Soslar Ev Yapımı Cikolata Sos

hxuxrrem 2000

SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2007
5.323
31
çok basit ve pratik...yalancı tavuk göğsu ve tüm sos kullanılan yerlerde kullanılabilir...

blendır yada rondoda çırpılmalı tercihen...

4 te 1 katı yağ (eritilecek)
1 yumurta
1yemek kaşığı kakao
yarım su bardağı pudra şekeri

yağ hariç tüm malzemeler çırpılır...
ve eritilmiş yap cezveyle yavaş yavaş çırparken eklenir....
ve istenilen yerde kulalnılır..
afiyet olsun..

tatlım bu sos çok olmuyor tepsi şeklindekiborcam varya ben ona tavukgöğsu yapıyorum onun üzerine tam geliyor...yani saklamak kastınsa bence çok yapıp saklama...boshayallersmile
zaten malzemesı az canım bellı az oldu denım bakım teşekkur ederım ..opuyorumnanaktan

yumurtanın çiğ olması fikri hoşuma gitmedi ben 2 kaşık kakao, 1 kaşık un, 1 kaşık şeker, 1 bardak süt,1 bardak su ve vanilyayla pişirerek yapıyorum. kıvamı ve tadı hazırlar gibi oluyo

yumurtanın çiğ olması fikri hoşuma gitmedi ben 2 kaşık kakao, 1 kaşık un, 1 kaşık şeker, 1 bardak süt,1 bardak su ve vanilyayla pişirerek yapıyorum. kıvamı ve tadı hazırlar gibi oluyo

ewet senin söylediğin krema bende yapıyorum onu puding kıvamında oluyor...
bu sos krema değil... ve çok çırptığın için asla çiğ olduğunu anlamazsın.opuyorumnanaktan

Bu da güzele benziyor teşekkürler a.s.

Bu da güzele benziyor teşekkürler a.s.

ewet çok lezzetli puding kıvamında oluyor.. ben sık sık yaparım... hatta pasta altı kllanarak pasta da yapabilirsin arasına bitter çikolata kırarak ve üzerine kakao eleyarak mütiş bir tad elde edersin .. süslemeleri hayal gücüne bırak...opuyorumnanaktan

ewet çok lezzetli puding kıvamında oluyor.. ben sık sık yaparım... hatta pasta altı kllanarak pasta da yapabilirsin arasına bitter çikolata kırarak ve üzerine kakao eleyarak mütiş bir tad elde edersin .. süslemeleri hayal gücüne bırak...opuyorumnanaktan

Immmmm tamam canım =) bayanssulusmile

pek puding kıvamında olmuyo içinde nişasta olmadığı için
daha çıvık bu pakette satılan toz çikolta sosları gibi oluyo

pek puding kıvamında olmuyo içinde nişasta olmadığı için
daha çıvık bu pakette satılan toz çikolta sosları gibi oluyo

unu fazla koyarsan kıvamı koyulaşır az koyarsan sıvılaşır illa nişastaya gerek yok.. tabi tercih sebebi...piştikten sonra karıştırarak,az miktar katıyağı ilave edip parlak bir görüntü elde ediyorum...ağ içine girdiğinde daha sıvı ama hafif akışkan oluyor...fazla kakao eklenirse ve çikolata eritilerek ilave edilirsede mükemel bi tad oluyor.. ayyy hemen yapıcam...özlemişim...cokacimcoook

aynı tarifle bende yapıyorum. gerçekten cok lezzetli oluyor. hemde cok pratik.ben şekerli şeyleri sevdigim icin pudra şekeri degilde normal şeker koyuyorum 1 bardak.gerçekten enfes oluyor. kıvamını cıvık bulursanız üzerine sütlü çikolata koyabilirsiniz kıvamı daha koyu oluyor cikolatayı koyunca. :21:

X