Ev Yapımı Cikolata Sos

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.422
26
çok basit ve pratik...yalancı tavuk göğsu ve tüm sos kullanılan yerlerde kullanılabilir...

blendır yada rondoda çırpılmalı tercihen...

4 te 1 katı yağ (eritilecek)
1 yumurta
1yemek kaşığı kakao
yarım su bardağı pudra şekeri

yağ hariç tüm malzemeler çırpılır...
ve eritilmiş yap cezveyle yavaş yavaş çırparken eklenir....
ve istenilen yerde kulalnılır..
afiyet olsun..

kar

içim buz tutmuş..
Kayıtlı Üye
27 Kasım 2007
5.351
10
tatlım bu sos çok olmuyor tepsi şeklindekiborcam varya ben ona tavukgöğsu yapıyorum onun üzerine tam geliyor...yani saklamak kastınsa bence çok yapıp saklama...boshayallersmile
zaten malzemesı az canım bellı az oldu denım bakım teşekkur ederım ..opuyorumnanaktan

Amonra

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2008
13.408
301
yumurtanın çiğ olması fikri hoşuma gitmedi ben 2 kaşık kakao, 1 kaşık un, 1 kaşık şeker, 1 bardak süt,1 bardak su ve vanilyayla pişirerek yapıyorum. kıvamı ve tadı hazırlar gibi oluyo

hxuxrrem 2000

Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.422
26
yumurtanın çiğ olması fikri hoşuma gitmedi ben 2 kaşık kakao, 1 kaşık un, 1 kaşık şeker, 1 bardak süt,1 bardak su ve vanilyayla pişirerek yapıyorum. kıvamı ve tadı hazırlar gibi oluyo

ewet senin söylediğin krema bende yapıyorum onu puding kıvamında oluyor...
bu sos krema değil... ve çok çırptığın için asla çiğ olduğunu anlamazsın.opuyorumnanaktan

Grimsi_

••● Ήuzuя ••●
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2010
5.635
7

Bu da güzele benziyor teşekkürler a.s.

hxuxrrem 2000

Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.422
26

Bu da güzele benziyor teşekkürler a.s.

ewet çok lezzetli puding kıvamında oluyor.. ben sık sık yaparım... hatta pasta altı kllanarak pasta da yapabilirsin arasına bitter çikolata kırarak ve üzerine kakao eleyarak mütiş bir tad elde edersin .. süslemeleri hayal gücüne bırak...opuyorumnanaktan