Ev hediyesi “çakmak,kilot,dezenfektan”

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Nerde, kime ne diyeceğini bilmek gerekir. Siz bilmemişsiniz ve kayınvalideniz gerekeni yapmış :)
Ben de kardeşime takılabilirim, cimri diyebilirim ama sonradan ailemize daha yeni dahil olmuş biri gülerek, dalga geçercesine kardeşimi yermeye çalışırsa bende ağzının payını veririm. Benim kardeşime ben istediğimi derim, kanım canım, aramızda hallederiz, takılırız, şakayla karışık bu şekilde konuşuruz ama başkası konuşamaz. Herkes önce kendine, kendi ailesine bakacak. Eşinizle gülüp eğlenmişsiniz, dalgasını geçmişsiniz sakız gibi uzatmaya, kardeşiyle bunun dedikodusunu yapmaya gerek var mı gerçekten?
Ayrıca siz birisini ağırlarken bir karşılık, hediye vs. bekleyerek mi yapıyorsunuz. Yok ona bir sürü şey hazırlamışsınız, getirdiğine bak, dayınıza bu kadar özen göstermemişsiniz o da bir şey getirmemiş ama falan.. Bu kadar ince hesap peşine düşmeyin. Bazı insanlar böyledir. Cimridir, gönlünden o kopar getirir, verir. Güler geçersin, uzatmazsın.

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Teyzesi normalde çok cimriymiş arkadaşlar.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?
E sen de kadının kardeşine laf etmişsin. Kadın oğluyla şakalaşır isterse de sana ne oluyor? Ne güzel vermiş cevabını, eşinin teyzesine konuşana kadar kendi dayına bak kadın sana kardeşini mi çekiştirecek?

Kızlar dün eşimin teyzesi ilk kez evime geldi yeni evli sayılırız.Gelirken ev hediyesi olarak 1 adet dezenfektan 5 adet çakmak ve birkaç tane alt iç çamaşırı getirmiş.Fakat ben bunların yardım paketinin içerisinden çıktığını biliyorum ama teyzesi benim bildiğimi bilmiyor.Şöyle ki ben kısa süreli şok geçirdim kızlar evime ilk kez geleceği için çok güzel ikramlıklar hazırladım özendim açıkçası.Ne bileyim çakmak nedir ya başınıza böyle bir şey geldi mi diyeceğimde ilk ve tek örneğimdir bu konuda😂.Eşimle dalgasını felan geçtik.
Bugün kv ye gittik bu konu açıldı işte gülerek anlatıyoruz şok olduk felan diye,kv eşime bakarak ne bekliyordun ne yapacaktı dedi!Bende nasıl yani dedim evime ilk kez geliyor ve getirdiği şeye bak dedim resmen cimriliğinden ve sende savunma kardeşini dedim ama gülerek.Dönüp bana senin dayın ne getirdi dedi.(dayım evlenirken bana düğün hediyesi alamamıştı)Bunu yüzüme vurunca ben şok oldum kızlar bunu nasıl düşünüp söyledi aklım almıyor resmen içerisinde saklamış ve şak diye söyledi.Hediye meselesini görümcemede anlattım ve oda şok oldu insan utanır onu getirmeye teyzem aşırı cimri felan dedi gülüp geçtik.Ama kv gayet sert bir tepki verdi hiç beklemiyordum kızlar gülüp dalga geçeceğini düşünmüştüm.Bende o an sadece dayım geldiğinde hazırlık yapmamıştım kardeşin gelecek diye uğraştım dedim.O sırada kapı çaldı konu kapandı ama benim gözüme uyku girmedi kızlar insanların dediklerini çok takıyorum sizce hatalı mıyım lafını ettiğim için?
Hak etmişsiniz lafı.
Hediyeyle dalga geçmek filan nedir ya. Tamam hoş değil belki gelenler ama hediyedir deyip geçmek gerek bence. Fazla abartıp oraya buraya anlatıp gülmeye güldürmeye çalışmışsınız, gereksiz.

