben bankada calisiyordum ailemi birakip gelmistim ist e. Ben calisirken o okulunu bile bitirememisti.O okulunu bitirdi yaza. Onun icin gece yarilarina kadar is aradim,bulduklarimi onla paylastim. Cv hazirladim,hatalarini duzelttim. Olumsuz gecen mulakatlarinda moral verdim,Elimden geldigi kadariyla destek oldum. Hatta parasi olmadigi icin benimle gorusmek istemedigi zamanlar bile oldu,benden gectik sorun etmedim hic. Cunku gercekten seviyordum onu. Artik ise girmesi gerekiyordu,Kpss sinavi icin ders calisti yine destek oldum,az gorustuk,dır dır etmedim. Askere gonderdim 6 ay,yine bekledim onu. Dondugunde kpss yi kazanmisti orada bile ders calismis. Ve kamu ya atandi sonrasinda. Ama ders calismaya devam etti,en iyisini istiyordu surekli,azimli ve hirsliydi,caliskandi,kafasina koymustu bir kere. Bu huyu hosuma da gidiyordu. Askerden döndü ailemle tanistirdim onu ve nişanlandik. 7Ay sonrasinda da dugunumuz olacakti. Ancak esim busefer baska kamu sinavlarina hazirlanmaya basladi,surekli ders,kariyer vardi aklinda. Hatta 1yil dersaneye yazildi,gorusme imkanimiz azdi. Elimden geldigince destek oldum. Hatta dugun isleriyle kafasi yorulmasin,dersinden geri kalmasin diye kiz tarafi olarak dugunu 6ay sonraya erteledik,sirf o hayallerine kavussun diye.. neyse ewlendik sonunda. Hayali idari hakimlikti. Evlendik 1yil boyunca yine ders..herhaftasonu kutuphaneye falan gitti. Bu sure zarfinda da isten gece 10_11 de ewe geliyordu hep onemli kisilerle toplantilari oluyordu,resimleri vs var biliyorum cunku. Bir yil boyuncada oyle idare ettim. Derken baska bir sinavi kazandi ve sonunda kamu mufettisi oldu.hah dedim tamamm artik ders yok,gidip gezer tozariz,sabrettim ama artik sira bizde dedim... yine bekledigim gibi olmadi hanimlar. 7 ay bunu sehirdısi egitime yolladilar. Ve konu burada koptu bizde. Artik tahammul etmeye gucum kalmadi,idare etmekten,alttan almaktan biktim, ilgi gosteremeyisinden sıkıldım,ve dır dır etmeye basladim artik. Verimli vaktimiz bile yok,dewamli kariyer planlari var aklinda. Zaten birlikte uyuyamiyrz o 2_3 de uyuyor. Kv dem de diyor oglum bu kiza da yazik,bak seni bekliyor bitiversin şu derslerin diye.. birlikte bile olamiyorsunuzdur ben cok uzuluyorum,yeni gelinsin hem de deyip benim basimi okuyor annesi.
Kizlar artik tahammul edemiyorum,simdi 1.5ay daha sehirdisina egitime gitti daha yeni döndü. Seneye turne olacak sehirdisi,amerikada egitimi olacakmis 3_5yil sonra. sende gelirsin diyor. Hatta yuksek lisans yapariz orda diyor. Seneye kurumici 2buyuk sinavi var. 5Yil sonra YMMM sinavi icin calisacak. Benim hayatim bu ama,seni de anliyorum ama ben hergun tv karsina gecip film izleyip uyuyamamki diyor. Sen oyle bi hayat istiyorsun ama diyor. Daha nkdr idare edilir bilmiyorum. Bosanmayi istemiyorum cunku aramizda saygisizlik,sewgisizlik,hakaret,siddet,kufur yok. Beni sewdigini de biliyorum. Egitimden geldiginde 8saatlik yol ustune beni isten almaya geldi surpriz yapip hemde istanbul trafiginde. Esim 5bucukda ewe geliyor ben 8 de. Cok yorucu bir isim var aksamlari 1.5saat hergun ayakta yolculuk yapiyorum. Sabahlari da 1saat servisle gidiyrm. Yani hergun 2_3 saatlik yolun yarisi ayaklarda geciyor. Ewe 8de geldigimde hicbirseye halim kalmiyor. 