Evden eve nakliye dolandırıcılığı

sheetan

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2018
297
512
37
Umarım mümkün olduğunca kişi bu yazıyı okur.
Herkes hayatında bir iki kez taşınır. Ve nakliye firmaları kör kuyu keşke devletin denetimleri artsa yada bilmiyorum nasıl olacak ama bir çözüm bulunsa.
Akrabamın başından geçenleri anlatıyorum.
Tayinleri çıkıyor internetten nakliye firması yazıp arıyorlar. Armut .com teklif ver.com gibi birkaç site çıkıyor. Orada bir anket oluyor. Akrabalarım da piyasa fiyatını anlarız diye düşünüp o anketi dolduruyorlar anket soruları bulunduğun şehir tasınılcak şehir ev kaç odalı diye bir anket doldurup gönderince numaranı arıyorlar. Biz ... nakliye firmasıyız size teklifimiz bu diyorlar işte yalanlar kamyonda sadece sizin eşyanız olucak elbise dolabı var elbiseleri asıp götürüyoruz herşeyi sarıyoruz asansörle taşınıyor iki şöförle yola çıkılıyor hemen ertesi gün ulaştırılıyor diyorlar. Akrabam da ben bir araştırayım diyor ... nakliye internet sitesine bakıyor çok güzel buluyor . Arayan kişiye dönüyor gün belirliyorlar.
Sonra facia başlıyor.
O günden önceki gün akşam arayıp evinizi şimdi taşıyalım diye ısrar ediyorlar. Henüz toplanmadık denilince biz toplarız diyorlar ama akrabam kabul etmıyor. Sonra ertesi gün 9 da gelicek araç şöyle oldu böyle oldu yol çalışması mola vs derken saat 4 de geliyor o kadar telefon trafiği oluyor ki sözleşme vs yapmadan sigorta yapmadan alelacele eşyaları yüklüyorlar yetişmesi lazım aracın diye. Fakat aracın üstünde uğur nakliyat yazıyor. Akrabam Heralde uğur nakliye de ... firmasına bağlı diye düşünüyor. Zaten beklemekten yılmışlar çünkü sürekli 40 dakikaya ordayım diyorlar ve 4 de gelmişler. Tam bir akıl tutulması ile eşya on adamla hızlıca yükleniyor. Ertesi gün arayan numaralar başka numaralara yönlendiriyor ordan oraya derken ilk kimle konuşmuşlar unutmuşlar bile. tam 5 gün geç geliyor eşya. Meğer adamlar üç evin eşyasını bi depoda biriktirip sonra büyük bi arabada birlestirip öyle yola cıkarmıslar ordan oraya giden eşyaların kutuları parça parça olmuş dolapda gidecegi sanılan elbiseler bi poşete tepilmiş. Birsürü eşya kırık. Bu süreçteki telefonlaşmaları tahmin ediyorsunuzdur ki çok çirkin. Hatta sitenin asansorunde tasımak ıstıyorlar. Site yönetimi izin vermiyor asansör oranın yerel bir naklıye fırmasından kiralanıyor. Beşinci günün sonunda eşyalar yeni eve sadece iki kişiyle getiriliyor. Kurulumu tam yapılmadan gidiyorlar. Ücretin yarısı önceden verilmiş . Diğer yarısı da bu iki kişi kamyondan bari çıkarsın diye veriliyor.
Zaten uğur nakliyatın hep yaptığı yöntemmiş şikayet var. com sitesinde birsürü şikayet var. Ama başka firma adı verip tam bir sazan sarmalı filmdeki gibi olmasa da o tarz bir hal olmuş.
Sözleşmesiz sigortasız yerini bilmediğiniz nakliyecilere güvenmeyin . Kamyonun üstünde farklı isim yazıyorsa güvenmeyin kamyon gecikiyorsa güvenmeyin . . Esya yuklenmeden kapora vermeyın esya yuklenınce yıne verılıyor tabi. Kamyonun plakasını alın dıycem ama ordan oraya yüklenıyor kamyon plakası da ıse yaramaz hale geliyor.
Nakliye türkiyenin yüz karası olmuş .
Yine akrabalarım bizlerde kaldılar yabancı bir yeni tayin olan bir insanın çekeceği eziyeti düşünemiyorum.
Bir de aslında tam bilgi verilse işte ekonomik taşıyacagım ama 3 ev birlescek gec gelcek dense mutlaka yıne müşterileri çıkar eminim.

Onlar bu yöntemde uzmanlaşmış. Ben bir firmayı kötüleyim diye yazmadım . Bunun gibilerle dolmuş ortalık. En azından yöntemleri ifşa olsun.

Kiminin başına gelir kimi ibret alır.

Aynı firma ile aynı süreci yaşadım bundan tam 4 sene önce. Tam olarak anlattığınız gibi montajı yapılmayan eşyalar, kırılanlar dökülenler.

ugur naklıyat dıye anlasma yapmamıslar telefonda o cok ılgınc gelen kamyon ugur naklıyat cıkıyor. Sızde de oyle mı oldu? Zaten ugur naklıyatı kımse bılerek srcmez cunku yorumları korkunc ve sıkayet sıtelerı onun sıkayetlerıyle dolu. Baska fırma gıbı kandırarak yıne de para kazanabılıyor demekkı cok ılgınc .

Yok o zamanlar Uğur nakliyat daha patlamamıştı. Demek ki sonradan bu yönteme başvurdular.

yok hicbırsey yapmadılar .uğraşmayalım dedıler heralde . Ama kımse ugrasmadıkca da bu sekılde sürüp gidiyor. Bu çarkı en azından bilinçlenip uyanık olmakla kırmaya calışalım bence.

Aynı olay bir arkadaşının da başına geldi, rezil oldu eşyaları. O yüzden geçen ay taşınacağım zaman çok dikkatli secim yapmaya çalıştım. İçtaş nakliyat ile taşındım inanılmaz memnun kaldım. Elimi hiçbirşeye sürmedim. Elemanlar çok kibar ve temizlerdi. Ferhat beye çok teşekkür ederim.

Başka zaman taşınacaksınız şiddetle global nakliyat firmasını tavsiye ediyorum dürüst bir şirket konuştukları herşeyi eksiksiz yerine getiriyorlar hizmet konusunda bu tür firmara herzaman ihtiyaç vardır.

X