Evi terkeden eş

Eşinizin huyu bu değişmez kolay kolay. Ya bu sekilde kabul edin ve susmayi öğrenin ya da calisip kendi ayaklarinizin üstünde durup cocuk falan olmadan yeni bir hayat kurun kendinize(mantikli olan bu ama seviyormuşsunuz madem ilk seçeneği de yazayım dedim)

Ben de mi bir tuhaflık var yoksa burdakiler de mi?

Dayak yiyor! Ama kocamı seviyorum.
İhanet ediyor! Ama kocamı seviyorum.
Evi terk ediyor! Ama kocamı seviyorum.
Hakaret yiyor! Ama kocamı seviyorum.

Genel olarak yazdım bu yorumu.

Şahsen ben bunlardan birini yaşasam hemen soğurdum eşimden...

Ne olur bunu kendinize yapmayın. Böyle bencil adamları sevmeyin. Her şey ortada, giden yıllarınıza sonrasında üzülmemek için gerekirse şimdiden üzülün. Aaa ben çok seviyorum diyorsanızda katlanacaksınız kendiniz haricinde birde onun ailesine bakacaksınız kendinizi ve isteklerinizi ikinci plana atıp bu bayatı böyle sürdüreceksiniz
Sevmek mi alışkanlık mı bilmiyorum. Teşekkür ederim ayrıca diğerlerini gibi de yargılamadiginiz için

Televizyon ışığında oturan insanlar çocuk yapmayı dusunmemeliler.
Öncelikle nasıl hayat sartlarimi daha iyi hale getiririm diye dusunmeliler.
Asgari ücretle de olsa bir işe girip çalışın.
Boşanıp evin yarısını alın kendinize bir hayat kurun.
Gencecik kadinsiniz bu adamı ve ailesini bir ömür boyu çekmeye değer mi ?

Belki kayin aliyor ama konu sahibinden aslinda esi mal kaciriyor belli mi olur. Bunca borc icinde cocuk plani da enteresan.

Aynı olasılıkları düşünüyorum. Konuda iyi niyetin zerresi yok. Konu sahibi umarım detaylıca düşünür.

Konu sahibi 3 bebek kaybı yaşamış maalesef. 5 senede 3 kayıp yaşayan bir kadının iyi beslenme ve bakım ihtiyacı yok mu ? Eşinin hal ve hareketlerini tekrar gözden geçirmesini ve evde bir yalan dolanla satılmadan harekete geçmesini dilerim.

Asla kötü niyetle söylemiyorum, sadece bu süreci yaşayan biri olarak merak ediyorum, televizyon ışığında otururken nasıl bebek düşünüyorsunuz, çok ağır masrafı olan bir şey bebek, size de bebeğe de yazık olmayacak mı ?
Çevre baskı vs birde kimsem yok benim baba vs vefat etti. Bana ait canımdan kanından biri olsun istiyorum hayatta

Sizin ta en basta yapmaniz gerekeni o yapmis. Sizin icin yalan bu kadar basitse neden sorun cikardiniz? Hala bu kadar basitmiymis diyorsunuz. Adam size en basindan beri yalanlar soylemis, yetmemis kendine hayri yokken yardim yapacakmis. Ne diyim umarim doner. Mutluluklar.
Ben zaten kendime kızdığımı söylüyorum, bı anda kesip atılmiyor duygular. Sizde haklısınız

29 yaşında ve 5 yıllık evlisiniz. Eşiniz, geçim sıkıntısı çeken ana baba veya kardeşine erzak almak için para göndermemiş; maddi durumu sizden daha iyi olan bekar erkek kardeşine para göndermiş.

Bu 5 yılda eşinizin sonradan ortaya çıkan bekarlık borçlarını ödemek için düğün takılarınız kullanılmış. Siz ev aldık diye herşeyden kısarken; eşiniz sizden para saklamış.

Ve sonunda bir mucize olmuş. Eşinize hesap sormuşsunuz; adam da evden gitmiş.

Lütfen silin gözünüzün yaşını. Bekar kaynınız 2 arabayı ne yapacak, eşiniz bu şartlar altında hala kardeşine neden para göndersin, bir düşünün. Eşiniz gerçekte daha fazla maaş alıyor ve erkek kardeşiyle ortak mal ediniyor olabilir mi ?

