Ev sahibi olmak ile kafayı bozan arkadaşım!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Komiksiniz, sahiden fazlasıyla hem de. Aynen araştırma kabiliyetiniz güzel. Arkadaşım İstanbuldan çıkamama gibi bi kuralı mı var, memleketi burası olamaz mı? Birbirimize vakit ayırıp daha detaylı konuşunca sıkıntısını iyice anlamış olamaz mıyım? Ben ev konumu hallettim hanımefendi, gizlilik bir durum yokki dedektifcilik oynuyorsunuz. Samimiyetim arkadaşıma geçtiği sürece size geçmemiş olması önemli mi geldi size sahiden? Herkesin aldığı sattığı kendine. Ödüm kopacak durum nedir, bunlar sizin kafanızdaki zehirler. Kırk yıl düşünsem aklıma ev alacak diye evim olduğu halde birde birini kıskanmak gelmez. Buradaki hanımların çoğunun arkadaş ilişkileri yüzeysel ise benim sorunum değil bu. Biz böyleyiz. Fikriniz yoksa dedektifliği başka konularda üstlenin.
Bu ne sinir? Bu ne hız? Ağzınızdan köpükler çıkıyor kıskançlıktan hem de:KK70:
Herkes kalbinin ekmeğini yer. Dilerim arkadaşınız ve eşi çok güzel evlere sahip olur yolu açık olsun

Bu kadar konuştuğunuz içindeki iyi dileğiniz açık bir kapıdan geçer umarım. Bazı insan türlerine hiç tahammülüm yok detay vermeye gerek yok bence, tavrım o yüzden. Cevap veremeyediğiniz hususları hahaha, hihihi ile geçiştirmek en güzeli tabi. Katılıyorum. Yesin de, fikirlerinin zehirlerinin, hastalıklı düşüncelerinin.
Bu ne sinir? Bu ne hız? Ağzınızdan köpükler çıkıyor kıskançlıktan hem de:KK70:
Herkes kalbinin ekmeğini yer. Dilerim arkadaşınız ve eşi çok güzel evlere sahip olur yolu açık ol

Bu kadar konuştuğunuz içindeki iyi dileğiniz açık bir kapıdan geçer umarım. Bazı insan türlerine hiç tahammülüm yok detay vermeye gerek yok bence, tavrım o yüzden. Cevap veremeyediğiniz hususları hahaha, hihihi ile geçiştirmek en güzeli tabi. Katılıyorum. Yesin de, fikirlerinin zehirlerinin, hastalıklı düşüncelerinin.
Canikom şakin ol.Ne oldu niye kaşlarını çattın kp evi vermedi mi size yoksa? Krediyi ödetti ve sizi şutladı mı yoksa. Bak öyle ise konu seyri değişir arkandayız. Boşanmak istersen de arkandayız

Canikom şakin ol.Ne oldu niye kaşlarını çattın kp evi vermedi mi size yoksa? Krediyi ödetti ve sizi şutladı mı yoksa. Bak öyle ise konu seyri değişir arkandayız. Boşanmak istersen de arkandayız
😂 Konuşma şekliniz de size mi has? Seviye öneriyorum. Arkamda sizin gibi neyi savunduğu belli olmayan avukatlara ihtiyacım yok. Çok sağolun 😂

Eminim öyledir de, hala bunun aksini ispatlayan bir tavır göstermek neden o zaman?
Banane mirtadan ben kendi yorumlarımı yazıyorum siz hiç normal değilsiniz bu arada. Endişelendim şimdi gece gece 😐arkadaşınızın psikolojik sorunları yok gibi hayatın normal akışına göre yaşıyor evlenmiş barklanmak istiyor bunlar yeni evli çiftlerde çok rastlanan durum. Umarım evini alır ve kp üstüne almayacak kadar zekası vardır.
Bu arada arkadaşınız için psikolog öneremem ama sizin için önerebilirim

