Evden çıkarılma ve nereye taşınacağımızın belirsiz olması

Okuduğu bölüme göre değişir bu sorunun cevabı. Tıp falan okumuyosa trende idare edebilir aslında.
Hukuk
Eşyaları bir depoya kapatıp 1+1 uygunundan geçici süre ev tutsanız eşyalı vesaire
Ay şımarıklık gibi olacak belki ama görece yeni evli olduğumuz için (2 sene) eşyalar da yeni, bi yere kapatasım gelmiyor hiç :KK43:
Ankara merkez değil de çubuk, gölbaşı gibi ilçeletden bakabilirsiniz.
Eşimin memleketten Ankara'ya trenle gelmesi çubuktan iş yerine geçmesinden daha kısa sürer galiba 🥲
13 - civarna bulursunuz bence. ben senelerce elvankentte oturdum. şimdi saraycık tokideyim sincanda. çevre berbat, ama ev kendimin mecbur kuzu kuzu oturuyorum.
sizinde hakkınızda hayırlısı olsun.
Çok teşekkürler, biz de sincana yakınız malum dibimiz, buraya bile garip gurup insanlar dadanıyor geceleri kavga kıyamet hep maalesef

Ben olsam memleket işini askıya alırım yine de. Eeimşn işine en yakın çevre ilçeyi tercih ederim. 8 10000 e sıfır evler mutlaka vardır ve can atarlar 1 yıllık kiracıya vermeye. Otururken 2 yılda çıkacağınız sözünğ verirseniz daha uyguna tutarsınız

Aynen yarı yarıya düşecek, giderler de yarı yarıya düşer hatta. Memlekete gitmek istememizin amacı da oydu en başta taşınma konusu yokken ortada, bi birikim yapabiliriz orada, Ankara'da yapamıyoruz maalesef.

Ben de Avrupa yakasında oturuyordum okulum Anadolu yakasındaydı, her gün gidiş geliş 5-6 saatim gidiyordu :KK70: ben yaparım alışık olduğum için ama eşim hem okuyor hem de çalışıyor, o yollar yorar mı onu bilemiyorum.

Çocuk yok da karavan videoları izledim geçtiğimiz günlerde, ben uğraşamam onla :KK70:BİZB

Ankara'nın varoşlarında her gün birbirlerini öldürüyor Suriyeliler ya 🥺
Biz de Ankara'da oturuyoruz eşimde yaklasik 36 40 bin arası alıyor.Bende oğlumu kreşe veremedigimden bu sene de çalışamıyorum.bizde yakında tasinacagiz ve bulunduğumuz semtte kiralar 15 b 20 arası.Dediginiz gibi ucuz yerler var ama burayı çok seviyoruz.som zamanlarda bu durum beni de hayli üzüyor...Ama sizin çocuk olmadığı için bir nevi daha rahat olursunuz bence de gidip gelmesi daha zor ve yıpratıcı olur

Siz ben misiniz acaba? Bizim de ev sahibi geldi oğlum evleniyor 5-6 aya çıkın diye, bizde 6.500 kira veriyorduk ama yasal artışı yapmayıp %100 e yakın yükseltme yaptık. Yani ona rağmen 6500 oldu, üstelik ben 5 aylık hamileyim. Civardaki evler olmuş 15 bin. Ben yakında izne ayrılacağım vallahi maddiyatı geçtim evi kim toplayacak kutulayacak benim kendime hayrım yok şu an 😂😂 ev sahibine çıkamayacağımızı iletmeyi düşünüyoruz 🥹

Hanımlar selamlar. Dün gören vardır belki, 2 senemizin dolduğu evimizde ev sahibi evleniyormuş, bu yüzden en geç 6 ay içinde çıkmamızı istiyor, 1 ay içinde haber verecekmiş 4-5 ay gibi bir süre de olabilir nikah tarihine göre dedi. İyi dedik. Tam iyi diyemedim içimden, baba evimde kendime ait odam bile yoktu o yüzden ilk evim burası olmuş gibi hissediyordum, adam anlattı ben içeri geçip ağladım 😅 orayı geçelim.

Şimdi kafamız karışık. Bu semti çok seviyoruz açıkçası ama en düşük 18 bin olmuş sarı siteden kontrol ettiğimizde, biz 3 veriyorduk 7 yaptı ev sahibi şu 6 aylık süre için. Eve giren maaş 40 bin civarı. 18 bin de verilir mi belki verilir ama zorlar şu durumda, birikim vs yapılması imkansız olur.

Eşim nöbetli çalışıyor 1 hafta hiç gitmeyip 1 hafta akşam 5-8 arası ve hafta sonu 8-8 gidiyor. Ben evden çalışıyorum biliyorsunuzdur zaten benlik sorun yok. Ama bizim kafamızı karıştıran konu şu, eşim okul okuyor ve okulu bitecek seneye. Bittikten sonra mesleğe başlamayı düşünüyor ne kadar mümkün olursa. Bunu da memleketinde yapabileceğini konuşmuştuk. Memleketinde en kral evler 8-9 bin. Bir ara "biz oradan ev tutalım, trenle 3 saat sürüyor, insanlar büyük şehirlerde bu yolu her gün gidip geliyor ben ayda 2 hafta yapacağım sadece. Zaten 1 sene sonra komple ben de o tarafa gelmiş olurum okul bittiği için" dedi. Yani 5-8 çalıştığı o haftalarda işe memleketten gidip gelecekmiş. Tayin dönemine denk gelmiyor sanırım o yüzden taşınana kadar isteyemiyoruz, o yüzden böyle bi şey düşünüldü.