Bu evliliği sürdürüp, eşiniz ve ailesi tarafından hergün maddi manevi sömürülmeye devam etmek istediğinize emin misiniz ?
Arabanın bı tanesi kayınbaba ya aldı. Diğer soyledikleriniz için de hepsi doğru, malda kaçırıyor olabilir. Zor olacak ama, kendime saygımı yitiricem yoksa

Ben bunu ailesinden koparmışsım, taşın koğuğundan çıkmamış, neler söyledi ablası. Dayanamayıp aradım ilk gün gittiğinde, kapat telefonu konuşturma şunu diyor benim için ablasına.
Sizinlr bir aile olamamış, çocuk olmadan boşanmanız lazım, umut yok gibi adamdan.

Şu an üzgünsün ve şoktasın ondan sağlıklı düşünemiyorsun sanırım.
Dik dur arama kimseyi. Çocuk yok sanırım. Daha kolay işin. Boşan diyemem çünkü boşanılacak birşey göremedim ama dik durmalısın. Bari yaptığın tavır yerini bulsun.
Eğitim durumun nedir, mesleğin var mı?
Kendine odaklansana biraz. Boşver bebeği çocuğu kendinle meşgul ol. Çık bir dışarı ailenle arkadaşlarınla buluş. Kendine bir kahve ısmarla kafanı dinle. Asıl o adam gelirse alma eve. Şartlarını kabul ederse kabul et. Valla kaçan kovalanıyor. Arama ailesini de popolarını kaldırma

Eşiniz yüksek ihtimal size maaşını yalan söylüyor. Tokiden dahi olsa asgari ücretin azcık üstü bir parayla o kadar borcun harcın içinde bir de kardeşine para yollayarak ev alınmaz. Tokinin taksit bedelleri banka kredisi gibi sabit değil sürekli artıyor. Muhtemelen az söylüyor size maaşını.

İşe girip bu süreçte evliliğe devam ederseniz maaş kartınızı sizden zorla alıp sizi de borçlarına dahil edebilirler.

Evlilik birliği içerisinde edinilen borçlar da ortak olduğu için anlaşmalı boşandıktan sonra işe girmeniz daha mantıklı. Yoksa bunlar sizin üstünüze çökerler para diye

Çevre baskı vs birde kimsem yok benim baba vs vefat etti. Bana ait canımdan kanından biri olsun istiyorum hayatta
Anlıyorum sizi inanın, yürekten hem de. Ben de anne olamazsam korkusuyla yanıp tutuşan biriydim, bu yüzden berbat bir evliliği bitirme gücünü bile bulamıyordum kendimde. Ama boşandım ve çok kısa süre içinde çok mutlu bir evlilik yaptım, şimdi bebek bekliyorum. Kendinizi bu mutsuz döngüye daha da hapsetmek yerine radikal bir kararla çıkarsanız bu adamı hayatınızdan. Emin olun anne olma isteği havada kalmıyor, doğru kişi çıkacaktır karşınıza. Mutlu bir ailede mutlu bir insan yetiştirmek de var, böyle bir adamı baba yapmaktansa..

Eşiniz yüksek ihtimal size maaşını yalan söylüyor. Tokiden dahi olsa asgari ücretin azcık üstü bir parayla o kadar borcun harcın içinde bir de kardeşine para yollayarak ev alınmaz. Tokinin taksit bedelleri banka kredisi gibi sabit değil sürekli artıyor. Muhtemelen az söylüyor size maaşını
Ay yok o kadar Yüksek değil tokilerin hepsi. Annemin evi minik ama bize yetiyor 600 lira oldu taksidi yeni.
E eve de harcamıyorsa bu yollar ailesine. Mesela şu an 8500 alsa 600 eve ödese faturalar da 1400 olsa toki evlerinin faturaları da az geliyor küçük ve yalıtımlı olduğundan. Karısından evinden kısar yollar yine. Hem de baya fazla yollayabilir maaşına göre. Tuhaf bu erkekler ya. Allah ıslah etsin

X