Evimdeki eşyaların yerini değiştiren Kv

Yani ne olursa olsun bir evladın annesine bağırmasini doğru bulmuyorum.yazik nasil fedakarlık yapıp büyütüyoruz..eğer durumlardan rahatsizsaniz eşinizi darlayip eşinizi kv üzerine göndermektense ben bu bu durumlardan hoşlanmıyorum.aldigjma verdiğime yaptığıma yapmadigima karismani istemiyorum.evin düzeninin değişmesinden hoşlanmıyorum diyerek güzel bir konuşma yapın.esinizi bu kadar bunaltmaya da değmez.tursu bidonlari mi indi kv gittikten sonra eşinize söyleyin tekrar yukarı cikarsin...
Zitlasmak yerine orta yolu bulup en kısa zaman içerisinde daha fazla ihtiyacınız olmadığını soyleyerek tesekkuredip yollayabilirsiniz.
Bazi seyler anne yapınca tolere edilir üstü örtülür anlamaya çalışır ama kv yapınca pis kaka.ne yazikki hayat artık boyle.

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Kv iş yapmasa bu sefer de kanamam var kayinvalide bana gelip iş yapmıyor dersiniz . Bu kaynanalarda gelinlerin elinden ne çekti :)

Gün geçmiyor yeni bir kayınvalide konusu😂Şimdi yemeği vs o yapıyor sizin durum kritik ya(inşallah sağ salim alın bebişi kucağa)acaba kendine göre kolaylık olsun diye mi öyle düzenledi .Yani o zaman niye bu kadar kızıyorsun demi bu olmaz.Ama acaba seni sinir etmek icinmi yapıyor bunuda bilemem sen bilirsin tanıyan sensin.Kim yorumlarsa yorumlasin herkes kendine göre bir taraf seçip yorum yapar.Kaynana tarafı gelin tarafı.En iyi tanıyan sensin benim tek tavsiyem takma bu kadar.Sağolsun öyle yada böyle bakıyor işte sana.Evine dönünce istediğin gibi tekrar eşyalarını yerine koyarsın .

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Kadın iyi niyetle yapmış. Muhtemelen hamileliği bizden dolayı biraz agresif siniz. Daha sakin olun. Bu durum hem evliliğinize hemde eşinizin sizin ailenize olan davranışlarına çok kötü yansır.
Kadın muhtemelen işleri kendisi yaptığı için öyle düzenledi kendine göre.

İki tencere üç bardak yeri değişti diye koca kadını terslemek, eşini doldurup annesine bağırtmak da sizin işinize gelen bir durum heralde, nasıl bir kv travmanız varsa.

Değmez diyoruz insanların kalbini kırmaya.

Kimse mecbur değil yemek temizlik yapmaya, üstüne azar yiyip oturmaya.
Yoo hiçte travmam yok gayette iyiyimdir kv ile çünkü herkes bilir yerini. Kız istemiyor yapma diyorsa konu kapanmıştır uzatıpta yapmaya devam etmesine gerek var mı evet oda yardım etmeye mecbur değil o yüzden gelmeyedebilirdi insanlık yapmış gelmiş diye istediğin gibi takılabilirsin demek değil bu.

Anneniz aynı hareketi yapsa mesela bu kadar kızar mısınız.Yetmez bide kardeslerinizi arayıp annenize bagırmasını söyler misiniz ? Kendince iyilik yapmış uzanmayın diye düşünmüş birde üstüne azar yiyor.Kimse kendi rahatını bozupta baskasının evinde kalıp iş güç yemek yapmak istemez ama evlat hatrına işler değişiyor.Hem bunları yapıyor hem ustüne suçlu olup azarlanıyor.Kusura bakmayın ama sizinki biraz şımarıklık olmuş .Ogluna annesini şikayet edip azarlatmak zaten ayrı bi boyut.Ilerde begenmediginiz yerleri düzenlersiniz olur biter bu kadar olay olacak birşey değil ki.Biraz empati konu sahibesi.Allah hayırla kucagınıza aldırsın bebeğinizi .Belki birgün sizde evladınız hatrına gelininize yardım edeceksiniz gün gelir devran döner dikkat etmek lazım.

Tavrınızı doğru bulmadım. Siz de nasipse bir gün kayınvalide olacaksınız. Aynı tavırlarla karşılaşabilirsiniz, dikkatli olmakta fayda var.

