Eve gelen yardımcılarınız neler yapıyor ve ücreti ne kadar? Ankara'da evime gelebilecek yardımcı kadın arıyorum

Bu işin standartı var
Düzenli temizlik yapan/yaptıranlar bilir.
Mesela koltuk silinecekse,dolap yada cam silinmez. Cam silinecekse koltuk,dolap (detaylı)silinmez. Ütü zaten yapan bulamazsınız ha her gün yada haftada 2-3 gün geliyordur illaki yapar ama haftada/ayda bir gelen biri bunları yapmaz.
Bana gelen kişi de,cam sildiği hafta yukarıda yazdıklarımı yapmazdı,perdeleri zaten her cam silmede yıkatmazdım mesela. Yada camları elleme bu hafta dolapları silelim derdim cam silmezdi,mutfak dolabı silerdi.
Sonuçta yorucu bir iş,ben kendim temizlik yapacak olsam onun kadar detaylı,günde maksimum 2 oda yaparım. 4+1 evi temizleyemem haldır huldur camıyla perdesiyle.
Siz hem halı,hem koltuk hem cam sildi demişsiniz hepsi ayrı ayrı günlerde yapılacak işler,haliyle fiyatta düşük kalmış,ondan beğenmemişler. Çok iş yapıp az ücret almış.
Ücret böyle olacaksa cam sildiyse koltuktur,halıdır sildirmeyin bence yazıktır.
Siz yardım ediyorum peşinde dolandım falan demişsiniz ama halıyı, camı siz silmediniz değil mi? Getir götür yapmışsınızdır en fazla,sudur,bezdir vs.
Merhaba ..Az daha kalpten gidiyordum
Siz beni başka biri ile karıştırdınız 😊🫣

vala işi bırakıp size temizliğe gelsem mi diye düşündüm ben xjdjsnsn
:oops:
kutu gibi evim var her gün de rutin üstünden geçiyorum robot arkadaşım da var,öyle çok iş yok evimde gelen kızcağız da pek yorulmaz evimde halı bile yok fasfakirim galiba😂bir kere olsun koltuk silmedi istemedim de altını alıyor sadece.camlar da her hafta değil 2-3 haftada bir. bana gelen kız bazen görümcesini getiriyor güya yardıma ona da para veriyorum ihtiyacı vardır diye.sigarasını alıyorum giderken çocuklarına çoklat pisküveytini alıp yolluyorum .aldığı para helal hoş olsun.istanbul için çok değil normal

:oops:
kutu gibi evim var her gün de rutin üstünden geçiyorum robot arkadaşım da var,öyle çok iş yok evimde gelen kızcağız da pek yorulmaz evimde halı bile yok fasfakirim galiba😂bir kere olsun koltuk silmedi istemedim de altını alıyor sadece.camlar da her hafta değil 2-3 haftada bir. bana gelen kız bazen görümcesini getiriyor güya yardıma ona da para veriyorum ihtiyacı vardır diye.sigarasını alıyorum giderken çocuklarına çoklat pisküveytini alıp yolluyorum .aldığı para helal hoş olsun.istanbul için çok değil normal
İstanbul'a yerlesirsem beni de bir düşünün cjfjdudj
çok domestik biriyimdir ev işlerini severim iyi yaparım jfjdjdjd

Bugün temizlik yaptırdım. 3+1 e(kocaman bir cam balkon) ve 650 Lira verdim. Yol parası dahil. Öyle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük bir şehirde de kalmıyorum.İki kişi geliriz tek kişilik ücret alırız dediler. Sabah 9.00 Akşam 6.00. Komple evi silip süpürdüler. Koltuk sildiler. Perdeleri yıkadılar. Kahvaltı, öğle yemeği ve 2 kere de kahve yaptım. Oyalanmadan yiyip içip devam ettiler. Her işin bir ederi var. Ben verdiğim rakamı makul buldum.

