Göz Makyajı Evde HIGHLIGHTER yapımı..!

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
http://2.bp.blogspot.com/-Kv4WsHEcj...A4k/_usUfZ3r2cA/s1600/contourandhighlight.jpg

Nedir HIGHLIGHTER ?

Yüz hatlarını ön plana çıkaran ve ışıl ışıl görüntüsüyle çok hoş duran bir kozmetik nimeti...

KENDİMİZİN YAPACAĞI KREM HIGHLIGHTER :

Malzemeler :

-Vücut Losyonu ( sıvılık derecesi yoğun olmalı, örnek verecek olursak, tüp arko kremleri bilirsiniz.. onun yoğunluğuna yakın olmalı, yani şıp diye damlamamalı hemen...ama el kremi falan olmasın, vücut losyonu olacak fakat vücudunuza kullandığınız olsun, alerjiniz olmasın yani. ne bilim markete gidersiniz kullanmadan başka şeyler için yaparsanız hiç belli olmaz yani.. )

-Göz farı (Simli olmalı, yani parlak)

-Pudra (makyaj pudrası )

Yapılışı :

- Vücut kremini, bitmiş krem kabına veya kapaklı küçük bir kaba vs. miktari isteğe bağlı olarak sıkıyoruz ( fazla olmasın, bittikçe yapın.. ben 2 sıkımlık yapıyorum, yani 2 çay kaşığı kadar)

- Sonra beyaz , ten rengi , şeftali tonu vs. cilt rengine ve zevke göre herhangi biri olacak şekilde göz farını kazıyarak vücut losyonunun içine döküyoruz ( ben beyaz kullanıyorum, en iyi sonuç o oluyo çünkü ve miktarı yarım çay kaşığı kadar )

- Ama dikkat etmelisiniz ki ince tozlar halinde olsun, büyük kırıklar daha sonra top top bir görüntü oluşturucaktır

- Parmak ucuyla karıştırıldıktan sonra içine biraz ten renginize uygun pudrayı da kazıyoruz ve tekrar karıştırıyoruz ama pudrayı fazla kacırmamak lazım o da çok çok az olmalı (ben yarım çay kaşığı koyuyorum, ve benim pudram parlak, simli simli ) .

İşte highlighter hazır . Güle Güle kullanın

Highlighter nasıl sürülür ? Resimdeki beyaz sürülmüş yerlere highlighter sürülür ve elimizle veya fırçayla yayarız ve doğal bir görünümü kazanırız. Güneş vurduğunda yüzümüze veya ışıklı bir ortamda yüz hatlarımız daha da belirgin olacaktır

NOT : ALINTIDIR..

Son düzenleme:
afrodit paris isimli bir far aldım ve beyaz farı oldukça ışıltılı.. highlighter niyetine kullanıyorum. bu markadan bulursanız sizde kullanabilirsiniz kızlar

golden rose markasının beşli far paletlerinden almıştım.çok tozutuyorlar.bendekilerden biri brown line diğrei grey line.kahve paletin ilk 2 rengiyle yapıcağım.gri ve siyah paletin ortasındaki beyazla yapıcam.gayette güzel olacak gibi geliyor.eyeliner yapmak içinde güzel renkler.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…