Ev işleri lütfen bakın

Benimki uslu pasaklılardan 😂. Bir de giyinme odasına girip uyuma huyu var da taşınıyoruz. Bakalım yeni evde nerelere girecek 😂😂. Hiç perdeye falan tırmanma huyu yoktur, koltuk vs tırmalamaz ama çanta delisi. Tüm çantalarımın önünde izler var. Böyle tırmalıyor. Ayakkabı terlik kilim falan tırmalıyor. Önemli ayakkabıları ortada bırakmayarak çözdük. Çantamı iki saniye yere koysam hissetmiş gibi ışınlanıp tırmalar 😂. Benim dikkatli olmam lazım bu konuda. Ama vitrin vs dolaplar var, onların üstüne çıkar canı sıkıldıkça. O kadarına karışmıyorum artık. Bir şeyleri yukarılardan aşağı iteklemediği sürece sıkıntı yok.

Kedidir ne yapsa yeridir 🤣

pazar günleri temizlik günümdür
kahvaltıdan sonra nevresimleri değiştirir siler süpürür toz alır banyo wc lavabo yıkarım 3-4 saatimi alır 3+1 evim
onun dışında çalıştığımdan gün aşırı lavabo wc yıkarım.
Büyükbaştan hiç yardım görmedim. tv karşısında elinde telefonla keyif yapar ben evde dört nala koştururken
mutfak ve oturma odasını günlük süpürürüm ekmek vs. dökülüyor
camları ayda 1 kadın alırdım o silerdi pandemide kimseyi çağırmadım. 1-2 ayda bir battıkça siliyorum
günlük yemek bulaşık işi hiç bitmiyor zaten
çamaşırları da hafta sonu yıkayıp ütülemeye çalışırım
biraz tembelim
biraz kronik yorgun
hafta içine pek iş bırakmam

Çamaşır kuruyunca hemen katlayıp kaldıran ütülenecekleri halleden kadınlar, kadınlarımız!
Hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum inşallah ben de büyüyünce (!) sizin gibi bir ev hanımı olabilirim😂😂😂

Çamaşır kuruyunca hemen katlayıp kaldıran ütülenecekleri halleden kadınlar, kadınlarımız!
Hepsinin önünde saygıyla eğiliyorum inşallah ben de büyüyünce (!) sizin gibi bir ev hanımı olabilirim😂😂😂
Ben çamaşır telinden alıp giyiyorum 🤦🏼‍♀️. Çamaşır telinde yer yok diye yeni parti çamaşır da yıkayamıyorum. Böyle saçma bir şey işte 😂.

Ben çamaşır telinden alıp giyiyorum 🤦🏼‍♀️. Çamaşır telinde yer yok diye yeni parti çamaşır da yıkayamıyorum. Böyle saçma bir şey işte 😂.
Bak mesela ben de son ana kadar direnip artık yeni yıkanacakları nereye koyacağım diye dertlendiğimden önceki kuruyanları mecbur katlıyorum. İki gün önce tam bir makine dolusu çorap yıkadım, acım çok büyük. Kaç tane çorap eşi bulmam gerekiyor bir hayal eder misin?
inşallah ev halkı birkaç gün ordan alıp giyer de biraz eksilirler😂😂😂😂

Bak mesela ben de son ana kadar direnip artık yeni yıkanacakları nereye koyacağım diye dertlendiğimden önceki kuruyanları mecbur katlıyorum. İki gün önce tam bir makine dolusu çorap yıkadım, acım çok büyük. Kaç tane çorap eşi bulmam gerekiyor bir hayal eder misin?
inşallah ev halkı birkaç gün ordan alıp giyer de biraz eksilirler😂😂😂😂
Aynen aynen. Sırf yenileri asmaya yer açmak için bıçak kemiğe dayandığında yıkıyorum 😂😂. Yani evi günde iki kere süpürmeye üşenmiyorum ama şu çamaşır işi ölüm. Erkek arkadaşımın yanındayken hep ona kitledim çamaşır işini 😂😂. Evlenip ne yapacaksın koca donu mu yıkayacaksın yorumu yapardım, evlenince benimkileri de o yıkayacak bu gidişle :KK70:

