Evde siddet görenlere nasil yardimci olunur

Cocukla ne alakasi var cocugumu tabi korumaya calisacam ama kendimi savunamam iste gücüm yetmez kavga etmeye
Ne sizden ne de ailenizden bir halt olmaz. Insanlar burada kendini parcaladi yol yordam anlatmak icin size umrunuzda bile degil. Allahtan tek temennim tez vakitte devlet o zavalli yavruyu alsin sizin gibi cigersizlerin elinden🙏

Şiddet görene dışarıdan kimse yardım edemez. Siz kendi kendinize yardım edeceksiniz,polis kapıya kadar gelmişken küçük bir mesele hadi kardeş sen git derseniz kim size ne yapsın?
Ben bu evden gidiyorum diyemiyor musunuz?
Yani şu devirde artık kimse dayakçı koca-ana-baba-abi çekmiyorken siz çekmeye mi karar verdiniz?

Lütfen üyeliğini iptal etme. Seni kimse bulamaz. Bir kere Almanya’dan biri intihar ediyorum diye girmişti korkuldu site admin yöneticisi sadece ilgilendi. Kimse seni şikayet etmeyecek konulabildiğin tek yer burası. Türkçe anlatamıyorsan Almanca İngilizce yaz yine yaz. Bir şekilde sana yardım etmeye çalışırız

Cocukla ne alakasi var cocugumu tabi korumaya calisacam ama kendimi savunamam iste gücüm yetmez kavga etmeye

Kendini koruyamayan, cocugunu da koruyamiyor. Sizin ailenizden uzaklasmaniz lazim. Esiniz de kötüyse ondan da. Almanyada bir sürü yardim programlari var kadinlar icin. Gerekiyorsa sizi sakliyorlar da. Üyeliginizi pasiflestirdiniz belki, ama yinede okuyorsunuzdur. Yukarda verdigim linklerdeki numaralara ulasin.

Kusura bakma da sen hamilesin yani artık annesin çocuğunu korumak zorundasın böyle annelik mi olur sana vurduğu her an yavrunun da canı acıyor çocuğunu koruyamayacak kadar zayıfsan niye çocuk yaptın o da mı eziyet görsün diye çok bencilsin

Kusura bakma da sen hamilesin yani artık annesin çocuğunu korumak zorundasın böyle annelik mi olur sana vurduğu her an yavrunun da canı acıyor çocuğunu koruyamayacak kadar zayıfsan niye çocuk yaptın o da mı eziyet görsün diye çok bencilsin

Yeni arastirmalar gösteriyor: anne hamilelik sürecini stres altinda geciriyorsa kortisol (türkcesi de böyle galiba) artiyor ve bu direk bebegi de etkiliyor. Mesela bebekte yükselmis kalp atisi tespit ettiler. Yani kendini simdiden koruma altina gerekir.

Şiddet görene kim gülecek ya? Anneniz bi madde falan mı kullanıyor bu nasıl kafa?
bu sorunun cevabını üzülerek söylüyorum. kadının kendi akrabaları , arkadaşları başta olmak üzere yakın çevresi. Bunlar en başta, en küçük bir hatada bir yuva kuramadın diyen zihniyet, milletin kocası neler neler yapıyorda yuvalarını bozmuyor diyen zihniyet, ben neler neler yaşadım da yuvamı bozmadım diyen zihniyet....

Eşinize söylediniz mi peki bu durumu o ne diyor? Abinizin psikolojisi bozuk herhalde ve anladığım kadarıyla sadece size değil başkalarına da şiddet uyguluyor. Şikayet edin gidecek yer bulamazsanız gerekirse eşinizin yanına Türkiyeye gelin.

O abi evlenir karısına elini kaldıramaz ama evde nasılsa kimse şikayet etmez diye istediği gibi terör. O kişi işte çalışır ağzını açamaz. Yolda enseye tokat yer, yarabbi şükür der ama eve geldiğinde sizi bulunca aslan kesilir.

Ailenizle ilişkiniz yıllar sonra düzelir ama sizin kendi psikolojiniz uzun sürecek iyileşmesi. Lütfen hayattan soğumayın, vazgeçmeyin. Size sunulan bu ortam gerçek değil. Sevgi dolu, saygıyla birleşen bir aile kurabilirsiniz. Lütfen yardım alın. Çocuğunuzu iyi bir ortamda büyütün. Kendinizi mutlaka iyi geliştirin çevrenizde iyi insanlar biriktirin. Yalnız değilsiniz. Kendinizi daha da yalnızlaştırmayın

X