Ev işleri lütfen bakın

bu konuya yorum yazmamam gerekir muhtemelen, çünkü ev işlerinden hiç hoşlanmıyorum :bicak:
çok titiz biri misiniz? eviniz mi büyük neden her gün saatler gidiyor? (inşallah ben pis çıkmam işin sonunda)
benim düzenim şöyle; pandemiden önce yardım eden biri vardı, düzenli geliyordu. ben sadece günlük bulaşık + çamaşır işine bakıyordum. süpürge bile açmıyordum. ama pandemi olunca tırstım eve dışarıdan birinin girmesinden bıraktım. işte kabus ev işleri dönemim böyle başladı... ölmeyecek kadar temizliyorum, yani çarşaflar ütülensin falan gibi fantazilerim yok.
bir kere imkan varsa yardımcı ilk tavsiyem.
ikincisi temizlik robotu muhteşem bir şey. aldığımızdan beri ne vileda yaptım ne süpürge açtım. evde de bebek var bu arada.
üçüncüsü kurutma makinası (ben de yok ama sıradaki hedefim :dondurma:)
dördünücüsü ve en mühimi, evde kim varsa bi zahmet işin ucundan tutsun. özellikle bulaşık hususunda. geriye de bi şey kalmıyor zaten bence :KK50:
pandemi de hiç kadın ben de almadım eve.onun yerine biri robot 2 tane süpürge aldım.bayağı rahatlattı beni.her gün az az iş yapmakta şart birikirse içinden çıkılmıyor çünkü

Kedim var tüm evi baştan aşağı günde iki kez süpürmezsem çok kötü oluyor. Haftada 1-2 süpürenler duyunca kendime çok üzüldüm.
Üzulme bende hergün süpuruyorum ama evim baya kücük 2dk mi almiyor kedimin tuy sorunu yok gibi birsey ama kum taneleri olabiliryor bende ona sinir oluyorum :KK53: canı sagolsun agzini yesin anası 🤤

Üzulme bende hergün süpuruyorum ama evim baya kücük 2dk mi almiyor kedimin tuy sorunu yok gibi birsey ama kum taneleri olabiliryor bende ona sinir oluyorum :KK53: canı sagolsun agzini yesin anası 🤤
Haftada 1-2 süpürüyorum deyince herkes, dedim ben mi boşuna kendimi yoruyorum. Titiz bie insan asla değilim. Fazlaca da dağınığım. Ama yer temizliği kırmızı çizgim 😂 terlik giymiyorum, evde dolaşırken ayaklarıma kum, tüy, toz yapıştıkça çıldırıyorum.

Haftada 1-2 süpürüyorum deyince herkes, dedim ben mi boşuna kendimi yoruyorum. Titiz bie insan asla değilim. Fazlaca da dağınığım. Ama yer temizliği kırmızı çizgim 😂 terlik giymiyorum, evde dolaşırken ayaklarıma kum, tüy, toz yapıştıkça çıldırıyorum.
Benim gibi yap terlik giy :KK70:

Benim gibi yap terlik giy :KK70:
Rahat edemiyorum :KK12: illa dilenci gibi çıplak ayak gezmem lazım 😂. Antalya’da hele yazın terlik hiç çekilmiyor ya 😅 kansızlık var, soğuk ve nemli ayaklarım sürekli. Hem robot hem şarjlı dikey süpürge alıcam ben evlenince 😂. Her gün iki kere süpürge dolansın, ben de şarjlıyla koltukları yatakları süpürürüm 😂😂.

ev işlerinde ben de titiz değilim çamaşır yıkamak dışında.Ama evi hergün süpürürüm evcil hayvanım olmamasına rağmen.yürürken bile neler dökülüyor üstümüzden saçlar oluyor yemek kırıntıları oluyor.keyfimizden spor olsun diye süpürmüyoruz :rolleyes:

Rahat edemiyorum :KK12: illa dilenci gibi çıplak ayak gezmem lazım 😂. Antalya’da hele yazın terlik hiç çekilmiyor ya 😅 kansızlık var, soğuk ve nemli ayaklarım sürekli. Hem robot hem şarjlı dikey süpürge alıcam ben evlenince 😂. Her gün iki kere süpürge dolansın, ben de şarjlıyla koltukları yatakları süpürürüm 😂😂.
aynen öyle yap.robot bir odayı süpürürken ben de diğerini süpürüyorum işler çabucak bitiyor