Banane mirtadan ben kendi yorumlarımı yazıyorum siz hiç normal değilsiniz bu arada. Endişelendim şimdi gece gece 😐arkadaşınızın psikoloji sorunları yok gibi hayatın normal akışına göre yaşıyor evlenmiş barklanmak istiyor bunlar yeni evli çiftlerde çok rastlanan durum. Umarım evini alır ve kp üstüne almayacak kadar zekası vardır.
Bu arada arkadaşınız için psikolog öneremem ama sizin için önerebilirim
Öneri istersem ilk size yazarım. Siz de arkadaşınız gibi yaptığı ile söylediği uyuşmayan birisiniz belli ki. O da konu senin dedikten sonra epey dönmüştü, siz de avukatlık sonrası banane moduna girdiniz. Zekamı sorgulamak en son sizin haddinize şu an, o ana göre olabilecek en makul olan seçimi yaptım. Bu ucuz yollarla başkalarını sindirin siz. Gece gece de oturup kendi derdinize yanın

Öneri istersem ilk size yazarım. Siz de arkadaşınız gibi yaptığı ile söylediği uyuşmayan birisiniz belli ki. O da konu senin dedikten sonra epey dönmüştü, siz de avukatlık sonrası banane moduna girdiniz. Zekamı sorgulamak en son sizin haddinize şu an, o ana göre olabilecek en makul olan seçimi yaptım. Bu ucuz yollarla başkalarını sindirin siz. Gece gece de oturup kendi derdinize yanın
öf tamam en haklı sensin.sıkıldım senden. sıkıcısın kıskanç şey seni😄
beganın konusuna gideyim en iyisi zaman kaybısın

Bide hiç evi olmayanlar için uygun kredi kampanyasından söz ediliyor yeni yılda. Epey uygundu cidden dinlediğim kadarı ile
İşte işin içine girince öyle olmuyor,0,69 faiz oranı ile 10 yıl vade diyorlar yok evin yüzde 90 ına kadar kredi çıkıyor diyorlar ama öyle olmuyor maalesef müteahhitler 5 milyonluk evi bir birbuçuk milyon olarak gösteriyor fazla vergi ödememek için ondada bir milyon bile kredi çıkmıyor ve buda anlaşmalı olduğu inşaat şirketleri için geçerliymiş bizim yarı peşinatımız olduğu halde alamadık,krediyi ödeyecek gücümüz olduğu halde birde ,ikinci ellerdede o kadar az kredi veriliyorki inanamazsınız tapu emlakçı ve nakliye ücretini anca karşılar,bizde bir umutlanıyoruz belki bu sefer olur diye ama yansıtılan gibi değil maalesef

Son düzenleme:
Merhabalar, yakın bi arkadaşım var. Ben anlatmaktan yoruldum kendisine bu soruyu Bana biraz destek olmanız adına onun için soruyorum.

Arkadaşım büyük bir şehirde yaşıyor, henüz iki senelik evli, çocuk yok ve devlet memuru. Eşi de özel bir firma da yüksek mühendis. Aylık yetmiş seksen bin bandında bi gelirleri var. Ev kira, düğün altınları bir miktar da borçla bi araba aldılar sene başında. Lakin bu arkadaşım, iş yerinde belki iyi niyetli belki de art niyetli olarak dolduruşa getiriliyor. Şöyle ki, kafayı yemiş gibi ev alamama telaşına kapılmış. Yani evimiz olması imkansız deyip bunu üzgünüm ama hayatının merkezine oturtmuş. Hatta çok çok enteresan bir şekilde, arkadaşları bu kadar para ile lüks içerisinde yaşıyor olmalısınız dedi diye eşinin ondan gizli ailesine ya da başka kadınlara bile yediriyor olma ihtimalini düşünür hale geldi. Ne dediysem fayda gösteremiyorum, herkes aynı durumda vs dedikçe beni onu anlamamak ile suçluyor. ( çok şükür evimiz var bizim ve bu ona göre benim onu anlamama sebebim)
Psikolojik destek önerdim lakin öncesinde lütfen anlatır mısınız sizler de..
Psikolojik destek önerisini kendinize uygulayınız. Arkadaşınızı az kıskanın yahu bu ne 😂

Kişisel harcamaları ile doğru düzgün birşey kalmıyor ki bu konuda uyarıyorum, lükse kaçmamasını, birikim yapmasını vs ama bunu bile eve bağlıyor. Zaten bir evim olmayacak ne gerek var üç beş kuruş biriktirmemle mi Olacak vs diyerek. Muhtemelen imalı bir mesaj yazmışsınız bana karşı. Doğru olan sizinki elbet ancak bunu takıntı haline getirmiş, şu durumda bir milyon kredi çekse bile ödeyemeyecek derece de borç harç ödeme olan birine ev atmak çok da anlamlı olmazdı galiba. Teşekkürler