Yapacağınız tek bir şey vardı, her biriniz getirdiği donlardan birer tane giyip elinizde çakmaklarla dezenfekte bir şekilde dans edecektiniz.. misafire getirdiği ikram edilir diye iadei jest yapmanız lazımdı. Belki kadın utanıp bir daha böyle sacmalamaz..
Kiz Allah seniii haykırdım yoruma gel Allah ta seni güldürsün

Ex eşin zengin diye bahsettiği amcasına gitmiştim ilk kez oğlum bebekken.Bir poşete hediye olarak etiketli kız tulumu ve kullanılmış ve lekesi çıkmamış bir zıbın koymuştu 😊
çok kinamistim içten içe

Aile içinde konuştuk yani.Normalde durumları çok iyi bence bunu yapması terbiyesizlik anlam verebildiniz mi getirdiği şeylere cidden
Getirdigi şeylere anlam vermek mümkün degil ama kadinla kardesi ile alakali dalga geçmeye çalışmanız da hoş degil. Yani aksi bir tepki veremezdi.
Bir de teyze yerine kardeşin kardesin dediyseniz gercekten...

Benim eşimin teyzesi de hediye diye kilot getirmişti L beden ben s giyiyordum 😅 baya büyüktü yani.. teyzeyi de çok severim bu arada hiç alınmadım. Teyze kilolu dedim akşam eşime biz de gittiğimizde xs bir hediye götürelim iadeyi ziyaret diye 🤣
Ama hayatta kayınvalideme demem bunu kendi aranda makaranı geçersin gider 🥹 niye rencide edeyim ki

Ya ne alaka birisi parası olmadığı için alamamış. Bunu da konu sahibi dile getirdiğine göre demek ki mahçup olarak kendilerini ifade ettiler.
Diğer kadına gelecek olursak eli boş geleni anlarım ama dalga geçer gibi yardım paketinden çıkanları getirmek karşıya bildiğin hakaret. Kayınvalide de kardeşini uyarsın bı zahmet. Hadi yegeni neyse de konu sahibinin hiç birşeyi değil yaptığı da terbiyesizlik niye dile getirilince sorun oluyor? Yaparken utanilmiyorsa dile getirilirken de cemkirnesinler bir zahmet.
Bi çakmak don alacak kadar da mı yokmuş parası ?Varlikliysa illaki pahalı yada büyük hediye mi almasi lazım? Hediye gönül işidir mecburiyet mi var? Bende iki yıl önce evlendim kim ne getirdi ya da getirmediğinin cetelesini tutup dedikodu malzemesi yapmadım. Lafimin arkasındayım bende olsam kardeşime kendim laf söylerim ama kimseye söyletmem herkes haddini lafını bilecek.

Maddi durumu kötüyse hicbirsey demezdim.Ama yine de külot ta verilmez hani.Maddi durumu iyiyse,kulotlari geri verirdim sanirim.Cunku saçmalık.Cok garip bir hediye.

Siz daha önce cimri diye muhabbeti yapıldığı için konusmussunuz ama başkası konuşup gülünce zoruna gitmiştir.

Bir de laf sokup sokup sonra kahkaha atmak çok avam bir hareket.Bunu ogutleyenleri kulak asmayin bence

Maddi durumu kötüyse hicbirsey demezdim.Ama yine de külot ta verilmez hani.Maddi durumu iyiyse,kulotlari geri verirdim sanirim.Cunku saçmalık.Cok garip bir hediye.

Siz daha önce cimri diye muhabbeti yapıldığı için konusmussunuz ama başkası konuşup gülünce zoruna gitmiştir.

Bir de laf sokup sokup sonra kahkaha atmak çok avam bir hareket.Bunu ogutleyenleri kulak asmayin bence
Burda hacca yada umreye gidene askere gidene havlu ,çorap, atlet koyarlar hediye olarak .

Yani belli yaş üstü elinde ne varsa onu götürüyor ama çakmak ve dezenfektan aklımın ucuna gelmez götürmek için
Kadın hem varlıklı hem de pinti olunca ,bilmemezlikten çok çakallık yapmış diye düşündüm.Yoksa yaşlı kadın , kotu niyetli de olmasa konu sahibinin de zoruna gitmezdi.Benim de var başımda pinti de ,insan tahammül edemiyor bazen

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X