10Bucukda da uykum geliyor zaten. Suan cocugumuz yok,olmasi icin deniyrz.Uzun egitim bitiminde bu sebeplerden dolayi buyuk bir tartisma yasadik,ayrilsakmi diye dusunduk. Ama esimin bu kariyer plani olmasa gayet mutlu mesutuz hicbir sorunumuz yok. Dersleri yuzunden bana vakit ayiramayisi beni cileden cikariyor. Ailem ve cevremdeki herkes esimi cok sever ve begenir. Onun ailesi de beni begeniyor gerci saygili,efendi,kibar,guler yuzlu diye.. iyiki o kizla evlenmemis bak dengini bulmus diye.
Esim dun dediki, arklarim arasinda esi sorun cikaran tek sensin dedi,kimsenin esi bisey demiyor alttan aliyormus. Onlarin cocuklari da var,o kadinlar napsin peki diyor? Aslı varmi bilmiyorum ama kim bu durumu kabul eder? Yada ben 5yildir idare ediyorum ondan mi bu kdr bunaldim? Yada hergun cektigim 3saatlik yolun ustune ewdeki yanlizligim mi canimi sıkıyor? Terapistemi gideyim napayim. Esim diyorki sen bir cozum yolu bul. Ben seni 7ay daha beklerim ama senin kariyer planlarin,ders calismalarin bitmez diyorum. O da diyorki bende bunaldim,ben cok mu istekliyim ders calismaya.. iyiligimiz ve daha rahat gelecek icin diyor. Sanirim ondaki kariyer planiyla benim kurumici sinavla yukselip emekli olma hayalim onunkiyle ortusmuyor. Ewe yorgun geldigim icinde(esim servisiyle 30dk da evde) yemek yapacak vaktim bile olmuyor esim yapiyor genelde. Yemek yapmayi seviyor ama bana kiyamadigi icin de hadi sen yap demiyor. Artik isten gelip yapmayi deneyecegim,tayin de olamiyorum ewe yakin yere. Ben simdi napayim? Kaderim boyle deyip omurboyu susayimmi? Ama ben boyle bir evlilik planlamamistim. Esim dediki erkenmi ewlendik acaba su sinavlarim bitseydi keske dedi. Ama sen beni boyle kabul edip ewlendin dedi. Bu meslegi sececegini bilmiyordumki diyebildim sadece,bilseydim daha farkli dusunurdum dedim. Ben tek sinavla hayatimiz duzene girecek biliyordum. 8Aylik egitimmi olur? Cok agir ve kafa yorucu gercekten onun isi de. Onun devamli basinin etini yiyip onu kacirmaktan da korkuyorum.ama tekbasina hayat gecermi? Terkedilmis gibi hissediyorum kendimi. Kendi kendime uyuyup,gidip yerime yatiyrm,sabah yine is,aksam gel 8de o yorgunlukta.. esimle gecirdigim 1saatlik sohbet bana yetmiyor. Cocuk olunca duzelir miyiz bilmiyorum. Ama zor bir donemden geciyoruz bu bir gercek..
Ha buarada esim kendine zaman ayirmayi da sever, bir ara havuza gidiyorduk onla haftada 3kez. Ben cocuk durumundan dolayi biraktim,o hala dewam ediyor. Dersi yetmiyormus gibi birde havuza gitme diye mucadele veriyorum. Galiba uyusmuyoruz bazi konularda, ama birbirimizi sewiyoruzda.. ewliligimizin tehlikeye girmesinden korkuyorum. Bir cikis yolu varmidir sizce?

