Ev mi Konum mu ?

Benim için

• Ankete Katılan
    288
Valla öyle annemler oturduklari yerde terliyorlar klima var ama sadece salonda
Inanin klima bile verimli olmuyor kapattiginiz an yine ayni.
Arkadasim yazin memleketine kaciyo bu sebeple bu sene artik satiliga cikardi (daha kredisi bitmedi dusunun) dayanamadi artik.
Adana mi sehirleri ?

Bende ayni durumdayim bebek 1 yasinda ben calismiyorum. Bu durumda konum ne kadar onemli diyorum. Sonra 5 yil sonrasi aklima geliyor. Ama o zamanda tasinirim dilersem diyorum. Konumu iyi ama evde içime sanirim sinmeyen seyler var. Han gibi evler 0 bundan ucuz o düşündürüyor

Ben de böyle bir durum yaşayacağım yakın zamanda. Ev sahibiyle davalığız. Ben de evdeyim çalışmıyorum şimdilik. Durum bu ise çok da ücra olmayan bi yerde eşimin arabasıyla gidip gelebileceği daha iyi bi eve geçerdim o zaman. Dediğin gibi çalışmaya başlayınca da allah kerim

Ben merkezi konumdaki az eski eve +1 diyorum jes. Sebepleri yukarda zaten bolca yazilmis 🥰 hayirli olsun simdiden
Woman bebem küçük ya bilmiyorum konum beni cok etkiler mi sence ? . Ama kafam da merkeze 30 dk uzak 0 eve 2000 daha ucuza oturmaya da gidiyor arada 🤧🤧

Ben de böyle bir durum yaşayacağım yakın zamanda. Ev sahibiyle davalığız. Ben de evdeyim çalışmıyorum şimdilik. Durum bu ise çok da ücra olmayan bi yerde eşimin arabasıyla gidip gelebileceği daha iyi bi eve geçerdim o zaman. Dediğin gibi çalışmaya başlayınca da allah kerim
Lupetta bizim araçta yok şuan. 🤧

Selamlar arkadaşlar. Maalesef bir taşınma maceramız olacak. 😵‍💫 Aylik cepten giden kira 3 katina cikacak maalesef. Yani 3 ise 9 olacak. Bu makasin bu kadar acilacak olmasi beni her ne kadar huzursuz etse de eşim piyasa bu yapacak birsey yok diyor.

Bugun emlakciyla görüşmeye gidip son imza atip gelecegiz sanirim. Ev 15-16 yillik eski bir ev. Boya işi var. Mutfak küçük baya. Dolaplar da pek yeni sayilmaz. Parkelerin duvar dibindeki üst kismi biraz kalkmıştı. Slikonla hallederim o ayri tabi. Kisaca kiraya veririm diye alinan bir ev.

Evin artilari ulasimin gobeginde olmasi,(şuan aracimiz yok) site 24 saat guvenlikli nezih dendi sorduğumuzda. Komsular ilimli gibiydi. (Alt üst ) ara katta olunca sicakti.

Zam efe tufeye gore dendi. Aidat ise guncel 500 tl ocakta zamlanacakmis. Bir kira depozito bir kira ev sahibine 1 kira emlakciya dendi. Yani 3 kira cikacak birden bizden. Depozitoyu da son aya sayacakmis ev sahibi.

Baska evlerde baktik daha uygun ama uzakta olduğundan eledik bu arada. Bebekle otobuse bin in yapamam diye. Onlar buraya göre 1500 tl kadar uygundu diyeyim.

Simdi arkadaşlar emlakcida nelere dikkat edelim ? Nakliyede neye dikkat edelim ? Evde nelere dikkat edelim ? Boya badana tadilatta nelere dikkat edelim ?

Fikirleriniz yazdığınız her kelime cok kiymetli olacak. Elimde kalem kagit not alacagim bekliyorum. 😊
Öncelikle hayırlı olsun dostum, Rabbim kolay eylesin 🤲

Evlendikten sonra kendi evime geçene kadar iki kez taşındım, aklımda kalanları yazayım sana;

