Erkek İnfertilitesi Evde sperm testi ne kadar güvenilir

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Baktı canım profa gözükmüştü eşim varikosel yok ama hormon düzensizliği vardı ilaç kullandı kan değerleri normale döndü bide kilo fazlası vardı onu verdi bu ayın sonunda sperm tahlilini verecek inşallah oda düzelmiştir bide benim eşimde lökosit fazla çıkıyor
Burdan okuduğum kadarıyla varikosel yoksa tedavi işe yarıyor. Bizde ikisi de var hormon düzensizliği ve varikosel. Bakalım nasıl olacak.

Burdan okuduğum kadarıyla varikosel yoksa tedavi işe yarıyor. Bizde ikisi de var hormon düzensizliği ve varikosel. Bakalım nasıl olacak.
Ameliyat oldumu canım bize arimidex diye bi ilaç verdi o düzeltti zaten sigarayı bırakmadı ama eşim bide protein ve yeşillik ağırlıklı beslen demişti onlara dikkat ettik inşallah sizinkide düzelir canımda hayırlısı ile hamile kalırız

Canım biz daha önce verdik 2 kere tahlil ben aksine eşime hiç negatif olmadım tahlil verip çıktığında az geldi yine diye çok kötü oluyordu bende olsun önemli değil miktar diye sürekli teselli ettim ilaç verdi doktoru birsürü bahane buldu yine pozitif yaklaştım o ilacı içittirdim bi şekilde sonra ki ay tahlil verdi hormon değerleri düzene girince bana iyiki seni dinlemişim dedi bizde sorun eşimde aşırı ketum oluyor hep yumuşak davranan benim zaten yeri geliyor o bana kırıcı oluyor bendede sorunlar var mesela benim ona anlayışlı davrandığım gibi o bana davranamıyordu zamanla değişti tabi bu hata yaptığının farkına vardı benim benim çabam zaten o daha fazla yıpranmasın diye aklıma böyle bişey geldi evde test düşündüm sonuç iyi çıkarsa daha moralli gider ama diğer arkadaşlarımın yorumlarda dediği gibi ya kötü çıkarsa daha da üzülecek ben eşimin üstüne gitmek için değil ona destek olmak için böyle bişey düşündüm bende insanım bende üzülüyorum ama burda duygularımı yazdım geriliyor stres oluyor falan diye eşime kırıcı olmadım o konuda hiç bi zaman duygusal olarak çünki o daha çok içine atıyor bide ben üstüne gidemem zaten sizede çok geçmiş olsun varikosel mi vardı o yüzden mi ameliyat oldu eşiniz
Yok canım mikro tese ameliyatı oldu eşim olumsuz sonuç aldık canlı hücre çıkmadı. Nasipse yarın doktora gidiyoruz tekrar başlayacağız tedaviye

Ameliyat oldumu canım bize arimidex diye bi ilaç verdi o düzeltti zaten sigarayı bırakmadı ama eşim bide protein ve yeşillik ağırlıklı beslen demişti onlara dikkat ettik inşallah sizinkide düzelir canımda hayırlısı ile hamile kalırız
Yok daha ameliyat olmadı takviye işe yaramazsa ameliyat olacak eşim. İnşallah işe yarar da gerek kalmaz ameliyata

Yok canım mikro tese ameliyatı oldu eşim olumsuz sonuç aldık canlı hücre çıkmadı. Nasipse yarın doktora gidiyoruz tekrar başlayacağız tedaviye
İnşâAllâh hayırla sonuçlanır kuzum yeterki Rabbim ol desin 🤲🏻💐

X