Ankara da yaşıyorum. Tam gün 500 tl fakat ben yarım gün alıyorum.Ne istersem onu yapıyır. Salon+ mutfak+ ütü yaptı geçen geldiğinde. Dört saatte ne kadar biterse yapıyor.genelde iki oda temizliği ve ütüleri yaptırıyorum. Bende diğer odaları ve banyo+ wc yi yapıyorum. Çok tatlı, kibar bir kadın. 1 kere mola veriyor, birlikte çay içip birşeyler yeriz, sohbet ederiz.

Ankara da yaşıyorum ben de 3+1 evim; 2 haftada bir yardımcı geliyor. Camlarımı kapılarımı siliyor banyolarımı seramikleri vs temizliyor yerleri eliyle siliyor sonra da mopla üstünden geçiyor. Bizde koltuk halı silme yok. Ben evde olduğum günlerde aldığımdan sabah kahvaltı hazırlıyorum beraber yapıyoruz öğlen de yemek veriyorum. Eger evde değilsem de dolapta yemeğim oluyor onları ısıtıp yiyor. Ekstra olarak bir geldiğinde mutfaktaki dolapların altlarını çekiyorsa diğer geldiğinde bir başka yeri mesela vestiyer içini boşaltıp düzenliyor siliyor. Biz 400 olarak anlaştık ama bana dese ki 500 yaptım ver veririm. Yardımcımı biraz zor buldum ama iyi ki var.

Merhaba ..Az daha kalpten gidiyordum
Siz beni başka biri ile karıştırdınız 😊🫣
Ay siz sorunca ben o" 250 liraya geliyor bana hemde İstanbul’da, hemde halı,koltuk Allah ne verdiyse girişiyor" minvalinde yazan üyeymişsiniz gibi yazmışım,kusura bakmayın. Kimi alıntıladıgıma bakmamışım.

Bugun 5+1 evime kadin geldi 560 tl para verdim. Sabah 7:30 da geldi aksam 17:00 de cikti. Tum camlari sildi 2 koltuk sildi mutfak dolaplari buzdolabi hepsini sildi. Bebekten dolayi hic ilgilenemedim herzaman gelen kadin degil ilkkez gelen biri. Gordeydim bu kadar calistirmazdim. Ev isi cok zor bence. Bu kadinin yaptigi isi ben yapsam 1 ay ayaga kalkamazdim. Bugun dunya kadin emekciler gunu… kadinlar olarak encok biz kadinin emegini hakkini gozetmeliyiz… dunya kadinlar gunumuz kutlu olsun…

Kızlar ancak cevap yazabiliyorum kusura bakmayın, ben bu kadını düzenli olarak almıyorum, ayda bir 2-3 ayda bir vs evin kirlenmesi ve müsaitlik durumuna göre ara sıra ama yılda 4-5 kez kesin geliyor. Belki de düzenli çağırmadığım için fiyatı yüksekten söylüyor bilemiyorum artık.

Yorumlarınızı okuduktan sonra kadının fiyatı normal gelmeye başlasa da ben kendisinden memnun değilim maalesef, yeni birisini nerden bulabilirim kızlar ?

Yemek vermeniz normal. Kahvaltı olmasa iyiymiş ama 8'de falan geliyorsa o da ok.
Taksi parasını ayrıca istemesi gereksiz geldi. Anahtar verin ringle gelsin madem güvenilir.
Ne sıklıkla geliyor?
Her geldiğinde cam kapı silmiyordur sanırım.

Ringten inince siteye anahtarla giriş var sadece giremez yani , ben de anahtarı vermem ona. Sitenin normal anahtarsız girişi de ringin indiği yere uzak baya yürümez. Düzenli çağırmıyorum, ayda bir 2 ayda bir vs evin kirlenme durumuna göre. O yüzden her geldiğinde cam olmasa da kapı siliyor.
Cok anasinin gözü gördüm kendisini, ben olsam baska bulurum

Kendi paranla rezil olmak böyle oluyor galiba. Ayrıca güvenmeyecek ne var ? Başka birini bulun
Nasıl bulacağım bulamıyorum ki? Çok nazlılar ya uzak diyolar ya doluyum diyolar.