• Öncelikle ev sahibinizle mutlaka taşının kontrat öncesi, bazen emlakçının dediğinden farklı şartları olabiliyor, kimdir, nedir, nasıl insandır görün
  • Çevresi önemli bebeğin var çünkü, hastane, eczane vs. nerelerde var, akşam saati dışarısı nasıl, güvenliği ne durumda bakın
  • Özellikle üst komşu kimdir araştır, en büyük sorun üstten geliyor, gürültü problemi varmı
  • Taşınmayı ben evden eve nakliyeye yaptırdım, eşyaları koliledim, onlar mobilyaları gelip söktü, yeni evde de montajını yaptılar. Montaj konusunu mutlaka konuşun ayrı usta bulmak çok zor ve masraflı çünkü
  • Boya ve ufak tefek tamirat konusunda armut uygulamasını kullandım ben, ilk taşınmamda tanıdık bulmuştuk, rezil oldu her şey çok uğraştık, ikinci de tanıdık olmasın dedim, yorumları güzel olan bir usta seçtim, mis gibi oldu, daha da uyguna geldi, Marshall İstanbul beji rengi de tavsiye ederim çok aydınlık oluyor ev
  • Eve girmeden boşken resimlerini çekin, şurda şu var, burda bu var, orası kırıl bozuk vs.. sonradan size sorun olmasın

İlk aklıma gelenler bunlar soracağın bir şey olursa yanıtlarım canım

Ben suanki evime tasinmadan önce ilk dikkat ettiğim şey evin durumu olmuştu. Evin konumunada onemli fakat en onemlisi bence, evin içinin ferah büyük ve güzel olmasi .komsuluk ilişkileri zaten yok artik ben hangi eve tasindiysam yillarca komsu hic gelip gitmedigi icin biz evin icine onem vermiştik. Evi sahibinden kiralamak hayattaki en zor sey yasadim. Ben nakliye sirketiyle anlastim diger tasindim evlere kendim kutulara yerlestim. Onlar tasidilar nakliye sirketini bulmak icin 100 yerden arastirmak lazim. Sigorta varmi esyalarimi gelisiguzelmi koyacaklar bunlara hep dikkat etmistim. Ben baska bir sehirden getirttirdim 1.cisi nakliye sirketi cok önemli bence. Eskiden konumuda olsun isterdim 2.ciside sehir merkezine yakin olmasi. Heryere yakin olsun birde guzel lüks elit mahallede olsun gercekten çok onemli. Meslek gereği cok sık tasininca bunlara çok onem veriyor insan.

• Muhteşem
Reactions: JES
Woman bebem küçük ya bilmiyorum konum beni cok etkiler mi sence ? . Ama kafam da merkeze 30 dk uzak 0 eve 2000 daha ucuza oturmaya da gidiyor arada 🤧🤧
Sana kotu bir tecrubemi, fikir vermesi icin anlatacagim. Benim buyuk oglan 1,5 yasindayken havale gecirdi gozumun onunde, evim merkezi. Onu kaptigim gibi hastaneye yetistirmem bana bir omur gibi gelse de, 15 dk surdu. Uzak bir yerde olsam kafayi yerdim o yolda 😞

Sürekli taşınan biri olarak konum çok önemli herşey elinin altındaysa evin pek kusuru görünmüyor göze şuan benim evdeki gibi 55 metre kare ama herşey elimin altinda daha büyük yere çıkmak istiyorum ama bu çevrede bulursam çıkarım diye çıkmadım üstelik bu küçük eve 3400₺ de kira veriyorum ki 1500/2000₺ ye daha büyük evler varken. Taşınmaya gelince kolileri mutlaka numaralandir biz şehir dışı tasindimiz için karışma çok oluyor diye üstüne bide isim yazardik hangi yere aitse onuda yazarsın mutlaka kırılacak yaz inadına üst üstüne firlatiyorlar esyalarinida güzelce gazeteye sar hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle rabbim yardimciniz olsun çok zor taşınma işi ya boyada evinizin katına aldığı güneş ışığına göre belirle bazı boyalar aydınlık evi karanlik gösteriyor

Öncelikle hayırlı olsun dostum, Rabbim kolay eylesin 🤲

Evlendikten sonra kendi evime geçene kadar iki kez taşındım, aklımda kalanları yazayım sana;

