Göz Makyajı Evde HIGHLIGHTER yapımı..!

Kaş, kirpik şekillendirme, rimel, kapatıcı, far, göz kalemleri)

Sonsuzzzz

Guru
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2011
3.934
333
http://2.bp.blogspot.com/-Kv4WsHEcj...A4k/_usUfZ3r2cA/s1600/contourandhighlight.jpg

Nedir HIGHLIGHTER ?

Yüz hatlarını ön plana çıkaran ve ışıl ışıl görüntüsüyle çok hoş duran bir kozmetik nimeti... :KK16:

KENDİMİZİN YAPACAĞI KREM HIGHLIGHTER :

Malzemeler :

-Vücut Losyonu ( sıvılık derecesi yoğun olmalı, örnek verecek olursak, tüp arko kremleri bilirsiniz.. onun yoğunluğuna yakın olmalı, yani şıp diye damlamamalı hemen...ama el kremi falan olmasın, vücut losyonu olacak :KK34: fakat vücudunuza kullandığınız olsun, alerjiniz olmasın yani. ne bilim markete gidersiniz kullanmadan başka şeyler için yaparsanız hiç belli olmaz yani.. )

-Göz farı (Simli olmalı, yani parlak)

-Pudra (makyaj pudrası :21:)

Yapılışı :

- Vücut kremini, bitmiş krem kabına veya kapaklı küçük bir kaba vs. miktari isteğe bağlı olarak sıkıyoruz ( fazla olmasın, bittikçe yapın.. ben 2 sıkımlık yapıyorum, yani 2 çay kaşığı kadar)

- Sonra beyaz , ten rengi , şeftali tonu vs. cilt rengine ve zevke göre herhangi biri olacak şekilde göz farını kazıyarak vücut losyonunun içine döküyoruz ( ben beyaz kullanıyorum, en iyi sonuç o oluyo çünkü ve miktarı yarım çay kaşığı kadar )

- Ama dikkat etmelisiniz ki ince tozlar halinde olsun, büyük kırıklar daha sonra top top bir görüntü oluşturucaktır :KK20:

- Parmak ucuyla karıştırıldıktan sonra içine biraz ten renginize uygun pudrayı da kazıyoruz ve tekrar karıştırıyoruz ama pudrayı fazla kacırmamak lazım o da çok çok az olmalı (ben yarım çay kaşığı koyuyorum, ve benim pudram parlak, simli simli :KK23: ) .

İşte highlighter hazır . Güle Güle kullanın :KK52:

Highlighter nasıl sürülür ? Resimdeki beyaz sürülmüş yerlere highlighter sürülür ve elimizle veya fırçayla yayarız ve doğal bir görünümü kazanırız. Güneş vurduğunda yüzümüze veya ışıklı bir ortamda yüz hatlarımız daha da belirgin olacaktır

NOT : ALINTIDIR..

Son düzenleme:
afrodit paris isimli bir far aldım ve beyaz farı oldukça ışıltılı.. highlighter niyetine kullanıyorum. bu markadan bulursanız sizde kullanabilirsiniz kızlar :21:

golden rose markasının beşli far paletlerinden almıştım.çok tozutuyorlar.bendekilerden biri brown line diğrei grey line.kahve paletin ilk 2 rengiyle yapıcağım.gri ve siyah paletin ortasındaki beyazla yapıcam.gayette güzel olacak gibi geliyor.eyeliner yapmak içinde güzel renkler.

X