Arkadaşlar burada ben kadını çağırmışım iş yaptırıyorum bide azarlıyorum şeklinde yorum yapanlara hayret ediyorum okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Zaten geçmişten süre gelen problemler var herkesin birbirine tahammülü az ve uyarmama rağmen hala devam ediliyor bağırmıyorum hakaret etmiyorum sadece düzgünce konuşuyorum. Eşimin kızmasının sebebi bin kez uyarmasına rağmen hala aynı şeylerin yapılması. Ben Kv çağırmadım hizmet beklemedim eşim getirdi zaten istekli değildim kimseye kendimi baktırmak gibi bi derdim yok olamazda. Ben de onun evine gidiyorum yardım ediyorum ama düzenine karışmıyorum evini kurcalamıyorum aldığına verdiğine karışmıyorum ve karşı taraftan beklentim bu.

Arkadaşlar burada ben kadını çağırmışım iş yaptırıyorum bide azarlıyorum şeklinde yorum yapanlara hayret ediyorum okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Zaten geçmişten süre gelen problemler var herkesin birbirine tahammülü az ve uyarmama rağmen hala devam ediliyor bağırmıyorum hakaret etmiyorum sadece düzgünce konuşuyorum. Eşimin kızmasının sebebi bin kez uyarmasına rağmen hala aynı şeylerin yapılması. Ben Kv çağırmadım hizmet beklemedim eşim getirdi zaten istekli değildim kimseye kendimi baktırmak gibi bi derdim yok olamazda. Ben de onun evine gidiyorum yardım ediyorum ama düzenine karışmıyorum evini kurcalamıyorum aldığına verdiğine karışmıyorum ve karşı taraftan beklentim bu.
Memnun değilseniz eşiniz getirmeyecek o zaman. İzin vermeyeceksiniz. Çocuk musunuz siz? İnsanlar iş yapiyorken bağırmaya hakkınız yok. Eşinize istemiyor gelmesin diyeceksiniz baştan. Bu kadar ya.

Biraz ortayolcu olmakta fayda var burda lohusa dikisli gelinine doğumdan sonraki ertesi günü hizmet ettiren çay getirtip goturten misafir ağırlatan kvleri hiç okumadınız herhalde? Bazı şeyler iyi niyet tatlı dille çözülür. Annecim tamam yeterli otur sende diyin veya eşiniz annesini postalasin hepsi bu en kotu kocaniza düzeltin mutfağı yani

eskiden gelme sorunlarınız varsa eşinize getittirmeyecektiniz
kv gelmese ne olacaktı? kim bakacaktı küçük çocuğunuza?
mecbur eşiniz işteyken yapacaktınız değil mi? ve sizin karnınızdaki bebeğiniz için gerçekten tehlikeli olabilirdi
ne yapıp edip annenizi getirtecektiniz o zaman
şehir dışında demişsiniz de herkesin annesi geliyor şehirdışından
tabi orada bırakmaması gereken önemli bişey yoksa

İlk mesajını okuyunca sana yardım ediyor yemeğini yapıyor idare et diyecektim. Ama madem herşeye bu kadar karışıyor eskiden beri sorunlarınız var. Eşine engel olsaydın getirmeseydi. Sen böyle sinirlenip gerildikçe düşük riski tetiklenir Allah korusun. Gitsin evine. Eşin akşamları yapsın yemek temizlik vs

Gönderin o zaman kayınvalidenizi evine yardımını da kabul etmeyin. Hem karnım doysun hem pastam dursun ne güzel. Bazen gerçekten kalbi bu kadar karartmamak gerekiyor. Sizinde çocuğunuz olacak sizde kayınvalide olacaksınız. İlahi adalet örmesin ağlarını dikkat edin

Geçmişte sorun yasadiysaniz ve yaptığı her şey ekstra rahatsız edecekse sizi ki olabilir, eşiniz çağırmayacak annesini. Akşam yemekleri yapacak ya da ev yemekleri yapan bir yerle anlasacaksiniz.
Uzanmanız, dinlenmeniz kadar strese girmemeniz de önemli bu süreçte.
Kayinvalide gelmeden idare edebilirdiniz.
Aynı sey doğum zamanı içinde geçerli.
Onun uzun kalacagi bir plan yapmayın. Eşiniz bu kadarını düşünecek, o düşünmüyorsa siz söyleyin açık açık kendisine.

Benim kv yapsa mutfak dolaplarimi düzenlese ne iyi olur, benimkide elini sürmez

Ozaman çağırmayacaktınız baştan.
Az çok bunların olacağını tahmin edebilirsiniz.
Bazı hareketleri yanlış olabilir ama kadını kafanıza göre programlayamassınız.

X