(¯`¸·´¯)Evde Köpek Var - Yardım(¯`·¸´¯)

dita

PeriliKöşkünPİreliKedisi
Kayıtlı Üye
8 Aralık 2006
461
2
arkadaşlar benekli hastaneden çıktı dün akşam...
eve getirdim kapıda benim kedicikler her zamanki gibi hazırolda beni bekliyo..
ilk başta kucagımdaki köpegi farketmediler (o anda pantalonumu tırmalamakla meşguldüler)...
benekliyi girişte antreye yere bıraktım benekli hemen yattı yere bi dahada kıpırdamadı...
kediler biri bi başında biri diger başta tedirgin bi şekilde tüyler havada öylece kalakaldılar...
yaklşmaya çalışıyolar koklamaya falan ama yaklaşamadılar yarım metre uzagınada kediler yattı...
köpek hiç yerinden kıpırdamadan hiç tepki vermeden yatmaya devam etti..
bende onları öylece bırakıp markete mama almaya gittim..
eve geldigimde hepsi hala o durumdaydı...
mamalarını verdim hepsinin..
köpegi bi odaya yatırdım..
kediler normal dolaşmaya başladı..
ama köpek odadan burnunu dişarı çıkarmıyo ve sürekli yatıyor..
ara sıra kediler odaya gidip onu kokluyolar..ama köpekte hiç tepki yok sürekli yatıyor..
dün hastanede beni görünce sevinçten koşturup duruyodu..
kucagımda eve geldi..yattı ve bi dahada kalkmadı...
yattıgı yerden uzanıp mamasını yiyor suyunu içiyor...
yanına gittigimde sırtüstü yatıp karnını bana sevdiriyo..
ellerimi yalıyor...
ama ayaga kalkmıyor dışarı çıkmıyor...
acaba ameliyatlı ayagına bişeymi olduda kalkamıyor dicem hiç bişey olmadı...
dedigim gibi dün hastanede beni görünce bi takla atmadıgı kaldı..
eve kucagımda geldi arabada yolu seyretti...
eve geldim kucagımdan bıraktım..
hala o halde yatıyo...
napacam ben nolur köpek besleyenler yardımcı olsun evde kedi ve köpek besleyenlerinde tecrübelerine ihtiyacım var...

:1ninca::1ninca:

Bana kimse akıl vermeyecekmi yaaaa...........senağlamasenağlamasenağlama

Sevgili dita, öncelikle geçmiş olsun..

Konunun öncesini bilemiyorum.. Yani kedilerle köpek daha önceden de birlikte mi yaşıyorlardı? İletişim sorunları var mıydı? Bu konuyu da yazarsan belki her iki cinse de birlikte bakan arkadaşlarımız öneride bulunabilirler..

Köpeğin, depresyonda olabilir. İlginin sadece ona gösterilmesini istiyor da olabilir.
Hastanede seni gördüğündeki tepkisi normal.. Endişelerini, bunun üzerine kurma.. Çünkü; o an "terkedilme" korkusunu atlattı, seni görünce rahatladı ve kalan enerjisini toplayarak sana tepki verdi.. Yani benim tahminim bu.

Köpeğinin cinsini de yazmamışsın. Eğer taşıyabileceğin bir ağırlıkta ise kucağında park vs.. ilgisini çekebilecek bir yere götür.. Kedilerden uzaklaştır, başbaşa olun..

Tepkilerini gözlemle.. Ama yine de hastalığına dair (enfeksiyon ihtimali vs) bir kontrolden geçmesinde de fayda var.. Enfeksiyon olduysa ateşi de yükselmiştir.. Poposuna derece sokup ateşine de bakabilirsin -izin veriyorsa buna-

Yazdıklarından yola çıkarak söyleyebileceklerim bu kadar ne yazık ki..

Geçmiş olsun. a.s.

Sevgili dita, öncelikle geçmiş olsun..

Konunun öncesini bilemiyorum.. Yani kedilerle köpek daha önceden de birlikte mi yaşıyorlardı? İletişim sorunları var mıydı? Bu konuyu da yazarsan belki her iki cinse de birlikte bakan arkadaşlarımız öneride bulunabilirler..

Köpeğin, depresyonda olabilir. İlginin sadece ona gösterilmesini istiyor da olabilir.
Hastanede seni gördüğündeki tepkisi normal.. Endişelerini, bunun üzerine kurma.. Çünkü; o an "terkedilme" korkusunu atlattı, seni görünce rahatladı ve kalan enerjisini toplayarak sana tepki verdi.. Yani benim tahminim bu.

Köpeğinin cinsini de yazmamışsın. Eğer taşıyabileceğin bir ağırlıkta ise kucağında park vs.. ilgisini çekebilecek bir yere götür.. Kedilerden uzaklaştır, başbaşa olun..

Tepkilerini gözlemle.. Ama yine de hastalığına dair (enfeksiyon ihtimali vs) bir kontrolden geçmesinde de fayda var.. Enfeksiyon olduysa ateşi de yükselmiştir.. Poposuna derece sokup ateşine de bakabilirsin -izin veriyorsa buna-

Yazdıklarından yola çıkarak söyleyebileceklerim bu kadar ne yazık ki..

Geçmiş olsun. a.s.

canım benim ilgin için teşekkürler...
benekli bi sokak köpegi 4-5 aylık 3-4 hafta önümde bi araba çarptı bende hastaneye götürdüm iç kanaması ve arka ayagında kırık vardı..cumartesi gününe kadar hastanede tedavi oldu...
ben hemen hemen her gün olmasada bir gün arayla hep hastaneye gidip ilgilendim...
daha hastanedeyken beni görünce heryeri bandajlıyken sevinç tepkileri veriyodu...
kedilerimde 6 aylık...
cumartesi günü ilk kez bir araya geldiler....
her iki tarafta çekingendiler...
köpek şu an kedilere yaklaşmaya çalışıyo oyunlar yapıyo onlara....
kedilerde tüylerini dikip köpege saldırıyolar...
köpek hala saldırılara karşı türlü oyunlar yapıyo ama kediler sürekli saldırı halindeler
doktorların dedigine göre köpegin bi süre fazla hareket etmemesi gerekiyormuş..
olay kısaca bu canım...

köpişin hala tedirgin ilk bir kaç gün yabancılık çekecek bir kaç günde evin her tarafını koklayıp çiş yapacak kedilerinde küçük olduğu için köpeğe alışmaları kolay olucak köpişine biraz zaman ver mağlum yer değişikliği vede geçirdiği tramva sen canını sıkma hepsini zamanla atlatıp neşeli bir aile olacaksınız

Son düzenleyen: Moderatör:
Sevgili dita.. Boşuna telaşlanıyorsun o halde.. Daha ısınma turlarındalar.. Köpek yavru olduğundan, ilk başta kedilere karşı tedirgin olması normal.. Düşünsene, sokaklarda yaşarken kim bilir kaç kedi tıslamıştır ona.. Kıyamam..

Birlikte, keyifli ve sağlıklı günler dilerim..

a.s.

:) Çok kısa bir süreliğine evimde bir yavru köpek , 2 yavru kediye baktım.
Köpekler daha çekingen oluyorlar.Benim kedilerim de köpek yavrusunu eve getirdiğimde saldırgan davranmışlardı önce :) Sonra alışmışlardı . Umarım sağlık sorunu kalmamıştır sadece 2 kedicikten çekindiği ve henüz eve alışamadığı için durgundur canım.Kısa zamanda düzelecektir.
Umarım sırtın hiç yere gelmez ve hiç darda kalmazsın. a.s.

X