Siz ayda 1 mi alyrsnz nasıl bir döngü oluyor?
Düzenli çağırmıyorum, ayda bir 2 ayda bir vs evin kirlenme durumuna göre.
tamamen kendi rahatı için taksiye biniyor. verin anahtarı, ring saatini takip edip otobüsle falan gidip gelsin.
kahvaltıya gerek olduğunu sanmıyorum yani fırından gelirken 2-3 poğaça alsın, evde yanına çay yapıp yesin nedir ki. serpme kahvaltı yapmak zorunda değil.
evde yemek oluyorsa öğlen yemek söylemeyi de gerekli görmüyorum. evde mis gibi tencere yemeği varken dışarıdan söylemek istiyorsa mesela kendi cebinden karşılasın. evde yemek yoksa söylenebilir evet.
Anahtarı vermem ben ona, kaybeder vs sorun olur bide onu düşünemem.
Aynen doğru diyosunuz ama kahvaltı yapma diye nasıl diyeceğim bilemiyorum valla.

Evde yemek olmaz bizim o yüzden öğlen dışardan söylüyorum.

Fiyat bence normal. Günlük asgari ücret zaten 400 civarı. Temizlik asgari tarifeden üstte olmalı zaten çok fazla fiziksel efor harcanıyor ve sigorta da yapmıyorsunuz sonuçta 600 piyasa koşullarında normal. Başkasını bulsanız daha ucuzu olmaz muhtemelen. Kapı, camlar, cam balkon ve klasik temizlik derken diğer işlere vakit veya efor kalmaz zaten. Bir sonramı gelişinde şunun yerine buzdolabını temizle gibi alternatifler sunabilirsiniz.

Sigorta yaptırmadığımızı düşününce normal gibi fiyat aslında evet :KK43:

Bana fazla geldi.
Nasılsa bana mecbur deyip her şeyi kolay yoldan halletmeye çalışıyor bazıları.
Özel sektörde öğretmenim kim bize yol paramızla varana kadar düşünüp veriyor. Okulun kaç tane şubesi var hepsine ihtiyaç olunca gidiyoruz hocam orası sana uzak demiyor kimse..
Şu an bana gelen hanım 15 günde bir yarım gün alıyorum. 200'e geliyor. Normalde yol parası yada 250 TL diyor yarım günlere ama ben her geldiğinde kedisinin maması dahil bir şeyler vermeye çalışıyorum elimden geldiğince. O yüzden düşük diğer müşterilere göre.
Evi klasik temizliyor(camları ihtiyaca göre ayarlıyoruz) her geldiğinde de bir odayı dip köşe temizliyor.

Başkasını bulamadığımı çok iyi biliyor zaten.

Yardimcim haftada bir gelir. Yarım gün kalır. 9da gelir 1 gibi gider. Evi süpürme, vileda yapma, toz alma, mutfak genel temizlik ( dolap içleri yok sadece tezgah ve mutfak kapakları), kapılar, banyo temizliği 300 tl veriyorum. Cam sildiği zaman 500 tl veririm. Evimde tüm odalar fransız pencere ve cam balkon var ondan bence ekstraya giriyor. Çok memnunum. Beraber kahvaltı yaparız. Öğle yemeği istemiyor yarım gün kaldığı için ama ben kahve çay yanına atıştırmalık mutlaka çıkarırım. Benim için önemli olan işini iyi yapması ve ona güvenmem. Bazen unuturum ziynet eşyalarım, param vs ortadadır. Bir kere yan gözle bakmamıştır. Ve işini temiz yapar. Bunlar benim için önemli. Aldığı ücret bence olması gereken. Daha azı olmazdı. Buradaki bazı ücretlere şok oldum çok az geldi. 200 tl 250 tl tüm gün için çok ama çok düşük..temizlik işi zor iş. Ederini vermek lazım. Yardımcınızın evden hakkını aldığını bilerek gitmesi lazım.

