Ev hediyesi “çakmak,kilot,dezenfektan”

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Olabilir evet ama daha öncesinden cimriliğiyle ilgili dalga geçiyorlardı
onlar dalgasını geçebilirler ama siz geçmemeliydiniz, siz o evin her hangi bir büyüğüyle halka açık ortamda dalga geçecek mercide degilsiniz çünkü bir yabancısınız.
Evet yapılan ayıp yani hiç getirmese ondan iyi ama bunu dalga geçerek dillendirmeniz hata.
kaynananızın tepkiside yerinde olmuş bence, ben olsam kardeşimin yaptığının yanlış olduğunu dile getirirdim ancak bir başkasının helede bunun aileye yeni girmiş tam olarak tanımadıgım birinin kardeşimle bu şekilde dalga geçmesine müsade etmezdim şakayla karışık dahi olsa.
yeni evli olmanızın verdiği acemilik ile kendinizide artık o evin bir evladı olarak görmüş eşinizle birlekte bu konuda dalga geçip gulmeyi kendinizde hak görmüş olabilirsiniz ancak acı gerçekler fena çarpmış yüzünüze.

Üzgünüm ama ben de kaynanaya yüzde yüz hak verenlerdenim.
"Zaten onlar da dalga geçiyor cimriliginden, ben deyince niye zorlarina gitti" demişsin beş kere. Bu cümleden anladığım sosyal konularda çok becerikli olmadığın. Çünkü tabii ki bir insanla en yakınları dalga geçebilir, onu elestirebilir. Ama aileden olmayan biri de bir şey diyemez yani. Böyle "höst" derler insana.
Benim ablam mesela bebeği doğduğunda o kadar pimpiriklendi ki musluk suyundan hastalık kapan varmış diye çocuğu yıllarca erikli marka su ile yıkadı. Tabii ki biz aile arasında bunun ve benzeri pimpiriklerinin dalgasını geçtik. Çünkü bize göre saçma ve komik . Ama birkaç sene önce annemin kuzenlerinden biri laf edecek oldu, hemen cevabını verdik 'ozenmesi iyi en azından çocuk ekran bağımlısı değil,TV ne bilmez. Herkesin çocuğunun terbiyesi kendine' dedim (ki tabii ki o kadinin çocuğu TV ve tablet bagimlissiydi).
Şimdi "onlar dalga geçerken oluyordu benimki niye battı" dese saçma, çünkü tabii ki batar yani . Sen kimsin dış kapının mandalı, git ötede kendi ailenle , arkadaşlarınla geç dalgani.
Siz de kocaniza demişsiniz gülmüş. Gorumcenize demişsiniz gülmüş. Eminim daha kendi akrabalariniza arkadaşlarınıza falan da demişsiniz, gülmüşler.
E yeter artık, kaynanaya daha ne diyorsunuz?

Sizin annenizin en saçma huyunu düşünün, en yakındığiniz.
Heh, bu huy hakkında zaten yakın çevrenizle sohbetlerde konuşuyorsunsunuzdur ama gorumcenizin 'ya senin annen de amma şöyle ha' dediğini düşünün. Annenizin öyle olduğuna yüzde yüz katılsaniz bile dış kapının mandalı dan duyunca "hadsiz" olduğunu düşünüp gıcık olmaz misiniz?

Ayrıca dayinizin size bir şey almadığını o nereden biliyor? Evde olan her şeyi kaynananiza naklen yayın mi yapıyorsunuz? Sizin kapınız ayrı değil mi, nasıl bu kadar ayrıntı şeylerden bile haberdar?

Çocuğumu ilk 3 ay Çeşme suyuyla yıkamadım ve tv tablet izlemez. Arada gerçekten bağlantı olabilir mi o kısma takıldım kusura bakma 😂😂😂

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Teyzesi normalde çok cimriymiş arkadaşlar.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?
Bütçesi olmayabilir veya cimriliğindendir. Ne normal hediye ne ev hediyesi kimse bunlar verilemez ayıp onun yerine bütçem yoksa kendim kek kurabiye bişey yapar götürürüm kilot ne yahu, kullanmayacaksan at gitsin eşinle niye tartışıyorsunuz

Ben kendimi savunmuyorum ama her zaman konusu açılıp kendileri dalga geçiyordu bende buna istinaden eşimle gülüştüm ha ben deyince mi zoruna gitti anlamadım
Siz kaç yaşındasınız bu lafınızdan yaşınızın çok küçük olduğunu düşünüyorum. O onun kardeşi geçer dalgasını o samimiyetleri var sizin ne haddinize ki onlardan yüz bulup dalga geçiyorsunuz. Eşinizde lüzumsuz bir tipmiş teyzesinin arkasından dalga geçmiş benim rşim asla laf söyletmez mesela kavga ederdik.Sınırlarınızı bilip ona göre davranın eşinizin sabrını da taşırmayın her zaman dalga geçmez yeni evlisiniz daha.

