Ev sahibimden çok şikayetçiyim ne yapacağımı bilmiyorum

Ben cok benzer bir durum yasadim. Sonra avukatimi devreye soktum. O insanlar biz tasinincaya kadar bizimle konusamadilar ve detlerini yazili olarak avukatima bildirmek zorunda kaldilar. Bildigin deli bunlar. Kadin yalniz anladim aciyorum biraz da ma bu sizin probleminiz degil. O su kesme mevzusu da yasal disi. Zor olucak ama bende kücük bebegimle tekrar tasindim
Çok enteresan insanlar var ya. Küçük bebeği olan insanı taşınmaya kadar götürüyorlar.

Siz neler yaşadınız? Biraz anlatırsınız sevinirim. Merak ettim.

Çok enteresan insanlar var ya. Küçük bebeği olan insanı taşınmaya kadar götürüyorlar.

Siz neler yaşadınız? Biraz anlatırsınız sevinirim. Merak ettim.

Aslinda ilk basta mükemmel görünüyordu hersey. Iki yasli kari koca. Cok cocuklari ve torunlari varmis. Hic evlerinde görmedik sonra ama neyise. Biz daha eve girmeden esyalarimizi getirip biraktik. Izin almadan eve girmisler. Sonra bize "ne kadar cok esyaniz var. Bebek gelene kadar ev nasil yetisir?!" Gibi laflar. Halbuki eve girmeleri kanunen yasak kiraya verildikten sonra. Ne zaman evde isler yapilsa adam kendi eviymis gibi girmeye calisiyordu. Asil olay tuvalet yüzünden oldu. Ilk icinde oturdugumuz hafta fark ettik bir parca bozulmus. Su kaciyor biraz. Adam tutturdz biz bozduk diye. Halbuki oturdugumuz daha iki 2. Bu tuttu aksam saatlari suyu kapatti. Tüm gece acmadi su sesleri geliyor diyor. Esim buna "esim hamile bu yaptigin yasak haberin var mi?" Diye. Ondan sonra basladi devamli hakaret dolu mektuplar. Ne zaman camasirhaneye insem birden karsima cikmalar. Devamli güya birseyleri kirip döküyoruz kirliyiz gibi konusmalar. Daha neler neler. Fazla uzun olmasin. Sonunda avukata verdim. Evin cikisini verdik cünkü bebek ile huzursuzdum baya. Birde bunlar esime kafayi takmisti. Ondan sonra avukat halletti herseyi. Acayip kötü bir tecrübe oldu. Ben hayatimda böyle iki yüzlü insan görmedim.

Aslinda ilk basta mükemmel görünüyordu hersey. Iki yasli kari koca. Cok cocuklari ve torunlari varmis. Hic evlerinde görmedik sonra ama neyise. Biz daha eve girmeden esyalarimizi getirip biraktik. Izin almadan eve girmisler. Sonra bize "ne kadar cok esyaniz var. Bebek gelene kadar ev nasil yetisir?!" Gibi laflar. Halbuki eve girmeleri kanunen yasak kiraya verildikten sonra. Ne zaman evde isler yapilsa adam kendi eviymis gibi girmeye calisiyordu. Asil olay tuvalet yüzünden oldu. Ilk icinde oturdugumuz hafta fark ettik bir parca bozulmus. Su kaciyor biraz. Adam tutturdz biz bozduk diye. Halbuki oturdugumuz daha iki 2. Bu tuttu aksam saatlari suyu kapatti. Tüm gece acmadi su sesleri geliyor diyor. Esim buna "esim hamile bu yaptigin yasak haberin var mi?" Diye. Ondan sonra basladi devamli hakaret dolu mektuplar. Ne zaman camasirhaneye insem birden karsima cikmalar. Devamli güya birseyleri kirip döküyoruz kirliyiz gibi konusmalar. Daha neler neler. Fazla uzun olmasin. Sonunda avukata verdim. Evin cikisini verdik cünkü bebek ile huzursuzdum baya. Birde bunlar esime kafayi takmisti. Ondan sonra avukat halletti herseyi. Acayip kötü bir tecrübe oldu. Ben hayatimda böyle iki yüzlü insan görmedim.
Bazı insanlar evlerini kiraya verirken. içinde yaşayacak insanların hayatı üzerinde söz sahibi olmayı hak görüyorlar. Hadsizler.

Bazı insanlar evlerini kiraya verirken. içinde yaşayacak insanların hayatı üzerinde söz sahibi olmayı hak görüyorlar. Hadsizler.

