Ev kredisi ,çocuk sizce ne yapmalıyım ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kız bende alıcam evi kendi üstüme yaparım zaten ne gelinler var girer yavrumun aklına evi sattirir otursun istedigi gibi ben ölünce kalsın tapusu üstüne tabi o da biriktirdiğim yetmezse onu da alamicam bakalım. Sana enteresan birşey anlatayim ben bu konu sahibinden daha fena bi oğul gelin tanıdım evlendi bunlar damadın ailesi kiralarda gezmeyin dedi birlik oturalim dediler bunlarda oh dedi kira yok hemen kabul ettiler neyse evlendiler oturdular ama ne mutfak masrafına destek ne de faturalara destekler cocuklari var cumbur cemaat coktuler eve anlicagin ekmek elden su gölden aradan biraz zaman gecti konusuyoruz kızla demez mi bize harçlık vermiyor esimin ailesi ağzım acik kaldi lan sen zaten kari koca calistigin maas eline kaliyo tatillerden gelemiyosunuz eve 1 kurus verdiginiz yok birde para bekliyolar insanlardan ev vermisler aş vermisler faturanizi ödüyorlar daha ne yapsın sana canini mi versin bu insanlar. Yazık sığıntı gibi yerleş sonrada harclik bekle diyince ben kalktı gitti bozuldu bozulsun napayim haketti yani
Yuhhh gitsin kendi babasından istesin şuna bak bunlara fazla yüz vermişler. En büyük suç oğullarında çizgiyi çekememiş kendi oğlu öyle davranırsa eşi zaten her türlü saygı göstermeyi bırak semeri vurur

Yuhhh gitsin kendi babasından istesin şuna bak bunlara fazla yüz vermişler. En büyük suç oğullarında çizgiyi çekememiş kendi oğlu öyle davranırsa eşi zaten her türlü saygı göstermeyi bırak semeri vurur
Aynen neler var neler yani tamam aileler yardım ediyo da tepesine de sıçmamak lazım insanların yine bir akraba evlendi babası ev verdi bunlara sıfır birde evi yaptirdi adam yani onca masraf hersey istedikleri gibi yapildi birde adama kredi cektirip araba aldirdilar adaminda durumu oyle ahım şahim degil he evi yapti para bitti araci krediyle aldi yani birebir sahidim bunlar 8 sene kadar oturdular evde hic bir birikim yok ustune 50 bin borc demisler araci sat odeyelim sattirdilar araci odediler tekrar borc baba öde adam çıldırdı sonunda dedi ebenizin a... kadar yolunuz var tasindilar kiraya oh oldu boylesine acımayacaksın bunlar tam senin dediğin tipler herhalde :)

en azindan kiranizi odeyecek ev plani yapabilecek isiniz gucunuz var biraz sükretmeyi ogrenin. kendinize iyilik yapmis olursunuz. su devirde insanlar copten ekmek topluyor, pazardan artik topluyor. cocuk icin de kimseye guvenmeyin her cocuk sahibi insanin kendi evi yok. kirada oturup cocugunu mis gibi buyuten binlerce insan var.

Bende param olursa ev alırım çocuğuma ama evi onun üstüne yapmam. Otursunlar biz ölene kadar, nasıl olsa sonrasında hepsi onun olacak. Ama biz sağken tapuyu onun üstüne yapmam.

Benim bir akrabam 4 çocuğuna ( çocuklarda katkıda bulundu ama paranın çoğunu babaları karşıladı) 4 ev aldı. Birinde bekar çocuğuyla birlikte yaşıyorlardı. Çocuk evlendi, kiraya çıktı. Ve şimdi o akrabam kendi parasıyla aldığı eve kira veriyor çocuğuna. Zorlandıkları zamanlarda oluyor sadece emekli maaşı var çünkü. Çok tuhafıma gitmişti bu durum.

Baba bağ bağışlamış, bir salkım üzüm vermemişlerin canlı örneği bu.

Birde ben şimdiden diyorum benim oğlana. Sen evlenirken bir miktar para vereceğim sana (altın takacağım tabi o ayrı) o parayla ister düğün yap, ister güzel bir balayına git, ister evini istediğin gibi döşe, dilediğin gibi kullan karar senin, diye.

Rabbim çocuğunda, anne babanında hayırlısını versin.

Adlı adınca küfür edilen hanımlar, burada paylaşmak yerine biriniz bari o küfürlü mesajları şikayet et'e basarak rapor etseydi.
Rapor etmiyorsunuz sonra ben banlandım falanca banlanmadı diyorsunuz, siz uygun bulmadığınız mesajları rapor edin hele, biz zaten kurallara göre hangisi işlemlik hangisi değil eliyoruz.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X