Ev işleri lütfen bakın

Pek çevreci değil ama her yer için ayrı ıslak temizlik mendilleri kullanıyorum. Klozeti her gün klozet mendiliyle, yerleri de öyle. Evde bikaç çeşit temizlik mendili var çünkü efor sarfedemeyeceğim bir dönemdeyim.
Temizlik robotunu herkes çok övüyor, demekki bayağı işe yarıyor.
Kurutma makinası tavsiye ederim. Kurutmadan çıkınca hemen yerine koymak dağınıklığı önlüyor. Önceden ütülenecekleri dağ gibi biriktirir ve sonra çok zorlanırdım. Şimdi sanki ütülemiş gibi asıyorum dolaba. Arada boş olduğumda en lazım olabilecek parçaları öncelikli olarak ütülüyorum.
Kapalı balkonun camlarını buharlı temizleyiciyle siliyorum, zaman kazandırıyor ama küçük camları elle silmek daha az zaman alır.
Az eşyanın olduğu ortamlar daha çabuk temizlenir.
Son olarak minimalist olmak temizliği daha kısa sürede bitirmenin en kestirme yolu

Evet kurutma makinesi iyi diyorlar genelde ama bazılarıda çamaşırları tiftik yaptığını söylüyor. Evlenirken alacaktım vazgeçmiştim

Evet kurutma makinesi iyi diyorlar genelde ama bazılarıda çamaşırları tiftik yaptığını söylüyor. Evlenirken alacaktım vazgeçmiştim
Maşallah diyeyim makineme çok memnunum. 🙈😊 Ayarlarına göre çalıştırırsanız problem olmuyor. 1-2 havlumun kenarı tiftik olmustu ama göze batmıyordu çok. Nevresimleri yıka kurut ser. Bence büyük kolaylık. Siyahlar yeni gibi çıkıyor, tüy-toz toplama olayını çok seviyorum.

Maşallah diyeyim makineme çok memnunum. 🙈😊 Ayarlarına göre çalıştırırsanız problem olmuyor. 1-2 havlumun kenarı tiftik olmustu ama göze batmıyordu çok. Nevresimleri yıka kurut ser. Bence büyük kolaylık. Siyahlar yeni gibi çıkıyor, tüy-toz toplama olayını çok seviyorum.
Ben nevresim kullanmıyorum, tak çıkar faslından usandım. :olamaz: iki haftada bir yorgan yıkıyorum.

Ütü için de kolaylıkmış sanırım...

ben haftada iki kere yerleri siler supururum camasirlari hallederim mutfagi da her gun yuzeysel temizlerim gerisi allahini ariyor 😂 boyle arada bir motivasyon geliyor bal dok yala yapiyorum o da baya gidiyor zaten. dolaplari falan indiriyorum cekmeceleri elden geciriyorum. ama her gun her gun yapamam. zaten her gun yatarken ortaligi toplayip mutfak da temiz olunca cok goze batan bir sey olmuyor bence
👏👏 aynı ben 😂😂

Evim çok tozlandığı için 2 güne bir evi komple makineye alıyorum ama küçük bir evim olduğundan kısa sürüyor.
Çok pislenmediyse de halılara gırgır yapıp parkelerdeki ufak tefek şeyleri de kediler için olan tüy toplama rulolarıyla hallediyorum.
Robot süpürge hayalim şuan :KK70:

Çamaşır yıkadığımda bekletmeyip hemen katlayıp kaldırıyorum. Ütüleri de biriktirmeden yapınca daha kısa sürüyor.

Bulaşık biriktirmemeye çalışıyorum aynı şekilde ben de. Ocağı sık sık siliyorum.

Benim de böyle her gün uğraşmaktan bunaldığım zamanlar olduğunda toplu temizlik yapmanın zorluğunu hatırlayıp motive oluyorum :KK70:.

Her pazar gününü temizlik günü ilan etmeye karar verdim.
Birkaç haftadır her pazar buzdolabının içini silip düzenliyorum.

Az ve sık yapınca gerçekten sonra çok kolay oluyor.