Aynen öyle. Adam tam "ev sahibi benim benim dedigim olacak" modunda bir insan. Cocuklari ve torunlari ondan gözükmüyordu sanirim. Camasir yikamamizdan evi havalamdirmamiza kadar karisirdi. Yok cam acik kaldi. Yoknyatak odayi yeterli kadar havalandirmiyormusuz felan filan. Deli adam resmen

Merhaba Sevgili KK üyeleri,

Yaklaşık 3 ay oldu yeni evime taşınalı fakat ev sahibimden aşırı derecede rahatsızım. 68 Yaşında dul bir kadın. Benim alt katımda yalnız yaşıyor. 3 oğlu var. Daha önce oğulları ile şuan oturduğum apartmanda oturuyormuş fakat gelinleri de benimle aynı durumdan şikayetçiymiş ki onlar da yavaştan başka yerlere taşınmışlar. Zaten bina 3 katlı. En üstte ben, 2.katta kendisi ve girişte bir kiracısı daha var. Kadın taşındığımız ilk günden beri sürekli bizimle birlikte vakit geçirmek istiyor. Vakitli vakitsiz kapımı çalıyor. Hamileyim, çalışıyorum sürekli ona gideyim sürekli bana gelmek istiyor. Hani haliyle yorgun oluyorum, misafir ağırlayacak, onu ağırlayacak durumda da olamıyorum. İşten biraz geç gelsem arıyor, nerdesin diyor. geçenlerde pazar günü öğlen 12de arıyor eşim de evde o gün zaten bi pazarı var, bugün napıyosunuz diye soruyor. hani istiyor ki onunla birşeyler yapalım. Ben çağırmadan ne kayınvalidemler ne de kendi ailem hayatta bana gelmezler. Sırf çalısıyorum yorgun oluyorum diye ama bu kadın sürekli beni bi takip altında. Sürekli gelinlerini atar bana. Yok gelmiyorlar yok buraları beğenmediler gittiler buralardan filan. Markete iniyorum ya da apartmandan yukarı çıkıyorum pat kapısını açıyor. Hani sürekli kulağı bizde. Geçenlerde 15 günlüğüne şehir dısına çıkmıştı kafam öyle bir rahattı ki anlatamam. Geldiği gün beri arıyor, benimde dışarda iişim vardı onları hallediyordum. Nerdesin dedi bana bende ne yapacaksın sen benim nerde olduğumu diyerek şakayla karışık bozdum. O da anladı terslediği, yok ben geldim de falan da filan da. Merak ettim de gelmeyince. Bende dedim biliyorum geldiğini fakat işlerim var ondan daha eve gelemedim dedim. Hani benden açıklama bekliyor. Bende biraz yumuşak yüzlüyüm o da bunu kullanıyor sanırım. geçtiğimiz hafta sonu da eşimle şehir dısına çıkmıştık, pazartesi sabah geldik ve o gün işe gitmedim. Evi toparladım falan derken sıcakladım bi duş alayım dedim. Aman Allahım ben duştayken sen gel, kapıya pat pat vur, duymuyorum diye ısrarla kapıyı çal, duyuyorum fakat kapı açacak müsaitlikte değilim sonucta duştayım. Sen duymuyorum diye vanayı kapat... bende sular kesildi sandım o ara kim ooo die bağırdım. Benim dedi, duştayım sular kesiliyor galiba dedim. Çıkınca aradım, vanayı ben kapattım banyoyu yıkıyorsun sandım diyor. Şimdi gülsem mi ağlasam mı bilemedim ama bozmadım. Sinirden elim ayağım birbirine dolaştı. Şimdi sizler söyleyin ben bu kadınla nasıl baş edeceğim. TEmmuz da kısmetse doğum yapacağım ve işi bırakacağım, akşama kadar bu kadınla nasıl baş edeceğim. Sürekli gelecek şimdi bu. Hayır millet kaynanasından şikayet eder, bu kadın bin kat yabancımken sürekli gelip gitmesi arayıp sorması beni rahatsız ediyor. Sizce ne yapabilirim, yardım edin lütfen....
taşının kurtulun yada açmayın kapıyı... çok müsait olamıyorum kusura bakma dersiniz... çocuk oluncada koca bir yazı yapıştırın bebek uyuyor çalma kapıyı diye... ay ne biliyim ya çok zor gerçekten... bizimde ev sahibinin kardeşi kapıda ayakkabı görse geliyordu adam. evde bulamayıncada binanın önünden sesleniyordu dün geldim kapıyı açmadınız diye... evde yokuz dedmekki dedim. yoo kapıda ayakkabı vardı diyordu yaaa... gerçekten çok zor ya

68 yaşında yazık yanlızlıktan bunalmış sana sarmış belliki ama bunalmakta çok haklısın. Yerinde olsam direkt söylerdim. Ben bunlardan hoşlanmıyorum kusura bakma de eşimde kızıyor falan de. Söyle yani huzurundan dahamı önemli.

X