Ev Hediyesi Sorunu??? Alaturka mıyım??

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kişinin tarzını, ev döşemesini bilmediğiniz yere ev eşyası veya tekstil alınıp gidilmez bence de.
Haklisiniz, ozellikle bambaska kuturde dogup buyudugu icin bakis acisi nasil olur kestirmek zor, belki begenmeyip hediyem ona kabada gelebilir, tesekkurler yorumunuz icin :KK200:

Bence alınabilir fikriniz çok hoş ve naif . Güzel dusunmussunuz 🌷zira hem esinizde emekleri çokmuş hem güzel anlasmissiniz bence . Kayınvalide o taraf ile yakinlasmanizi belki istemiyor olabilir . Nevresim olarak desenli değilde pamuklu beyaz krem soft renkler olabilir , iyi marka bir saklama kabı olabilir 3lu siyah veya beyaz renk olabilir , duvara dekorlu dua alabilirsiniz etrafı nazarlikli ve renkli göze hoş gelen . Bence alın mutlaka . Sizi haklı buldum avam kaçmaz. Ha hiçbir topa girmek istemiyorsaniz madam cocodan hediye çeki alın kendi zevkine göre alsın ben riske etmek istemediğim zaman hediye çeki götürürüm.
Haklisiniz, ayrica altarnatifler kafama daha cok yatti, tesekkur ederim yorumunuz icin :KK200:

Çok naif bir düşünce😊 içinizden geldiyse alın tabi. Nevresim olabilir , fincan takımı olabilir , Şık bir biblo olabilir

Yeni evliyim çoğu kişi fincan takımı alıyor en bilinen hediye. Değişim kartı yoksa açmıyorum başkasına hediye götürüyorum.
Evet, ben de yeni evlendigimde oyle yapmistim begenmedigim esyalar icin. Kizcagiz begenmezse eger hediye edebilecegi arkadaslarinin kulturu de yok elinde kalabilir. Ah keske hediye karti kulturu olsaydi malesef yok burada :KK43::KK43::KK43::KK43:
Fakat kucuk mutfak esyalari ya da dekoratif urunleri tavsiye edenler oldu onlarada bi goz atacagim, tesekkur ederim yorumunuz icin :KK200:

Çok naif bir düşünce😊 içinizden geldiyse alın tabi. Nevresim olabilir , fincan takımı olabilir , Şık bir biblo olabilir
Evet, bazi arkadaslarda bu tavsiyeleri verdiler, biblo cok hos bir fikirmis cidden :KK54: Tesekkur ederim yorumunuz icin :KK200:

Merhaba Kızlar. Fikirlerinizi paylaşmanıza ihtiyacım var.
Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl geldik buraya, yeniyiz ve ayrı uzak şehirlerdeyiz. Teyzesi eşimi üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş. Eşimin teyzesiyle iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendilerine ailevi ev oluşturmuşlar. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum ama eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedi. Kabul etmedi, nevresim alabilirim, dedim, bütçeni sarsmayacaksa alırsın yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evüne gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
O kadar emeği varmış. Siz iyi dusunmussunuz bence. Yanlış düşünen kayınvalideniz.

Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl tasindik onlarin oldugu ulkeye, henuz burada yeniyiz ve ayrı cok uzak şehirlerdeyiz birbirimize. Eşimin teyzesi esim üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş, giydirmis. Eşimin teyzesiylede iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına dugun gunu takmak uzere güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendisine ailevi evi duzeni kurmuş. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum dedim, eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedim. Kabul etmedi, nevresim alabilirim dedim, bütçeni sarsmayacaksa al yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor, banane eger onlarin arasinda bir sey varsa. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evine gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Bence gayet güzel olur kendi kullanmasa da misafirlerinde kullanır eli boş gitmekten iyidir,birinin evine ilk kez giderken bence hediye alınır kek börek falan gitmez

Sakın ha fincan takımı falan almayın bir dünya fincan geliyor düğünlerde ondan ona herkes birbirine götürüyor kullanmayıp