Konuyu takipteyim belki yeni şeyler öğrenirim ben de :temizlik:

Kizlar ya benm de el yıkama takintim var, o klozeti 1 saatte temizliyorum nerdeyse , bu yüzdende nefret ediyorum klozet yikamakten.Yok fircadan su scradimi,yok elimi surdursem tekrar yika..Bana da bir caree 😧

Selamlar. Ev işlerini asgari düzeye indirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Nefret ettim bu ara gerçekten hiç yapasım gelmiyor hep aynı şeyler. Malum bide pandemi genelde evdeyiz. İstiyorum ki ev işlerine her gün saatlerimi harcamayayım. İşleri biriktirmemek için her gün parça parça yaparım. Buda bir zaman sonra sıkmaya başladı.. iki tabak çıksa direk yıkıyorum makineye atıyorum. İşler birikmiyor evet ama ufakta olsa sürekli yapmak sinirimi bozmaya başladı artık. Öbür türlü de temizliği haftada bir güne yıksam mesela o gün çok yoruluyorum. Ne yapsam bilmiyorum haftada bir veya iki muhakkak süpürüp silip toz almam gerek diye kendimi şartlıyorum ve yapıyorum da ama mutlu değilim yinede yapmam gerek tabi mecbur. İşleri nasıl biraz daha keyifli ve rahat hale getirebilirim bunun peşindeyim. Bunu becerebilen var mı acaba ? Program yaptım ona bağlı kalmaya çalışıyorum, bir şeyi yapmayıp ertelediğim zaman rahatsızlık duyuyorum. Biraz kendime vakit ayırayım desem yarım kalan işler kafamda dönüp duruyor sürekli. Yapsam bir dert yapmasam bir dert kısır döngü. Sizin düzeniniz nasıl, neler yaparsınız ? Yorumlarınızı bekliyorum
Takıntı haline gelmiş sanki

Selamlar. Ev işlerini asgari düzeye indirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Nefret ettim bu ara gerçekten hiç yapasım gelmiyor hep aynı şeyler. Malum bide pandemi genelde evdeyiz. İstiyorum ki ev işlerine her gün saatlerimi harcamayayım. İşleri biriktirmemek için her gün parça parça yaparım. Buda bir zaman sonra sıkmaya başladı.. iki tabak çıksa direk yıkıyorum makineye atıyorum. İşler birikmiyor evet ama ufakta olsa sürekli yapmak sinirimi bozmaya başladı artık. Öbür türlü de temizliği haftada bir güne yıksam mesela o gün çok yoruluyorum. Ne yapsam bilmiyorum haftada bir veya iki muhakkak süpürüp silip toz almam gerek diye kendimi şartlıyorum ve yapıyorum da ama mutlu değilim yinede yapmam gerek tabi mecbur. İşleri nasıl biraz daha keyifli ve rahat hale getirebilirim bunun peşindeyim. Bunu becerebilen var mı acaba ? Program yaptım ona bağlı kalmaya çalışıyorum, bir şeyi yapmayıp ertelediğim zaman rahatsızlık duyuyorum. Biraz kendime vakit ayırayım desem yarım kalan işler kafamda dönüp duruyor sürekli. Yapsam bir dert yapmasam bir dert kısır döngü. Sizin düzeniniz nasıl, neler yaparsınız ? Yorumlarınızı bekliyorum
Temizlik.anlayisiniz mükemmelliyetciyse zorlanirsin bence.ben öyleyim.hem yapıp hem kendime kızıyorum.mesela mutfak toplanacak ve çıkmam bitirmem lazım.ama kendimi bir tasa çamaşır.sulu su hazırlayıp derz fırçalarken buluyorum,bulaşık.icin o bulasikligi kirklarken yapma yıka geç diye kendime kızıyorum,ev içinde de aynı.temizlikte ayrıntıları çok.onemsiyorul ve beni en çok yoran bu.bunu nasıl aşarız bilmem.diger Türlu incelemeden yapabilsem bu kadar yorulmazdim

Her bu tür konuda hava atıp atıp gidiyorum :KK48: Çocuğum yok baştan söyleyeyim. Çocuklu ve düzenli olmak isteyen anneler için bu önemli bir faktör ondanbelirttim. Öncelikle benim evim dergi kataloğundan fırlamış gibidir. Ve her daim Düzenli ve temizdir:süslü: evde az eşya var. Olan eşyalar da hep bir kutu sepet gibi birşeyin içinde.Herşeyin bir yeri var yani. Ayda bir bir kadın geliyor kapı banyo duvarları camlar dolap içleri dolap üstleri vs için. Haftada üç dört gün evi süpürüyorum ama burda da kullandığınız aletlerin pratikliği giriyor devreye. Kablosuz şarjlı süpürgem var on dk da bitiyor süpürme. Fısfıslı yer silme mopuyla da arkasından siliyorum toplamda yirmi dk gibi bir sürede süpürüp silmiş oluyorum. Haftada bir büyük temizlik yaparım onda da çarşafları kılıfları vs yıkar banyo dolaplarını ocağı buzdolabını güzelce temizler yine süpür sil toz al yaparım. Tuvalet banyo hergün temizlenecek zaten. Bir de kurutucum var. Çok sık çamaşır yıkarım ama kurutucu olduğundan etrafta eşya da olmaz. Pratik eşyalar bu işin püf noktası bacım