Bir makine dolusu çorap işi korkunç. Makineden çıkarırken eşini bulup yan yana asıyorum ben. Çoraplara tek tek çamaşır kesesi alayım diyorum, eşleriyle birlikte kesenin içinde yıkanırlar :deli: Ya da tüm çoraplarımı atıp hepsini tek aynı renk alayım. Eş bulma derdi olmaz :KK70:

Aynen aynen. Sırf yenileri asmaya yer açmak için bıçak kemiğe dayandığında yıkıyorum 😂😂. Yani evi günde iki kere süpürmeye üşenmiyorum ama şu çamaşır işi ölüm. Erkek arkadaşımın yanındayken hep ona kitledim çamaşır işini 😂😂. Evlenip ne yapacaksın koca donu mu yıkayacaksın yorumu yapardım, evlenince benimkileri de o yıkayacak bu gidişle :KK70:

Bir makine dolusu çorap işi korkunç. Makineden çıkarırken eşini bulup yan yana asıyorum ben. Çoraplara tek tek çamaşır kesesi alayım diyorum, eşleriyle birlikte kesenin içinde yıkanırlar :deli: Ya da tüm çoraplarımı atıp hepsini tek aynı renk alayım. Eş bulma derdi olmaz :KK70:
Yemin ederim şimdi kalk kocaman fransız camı sil de silerim ama git o çamaşırları katla işi çok fena😂😂
Hepsinin aynı siyah çorap olduğunu düşünüyordum öyle almıştım zaten ama değil, korkunç. Birinde gri bir benek var birinde mavi. Keşke hepsi rengarenk olsa daha kolay bulunurdu. Şimdi incik cincik benek kovalıyorum çorapta😂😂😂
Çorap kesesini bilemedim, bu sefer de bir makine dolusu kese lazım :KK70:

Oturduğum ev tam ana cadde arabalar vızır vızır kalabalık bir ortam cam kapı pencere açık komple artık havalar sıcak Nisan ayı yaz ayı demek bizde 🤭 ,o yüzden hergun silip süpürme yapıyorum bende tabi çok detaylı olmuyor koltukları çekme vs onu haftada 1 gün tam detaylı olarak.

Tuvalet hergun yıkanır,balkon çok sık kullandığımız için sabahları yıkıyorum bu ara akşamları siliyorum çünkü balkon bizde oturma odası bir nevi yemekler,kahvaltilar çaylar balkonda yeniyor.

Banyoyu her giren banyodan sonra duşa kabini cekcekle silip çıkar böylelikle kireç su lekesi olmuyor.

Birde aldığın eşyaları işi bitince yerine kaldırınca daha rahat oluyor temizlik.

Selamlar. Ev işlerini asgari düzeye indirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Nefret ettim bu ara gerçekten hiç yapasım gelmiyor hep aynı şeyler. Malum bide pandemi genelde evdeyiz. İstiyorum ki ev işlerine her gün saatlerimi harcamayayım. İşleri biriktirmemek için her gün parça parça yaparım. Buda bir zaman sonra sıkmaya başladı.. iki tabak çıksa direk yıkıyorum makineye atıyorum. İşler birikmiyor evet ama ufakta olsa sürekli yapmak sinirimi bozmaya başladı artık. Öbür türlü de temizliği haftada bir güne yıksam mesela o gün çok yoruluyorum. Ne yapsam bilmiyorum haftada bir veya iki muhakkak süpürüp silip toz almam gerek diye kendimi şartlıyorum ve yapıyorum da ama mutlu değilim yinede yapmam gerek tabi mecbur. İşleri nasıl biraz daha keyifli ve rahat hale getirebilirim bunun peşindeyim. Bunu becerebilen var mı acaba ? Program yaptım ona bağlı kalmaya çalışıyorum, bir şeyi yapmayıp ertelediğim zaman rahatsızlık duyuyorum. Biraz kendime vakit ayırayım desem yarım kalan işler kafamda dönüp duruyor sürekli. Yapsam bir dert yapmasam bir dert kısır döngü. Sizin düzeniniz nasıl, neler yaparsınız ? Yorumlarınızı bekliyorum
pandemi nedeniyle yardimci almıyorum.
haftada 1 genel bi makine, klozet temizliği vs.
2-3 gün sonra da makineyle sadece görünen kismi alıyorum.
daginik mi aman bikac gunde daginik olsun diyorum.
sorun etsem kendime stres bosuna.

