Evi terkeden eş

Laviniiaaa

Lâ Tahzen..
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2019
1.367
1.173
Nereden başlayacağım bilmiyorum. 5 senelik evliyim. Eşimin ailesiyle ta en başından sorunlar başladı. Eve alınacak perdeden tütün, eşya alırken surat beş karış bizi mağazada bırakıp gitmelerinden tutun, düşükler yaşadım bunun üzerine laf sokmalarından tutun bı sürü şey. Asgari ücretin biraz üzerinde maaş alıyor eşim. Ev aldık. Daha başka bir sürü taksit ödememiz var. Ben ordan burdan tasarruf ederek geçinmeye çalışıyorum. Televizyon ışığında oturuyorum. Arabamız dahi yok. Bekarken bi sürü kredi çekmiş ödememiş bana söylemedi, evlendik kısa bir süre sonra eve haciz mektupları geldi, düğünde takılan herşeyde o borçlara gitti. Kimseden hiç bir yardım görmeden geçinmeye çalışıyoruz. Üstüne bebek sahibi olmak için zaten bı sürü hastane masrafı vs. Hal bu haldeyken, bizim iki katımız maaş alan bekar kaynım, ikinci arabasını aldı, arsa aldı köyden, benden de gizli eşim buna karşılıksız para göndermiş düzenli. En son abi para gönder faturamı ödeyeyim diye msj atınca çıktı bazı şeyler ortaya. Bana da maaş bu ay yok şu nedenden dolayı eksik yattı diye ne yalanlar uyduruyor. Hesap sorunca kardeşim değil mi gönderirim dedi, bende git onlarla yasa o zaman dedim. Sen beni evden kovdu dedi çekti gitti gelmiyor kaç gündür. Ben bunu ailesinden koparmışsım, taşın koğuğundan çıkmamış, neler söyledi ablası. Dayanamayıp aradım ilk gün gittiğinde, kapat telefonu konuşturma şunu diyor benim için ablasına. Ve ben bu adamı hala seviyorum, özlüyorum. Ne msj atıyor, ne arıyor ne eve geliyor. Böyle mi olması gerekiyo, bu kadar basit miymiş anlamıyorum...

Çalışıyor musunuz? Çalışmıyorsanız bir an önce işe girin, siz de kaynınıza para gönderin. Belki kocanız geri döner. Bunu hala seviyorum özlüyorum dediniz diye yazdım. Daha çok yazardım da; ezildiği, hiç yerine konduğu halde koca da koca diye tutturanlara vakit kaybı olur.

Kendi ayaklarınızın üzerinde durup minnet etmeyin bu adama. Çocuğunuzun olmaması isabet olmuş. Eşiniz size dış kapının mandalı muamelesi yapmış resmen. O size saygı göstermezse aileside göstermez zaten. Buna müsade etmeyin, duygularınızla hareket etmeyin.

Sizin ta en basta yapmaniz gerekeni o yapmis. Sizin icin yalan bu kadar basitse neden sorun cikardiniz? Hala bu kadar basitmiymis diyorsunuz. Adam size en basindan beri yalanlar soylemis, yetmemis kendine hayri yokken yardim yapacakmis. Ne diyim umarim doner. Mutluluklar.

Ne olur bunu kendinize yapmayın. Böyle bencil adamları sevmeyin. Her şey ortada, giden yıllarınıza sonrasında üzülmemek için gerekirse şimdiden üzülün. Aaa ben çok seviyorum diyorsanızda katlanacaksınız kendiniz haricinde birde onun ailesine bakacaksınız kendinizi ve isteklerinizi ikinci plana atıp bu bayatı böyle sürdüreceksiniz

Haklısınız zaten kendime çok kızıyorum

Siz çalışıyor musunuz,böylesine bir evlilikte ve TV ışığında yaşarken neden inatla bebek sahibi olmaya çalışıyorsunuz?

Siz çalışıyor musunuz,böylesine bir evlilikte ve TV ışığında yaşarken neden inatla bebek sahibi olmaya çalışıyorsunuz?
Ev de almışlar.
Ben en çok onu merak ediyorum, nasıl oldu o iş diye :)
Ben alamıyorum iki maaşla.
Nasıl oluyor vallahi bilmiyorum.
Asgari ücretle tv ışıgında oturan insan nasıl alabiliyor.
Kafayı yiyoreeee

Ve ben bu adamı hala seviyorum, özlüyorum. Ne msj atıyor, ne arıyor ne eve geliyor. Böyle mi olması gerekiyo, bu kadar basit miymiş anlamıyorum...

29 yaşında ve 5 yıllık evlisiniz. Eşiniz, geçim sıkıntısı çeken ana baba veya kardeşine erzak almak için para göndermemiş; maddi durumu sizden daha iyi olan bekar erkek kardeşine para göndermiş.

Bu 5 yılda eşinizin sonradan ortaya çıkan bekarlık borçlarını ödemek için düğün takılarınız kullanılmış. Siz ev aldık diye herşeyden kısarken; eşiniz sizden para saklamış.

Ve sonunda bir mucize olmuş. Eşinize hesap sormuşsunuz; adam da evden gitmiş.

Lütfen silin gözünüzün yaşını. Bekar kaynınız 2 arabayı ne yapacak, eşiniz bu şartlar altında hala kardeşine neden para göndersin, bir düşünün. Eşiniz gerçekte daha fazla maaş alıyor ve erkek kardeşiyle ortak mal ediniyor olabilir mi ?

Bu evliliği sürdürüp, eşiniz ve ailesi tarafından hergün maddi manevi sömürülmeye devam etmek istediğinize emin misiniz ?

Ev de almışlar.
Ben en çok onu merak ediyorum, nasıl oldu o iş diye :)
Ben alamıyorum iki maaşla.
Nasıl oluyor vallahi bilmiyorum.
Asgari ücretle tv ışıgında oturan insan nasıl alabiliyor.
Kafayı yiyoreeee
12 yıllık memurum ben de kocam dabizde de yok ,bir de olsa çocukta yapacaklarmış

Belki kayin aliyor ama konu sahibinden aslinda esi mal kaciriyor belli mi olur. Bunca borc icinde cocuk plani da enteresan.

12 yıllık memurum ben de kocam dabizde de yok ,bir de olsa çocukta yapacaklarmış
Valla bak o kadar taksit ödemeleri, icralar, haciz vs havada uçmuş.
Takılar borçlara gitmiş.
Ev de almışlar. Arabamız dahi yok diyor sanki ortada mükemmel bir maaş var da bir o eksikmiş gibi.
Eşinin evi terketmesinden ziyade en merak ettigim şey şuan bu :)

Allah rızası için açıklar mısın evi nasıl aldınız bacım ?
TOKİ sosyal konut projesinden çıktı 4 sene önce, ve ödemeler o yüzden uygun. Yargılamak adet olmuş ülkede

Gerçekten Allah yardımcınız olsun. Eşin evden gitmesi kötü hissettiriyo insana. İmkanınız var ise çalışın. Evet ailesiniz şuan önceliği sizden yana olmalı tabiki. Ancak ailesini de aşamamış belli ki. Döndüğü zamanda birşeyler farklı olur sanmıyorum. Ailesine göndermeye devam eder. Yada size boşanma davası açabilir.

Belli bir yaşı geçince tecrübe ile konuşabiliyoruz.
Lütfen gidenin arkasından üzülmeyin. Sevse gitmezdi, değer verse gitmezdi, ilgilense ablasına konuşturma şunu demezdi.

İlk iş kapının kilidini değiştir ve iş aramaya başla derim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…