Eşin işkolik olmuş yaşadığı tüm olaylar onda sürekli meşgul olma isteği yaratıyor. Bir ara bende öyleydim yuzme kurs okul daha ne yapabilirim diye bakıyordum sma sonra duruldum. Kendi karar vermedikçe bence hiç müdahale etmene değmez çünkü değiştirdmexsin

Eşin işkolik olmuş yaşadığı tüm olaylar onda sürekli meşgul olma isteği yaratıyor. Bir ara bende öyleydim yuzme kurs okul daha ne yapabilirim diye bakıyordum sma sonra duruldum. Kendi karar vermedikçe bence hiç müdahale etmene değmez çünkü değiştirdmexsin
Diyorum iskoliksin diyorum, kabul etmiyor:KK66:
Mudahale etmeye calisinca duzeni bozuluyor, huzursuz oluyor ve yine mutsuz oluyoruz..

Böyle evlilik olmaz çok net.
Birbirinizi görmeyecekseniz niye evlilik?

En güzel zamanlarınızı unutulmaz yapmanız gerekirken siz bir gün geçecek ve bu günleri unutacağız diye teselli ediyorsunuz kendinizi.

Üzgünüm ama eşiniz hiç bir zaman hırsından ödün vermeyecek. Çünkü aşırı aktif birisi. Evde yapamaz böyle insanlar.
İdealleriniz uyuşmuyor.

Çok uzun yazmışsın ama hepsini bi hışımla okudum :KK57::KK57:
Çünkü ne yazık ki benim eşim de öyle, biz de 2009'da tanıştık aynı yıl mezun olduk,evlendik.
Üni.deyken konumuz hep ders,seminer,kurs,vs idi. O zamanlar tamam ben de hevesliydim bir şeyler öğrenmeye.
Amaaa gel gelelim evlendikten sonra gına geldi saat 10'a kadar çalışır eve gelir evde de çalışmaya devam eder (Bu arada evde TV falan da yok) Konumuz sadece işşş!!!! :KK11:
Sürekli kariyer planları, sürekli iş hakkındaki düşünceleri gündemde. ( Aynı şirketteyiz ve aynı bölümdeyiz) Offff diyorum artık çok sıkıldım, bizim de çocuğumuz yok. Kendimi koca evde yalnız hissediyorum.
Hemen hemen durumlarımız benziyor,çünkü eşim de ben isteyerek mi yapıyorum geleceğimiz için çalışıyorum falan filan.
İçimi döktüm rahatladım ya sağolun valla.
Bi çözüm bulursanız bana da söyleyin nolur.

Ben ozet geceyim,
Esimi 6ay askere yolladim eywallah, 7ay dugunu erteledim, 6 ayligina egitim icin sehirdisina gitmesi, 1.5 ay yine gitmesi,tanistigimiz 5yillik sure zarfinda devamli ders calismasi,aklindaki kariyer planlari beni biktirdi..

Daha once onun hayallerine kavusmasini bekledim,sabrettim,alttan aldim,tam rahata erdik derken mufettis olmasiyla birlikte hersey tepetaklak oldu. Simdi daha da fazla yukselme gayreti icinde. Ben de yillarin vermis oldugu ayriliklardan, ewlilik beklentimi karsilayamamasindan oldukca bunalmis durumdayim. Aslinda aramizda hicbir sorun yok,gayet iyi anlasiyoruz ama ders,sinav deyince cinlerim tepeme cikiyor:KK66:

Biraz daha kisa oldu sanirim ne dersiniz?

daha 27 yasindaymissiniz. esinin isine duskun olmasi guzel bir sey.
seni calistirip parani da yiyebilirdi, ya da sana turlu eziyetler yapabilirdi.
mesele sizin kalitelinzaman gecirememeniz bence.
haftada bir iki saat dolu gecireeniz bu sizi cok mutlu eder bence.
bu arada daha 27 yasindasiniz, cocuk olayini biraz erteleyebikirsiniz, bu durumda daha da kotu olursunuz dogan bir bebekle.

Çok uzun yazmışsın ama hepsini bi hışımla okudum :KK57::KK57:
Çünkü ne yazık ki benim eşim de öyle, biz de 2009'da tanıştık aynı yıl mezun olduk,evlendik.
Üni.deyken konumuz hep ders,seminer,kurs,vs idi. O zamanlar tamam ben de hevesliydim bir şeyler öğrenmeye.
Amaaa gel gelelim evlendikten sonra gına geldi saat 10'a kadar çalışır eve gelir evde de çalışmaya devam eder (Bu arada evde TV falan da yok) Konumuz sadece işşş!!!! :KK11:
Sürekli kariyer planları, sürekli iş hakkındaki düşünceleri gündemde. ( Aynı şirketteyiz ve aynı bölümdeyiz) Offff diyorum artık çok sıkıldım, bizim de çocuğumuz yok. Kendimi koca evde yalnız hissediyorum.
Hemen hemen durumlarımız benziyor,çünkü eşim de ben isteyerek mi yapıyorum geleceğimiz için çalışıyorum falan filan.
İçimi döktüm rahatladım ya sağolun valla.
Bi çözüm bulursanız bana da söyleyin nolur.
Kendime mi uzulsem sana mi bilemedim walla ;( benim halime herkes uzuluyor ama esim de elimden birsey gelmiyor,bunlari yapmak zorundayim ben bilmezmiyim gezip tozmayi ,tatile gitmeyi.. gerizekali miyim ben diyor:KK66:
Hakli ama bende idare etmekten sıkıldım, ewlenirken 1_2yil musaade et dedi ve 5 yil olduk tanisali, hala da sinav pesi,de.
Arkadas cevresinde tek ben sorun cikariyormusum eş olarak. Hakkaten ben sorunluyum ozmn ;(