Selamlar. Ev işlerini asgari düzeye indirmek istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Nefret ettim bu ara gerçekten hiç yapasım gelmiyor hep aynı şeyler. Malum bide pandemi genelde evdeyiz. İstiyorum ki ev işlerine her gün saatlerimi harcamayayım. İşleri biriktirmemek için her gün parça parça yaparım. Buda bir zaman sonra sıkmaya başladı.. iki tabak çıksa direk yıkıyorum makineye atıyorum. İşler birikmiyor evet ama ufakta olsa sürekli yapmak sinirimi bozmaya başladı artık. Öbür türlü de temizliği haftada bir güne yıksam mesela o gün çok yoruluyorum. Ne yapsam bilmiyorum haftada bir veya iki muhakkak süpürüp silip toz almam gerek diye kendimi şartlıyorum ve yapıyorum da ama mutlu değilim yinede yapmam gerek tabi mecbur. İşleri nasıl biraz daha keyifli ve rahat hale getirebilirim bunun peşindeyim. Bunu becerebilen var mı acaba ? Program yaptım ona bağlı kalmaya çalışıyorum, bir şeyi yapmayıp ertelediğim zaman rahatsızlık duyuyorum. Biraz kendime vakit ayırayım desem yarım kalan işler kafamda dönüp duruyor sürekli. Yapsam bir dert yapmasam bir dert kısır döngü. Sizin düzeniniz nasıl, neler yaparsınız ? Yorumlarınızı bekliyorum
Bayanların genel sorunu hergun evi silip süpüren ben yıldım pandemi isteksizlik yapıyor artık yap yap arkanı dön yine aynı ben emekli oldum arkadaşım bırak rahatla 😬

Ben şunu bilir, şunu yazarım.
İş varsa o an yapacaksın.
Sonra ipin ucu kaçıyor.
Tabi bir de mümkün mertebe teknolojiden yararlanmak lazım.

Param olunca ilk alacağım şey robot süpürge çok faydalı diyorlar.

Aynı durumdayım
Şu kadar saat ayıracağım diyorum ama bakıyorum bütün gün ev işiyle uğraşmışım.
Üstelik istediğim gibi detaylıca olmuyor evde temizliği göstermiyor.
Ev çok eski her yer bakım istiyor.
Ben artık bıraktım işin ucunu iki haftada bir iyi bir kadın bulabilirsem çağıracağım.
Ve evde ne kadar fazla eşya varsa atacağım öbür türlü aynı döngünün içinde dön dur.

bu konuya yorum yazmamam gerekir muhtemelen, çünkü ev işlerinden hiç hoşlanmıyorum :bicak:
çok titiz biri misiniz? eviniz mi büyük neden her gün saatler gidiyor? (inşallah ben pis çıkmam işin sonunda)
benim düzenim şöyle; pandemiden önce yardım eden biri vardı, düzenli geliyordu. ben sadece günlük bulaşık + çamaşır işine bakıyordum. süpürge bile açmıyordum. ama pandemi olunca tırstım eve dışarıdan birinin girmesinden bıraktım. işte kabus ev işleri dönemim böyle başladı... ölmeyecek kadar temizliyorum, yani çarşaflar ütülensin falan gibi fantazilerim yok.
bir kere imkan varsa yardımcı ilk tavsiyem.
ikincisi temizlik robotu muhteşem bir şey. aldığımızdan beri ne vileda yaptım ne süpürge açtım. evde de bebek var bu arada.
üçüncüsü kurutma makinası (ben de yok ama sıradaki hedefim :dondurma:)
dördünücüsü ve en mühimi, evde kim varsa bi zahmet işin ucundan tutsun. özellikle bulaşık hususunda. geriye de bi şey kalmıyor zaten bence :KK50:
Hangi markayı kullanıyorsunuz

Haftada 2-3 gün düzenli yardımcı ve temizlik robotu şart yorulmadan temiz ve düzenli bir evde oturmak için. Ben kendimle alakalı yardımcısız fikir veremiyorum malesef. Bizde düzenli yardımcı birde temizlik robotu var. Yardımcı olmayan günlerde robot çalışıyor. En takıntılı konum yerde bişeylerin olması çünkü.

