Saç Rengi ve Saç Boyama Evde küllü kumral saçlara nasıl sahip olunur? İşte püf noktaları..

Huy Meselesi

🌜🌚🌛
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2012
61.512
62.492
2d201d47-2e03-48c1-915d-48aae6665e89.jpg

Saçlarını boyamadan önce alerji testi yapmayı unutmamalısın. Bunun için, boyadan bir tutam alıp kulak arkasına sürmelisin. Eğer herhangi bir kızarıklık veya kaşıntı hissederseniz, doktora başvurmanızı tavsiye ederiz.

1. Adım
Saçlarını boyamadan önce önlemini almalısın. Boyanın üzerine ve etrafına dökülmemesi için önlük veya gazete ile etrafını koruma altına almalısın. Daha sonra boya kutusunun içinden çıkan oksidanlı sıvı ve boyayı homojen bir şekilde karıştırıp saçlarını boyamaya başlayabilirsin.

2. Adım
Saçlarını boyama, saç diplerinden başlamalısın. Saçlarını tarak yardımı ile birkaç tutama ayır ve ensenden başlayarak saçlarını boyamaya başla.

3. Adım
Saç diplerini boyadıktan sonra saç boylarını ve uçlarını da boyamalısın. Saçlarının tamamını boyadıktan sonra, kalan boyayı avucuna alıp bütün saçınla karıştırmalısın.

4. Adım
Kutunun üzerinde yazan bekleme süresine uyman gerekiyor. Süre bittiğinde, saçlarını ılık su ile yıkamalısın. Çok sıcak su ile yıkamak, saç derine ve rengine zarar verebilir.

5. Adım
İşte bu kadar! Küllü kumral rengine kavuştun, bu renk ile arkadaşların arasında en popüler sen olacaksın!

Kaynak: sacsirlari​

X