Evcil hayvanlar öldükten sonra nereye gider

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

voretiant

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Haziran 2022
129
-47
Kediler öldüklerinden sonra nereye gider bazıları toprak olur diyor bazıları arafta kalır diyor bazıları da cennete girerler diyor

İnsan öldükten sonra nereye gider daha kimse bilmiyor,kedi için kim ne diyebilir ki? Sonuçta giden gelmiyor. Eger senin evcil hayvanınsa en azından mutlu bir hayat yaşadı de, kabullenmeye çalış. Basın sagolsun

Benim bildiğim onlar günahsız kullar cennet, cehenneme gitmiyorlar diye biliyorum. Emin değilim tabiki..

İnsan öldükten sonra nereye gider daha kimse bilmiyor,kedi için kim ne diyebilir ki? Sonuçta giden gelmiyor. Eger senin evcil hayvanınsa en azından mutlu bir hayat yaşadı de, kabullenmeye çalış. Basın sagolsun
O da dogru tabi de mutlu bi hayat yasayamadi ne yazik ki o yuzden merak edşyorum

peki ya sonrasında nereye gidecek kedim
Hayvanın canlısına yapmadığın kötülük kalmamış bari ölüsünü rahat bırak bacım yeter senden çektigi öldü hala kurtulamadı bu kadar psikolojin bozuksa uzak dur hayvanlardan hem onlara hem sana yazık

Hayvanın canlısına yapmadığın kötülük kalmamış bari ölüsünü rahat bırak bacım yeter senden çektigi öldü hala kurtulamadı bu kadar psikolojin bozuksa uzak dur hayvanlardan hem onlara hem sana yazık
sadece gittigi yerde huzura ericek mi diye merak etmiştim niye böyle yapıyosunuz

Ya suanki konumla ilgili yazıcaksan yaz yazmicaksan yürü
Önce bir düzgün konuş sonra soruna cevap bulursun
Ben müslümanım, benim inancıma göre hayvanlar mükellef değildir, akılları iradeleri olmadığı için yapmak yada yapmamakla mükellef oldukları şeyler yoktur, cennet cehennem mükellefiyetle ilgilidir, cenneti hak eder cehenneme layık olursun, artı ve eksin eşit kaldığında ikisi arasında arafta hakkındaki hükmü beklersin, hayvanlarda bu olmadığı için cennet ve cehennem ve Araf akıl sahibi olan mükellef insanlara has olduğu için hiçbirine gitmezler toprak olurlar yani yok olurlar yeniden dirilmezler insanlar gibi….birkaç istisna hariç….cennettede bulunacak olan birkaç hayvan var merak edersen araştırır öğrenirsin ama senin benim kedim köpeğim kuşum değil yani….

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X