Ben temizlik yapmayı ve ütüyü hiç sevmiyorum ve pandemi döneminde en zorlandığım konu oldu. Evim 4+1 geniş ve iki ergen var. Yani her odası sürekli kullanıldı. Mutfakta gece gündüz bir şeyler yiyorlar ve hiç dikkat etmedikleri için bazen sabah bir kalkıyorum masaya çikolata bulaşmış ekmek kırıntıları ortada. Banyo tuvalet hak getire. Bunlara yetişemediğim için pandemi dönemi de olsa iki haftada bir düzenli yardımcı geliyor. Ben de hafta içleri yapabildiğim kadarını yapıyorum. Artık kafaya takmıyorum çocukların odalarının dağınıklığını. Benim yaşam alanım temiz ve düzenli. Çocuklar dağınıklıktan mutlu oluyorlar anlaşılan. Yani çok takılmayın bence. Bir şekilde temizleniyor

Valla ben çalışırken daha topluydum akşam eve gelir yemek yapar haftada 1 evi temizler çamaşır fln birikmezdi. Yayma lüksüm olmadığı için hemen biterdi. Ama şimdi evdeyim , çalışmıyorum bi tembellik üzerimde zaten ev işlerini pek sevmem mecburiyetten yapıyorum genelde . Banyoyu sileceğim aman yarın yaparım yarın oluyo öbür gün 2 hafta da 1 evi süpür sil tamam silemediği hafta süpür toz al tamam . Ben aşırı üşengeç biriyim .. Yani bazen eve temizlikçi mi gelse diye düşünüyorum sonra saçmalama Orkide sanki hastasın bi gün yaparsın boşuna para harcama maddi durumumuz iyiymiş gibi kendmi durduruyorum. Allah'tan çok titiz bi insan değişim eşimde değil takıntılı da değilim..

Ayy ben de dertliyim bu konudan ya yetişmiyor ya ben bitiyorum.

Hayatında kendine yapabileceğin en güzel iyilik robot süpürge almak olacak 😂😂 ben aldım hayatımı çok kolaylaştırdı. Süpürme işi ortadan kalktiysa bir de mop al silmek için. Silmek çok daha kolay ve rahat olacak. Toz alma işini aklına geldikçe yap görev olarak görme gece yatmadan mesela. Mutfak konusunu ben de çözemedim 😢
Bende şu an bu konuyu okurken akıllı süpürge supur+sil yapıyor mutfak ve koridorları.
Kesinlikle tavsiye ediyorum. Belki 1 ay oldu normal süpürge calistirmadim.
Ben silme modu olan haritalı modellerden aldım. Aynı anda silip süpürüyor fiyat 2bin civarıydı. Geçen yıllarıma yandım.

Cok mu ttitizsiniz?
Eger cevabiniz hayirsa robot aldim toz derdi bitti. Ben çok memnunum. 2 hafta da 3 hafta da bazen 4 hafta da bir abla uğruyor o yarim gun silip supuruyor, bazen tam gun gelip cam.kapi falan evin durumuna gore değişiyor. Yatagi kalkar kalkmaz örtüyorum. Ama kissa yorgan yazsa pike. Arti yatak örtüsü bile kullanmam. Kendime arti iş çıkaracak hic birsey kullanmam.
Tuvaletleri girdikce yikarim. Bulasik makinasini sürekli kullanirm.
Camasirlaei elimden geldiğince balkona asıyorum o wvi cok tozlandiriyor.

2 kizim var. 3 kişi sürekli evdeyiz. On-line eğitim yapıyoruz 3umuz sürekli

Öyle buyuk temizlik haftada 1 falan zaten yapmiyorum ama hergun el süpurgesiyle bi sefer süpururüm arada silerim rahatsiz eden yerlerin tozunu alirim niye hergün temizlik yapayım biz 2 kişiyiz bide kedim var ama evim genelde temizdir her gün supurmek iyi oluyor bulasigıda hic elimde yıkamam hem zaman hem su kaybı makinaya atarım hergün bi makina nasil oluyorsa cikariyorum zaten 😁

X