Ev mi Konum mu ?

Benim için

• Ankete Katılan
    288
Efom cok teşekkürederim yazdiklarin icin.

Hepsini tek tek okudum. Coguna dikat ettim bende eve bakarken.

Konum dedigim gibi cok iyi. En yakin hastane 3 dk da taksiyle. Okul kreş civarda var. Site geniş parki filan var. Marketler avmler yurume mesafesinde.

Yalitimda ictendi icten mantolama sanirim. Ev yanmiyor olmasina ragmen sicak gibiydi. Tabi eksiye dusunce karda ne olur bilmem.

Acikcasi ev dort duvar geldi efom ya ama icini doldurunca severim bence 🥲 camdan bakınca merkezde oldugumu anliyorum o his guzeldi ama. 😍
Senin için tüm önenli maddeler kafadan netse kendini sitrese sokma kuzum😘
Evet bu devirde gelir gider meselesi çok önemli ve sıkıntılı insanlık içinde ilk sırada gelen barınma kuzum.Hem niyet etmişsiniz Rabbim kolaylık kapılarını açar.
En güzelide gönlüdeki kendi evin olur inşallah 🤲🏻

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Bos Tahliye taahhüdü filan imzalamayın sakin. Konum önemli bence doğru karar. Ara kat olması da güzel. Hayırlı olsun.

Acıkcası cok kararsız kaldım, her iki durum da önemli tabi ama, merkezde olup da esyalarımı perişan edemem hem de o evde yasayacagımı dusunup huzurlu bir ortam daha onemlı diye dusundum..

Günaydın yeni evinizde güle güle oturun şimdiden
Ben 4 kere tek başına taşınmış biri olarak yazmak istedim
Bence önemli olan evin konumu
3 ay önce taşındık başka beğendiğimiz evlerde oldu ama iyi ki buraya taşınmışız
Pazar, market , hastane her yere yürüme mesafesindeyiz
Paketleme konusunda üstte bir arkadaşta yazmıştı streç film benim elim ayağım oldu
Tencerelerimi çaydanlıklarımı bile iç içe koyup sardım ne ses ne bir çizik
Hem iç içe olunca daha az yer kapladı
Tabaklarında arasına kağıt koyarak 3 veya 4 lü şekilde yine stres filmle sardım
Bu arada ben normal marketlerde satılanı kullandım
Nakliyeciler eğer zarar verirsek karşılarız tarzında bir taahhüt vermiyorsa kesinlikle bundan bir şey olmaz tadında konuşarak yırtmaya çalışıyorlar
Kolilerde boşluk bırakmamaya özen gösterirseniz daha sağlam olur
Ve oda oda toplanırsanız da yerleşirken çok daha yerleşirsiniz
Şimdiden kolay gelsin

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Merhaba🤗 emlakcida sözleşme olayını mutlaka halledin maddelere dikkat edin yilljk zama oranı felan yazar onları mutlaka göz önünde bulundurun. Evi siz boyatacaksaniz çıkarken boyatmayacaginizj mutlaka yazdırın. Nakliye için güvenilir tanıdığınız varsa onun dışına çıkmayın eğer yoksa internetten bulup görüşmeyin çünkü hep aracı oluyor jnternetteki firmalar siz direk firma bulabilirseniz kapısina kadar gidin daha uyguna gelecektir 😀 küçük eşyaları mutlaka kendiniz kolileyin üzerlerine not alın yerleştirme kolaylığı için. Taşıma şirketiyle mutlaka pazarlıkta bulunun piyasanın üzerine fiyat alıyorlar çünkü. Evin giderleri ne dikkat edin özellikle banyolar alt kata çok su veriyor benim başıma çok geldi şimdiki evimde özellikle bunu sorarak geldim geri kalan sizin zevkinize göre zaten 🤗 Boya piyasası çok pahalı o yüzden bu kısma pek yorum yapamayacağım. Allah kolaylık versin taşınmak zor 🤦‍♀️

Selam tatlım hakınızda iyi yönde hayırlısı olsun yeni eviniz🥰

Taşınacağın evin konumu önemli boş diye sana sevimli gelmemiş olabilir evet ama ,evi güzeleştirecek olan perdeler koltuklar eşyalarınız girince sıcak bir yuva olucaktır.