Bende her hafta yarım gün almak istiyorum böylece ev hiç dağılmaz kirlenmez değil mi? Belki düzenli çağıracağımı söylersem indirim de yapar. Ankara'da mısınız siz ?
Ben en son Şubat'ın başında sordugumda 500 artı yol demişti. Metrodan sonrasında da ben alacaktım. Uzak yere gitmiyordu. Ben uzun zamandır çağırmıyorum piyasayı bilmiyorum. 400-450 gibidir diye düşünmustum. Sonra başka bir kaç kişiyi daha aradım genelde hepsi 600 dedi. Sanırım onlar da artı yol var dedi. 500 diyen kadını cagiracaktim ama hava muhalefeti sonra deprem falan kaldı öyle. Belki zam yapmıştır yeniden o da. Sormadım.
Aynen benimki de uzak yere gitmiyor bulamam karıştırırım sen alacaksan gelirim anca diyor :/

ben e devletten 10 günden az ev hizmetleri gibi bi seçenekten günlük sigortasını da yapıyorum. bilmeyenler için yazayım arkadaşlar yaklaşık 7 tl
İlk defa duyuyorum, gerek var mı? Ya da yaptırmamanın ne gibi sakıncaları var?

Bu işler de artık şirketleşiyor. Bir temizlik firması ile anlaşabilirsiniz. Hem daha resmi olduğu için hırsızlık vs gibi korku pek olmaz hemde yapacağı iş alacağı ücret baştan belli olur.
Önereceğiniz bir şirket var mı Ankara için? İnstagramda reklam veren bi kaç firmaya sordum 1000 liradan aşağı fiyat vermediler.

Evimde surat asan birine tahammülüm olmaz, eşyaları da ordan alıp şuraya koyuyorlar vs...Ben kendim yapıyorum kimsenin cefasını cekecek halim kalmadı bu hayatta..

1 kere aldım tevbe ettim...adetim dedi karnım ağrıyor dedi ped istedi radyosuz çalışamam dedi, sürekli bacaklarım ağrıdı karnım ağrıdı dedi...defalarca beni yanına çağırıp sildiği yerlerin ne kadar pis oldugunu kanıtlamaya calıştı...aman aman tövbe
Evet hiçbir eşyamı aldığı yere koymaz, o gittikten sonra 2 saat her şeyi yerine yerleştirmeye çalışırım bide.

Bugün temizlik yaptırdım. 3+1 e(kocaman bir cam balkon) ve 650 Lira verdim. Yol parası dahil. Öyle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük bir şehirde de kalmıyorum.İki kişi geliriz tek kişilik ücret alırız dediler. Sabah 9.00 Akşam 6.00. Komple evi silip süpürdüler. Koltuk sildiler. Perdeleri yıkadılar. Kahvaltı, öğle yemeği ve 2 kere de kahve yaptım. Oyalanmadan yiyip içip devam ettiler. Her işin bir ederi var. Ben verdiğim rakamı makul buldum.

Genelde hep 600 lira civarı olmuş sanırım , pahalı gelmişti ama piyasa öyle artık demek
ki.

Ankara da yaşıyorum. Tam gün 500 tl fakat ben yarım gün alıyorum.Ne istersem onu yapıyır. Salon+ mutfak+ ütü yaptı geçen geldiğinde. Dört saatte ne kadar biterse yapıyor.genelde iki oda temizliği ve ütüleri yaptırıyorum. Bende diğer odaları ve banyo+ wc yi yapıyorum. Çok tatlı, kibar bir kadın. 1 kere mola veriyor, birlikte çay içip birşeyler yeriz, sohbet ederiz.

Ankara'da nerde ikmaet ediyorsunuz acaba kadın güvenilirse numarasını özelden yazabilir misiniz lütfen ? :)
Asla yeni birini bulamıyorum çünkü çok ihtiyacım var .

Ankara da yaşıyorum ben de 3+1 evim; 2 haftada bir yardımcı geliyor. Camlarımı kapılarımı siliyor banyolarımı seramikleri vs temizliyor yerleri eliyle siliyor sonra da mopla üstünden geçiyor. Bizde koltuk halı silme yok. Ben evde olduğum günlerde aldığımdan sabah kahvaltı hazırlıyorum beraber yapıyoruz öğlen de yemek veriyorum. Eger evde değilsem de dolapta yemeğim oluyor onları ısıtıp yiyor. Ekstra olarak bir geldiğinde mutfaktaki dolapların altlarını çekiyorsa diğer geldiğinde bir başka yeri mesela vestiyer içini boşaltıp düzenliyor siliyor. Biz 400 olarak anlaştık ama bana dese ki 500 yaptım ver veririm. Yardımcımı biraz zor buldum ama iyi ki var.

