Ev ıslerı ıle bası dertte olan hanımlar buyurun topigime

En Sevmediginiz Ev Isi

• Ankete Katılan
    3.010
Cok eglenceli topikmis :-) Bende bi turlu kalkip is yapamiyorum oysaki bi dunya is var. Motive olunmamasi imkansiz bu topikte. Aksam caya misafirim gelebilir. Kek yapicam ama degisik bir sekil vermek.istiyorum normal kek kalibindada olabilir baska bi kalipta da fikirleriniz var mi acaba ?

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
http://www.kemalpasatatlisi.com/kategori/kekler_kurabiyeler/
canım bak burda güzel tarifler var
lokum kek çok güzel bence:KK34:
Selam kizlar ben hic is yapamiyorum surekli uyuyorum hormonlardan heralde uyabik olunxada sarhoş gibi oluyorum napcam evi nasil temizlicem bilmiyorum :KK43:

nokta
Ooo hamilelik psikolojisini bu topik çok iyi bilir bacim:KK19:daha yeni hamilesin galiba 4 ayı bitince duzelirsin canım merak etme:KK16:
Nefiss görünüyo azim ellerine sağlık tarif isteriz:KK56::KK53:

Aaaa prenses annesi gelmiş:KK19:kız sen istersin de ben yazmazmiyim musait olunca mutlaka yazıcam:KK16:

Ben burda sıvı arap sabunu bulamıyorum malesef
bu gün azıcık kapağıyla çamaşır suyu koydum her yer miss gibi oldu valla:21:

Canım bir şişeye işte iki avuc kadar meyva dok 1 su bardağı kadar da şeker:KK34:caydanliktan kaynayan suyu dok ağzını sıkıca kapat üstünden de yapiskanla iyice sar
ama bu yaptığım katı olduğu için şöyle yaptim
seftalileri soy cekirdegini çıkar tencereye alıp blendirdan geçir
sonra şeker ve su ilave et
kaynayinca tadına bakıp azar azar şekerini koy yine
suyunu da istediğin katilikta yap
ben çok kati yapmıyorum pure gibi oluyo sonra
kaynayinca siselere dok yine ahni yolla ağzını sıkıca kapat ve yapiskanla ki hava almasin

Teşekkür ederim canım bu gün denedim ve şimdiye kadar denemedigime pişman oldum:21:mis gibi oldu:KK12:

Oy oy oyyy bu ne yahu 10 puan 5 yıldız:KK1:
ama canın çıkmıştır balim ya:26:

Hehe beğenmene sevindim canım hosgeldin:KK19:

Aldık bile hoşgeldin :KK19:

Hey maşallah ya:nazar:noluyor bu topigin hatunlarina böyle kirklamis herkes evi:KK1:

Bu mesajı okuyunca 4 sene öncesi, kızım yeni doğduğu günler geldi aklıma:KK53:
kızım kolik bi bebek olduğundan sabaha kadar uyumazdi gündüzleri o uyuyunca da benim kafa o tarafa bu tarafa sallaniyodu tabi uykusuzluktan:KK53:
ben de uyuyordum:KK53:
Hic unutmam bir gün yemek yapıyorum kızım ağlıyor ben soğanı yarım koyup koduyorum odaya kızımın emzigini veriyorum tekrar mutfağa kosuyorum
o yemeği yapana kadar resmen mekik dokudum mutfakla oda arasında:KK9:ben aksamlari kizimi arabasına koyup is yaptığım yere goturuyordum
mesela mutfağı temizlerken bir taraftan da maymunluk yapiyordum kızım aglamasin diye:KK53:off ya analık ne zormus dimi:KK53:
saçın içinse vodkayi sampuanla karıştırıp yikamani öneririm korkma kokmuyo:KK1:
bi de halini zaman zaman fircala o şekilde daha cok kıl toplaniyor:KK34:

Aynenn yazdigin sekildeyim ben suan kizimi mutfakta yere koyuyorum beni görerek anca oyle biseyler yapabiliyorum. Peki ne zaman duzeldi bu durum kiziniz ne zaman uyudu yada uslu durdu:) ins daha cok beklemem gerekmez :KK70:

oy oy oy :KK5::KK5::KK5:

canım bu konuya acil çözüm getirmeniz lazım. sürekli farklı giyinen ve kıyafetlerini oraya buraya atan üstüne üstlük söylenen koca, bence biraz kendine çeki düzen vermeli.
ya kıyafetlerini toplayacak, ya yardım edecek örneğin bebeğe o bakarken sen toplayacaksın, ama bu tek taraflı hem ev hem çocuk hem yemektir ev işidir insan tıkanır kalır. kadın da almana rağmen işin içinden çıkamadığına göre eşinle konuşmalısın. ya kadın haftada bir gelecek, ya da eşin düzenli olacak.
koyu renkli halın için üzerine açık renklerde örtüler serebilirsin, kaymaması için kenarları geçen bir örtü bulabilir ya da diktirebilirsin. en azından misafirin geldiğinde kaldırırsın, normal zamanda silkelersin. kumaşın yapısı da saç yapışmayacak bi kumaş olabilir.