Arkadasinizla iletisim sorunu yasadiginizin farkinda misiniz?
yapamazsin, edemezsin demek bana heves kirici geliyor. Ulkede en mantikli sey tl bazinda borclanmak. 1 sene idare ediyorsun, ertesi sene iyiki bu isi yaptim diyorsun. Borcu siz odemeyeceginize gore bu kadar dert etmeyin derim

Emin olun bilmediğiniz birikimi geliri vardir. Ayrica farz edelim yok. 80 k gayette ev alinasi bi rakam. 25 k kira var diyorsunuz. Cikar aldigi eve oturmaya, ustune 20 k daha koyar pasalar gibi alir evini.
Sizin ki bariz kiskancliktan catlamak.ve kostek olmak.

Arkadasiniz büyüksehirdeymis yani ev kredisi ödeyeceği paranın yarısını kiraya veriyordur zaten, peşinat icin araba var, ama yine de hesap bellidir yani. soyut bir şey değil ki alacak verecege bakilip krediye kiraya bakıp karari verirler. Sorun ne anlamadm. Suan alamiosa az daha para biritktirir öyle alır iki sene kısa bir süre bu zamanda

Haberim var:) istemesek de tam da içindeyiz maalesef

Satışlar yerlerde derken kastınız hiç satış yok demek istediniz sanırım -evet satışlar krediye dayalı azaldı ama fiyatta düşme yok:KK43:
Normal şartlarda hayatın olağan akışına aykırı.Ev satılmıyorsa krediler verilmiyorsa talep yoksa fiyatta aşağı doğru oynama olur. Ama yok. Oyuzden satışlar yerinde sayıyor diyelim biz ona.

Ama maalesef mi ülkenin özellikle istanbul antalya mersin izmir bursa yalova gibi yerlerinde yabancı satışları yoğun bir şekilde devam ediyor. Malum onları kredi de etkilemez ülkenin sıkıntısı da. Dövizle gelip alıyorlar. Ama isterdim ki bizim insanımız mal mülk sahibi olsun
Satışlar geçtiğimiz özellike son 10 yılın 15 puan gerisinde, buna nazaran emlak ve taşıtta lüks tüketim denilen oranlar ise artış göstermekte.
Buradan da anlıyoruz ki yerli yatırımcının milim oynama olanağı olamazken, yabancı yatırımcılar için cennetiz.
Keza döviz ile aktif gelir elde edenler için de öyle.
Ama orta ve alt gruplar sıkışık vaziyette, asıl piyasaların görmek istediği hareket, ne yazık ki olamıyor.
Şuan bir gayrimenkulun amortisi 20 küsür seneden 18 16 lara düşmüş durumda, bu da kira getirisini yani pasif gelir için en güvenli alanlarda olduğunu gösteriyor.
Buradaki konuda amaç pasif gelir değil, temel barınma ihtiyacı.
Bunun da ana para arttırımı için birkaç yolu var sadece.
Diğer bahsettiğimiz öneriler ise pasif ve aktif gelir olarak parayı değerlendirme, katlama meselesi.
Kaldı ki senelerdir gayrimenkulun en iyi yatırım aracı olduğunu savunurum, bu kısa vadede ve yeni oturumu başlayan yerlerdeki fırsatları görmekle alakalı.
Ailece yaşam maddi kaynağımız bu bizim, maaşlı çalışan olmadığımızdan ve bu sayede geçindiğimizden.
Uzun vadede ev ölü yatırımdır ama yatırım içinse.
Temel ihtiyaç olarak değil ise…

bence gayet de alabilirler
e biraz sıkıntı çekebilirler ilk 1-2 sene kredileri öderken veya peşinat ayarlarken ama
alma niyetine girdikten sonra alırlar
alamıyorlarsa da alamazlar yani kafaya taktıysa da taktı
siz napabilirsiniz ki ben olsam kendi tavsiyemi verir çekilirim
bi daha da bunun muhabbetine dahil olmam
yani oturup da alırsın veya alamazsın diye bi ikna çabasına girmem bana ne :)
bunun için buraya konu açmanızda değişik geldi bana açıkçası
o onların sorunu sonuçta

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X