Sizde ankaradaymışsınız özelden kadının numarasını yazabilir misiniz boş vakti varsa ben de çağırmak isterim

kolera9 kolera9 bana da önce 500 diyen pahalı gelmişti. Yolla yemekle düz 600 de çünkü. Yemeği de hazır alırdım. Sonra diğerleri daha yüksek diyince kadının fiyatı iyi geldi. Hem de arkadaşımin memnun kaldığı biriydi. Sonra deprem olunca ben de anksiyete var çok etkilendim. Bıraktım dedim yavaş yavaş kendim yaparım.bir kaç isim ertelendigi için vaktim olacaktı. Ama yapamadım. Şimdi yine çağırmayı dusunuyorum. Hatta o hafta cagirsaydim. Halıları yıkamaya vermiştim. Ben parça parça yapana kadar birbirine karıştı yine her şey.
Ama memnun değilsen çağırma bence. Daha yorucu oluyor çünkü o zaman. Armut daha pahalı ama ordan cagirabilirsin. Bir de komşulara sor.

İlk defa duyuyorum, gerek var mı? Ya da yaptırmamanın ne gibi sakıncaları var?
Allah korusun bir kaza olursa onun tedavi vs giderleri için önemli. ayrıca kaza durumunda sigortasız eleman çalıştıranlarla aynı cezalara maruz kalırsınız

Merhaba, Ankara Yeni Batı mah.de oturuyorum. Tüm çabalarıma rağmen maalesef temizlik için bir yardımcı bulamadım. Temizliğinden memnun olduğunuz güvenilir biri varsa benimle iletişim bilgilerini paylaşır mısınız? İki haftada bir düzenli çağırmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.

Bugun 5+1 evime kadin geldi 560 tl para verdim. Sabah 7:30 da geldi aksam 17:00 de cikti. Tum camlari sildi 2 koltuk sildi mutfak dolaplari buzdolabi hepsini sildi. Bebekten dolayi hic ilgilenemedim herzaman gelen kadin degil ilkkez gelen biri. Gordeydim bu kadar calistirmazdim. Ev isi cok zor bence. Bu kadinin yaptigi isi ben yapsam 1 ay ayaga kalkamazdim. Bugun dunya kadin emekciler gunu… kadinlar olarak encok biz kadinin emegini hakkini gozetmeliyiz… dunya kadinlar gunumuz kutlu olsun…
Nerde oturuyosunuz baya uygun gelmiş Ankara'da memnun kalan varsa onerebilirmi

Saat ücreti 60 TL. Sadece cam silmeye çağırıyorum. 2+1 evim. Anneme düzenli olarak gidiyor ne iş varsa yapıyor 5+2 eve. Eşimin fabrikaya da temizlik ve çay servisi için gidiyor. Saatlik sigorta yapıyoruz. Bayramlardan önce erzak veriyoruz. Bizimle çalıştığı için memnun halinden,bu yüzden çalıştığı diğer evleri bıraktı çünkü sigorta yapmıyorlarmış,yediği lokmaları sayıyorlarmış.

500+ yol yeni 600 + yol olmuş..Şubat'ta cagiracaktim cagiramamistim. Saat olarak toplamda 8 saatmis. 9-5.

Merhaba, Ankara Yeni Batı mah.de oturuyorum. Tüm çabalarıma rağmen maalesef temizlik için bir yardımcı bulamadım. Temizliğinden memnun olduğunuz güvenilir biri varsa benimle iletişim bilgilerini paylaşır mısınız? İki haftada bir düzenli çağırmak istiyorum. Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için.
Yardımcı olabilecek biri yok mu?

Konuyu takipteyim. Çok ihtiyacım var düzzenli düşünüyorum. Bir kaç kere armut la çalıştım. Her seferinde bir şeyleri bırakıp sonra unuttum diyorlar. Allah iyilerle karşılaştırsın..

X