Ev hediyesi “çakmak,kilot,dezenfektan”

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konuyu baştan uzatmazdım. Eşimle gülerdim, görümcemle gülerdim ama kaynanama da söylemezdim. Oğlu derse desin. Onların meselesi.

Birisi hediye getirecek diye hazırlık yapmıyoruz nihayetinde. Bazı insanlar da böyle deyip geçmek lazım.
Görümceylede gülmemek gerek. Neticede eş ailesi, bügün iç içe olurlar yarin ondan kötüsü olmaz. Herzaman seviyeli ilişkiyi savundum yine savunucam.

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Teyzesi normalde çok cimriymiş arkadaşlar.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?
Kardeşlerime ve aileme kendim çok kızarım yeri gelir ama ne eşime ne ailesine laf ettirmem. Muhtemelen kayınvalidenin de zoruna gitti. Yaptığı yanlış o da biliyor öyle olunca daha zoruna gitmiştir

Olacak iş var olmayacak iş var , bunun adı GÖRGÜSÜZLÜK. Cimri bile olsa insan iki ekmek alır yine de şu öküzlüğü yapmaz ya. Külot ne? Dezenfektan ne ? Çakmağı ne yapcam mesela ?

Bir insanın getirdiği hediye ile dalga geçilmez. Buna görgü denir, bilmem haberiniz var mı

Karşı taraf ister yoksulluğundan, ister psikiyatrik rahatsızlığından ya da cimriliğinden, ister yaşlılığından, ister bilgisizliğinden olsun ne getirmiş olursa olsun, dedikodusu yapılmaz, dalgası geçilmez

Görgü aileden gelir tabii, herkeste olmaz

Olabilir evet ama daha öncesinden cimriliğiyle ilgili dalga geçiyorlardı
E biliyormuşsunuz cimri olduğunu neden konuşuyorsunuz ki,kadının kardeşi bozulmuştur haliyle o da fırsatını bulup dayınızı araya sıkıstırmış haketmissiniz bence. Kendi aranızda konuşup gülmüşsünüz,koşa koşa gidip kayınvalidenize yetiştirmeseydiniz. Onun yaptığı ayıpsa sizinki de ayıp bence.
Ha aldıkları /getirdikleri normal mi değil mi o tartışılır ama diğer konuda istediğini söyleyen istemediğini işitir durumu olmuş.

Bi çakmak don alacak kadar da mı yokmuş parası ?Varlikliysa illaki pahalı yada büyük hediye mi almasi lazım? Hediye gönül işidir mecburiyet mi var? Bende iki yıl önce evlendim kim ne getirdi ya da getirmediğinin cetelesini tutup dedikodu malzemesi yapmadım. Lafimin arkasındayım bende olsam kardeşime kendim laf söylerim ama kimseye söyletmem herkes haddini lafını bilecek.
Ben de tam olarak herkesin haddini bilmesi den bahsediyorum. Bana dalga geçer gibi külot çakmak getiren kişiye de haddini bildiririm. Ayıp ya. Sizin gibiler çevremizde dolaşıyor!
Kimse kimseye hediye götürmek zorunda değil ama götürmeyi tercih etmişse bir adabı var.

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Teyzesi normalde çok cimriymiş arkadaşlar.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?
Yoo sonuna
Kadar haklısın
Az bıle yapmıssın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X