Sizce mantıklı mı, ne önerirsiniz? 3 saatlik mesai için 9 saati geçecek, saçma da geliyor bir yandan ama Ankara'da kiralar malum. Bu semtten gitsek yine işe ulaşabileceği semtler benzer fiyatlarda olacak. Tavsiyeleriniz varsa alırım
Canım almanyada yaşıyorum benim iş yerime günü birlik Polonya’dan trenle 3 saat gelip akşam gene trenle 3 saat sonra evine giden işçiler var

Allah kiracının yardımcısı olsun ev sahiplerinde merhamet versin diyecek bir şey yok

Kira sınırı olmalı kafasına göre herkes artırıyor ayıptır yahu

Ben evden çıkmanıza takıldım. Ev sahibinin düğününün olması sizi evden çıkartmak için haklı bir neden değil ki? Başkaca bir evi var mıydı aynı ilçede?
Nasıl değil ? Biz de 6 ay önce haber verdik evleneceğimizi, çıkmasını istedik evleneceğimiz için çıkmadı. Bizi çok zor duruma soktu. 3 ay kira almayalım, taşınma masraflarını karşılayalım dedik çıkmadı. 1,5 sene sonra mahkeme kararı ile çıkartıldı. Evi yaptırma maliyeti 1,5 senede 3 katına çıktı. Biz bu süreci başka bir evde geçirdik.
Taşınma maliyeti, yaptırma maliyeti.. Ev sahibinin canı yok mu ?
Ev sahibinin gayet yeterli bir nedeni varmış. Napsın konu sahibi başkasının evine çöreklensin mi ?

Hanımlar selamlar. Dün gören vardır belki, 2 senemizin dolduğu evimizde ev sahibi evleniyormuş, bu yüzden en geç 6 ay içinde çıkmamızı istiyor, 1 ay içinde haber verecekmiş 4-5 ay gibi bir süre de olabilir nikah tarihine göre dedi. İyi dedik. Tam iyi diyemedim içimden, baba evimde kendime ait odam bile yoktu o yüzden ilk evim burası olmuş gibi hissediyordum, adam anlattı ben içeri geçip ağladım 😅 orayı geçelim.

Şimdi kafamız karışık. Bu semti çok seviyoruz açıkçası ama en düşük 18 bin olmuş sarı siteden kontrol ettiğimizde, biz 3 veriyorduk 7 yaptı ev sahibi şu 6 aylık süre için. Eve giren maaş 40 bin civarı. 18 bin de verilir mi belki verilir ama zorlar şu durumda, birikim vs yapılması imkansız olur.

Eşim nöbetli çalışıyor 1 hafta hiç gitmeyip 1 hafta akşam 5-8 arası ve hafta sonu 8-8 gidiyor. Ben evden çalışıyorum biliyorsunuzdur zaten benlik sorun yok. Ama bizim kafamızı karıştıran konu şu, eşim okul okuyor ve okulu bitecek seneye. Bittikten sonra mesleğe başlamayı düşünüyor ne kadar mümkün olursa. Bunu da memleketinde yapabileceğini konuşmuştuk. Memleketinde en kral evler 8-9 bin. Bir ara "biz oradan ev tutalım, trenle 3 saat sürüyor, insanlar büyük şehirlerde bu yolu her gün gidip geliyor ben ayda 2 hafta yapacağım sadece. Zaten 1 sene sonra komple ben de o tarafa gelmiş olurum okul bittiği için" dedi. Yani 5-8 çalıştığı o haftalarda işe memleketten gidip gelecekmiş. Tayin dönemine denk gelmiyor sanırım o yüzden taşınana kadar isteyemiyoruz, o yüzden böyle bi şey düşünüldü.

Sizce mantıklı mı, ne önerirsiniz? 3 saatlik mesai için 9 saati geçecek, saçma da geliyor bir yandan ama Ankara'da kiralar malum. Bu semtten gitsek yine işe ulaşabileceği semtler benzer fiyatlarda olacak. Tavsiyeleriniz varsa alırım
sanirim konya ankara arası gidip geleceksiniz, eskisehir desem o kiralar kaldımı bilmiyorum ama bu iki şehir arası ev kirası vermemek icin gunluk işe gidip gelen insanlar var bahsettiginiz sekilde.
6 7 aya zaten oraya tasinacaksaniz bana mantikli geldi. ama surekli olursa sizi yorar

İyi de Sıhhıye çok merkezi her yerden ulaşım var. Ben de Söğütözü ya da Yenikent sandım ev bulmak zor diye.
Etlikten ev bakın. Olmadı Kırkonaklar tarafından. Çok seçeneğiniz var. Bence gitmeye değmez.
Etlikten gelen var eşimin arkadaşlarından. Eşim buradan iş yerine 45 dakikada gidiyor o çocuğun 2 saate yakın sürüyormuş. :KK43:

sanirim konya ankara arası gidip geleceksiniz, eskisehir desem o kiralar kaldımı bilmiyorum ama bu iki şehir arası ev kirası vermemek icin gunluk işe gidip gelen insanlar var bahsettiginiz sekilde.
6 7 aya zaten oraya tasinacaksaniz bana mantikli geldi. ama surekli olursa sizi yorar
Yok konya değil, iç Ege'de bi şehir.
Konu ilgimi çekti . En son hangi kararı aldınız?
Muhtemelen Ankara'da kalacağız bi süre daha. Daha ev sahibinden de ses yok, birbirimize güvendik ihtar falan da çektirmedik ama 10 güne çıkın demez umarım

X