Bence gayet güzel olur kendi kullanmasa da misafirlerinde kullanır eli boş gitmekten iyidir,birinin evine ilk kez giderken bence hediye alınır kek börek falan gitmez
Haklisiniz ilk kez gidiyorum sonucta, ilk ziyaret icin hafif kacar pasta borek, belki bir sonraki ziyaretlerimde pasta, kurabiye vs yaptirip goturebilirim
Sakın ha fincan takımı falan almayın bir dünya fincan geliyor düğünlerde ondan ona herkes birbirine götürüyor kullanmayıp
Trajikomik bir durum ama kesinlikle tespitiniz dogru :KK70: Tesekkur ederim yorumunuz icin :KK200:

Eşimin teyzesinin kızı haftaya evleniyor. İki gün sonra onların yaşadığı şehire gideceğiz. Merhabalıktan öte kızı tanımıyorum çünkü yurtdışında yaşıyolardı biz de bu yıl tasindik onlarin oldugu ulkeye, henuz burada yeniyiz ve ayrı cok uzak şehirlerdeyiz birbirimize. Eşimin teyzesi esim üniversitedeyken herşeyini o karşılamış, okutmuş, giydirmis. Eşimin teyzesiylede iyi anlaşıyoruz, çok iyiliğini gördüm maddi ve manevi. Kızına dugun gunu takmak uzere güzel bir takı aldım, çok beğendiler, teyzesi mutlu olsun istediğim için durumum yettiğince en iyisini almaya çalıştım. Kızı şuanda yaşadığı ev kendisine ait, tadilatını yaptırmış düğün öncesi ve yeni eşyalar almış. Artık bekar evi değil kendisine ailevi evi duzeni kurmuş. Teyzemiz çok heyecanlı, geldiğinde evi bir de sen gör istiyorum dedi geçen gün. Kendisine kızının bir şeye ihtiyacı olup olmadığını karınca kararınca çorbada tuzum olsun evine bir şey alayım istiyorum dedim, eksik bir şey varsa söyle kafama göre gereksiz bir şey almamış olayım dedim. Kabul etmedi, nevresim alabilirim dedim, bütçeni sarsmayacaksa al yoksa alma dedi.
Bugün kayınvalidem aradı, ne zaman gideceğimizi sordu ben de bu durumu anlattım ona "ne gerek var, zaten gidip takı takıyosun" diye yükselince ben mi acaba abartılı ve gereksiz bir şeyler mi yapıyorum diye düşündüm. Kızcağız kültürümüzü bilmiyor, açıkcası böyle şeyleri ben de pek bilmiyorum geniş ailede büyümediğim için. Kız çeyiz vs sermedi, benden de bir beklentisi yok yeni evine elim boş gitmeye çekindim, hem mutlu olsunlar istiyorum ama kayınvalidemin belki söylemek istemediği bir şey mi var da gereksiz görüyor bilemiyorum beni de ilgilendirmiyor, banane eger onlarin arasinda bir sey varsa. Oda biliyor kızkardeşinin karşılıksız yardımlarını, ayrıca evine gidince ev hediyesi çeyiz hediyesi tadında bi nevresim takımı hediye etsem ne olur ki anlamadım. Fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim
Duz sade bir nevresim alabilirsin sonuçta yatak odasında kullnacak bunun zevkle alakası ne kimse görmeyecek etmeyecek alın siz begenmezse değiştirir öyle bir seçenek varsa

Benim anneme ve kayinvalideme danisip da ne gerek var dedikleri ve benim dinledigim ( 🫣 ) her mevzuda pisman oldum. Bizimkilere kalsa gereksiz hic bir jest yapilmasin cunku.

Ben yerinizde olsam cikolata cicek falan gibi seyler alirdim, bir haftaya tuketilir, begendi begenmedi derdi olmaz.

Benim anneme ve kayinvalideme danisip da ne gerek var dedikleri ve benim dinledigim ( 🫣 ) her mevzuda pisman oldum. Bizimkilere kalsa gereksiz hic bir jest yapilmasin cunku.

Ben yerinizde olsam cikolata cicek falan gibi seyler alirdim, bir haftaya tuketilir, begendi begenmedi derdi olmaz.
Eskiler oyleler cidden :KK70: Tesekkur ederim yorumunuz icin :KK200:

Eşinizin üstünde emeği olan biri söz konusu tabiiki eli bos gidilmez ki bence yeni taşınan kimseye eli boş gidilmez. Kayınvalidenizle arasında bir problem varsa sizi bağlamaz. Nevresim takımı çok hoş bir hediye zevkine uymazsa o da başkasına götürür bir sorun olmaz bence alın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X