Haksızsınız diyemem, ama eşinizin iradesini çok kıskandım. Iyi yerlere gelir bu çalışma azmiyle. Bence siz de eşinizin hayallerini gerçekleştirmesini îstersiniz. Evi işyerinize daha yakın bir yere taşıma ihtimaliniz yok mu? Sanki öyle daha az stresli olursunuz.

Ben ozet geceyim,
Esimi 6ay askere yolladim eywallah, 7ay dugunu erteledim, 6 ayligina egitim icin sehirdisina gitmesi, 1.5 ay yine gitmesi,tanistigimiz 5yillik sure zarfinda devamli ders calismasi,aklindaki kariyer planlari beni biktirdi..

Daha once onun hayallerine kavusmasini bekledim,sabrettim,alttan aldim,tam rahata erdik derken mufettis olmasiyla birlikte hersey tepetaklak oldu. Simdi daha da fazla yukselme gayreti icinde. Ben de yillarin vermis oldugu ayriliklardan, ewlilik beklentimi karsilayamamasindan oldukca bunalmis durumdayim. Aslinda aramizda hicbir sorun yok,gayet iyi anlasiyoruz ama ders,sinav deyince cinlerim tepeme cikiyor:KK66:

arasira hafta sonu tatile cikin bence.

Çok uzun olmuş okudum yine de Çok sıkıcı bi durum neden bu kadar hırs yapmış anlamadım okumak bilmek daha iyi yerlere gelmek güzel ama eşi olduğunu unutmuş size göre ayarlayacak kendini :63:

Ben ozet geceyim,

Evet daha iyi olmus :KK70:
Benim gorumcemin esi boyle.
Adam asla ayni seviyede kalamiyor. Su an 42 yasinda ve 3. Masterini yapiyor.
Surekli ders calisiyor.
Tek iyi yani evden calistigi icin hani biblo gibi de olsa surekli evde :KK70:
Gorumcem artik onu oldugu gibi kabul etti.
Bu mantiktaki biri degismez. Onlarin amaci hep yukselmektir.

daha 27 yasindaymissiniz. esinin isine duskun olmasi guzel bir sey.
seni calistirip parani da yiyebilirdi, ya da sana turlu eziyetler yapabilirdi.
mesele sizin kalitelinzaman gecirememeniz bence.
haftada bir iki saat dolu gecireeniz bu sizi cok mutlu eder bence.
bu arada daha 27 yasindasiniz, cocuk olayini biraz erteleyebikirsiniz, bu durumda daha da kotu olursunuz dogan bir bebekle.
Aynen tek sorun kaliteli zaman geciremeyisimiz zaten. Duygusal olarak beni doyursa sorun kalmayacak zaten. Birlikte uyuyamiyoruz bile. O da Sabret bana nolursun diyor hep. bugun naptin nasilsin konusu bile 30 dk suruyor. Hadi ders calisiyorsun eywallah, peki gun havuz mu olur yahu? Diger ark lari da havuza gidiyormu acaba!? Onu da anliyorum ama hic mi ortasi yok bunun.
Hep ben sorun cikariyrm zaten :KK66:

Yalnız müfettişlerin eğitimleri böyle sanırım. Bizim komşu oğlu da sürekli bir yerlere gidiyor. Ne güzel çalışıyor işte, tembel olsa işsiz olsa daha mı iyi, daha yeni olduğu için böyle yoğundur eğitimler falan bence sabret biraz daha.

X