Robot süpurge bende istiyorum ya koltuklar icinde au anlik vahim bi durumumuz yok az dokülme var onuda tırtır la (tüy toplayıcı 🤣 ) tırtır diyom 🤣 hallediyorum

Ben cozumu yardimci tutmakta buldum. Onceleri sadece mevsim gecislerinde ve bayramlarda temizletirdim evi. Bayandan cok memnun olmadigimdan ve baskasini bulamadigimdan sık gelmesini istemiyordum. Simdi iyi bir ablayla anlastim iki haftada bi gelecek. Iki cocukla ev temizligine yetismek mumkun olmuyor.

aynen öyle yap.robot bir odayı süpürürken ben de diğerini süpürüyorum işler çabucak bitiyor
Sevgilime diyorum bize Dyson v11 al, hiç şikayet etmeden süpürücem her gün. Erkek arkadaşımın evinde şu süpürgeden var, 1.5 ay kaldım yanında, sadece 1 kere evi süpürdüm :KK70:. Filtresi vs de yok sanırım olduğu gibi tozu geri havaya veriyor, sadece erkek arkadaşım süpürürken bile tıkanıyorum nefes alamıyorum. Alerjik astım var bende 🤷🏼‍♀️. “Ben bunu kullanamıyorum, evi benim süpürmemi istersen daha iyisini al” dedim o da süpürdü 😂. “Bekarım tek yaşıyorum bu yetiyor bana, masrafa gerek yok, evlenirken alırız” diyor.

Eklentiler

• 3B5E8231-988F-42F9-92A3-161126DE3FDD.png
    3B5E8231-988F-42F9-92A3-161126DE3FDD.png
    473,5 KB · Görüntüleme: 52
Sevgilime diyorum bize Dyson v11 al, hiç şikayet etmeden süpürücem her gün. Erkek arkadaşımın evinde şu süpürgeden var, 1.5 ay kaldım yanında, sadece 1 kere evi süpürdüm :KK70:. Filtresi vs de yok sanırım olduğu gibi tozu geri havaya veriyor, sadece erkek arkadaşım süpürürken bile tıkanıyorum nefes alamıyorum. Alerjik astım var bende 🤷🏼‍♀️. “Ben bunu kullanamıyorum, evi benim süpürmemi istersen daha iyisini al” dedim o da süpürdü 😂. “Bekarım tek yaşıyorum bu yetiyor bana, masrafa gerek yok, evlenirken alırız” diyor.
bunun boyutunda halı koltuk yıkayanı var ben de annem hediye almıştı.asla kullanamadım hantallığından kilerde duruyor.dyson tavsiye ederim.yıllarca bir çok marka kullandım memnun olmadım bir kaç ay önce dyson aldım canavar gibi.dışarı toz vermiyor.evlenirken alırsın.şimdilik sevgilinin dediği gibi diğeri işinizi görür

bunun boyutunda halı koltuk yıkayanı var ben de annem hediye almıştı.asla kullanamadım hantallığından kilerde duruyor.dyson tavsiye ederim.yıllarca bir çok marka kullandım memnun olmadım bir kaç ay önce dyson aldım canavar gibi.dışarı toz vermiyor.evlenirken alırsın.şimdilik sevgilinin dediği gibi diğeri işinizi görür
Orada kedi de yok, haftada iki süpürmek yetti, gırgırla da günlük temizledik. Dysondan herkes çok memnun. Benim istediğim model 6.000₺. Ailem yıllarca 5-6 tane 800-1.000₺’lik süpürge değiştirmiştir. Dayımlar 2010’da bir tane Dyson almışlar hâlâ aynısını kullanıyorlar. Emiş gücü de şarjı da azalmıyor, bataryası 10 yıl garantili zaten.

Orada kedi de yok, haftada iki süpürmek yetti, gırgırla da günlük temizledik. Dysondan herkes çok memnun. Benim istediğim model 6.000₺. Ailem yıllarca 5-6 tane 800-1.000₺’lik süpürge değiştirmiştir. Dayımlar 2010’da bir tane Dyson almışlar hâlâ aynısını kullanıyorlar. Emiş gücü de şarjı da azalmıyor, bataryası 10 yıl garantili zaten.
dyson bi efsane gerçekten. annem kullanıyor, 6 sene olmuştur. müthiş bir süpürge. toz alerjisi için almışlardı zaten, toz moz bırakmıyor. tek eksisi o paraya kendi süpüreni var işte, ne uğraşcam :KK53:

Öyle buyuk temizlik haftada 1 falan zaten yapmiyorum ama hergun el süpurgesiyle bi sefer süpururüm arada silerim rahatsiz eden yerlerin tozunu alirim niye hergün temizlik yapayım biz 2 kişiyiz bide kedim var ama evim genelde temizdir her gün supurmek iyi oluyor bulasigıda hic elimde yıkamam hem zaman hem su kaybı makinaya atarım hergün bi makina nasil oluyorsa cikariyorum zaten 😁

Bazen elde yıkanması gerekenler olabiliyor ya hani bana kalsa her şeyi atarım da bazı tencereleri atmamak daha iyi diye biliyorum. Hemen hemen her zaman kullandığım için o tencereleri sürekli elimde yıkıyorum sinir basıyor 😂 siz atar mısınız her şeyi makineye

Bende şu an bu konuyu okurken akıllı süpürge supur+sil yapıyor mutfak ve koridorları.
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Belki 1 ay oldu normal süpürge calistirmadim.
Ben silme modu olan haritalı modellerden aldım. Aynı anda silip süpürüyor fiyat 2bin civarıydı. Geçen yıllarıma yandım.
Benimkinde de silme modu var ama evde halı olduğu için çalıştırmiyorum o modda bı kere çalıştırdım halıların üzerinde zorlandı gibi bir daha da calistirmadim

Bazen elde yıkanması gerekenler olabiliyor ya hani bana kalsa her şeyi atarım da bazı tencereleri atmamak daha iyi diye biliyorum. Hemen hemen her zaman kullandığım için o tencereleri sürekli elimde yıkıyorum sinir basıyor 😂 siz atar mısınız her şeyi makineye
Herşeyi atıyorum tencere dediğin kac sene dayanacak teflonsa zaten birkac senede bir değiştirilcek uğrasamam onun için zaten ben celik tencere kullabiyorum mis gibi tavalarimda granit hepsi giriyor tahta kasiklarıda atiyorum plastiğide :KK53:

Çok mu halı vs var

Evimde halı yok

Kışın koridorda yolluk var kedi üşümesin diye ama diğer zamanlarda yok

Evi süpürmek bu nedenle daha kolay

Eşyalar büyük ve yere yakın mı

İtmek çekmek zor ama benimkiler yüksek daha kolay süpürülüyor

Bir de süpürgeç alınabilir ıslak mendilli ve kuru mendilli uzak yerlere rahat giriyor ucuz bir şey pratik gezdirilebilir

Mesela toz almak demiş arkadaşlar neresi toz oluyor

Bizde salonda tv sehpası ve piyano var toz olan başka bir yer onu da 3 dakika sürer silmek

Yatak odasında şifonyerin üstü var çocuk odasında masa ve kitaplık var

Cidden bu tozu alınacak nereler var evlerde

Eşya azalınca iş de azalır ıncık cıncık azaltın

Bir de tabakları makineye koymak mesela nasıl zaman alıyor yani masadan aldım makineye koydum

Arada ne yapıyorsunuz o bulaşığı koymadan

Mesela ben makineyi boşaltmayı sevmem içinden kullanır kirliyi tezgaha koyar sonra kaldırırım

Ama makine boş ya da içinde sabah bulaşığı var öğlen yemek yedik iki bardak iki tabak iki kaşık iki çatal çıktı buraya yazdığım sürede girer makineye önce yıkayıp sonra mı koyuyorsunuz

Yani masadan alıp tezgaha konulması ile makineye konulmadı arasında iş olarak farklılık ne bilemedim

Evimin her tarafı halı. Eşyalarım yere yakın değil ama sandalyeler çok var sanırım, pufum var. Sürekli çekip itiyorum. Salonda bir yemek masası, 6 sandalye. Mutfakta aynı şekilde masa ve 6 sandalye. Yatak odasında puf var ayaklı. Oturma odam kalabalık değil bir L koltuk, tv ve küçük masası var. En kalabalık yatak odası sanırım, büyükçe makyaj masası, şifonyer, iki komidin var. En çok yatak odası tozlanıyor

Bulaşıkları önce sudan geçiririm sonra makineye koyarım. Bazı tencereleri ve ıvır zıvırları elimde yıkıyorum

Halıları kaldırsam iyi olacak sanırım haklısınız yazın bile her yer halı bende

Ev İşlerimiz günlük ve rutin halinde oluyor genelde . Kızım ve oğlum dönüşümlü bulaşıkları ve yerleri yapıyor bende yemeği ve diğer düzenlemeleri yapıyorum 😁

X