Ev Hediyesi Sorunu??? Alaturka mıyım??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mery_

Üye
Kayıtlı Üye
15 Ocak 2023
148
198
32
Merhaba Kızlar. Fikirlerinizi paylaşmanıza ihtiyacım var.
Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl tasindik onlarin oldugu ulkeye, henuz burada yeniyiz ve ayrı cok uzak şehirlerdeyiz birbirimize. Eşimin teyzesi esim üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş, giydirmis. Eşimin teyzesiylede iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına dugun gunu takmak uzere güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendisine ailevi evi duzeni kurmuş. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum dedim, eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedim. Kabul etmedi, nevresim alabilirim dedim, bütçeni sarsmayacaksa al yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor, banane eger onlarin arasinda bir sey varsa. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evine gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl geldik buraya, yeniyiz ve ayrı uzak şehirlerdeyiz. Teyzesi eşimi üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş. Eşimin teyzesiyle iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendilerine ailevi ev oluşturmuşlar. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum ama eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedi. Kabul etmedi, nevresim alabilirim, dedim, bütçeni sarsmayacaksa alırsın yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evüne gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Nevresim, ev eşyası gibi şeyler çok kişizel zevklerdir. Kızın tarzını zevkini bilmiyorsanız aldığınız şey israf da olabilir..
Giderken bir kek, pasta vs bişey alabilirsiniz. Hem eliniz boş gitmemiş olursunuz.

Nevresim, ev eşyası gibi şeyler çok kişizel zevklerdir. Kızın tarzını zevkini bilmiyorsanız aldığınız şey israf da olabilir..
Giderken bir kek, pasta vs bişey alabilirsiniz. Hem eliniz boş gitmemiş olursunuz.
Haklısınız, teşekkür ederim ❤️

Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl geldik buraya, yeniyiz ve ayrı uzak şehirlerdeyiz. Teyzesi eşimi üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş. Eşimin teyzesiyle iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendilerine ailevi ev oluşturmuşlar. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum ama eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedi. Kabul etmedi, nevresim alabilirim, dedim, bütçeni sarsmayacaksa alırsın yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evüne gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Çok güzel olur valla çok güzel modeller var hepte ihtiyaç duyulan bir şey alabilirsin

Kişinin tarzını, ev döşemesini bilmediğiniz yere ev eşyası veya tekstil alınıp gidilmez bence de.

Bence içinizden geldiyse alın, sonuçta değişim kartı da konuyor içine veya bir hediye kartı götürebilirsiniz kendince bir şeyler seçebilir. Anneler babalar çocukları yurt dışına gidince biraz buruk kalıyorlar, sonuçta keyiflerinden gitmediler ki maddi sebeplerden, daha iyi koşullarda yaşamaya gittiler gibi düşünceleri oluyor genelde. Belki de o nedenle gereksiz masraf olarak görüyordur, o yuzden bir anda yükselmiştir o da.

Sizi hatırladım siz bu teyzenin verdiği kıyafetler yüzünden gururu incinen üyesiniz. Evimde iki pantolonu koyacak yer yok demiştiniz. Teyze kızının evi de o kadar küçük mü ona göre yorum yapalım :KK53:
Iyyyy sen mi yazdın. Tam kendine göre bi nick bulmuşsun...
Senin yorumuna ihtiyacım yok çünkü amacın bu forumda mobing yaparak kadınların bi şekilde durumlarını yazmamasını başka forumlara kaymasını sağlamak. Engel. Bys.

Siz diğer konuda kendiniz de demiştiniz bizden farklı kültürleri diye. O yüzden gerek yok demiştir ama siz istiyorsanız alın tabii. Nevresim biraz riskli bence benim yatağa çoğu çarşaf olmuyor mesela çünkü. Kullandığını düşünürseniz şık bir biblo olabilir, fincan takımı olabilir, çaydanlık olabilir.

Merhaba. Ben olsam bir tane güzel orkide alıp giderdim. Ne ev eşyası,ne de eliniz boş gitmiş olacaksınız. Çiçek arafta bir şeydir,kurtarıcıdır.
Bakamazsa sevmezse kendisi çaresine bakar zaten annesine verir veya heves eder bakar

Bence alınabilir. Zaten her ne olursa olsun evine gidince allınacak.

Bence alınabilir fikriniz çok hoş ve naif . Güzel dusunmussunuz 🌷zira hem esinizde emekleri çokmuş hem güzel anlasmissiniz bence . Kayınvalide o taraf ile yakinlasmanizi belki istemiyor olabilir . Nevresim olarak desenli değilde pamuklu beyaz krem soft renkler olabilir , iyi marka bir saklama kabı olabilir 3lu siyah veya beyaz renk olabilir , duvara dekorlu dua alabilirsiniz etrafı nazarlikli ve renkli göze hoş gelen . Bence alın mutlaka . Sizi haklı buldum avam kaçmaz. Ha hiçbir topa girmek istemiyorsaniz madam cocodan hediye çeki alın kendi zevkine göre alsın ben riske etmek istemediğim zaman hediye çeki götürürüm.

Yeni evliyim çoğu kişi fincan takımı alıyor en bilinen hediye. Değişim kartı yoksa açmıyorum başkasına hediye götürüyorum.

Bence gayet güzel düşünmüşsünüz. Kimsenin lafına bakmadan içinizden geleni yapın.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X