Evcil hayvana ikna edemiyorum

Bekarken bizde cok isterdik annem de evlenince ne 💩yerseniz yiyin benim evime kedi kopek sokmayin derdi.. sanirim senin de beklemen gerek, evlendim ve bir kedimiz var tüğ ile ugrasmaktan usandim diyebilirim cok yorucu, guzel yanı ise cocuklarimin evcil hayvanla büyüyor olmasi🐾

Bu smşımarıklıkla hayvan falan bakamazsınız siz. Velev ki çok heveslisiniz kendi evinizde bakarsınız. Şaka mı ya 🙄 hayvanın kılını tüyünü siz mi temizleyeceksiniz sanki de annenizin hakkında ileri geri konuşuyorsunuz böyle çok ayıp.

Ben sokaktan kedi sahiplenmiştim ayrı yaşarken. Sonrasında aile evine dönünce annem istemedi ve çok sorun çıkardı. Baktı olmuyor en sonunda alerjim var yalanına sarıldı. Sanki gözleri kaşınacak gibiymiş. Ne burun akıntısı, ne hapşırma var ne de doktora gitti. Alerjisi varmış ama öyle diyor :KK53: En son bilerek kapı pencereyi açık bırakmaya başladı. Kapalı tutmak zorunda değilmiş. Kedoşum balkondan atlayıp gitti. Hemen fark ettiğim için çabucak bulup eve getirdim. O yüzden minnoşumla çok zorluk çektik aile evinde bakamadım. Şimdi 7 yaşında olgun bi hanımefendi oldu kendisi ama neler çektiğimizi minnoşumla ben biliriz.

Evcil hayvan çok büyük bir sorumluluk. Aldım olmadı neyse ya sokağa geri bırakayım diyemezsiniz. O yüzden sahiplenmeyin sakın.

Bu arada annem geçen gün kedi sahiplenmeye karar vermiş. Alerjisi geçmiş artık :KK53: (vazgeçirdim tabi küçük çocuk gibi sahiplenip sonra sokağa atacak)
Anneler bahane uydurmak zorunda mı hissediyor kendini? Benim annem olsa direkt istemiyorum der keser atar

Benim köpeğim var birçok köpek sahibine göre çok şanslıyım canı dışarı çıkmak istemezse 36 saat tutar tuvaletini 🤦5 yıldır beraberiz eve tuvslrtini yaptığına 2 defa şahit oldum 2sinde de çok hastaydi diye kızmadım. Hatta bir keresinde uzun saatler çıkaramadım çişini gidip Vileda kovasına yapmış ortalığa yapmamış öyle akıllı 🤦 dışarı çıkalım diye eziyet etmez , yattığı yerden kalkmaz, evde havlamaz, eşyalarıma hayatta zarar vermez. Ama ona rağmen gerçekten köpek bakmak çok zor, çok büyük bir fedakarlık. Ve cidden masraf sadece bu ay 1000 TL harcadim kendisi için.
Tuvaletini o kadar tutması normal mi yazık hayvana

Ben eve köpek almak istiyorum ama annem yanaşmıyor neymiş kendisinde rahatsızlık varmış şimdi dedi de ismi aklıma gelmiyor yalan tabi bu nefes falan alamazlarya ondan annemi nasıl ikna ederim 😥
Simgecim senin is biraz yas. Haksizsin bu konuda. Eve kopek almak herkesin rizasi olmadan olacak sey degil. Kaldi ki hasta vs olmaya gerek yok mazeret icin. Sadece istememek yeterli

aynı ev değil alt komşum üst komşumda bile istemem bahçeli bir eviniz olsa bile havlaması var yani belki cins cins farklıdır ama bir çok kişiyi rahatsız etmeye de hakkınız yok
patidostu insan düşmanı beğenmemiş yahu herkes sevmek sorundamı herkesi kendiniz gibi yapmak için uğraşmayın artık

Annenize yalan söylüyor demişsiniz sürekli, kadın istemiyorsa ısrar etmeyin sizde, o da farklı bahaneler bulmak zorunda kalmasın.

Yıllardır bize can dostluğu yapan bir köpeğim var, parkta yolda aaa ne kadar sevimli biz de almak istiyoruz diyorlar, almayın diyorum. Bu sorumluluğu maalesef söylüyorum ki herkes alamıyor.
Biz hayatımızı can dostumuza göre şekillendiriyoruz, her sabah saat 7’de ve akşam 7’de gezme ve antrenmana çıkarıyoruz. Yılda 3 aşısı var, 1,5 ayda bir 12 kg mama alırım güzel bir markadan, tatillere birlikte gideriz, onu götüremeyeceğimiz bir yer ise biz de gitmeyiz, akşama bir plan yapacaksak önce onun ihtiyaçlarını giderip öyle çıkarız vs vs. yalnızca patili dostu olanlar anlayacaktır beni :KK48: Tüm bu sorumlulukları alamayacaksanız ve kendi evinize çıkmadıysanız bu konuyu bir kez daha düşünün. Kedi köpek beslemek bir heves uğruna olmamalı, buna çok karşıyım.

Oğlanlar çok istedi olmaz dedim babaları her zaman ki gibi annenizi ikna edin tamam dedi kız istedi köpek de köpek tutturdu babası akşamına bir yavru köpekle geldi dedim kulübe ile bahçeye başka türlü olmaz kızı eve sokamadik gitti köpeğin kulubesinin yanına kamp kurdu önce terasa sonra salona geldi de geldi şimdi bana beşinci bebe aman bir tatlı bir akıllı ama bakımı zor fakat çocuklara çok iyi geldi bakımı zor bahaneleri bile bayılıyor istemem diyordu Bi baktım üşür bu diye almış eve örtmüş battaniye gelen onu soruyor bobi nerde inşallah ikna ddersiniz

Yıllardır bize can dostluğu yapan bir köpeğim var, parkta yolda aaa ne kadar sevimli biz de almak istiyoruz diyorlar, almayın diyorum. Bu sorumluluğu maalesef söylüyorum ki herkes alamıyor.
Biz hayatımızı can dostumuza göre şekillendiriyoruz, her sabah saat 7’de ve akşam 7’de gezme ve antrenmana çıkarıyoruz. Yılda 3 aşısı var, 1,5 ayda bir 12 kg mama alırım güzel bir markadan, tatillere birlikte gideriz, onu götüremeyeceğimiz bir yer ise biz de gitmeyiz, akşama bir plan yapacaksak önce onun ihtiyaçlarını giderip öyle çıkarız vs vs. yalnızca patili dostu olanlar anlayacaktır beni :KK48: Tüm bu sorumlulukları alamayacaksanız ve kendi evinize çıkmadıysanız bu konuyu bir kez daha düşünün. Kedi köpek beslemek bir heves uğruna olmamalı, buna çok karşıyım.
Kesinlikle onlarda bir can nasıl masumlar resmen bahçede baba bekliyor emek istiyor

X