1.5 yaşında oğlum var önceden hergün ev süpürürdüm . Şimdi robot süpürgem var moplu olanlardan hergün o çalışıyor. Sabah kalkınca hemen yatakları topluyorum kahvaltıya otururken süpürgeyi çalıştırıyorum oda da geziyor böyle her gün çalışınca mobilya üstlerinde de toz çok azaldı . Mopu kullanmak bana zor geliyor şuan halıda zorlanıyor doğal olarak önce süpürtüp sonra halıyı kaldırıp sildirmem lazım . Oğlum süpürgeye sürekli müdahale ettiği için bu olay çok zor oluyor . Kendim 2 günde bir siliyorum spreyli mopun var çok iyi pratik bol su sıkıyorum tertemiz oluyor . Silikonlu sular var onunla da 2 günde bir 5 dk toz alıyorum . Hergün balkona su açarım 5 dk sürer . Wc banyo temizlerim 5 dk oda . Çamaşır çok çıkıyor ona yapacak birşey yok . Hergün günde 1 saat böyle işlerim yapılır ev sürekli temiz ve düzenli . Gece yatarken heryeri toplar yatarım sabah kalktığımda ev düzgün olur . Haftada 1 kere cumaları kendim büyük süpürgemle süpür sil yapıyorum ona da toplasam 2 saat gidiyor baza başlığının koltukların tozunu alma vs vs ayrıntılı yani . Büyük temizlikleri dolap içlerini filan 3 ayda bir yaparım .

Çalışıyor musunuz bilmiyorum ama ben kendi rutinimi anlatayım (hamilelikten önce😂) 15 günde bir yardımcı alıyorum cam kapı pencere ağır işlerimi bitirip evimi bal dök yala bir şekilde bırakıyor temiz evi temizlemek zaten herşeyden kolay sonrasında 2 günde bir süpürge açıyordum salonum aynalı olduğu için toz bezi hep elimde zaten sofrayı kaldırdıktan sonra 2 dakika televizyonluğun tozunu da alıyorum mutfak elimin altında olduğu için ekstra bir temizlik gerektirmiyor banyoyu da iki günde bir duş almadan önce temizliyorum (eşim tuvaletten sonra vs fırçalıyor klozeti o yüzden hergün yıkamaya gerek olmuyor) klozetin tozunu banyo için kullanılan mendiller ile temizliyorum o işte öyle bitiyor... çamaşırları biriktirip yıkıyorum yoksa hem makina çok su harcıyor hemde ben sürekli kendimi çamaşır makinasının önünde buluyorum. Balkonu da haftasonu eşim hallediyor. Birde robot süpürgelerden aldım artık normal süpürge yerine iki günde bir onu çalıştırıyorum iş yüküm hiç olmuyor desem yeridir. Olsa ne kadarını yapabilirim bilmiyorum zaten işten çıkıp eve gelince yemek yapabilecek vaktim oluyor

İki üç günde bir yerleri süpürüyorum. Bazen her gün üşenirsem iki günde bir tuvaleti lavaboyu temizliyorum. Bulaşığı anında makineye koymalıyım gibi bir düşüncem yok makine rahatlık veriyor bana nasılsa içine atıp kurtulabilirim yıkama derdi yok diye o yüzden her bulaşığı çıkar çıkmaz makineye atmıyorum. En fazla hafta da bir genel temizlik yapıyorum. Toz da hafta da bir iki alıyorum. Çamaşırı sergide bırakmıyorum hemen toplayıp katlıyorum ama. Bunlar zamanımı almıyor ev küçük eşyam az onun etkisi büyük zaten.
Yoksa her gün saatlerimi temizliğe harcayamam dünyaya temizlik yapmaya gelmedim sonuçta

X