Allah kolaylık ve güç versin canım. bebeğini de güle güle büyüt.

Bnm kizim nedense babasinda hemen agliyo buda esimin isine geliyo seni istiyo diye veriyo. Yikanmaya bile zor zamanim oluyo. Gecen 5dk tut dus alim dedim. Cocugu uyut öyle dus al askim dedi. E haliyle bnm kizim sabah namazindan sonra uyudugu icin bnm dus planlari o gun yatmisti:) zamanla duzene gircek ins sabirla bekliyorum. Halı mıda cok seviyorum siyah ve pasakli gorunmesine ragmen severek aldim hatta bize ozel uretildi.napalim gulu seven dikenine katlaniyo mecbur:)

Bnm kizim nedense babasinda hemen agliyo buda esimin isine geliyo seni istiyo diye veriyo. Yikanmaya bile zor zamanim oluyo. Gecen 5dk tut dus alim dedim. Cocugu uyut öyle dus al askim dedi. E haliyle bnm kizim sabah namazindan sonra uyudugu icin bnm dus planlari o gun yatmisti:) zamanla duzene gircek ins sabirla bekliyorum. Halı mıda cok seviyorum siyah ve pasakli gorunmesine ragmen severek aldim hatta bize ozel uretildi.napalim gulu seven dikenine katlaniyo mecbur:)

Allah güç ve sabır versin kuzum :13:

Elllerine saglik cok guzel gozukuyor puf puf duruyor
Zor mor ben anlamam tariflerini bekliyoruuuzzzzzz.
Hemmen yazıyorum:KK55:
Yarım bardak sütle yarım bardak sıvıyaği ılıt
2 su bardağı un
1 tatlı kaşığı maya ya da 1:paket yaş maya
1 yumurta
yarim bardak şeker
Bu karışımı yağlı sütle yogur gerekince yine un ilave et
mayalanmaya bırak
guzelce kabarinca bezelere ayir
bezeleri bu şekilde çiçek gibi diz uzerini kapat 2 saat dinlendir
sonra üzerine yumurtanın sarisini sürüp 180 derecede pisir:KK34:
Aynenn yazdigin sekildeyim ben suan kizimi mutfakta yere koyuyorum beni görerek anca oyle biseyler yapabiliyorum. Peki ne zaman duzeldi bu durum kiziniz ne zaman uyudu yada uslu durdu:) ins daha cok beklemem gerekmez :KK70:
Of off banyo falan dedin ya aynı ben:KK31:benim annem her akşam kızımı görmeye geliyordu bebegi ona verip ben de ev işlerine grisiyordum:KK30:
ne zaman düzeldi soruna da şöyle cevap vereyim 4 yaşında ama hala tam olarak duzelmedi:KK37:hala gece ben yanında yoksam 2-3 sefer kalkıyor:KK31:
ama merak etme 6 ayından sonra ev işleriyle ilgilene bileceksin:KK1:şu anda kaç aylık:emir_bebek:

Hemmen yazıyorum:KK55:
Yarım bardak sütle yarım bardak sıvıyaği ılıt
2 su bardağı un
1 tatlı kaşığı maya ya da 1:paket yaş maya
1 yumurta
yarim bardak şeker
Bu karışımı yağlı sütle yogur gerekince yine un ilave et
mayalanmaya bırak
guzelce kabarinca bezelere ayir
bezeleri bu şekilde çiçek gibi diz uzerini kapat 2 saat dinlendir
sonra üzerine yumurtanın sarisini sürüp 180 derecede pisir:KK34:

Of off banyo falan dedin ya aynı ben:KK31:benim annem her akşam kızımı görmeye geliyordu bebegi ona verip ben de ev işlerine grisiyordum:KK30:
ne zaman düzeldi soruna da şöyle cevap vereyim 4 yaşında ama hala tam olarak duzelmedi:KK37:hala gece ben yanında yoksam 2-3 sefer kalkıyor:KK31:
ama merak etme 6 ayından sonra ev işleriyle ilgilene bileceksin:KK1:şu anda kaç aylık:emir_bebek:

7aylik olduk cok şükür 😊ama hâla yapışık ikiz gibiyiz🙈 en azindan dun babasinin yanina oturtup onune oyuncak verdim mutfagimi topladim ardindan yatakodasini toplarim diye dusunurken bnmki mizirdanmaya basladi:)

Gu nayyy diiiiin

Eklentiler

• $kadir-gecesi-mesajlari-2014_65440352.jpeg
    $kadir-gecesi-mesajlari-2014_65440352.jpeg
    77,5 KB · Görüntüleme: 40
7aylik olduk cok şükür 😊ama hâla yapışık ikiz gibiyiz🙈 en azindan dun babasinin yanina oturtup onune oyuncak verdim mutfagimi topladim ardindan yatakodasini toplarim diye dusunurken bnmki mizirdanmaya basladi:)

Benim oglum dort yasinda ordek yavrusu gibi hala pesimde dolaniyor :))
Banyodayken bile disarida kapinin onunde bekliyor bazen:KK53::KK53:

günaydın kızlar..
ben aranıza yeni katıldım ama bu topik erken başlıyor temizliğe eee bende tembel olunca çok iyi olur:KK1:
bugün neler bekliyor beni:
-sahur bulaşığı yıkanacak
-mutfak dolapları silinecek
-bütün tabak vs çamaşur suyu ile kaynatılacak
-mutfak halısı silinecek ve örtüsü serilecek
-buzdolabı silinecek
-fırın temizlenecek
-ocak ovulacak
-çamaşır makineye atılacak
-oturma odası toplanacak
-yatak odası toplanacak
-nevresimler değişecek
-misafir odası toplanacak
-çalışma odası toplanacak
-wc ve lavabo ovulacak
-akşama yemek yapılacak
-akşam ders çalışılacak

Selam kizlar :-) bugun ben yine misafir bekliyorum ama.tabi once totoyu kaldirip temizlik yapmak.lazim cok.isim de yok aslinda yeni yapmistim dip kose. Bi supurge vileda bide yatak falan toplancak insallah :-) tabi birde sahur bulasigi. aksama da sultan kebabi mucver falan yapicam. Gelecek olanlarin bi cocuklari var cok.fenalar. kitaplarimi nasil korurum derdindeyim suan :-)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

selam beybiler,

Kadir geceniz mübarek olsun arkadaşlar......

ramazan başlayalı ev aldı başını gidiyor...imdaat.... hadi yemekten sonra yapayım diyorum saat oluyo 9 bi rehavet çöküyo oyy sormayın gitsin... koca ramazan homili gırtlak tumba yata oldum ben :)

şimdi bu akşam şöyle bir dip köşe süpürürüm silerim.....
sonra koltuk örtülerini hafta sonu değiştireyim diyorum bayramlık olsun.... bi kaç gün daha idare edeyim...
bi makine çamaşır yıkanacak
yemek yapılacack - yeşil mercimek - insan tek başınada olunca yemek bitmiyo ne kadar az yaparsan yap bozulmazsa 3 gün yemek zorunda kalıyom bozulursa atıyom :KK43:
bulaşıklar yıkanacak
tezgah silinecek
mutfak dolapları dıştan silinecek
buzdolabı zaten pek dolu değil ama atılması gereken bir iki şey var bir daha elden geçirilecek

hafta sonu
- camlar silinecek
- balkonlar yıkanacak
- perdeler yıkanacak....
- dolma hazırlanacak bayramlık sarayım gelen giden olur yeriz....

işte bu kadaaarr..........

Tünaydinnn;-) topigi yeni buldum ve ev işi yapma konusunda gaza gelmek için hemen aranıza katıldım. Suan evim dağınık ve canım hicbisi yapmak istemiyor. Mutfagimda iftar+sahur dağınıklığı duruyor. Yatak odası alt üst vaziyette. Utanarak söylüyorum ama belkide 1 aylık ütüm birikti. 3 makine çamaşır da katlanmak için beni bekliyor. Perşembe ve cuma misafirlerim olucak mutfak dolaplarimi silmeliyim. Biri 6 yaş biri 4 aylık iki çocuk ilgi bekliyor. Aynı zamanda home office desinatörüm, arifeye kadar teslim etmem gereken desenim var. Ben oturmuş burda size halimi anlatıyorum:-( beni anlayan var mi acaba:KK43:

X