• Öncelikle ev sahibinizle mutlaka taşının kontrat öncesi, bazen emlakçının dediğinden farklı şartları olabiliyor, kimdir, nedir, nasıl insandır görün
  • Çevresi önemli bebeğin var çünkü, hastane, eczane vs. nerelerde var, akşam saati dışarısı nasıl, güvenliği ne durumda bakın
  • Özellikle üst komşu kimdir araştır, en büyük sorun üstten geliyor, gürültü problemi varmı
  • Taşınmayı ben evden eve nakliyeye yaptırdım, eşyaları koliledim, onlar mobilyaları gelip söktü, yeni evde de montajını yaptılar. Montaj konusunu mutlaka konuşun ayrı usta bulmak çok zor ve masraflı çünkü
  • Boya ve ufak tefek tamirat konusunda armut uygulamasını kullandım ben, ilk taşınmamda tanıdık bulmuştuk, rezil oldu her şey çok uğraştık, ikinci de tanıdık olmasın dedim, yorumları güzel olan bir usta seçtim, mis gibi oldu, daha da uyguna geldi, Marshall İstanbul beji rengi de tavsiye ederim çok aydınlık oluyor ev
  • Eve girmeden boşken resimlerini çekin, şurda şu var, burda bu var, orası kırıl bozuk vs.. sonradan size sorun olmasın

İlk aklıma gelenler bunlar soracağın bir şey olursa yanıtlarım canım
Cancagzim cok teşekkür ederim 🙏❤️

Ev sahibi ile tanismak hiç gelmedi aklimiza. Bugun emlakci ile gorusmeye giderken konusalim bakalim.

Guvenlik iyi cevre eczane vs hep dolu o konuda sorun yok.

Ust komsuyla tanistim yasli kari koca 😁 evde çıt sesi bile yok herkesin sevdigi 😁😁

Montajı da not aldim simdi. Bu cok onemli gercekten.

Evi tutarsam zaten detayli bir video ile anlatim yapacagim.

Ben suanki evime tasinmadan önce ilk dikkat ettiğim şey evin durumu olmuştu. Evin konumunada onemli fakat en onemlisi bence, evin içinin ferah büyük ve güzel olmasi .komsuluk ilişkileri zaten yok artik ben hangi eve tasindiysam yillarca komsu hic gelip gitmedigi icin biz evin icine onem vermiştik. Evi sahibinden kiralamak hayattaki en zor sey yasadim. Ben nakliye sirketiyle anlastim diger tasindim evlere kendim kutulara yerlestim. Onlar tasidilar nakliye sirketini bulmak icin 100 yerden arastirmak lazim. Sigorta varmi esyalarimi gelisiguzelmi koyacaklar bunlara hep dikkat etmistim. Ben baska bir sehirden getirttirdim 1.cisi nakliye sirketi cok önemli bence. Eskiden konumuda olsun isterdim 2.ciside sehir merkezine yakin olmasi. Heryere yakin olsun birde guzel lüks elit mahallede olsun gercekten çok onemli. Meslek gereği cok sık tasininca bunlara çok onem veriyor insan.
Cok teşekkürederim emeginize saglik ❤️🙏 eksiklerimi not aldim hemen

• Beğen
Reactions: Dei
Sürekli taşınan biri olarak konum çok önemli herşey elinin altındaysa evin pek kusuru görünmüyor göze şuan benim evdeki gibi 55 metre kare ama herşey elimin altinda daha büyük yere çıkmak istiyorum ama bu çevrede bulursam çıkarım diye çıkmadım üstelik bu küçük eve 3400₺ de kira veriyorum ki 1500/2000₺ ye daha büyük evler varken. Taşınmaya gelince kolileri mutlaka numaralandir biz şehir dışı tasindimiz için karışma çok oluyor diye üstüne bide isim yazardik hangi yere aitse onuda yazarsın mutlaka kırılacak yaz inadına üst üstüne firlatiyorlar esyalarinida güzelce gazeteye sar hiç birşey olmaz Allah'ın izniyle rabbim yardimciniz olsun çok zor taşınma işi ya boyada evinizin katına aldığı güneş ışığına göre belirle bazı boyalar aydınlık evi karanlik gösteriyor
Allah razi olsun insallah kolay gecer bize de 🙏❤️ bizde kolilere yazdik hangi odaninsa.

Hakkınızda hayırlısı olsun JES JES benim pek fikrim yok daha önce taşınmadım bilmiyorum hiç.🙈
Çok küçük bir evde ben rahat edemiyorum ferah ama aydınlık bi ev olsun isterim yeşil alanları çok olan yerler benim daha çok hoşuma gidiyor.Bebişin okula gitmesine daha 4 yıl var sanırım😁 okulda önemli tabi.Benim bi evden beklentiler bunlar.

X