Senin konturatda dikkat etmen gereken artış oranı efe tüfe kalmadı artık devlet kiralarda tüfe artış oranını yasal kıldı. ( konturatda sadece tüfe yazsın !!!) bu ara konut kira artışlarında kota var %25 le sınırlama var. bu temmuz ayına kadar böyle sürecek diye biliyorum devlet bir değişiklik yapmasa her ay açıklanıyor zaten.
Bilgilendirici yazıda koydum içine sindiği gibi olsun güle güle oturun

Eklentiler

• 20221204_100245.jpg
    20221204_100245.jpg
    152,2 KB · Görüntüleme: 31
  • Muhteşem
Reactions: JES

Bizim emlak imiz evin değeri 600civariyken 400 bine almamızı sağladı Evin ortaklar i 8 kişi uzun süredir satılmamis adamların miraslari çoktu açıkçası bu ev onlardan biriydi.Emlakci çirkef bir kadındı satanlardan kadına güveniyordu 13 bin TL civarı emlak ilanları parası aldı evet çok para 3 sene öncesine göre ama evi baya ucuza kapattık .Emlak kendi parasında sorun yaratmayacaginizi düşünüyorsa size yardımcı oluyor kendi çıkarı için tabiki diğer alıcılar kadına bu parayı vermeyi kabul etmemişti anladığım kadarıyla.50 bin TL için e uğraştık düşün ev eski sariyer merkezde yeni ev yok bilen bilir .Daha uzak konumda evler vardı ama şu an bakıyorum apartmandaki evler ilana verildiği gibi satılıyor fiyatı şu an 1 buçuk milyon dan fazla yeri iyi olan Bi yer herzaman daha mantıklı krediye 3000 TL ödüyoruz krediyle aldık bu arada.ozaman çok yüksek Bi miktar gibiydi şu an 3000 TL ev yok burada kiralar 7000 civarı. Herzaman yer önemli.

Konum önemli değil diyerek saray gibi bir ev satın aldım
8 yıldır benim kocamın ve kızlarımın ödediği yol parasıyla bir ev daha alırdım
Ki çoğu zaman yolu gözümüz yemiyor taksi kullanıyoruz
Kısacası kesinlikle konum diyorum ben
Hakkınızda hayırlısı olsun

Kolilere kucuk kagitlarla ne koyduysam yazip yapistirdim yerlestirmesi cok kolay oldu. Bi de nakliye aracina en son mutfak esyalarini verdim ilk onlar indi. Evin kalani indirilene kadar mutfagi yerlestirdim. Mutfak yerlesince her yer yerlesmis gibi oluyo zaten
Gecmis olsun gule hule oturun. Nakliye firmasini onerir misiniz ?
Benim de tasinmam gerekiyor maalesef, ev sahibi tadilat yapip biz oturacagiz diye cikmami istiyor.

• Üzgünüm
Isınma falan ne kadar geliyormus nasılmış onları sorabılırsınız komşulara bence😌

• Beğen
1- Evin merkezi olması
2- Güneş görmesi hele ki bebekle
3- Kolay ve olabildigine ucuz ısınması
4- Ev eskiyse elektrik ve su tesisatının durumu. Eşyalar girdikten sonra sürprizle karşılaşmak istemem.
Gerisi hallolur. Hayırlı olsun şimdiden.

• Beğen
ev işine okul hastane marketkete yakın olmalı bide komşu önemli

Evin konumu ve güneş görmesi benim için önemli. Allah yardımcın olsun jes

Bos Tahliye taahhüdü filan imzalamayın sakin. Konum önemli bence doğru karar. Ara kat olması da güzel. Hayırlı olsun.
Bos taahut imzalamam da. Başka ne kriteri vardi acaba ? Tarihli mi tarihsiz mi ne diyorlardi. O konuda bilginiz var mi ?

Evde cok vakit geciren biriyseniz (ben calismiyorum ve bebegim var) bence evin enerjisi önemli yani ferah, daha yeni, daha onü acik, üst kat bir ev tercih ederim.
(Genelde de hep en ust katlardayim seviyorum)

Merkez mi olsun merkeze daha yakin mi olsunda is durumu, ulasim, cocuklarin okulu vs gibi seyler etken onlari dikkate alirdim.

Acıkcası cok kararsız kaldım, her iki durum da önemli tabi ama, merkezde olup da esyalarımı perişan edemem hem de o evde yasayacagımı dusunup huzurlu bir ortam daha onemlı diye dusundum..
İşte beni baglayan bu. 3/1 daha uyguna 0 binalar var 30 dk uzakta.

1- Evin merkezi olması
2- Güneş görmesi hele ki bebekle
3- Kolay ve olabildigine ucuz ısınması
4- Ev eskiyse elektrik ve su tesisatının durumu. Eşyalar girdikten sonra sürprizle karşılaşmak istemem.
Gerisi hallolur. Hayırlı olsun şimdiden.
Ben su gunes gören ev olayini direk guney cephe olarak asla tavsiye etmiyorum.
Annem guney cephe arkadasim guney cephe hepsi pisman.
Klima falan bir yere kadar sabah bi basliyo gunes her odaya aksama kadar.
Yazın cehennem.
Ya sabah gunesi alan ya da ikindi gibi ideal
O yön iyi secilmeli yazin helede ust katsa cidden durulmuyo

X