Aile içinde konuştuk yani.Normalde durumları çok iyi bence bunu yapması terbiyesizlik anlam verebildiniz mi getirdiği şeylere cidden
Getirdiği şeylere tabiki burda kimse anlam veremez ama tamam işte sizin söylediğiniz nasıl aile içinde oluyorsa kv de size aile içinde demiş. Siz onun kardeşiyle bu sekilde dalga geçerseniz o da sizin dayınızı soyler normal olarak. Onların aile içinde dalga geçmesi sizin o ortamda olmanız başka sizin bu şekilde konu açıp aktarmaniz başka. O geçer kardeşidir, çocuğudur zoruna gitmez ama siz yaparsaniz zoruna gider bu normal yani.

Madem yeni evlisiniz, size bir kac tavsiye:

1) Esinin ailesiyle fazla sıkı fıkı olma, ki teyzelerini şikayet eder gibi olmuşsun onlarin içinde. Öyle bi durum olduysa sadece eşinin bilmesi yeterli. Seviyeli ilişki kur ailesiyleki ilerde başın mınımum ağrısın.

2) Sende bir daha ona göre değer verirsin teyzesine, ayni seviyeye inmesen bile sende ona gittiğnizde fazla önem vermezsin. Onlardanda fazla kimseui evine sokma, çok fazla çağırma içli dışlı olma

3) 1 madde herzaman aklinin bi köşesinde olsun

Ya bazen burda yazılan yorumları anlamlandıramıyorum. Arkadaş kadın yeni gelin evine don getirmiş DONN... Kendinize gelin ya kıza bos bos yuklenmeyin. herkes eşi dahil konuyu masaya yaptırmıs konusuyorken kız da konusmus sonra kaymana çat diye laf sokmus. Alıp o donu bayrak diye evlerinden sallandırmak lazım böyle ayıp bişey olabilir mi... Durumu yoksa getirmesin. dezenfektan getirsin sadece yeter de artar allah razı olsum der geçersin.hadi çakmağı da anlarım. Don ne alaka.
Don ne alaka mi ? Yeni geline de alınıyor , askere giden erkeğe de alınıyor bu ülkede don. Getirdiklerini savunmuyorum komik yani kadinin yaptığı . Bu kadar takmaya gerek var mı ? Aklı başında bir insan bu üçlüyü getirmez zaten
Yani biz düşündük işte lafınıda ettik ama haklısınız kızlar ya söylememem gerekirdi ama benden önce eşime verdiği tepkilerde rahatsız edicydi.Daha önce konuşulanlara istinaden bende konuştum bu ortamı onlar daha önce oluşturmuştu.Dalgası çok geçildi ama gelinler konuşmamalı tabi
Şöyle düşünün sizin kardeşinize laf etse kayinvalideniz hoşunuza gider mi ? Isterse yanlış birşey yapsın sonuçta sizin canınız değil mi ? Sizin gıcık olduğunuz şeyi ben anladim evime karışıyor illaki davet et diyor bana getirilene bak diye. Meseleniz daha derin bundan sonra bu muhabbetler yerine daha uzak olun ben evime gelene de karar veririm ne yapacağıma deyin bakın o zaman cevap veremez haksız olur

Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.
Yanlışta olsa kardeşi. Size niye dalga geçirtsin ki? Dayınızla da dalga geçseydiniz tabi hakkaniyetliyseniz?

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Teyzesi normalde çok cimriymiş arkadaşlar.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?

Yani sizde aynı şeyi yapıyorsunuz ama ona bozuluyorsunuz. O yine ilk etapta düşünmüş ama sana söylememiş kırılma diye. Sen şak diye söyleyince oda şak diye söylemiş. Şok olacak birşey yok. Zaten kendide anlayıp utanmıştır adına birde sürekli şakaylada olsa söylemene gerek yoktu.

Konuyu baştan uzatmazdım. Eşimle gülerdim, görümcemle gülerdim ama kaynanama da söylemezdim. Oğlu derse desin. Onların meselesi.

Birisi hediye getirecek diye hazırlık yapmıyoruz nihayetinde. Bazı insanlar da böyle deyip geçmek lazım.
Ay demişsin msj şimdi gördüm kaynana işte annelik bekleme

Niye sen soyleyince iyi de sana söylenince mi zoruna gidiyor ?Kaynanan az bile yapmış. İstediğini söyleyen istemediğini işitir.
Ya ne alaka birisi parası olmadığı için alamamış. Bunu da konu sahibi dile getirdiğine göre demek ki mahçup olarak kendilerini ifade ettiler.
Diğer kadına gelecek olursak eli boş geleni anlarım ama dalga geçer gibi yardım paketinden çıkanları getirmek karşıya bildiğin hakaret. Kayınvalide de kardeşini uyarsın bı zahmet. Hadi yegeni neyse de konu sahibinin hiç birşeyi değil yaptığı da terbiyesizlik niye dile getirilince sorun oluyor? Yaparken utanilmiyorsa dile getirilirken de cemkirnesinler bir zahmet.

Ay demişsin msj şimdi gördüm kaynana işte annelik bekleme
Niye ya ben yıllardır kayınvalidem derim :KK70:

Bize böyle garip hediye getiren hiç oldu mu ki diye eşime sordum anneannesinin arkadaşı merak edip bize gelmişti, teyze bize yarım paket çay, şeker, solingen bıçak ve temizlik bezi getirmişti :KK70:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X