Evimdeki eşyaların yerini değiştiren Kv

Ya ben çoğu arkadasin aksine sana hak veriyorum ve anlıyorum. Konu basit iki tencerenin yeri değişmesi gibi görünse de sınır ihlali. Kimse kimseye yardım ediyorum maksadı altında müdahaleci davranışlarda bulunmamalı. Kendi başıma geldiğinden anlayabiliyorum seni. Ben annemin evine gittiğimde bile bir şeye yardım ederken kendisine danisiyorum. Bunu nereye koyayim, şunu şoyle yapsam uygun mu diye soruyorum. Herkesin bir düzeni ve çizgisi var. Mesele yardımcı olmaktan ziyade müdahaleci ve eleştirel boyuttaysa kesinlikle haklısın. Ama tatsizliga da degmez. Zaten gidecekmiş. Gidene kadar idare etmeni oneririm. Ama surekliligi olacak bir durumsa da güzel bir dille izah edebilirsin. Not : ben yapamadım. :))

Ya ben çoğu arkadasin aksine sana hak veriyorum ve anlıyorum. Konu basit iki tencerenin yeri değişmesi gibi görünse de sınır ihlali. Kimse kimseye yardım ediyorum maksadı altında müdahaleci davranışlarda bulunmamalı. Kendi başıma geldiğinden anlayabiliyorum seni. Ben annemin evine gittiğimde bile bir şeye yardım ederken kendisine danisiyorum. Bunu nereye koyayim, şunu şoyle yapsam uygun mu diye soruyorum. Herkesin bir düzeni ve çizgisi var. Mesele yardımcı olmaktan ziyade müdahaleci ve eleştirel boyuttaysa kesinlikle haklısın. Ama tatsizliga da degmez. Zaten gidecekmiş. Gidene kadar idare etmeni oneririm. Ama surekliligi olacak bir durumsa da güzel bir dille izah edebilirsin. Not : ben yapamadım. :))
Gerçekten anlaşıldığım için çok mutluyum teşekkürler 🙏🏻

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Ben doğum yaptığımda aynısını halam bana yapmıştı. Kızmıştım çok, tabi bir şey diyemedim geleni gideni ağırlayıp benimle ve evle ilgilendiği için. Anneme demiştim söyle değiştirmesin diye kızdığımı ve sevmediğimi bilir. Annem kendine kolay geliyor böyle sen toparlanınca değiştiririz demişti . Ben de öyle yaptım çok sallamayın bence bu durumu .

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Açıklaması çok insani değil mi ya?
Sen uzanamazsın diye değiştirmiş. He sorup yapsaymış daha iyiymiş elbet ama belli bir yaştan sonrada huy su değişmez ki. Bu kadar dert edilecek bir şey değil bence, siz konuşun anne evimin düzeni karışıyor boş ver böyle kalsın diye ya da bırakın yapsın o gidince eski haline döndürün. Yapılanda art niyet yoksa çokta şeetmemek lazım.

Bence bilerek sinir etmek amaçlı yapmamıştır yardımcı olmak istiyordur kendince boşverin sizin için ilçeden gelmiş yardıma zaten gidecek diyorsunuz ne kayınvalideler var duysanız görseniz hayret edersiniz...

kayınvalideni bana yollar mısın dolaplarımın düzene ihtiyacı var ah biri düzenlese de varsa değiştirse bakar alışırım ne var yaniii :KK43: kızma kadına kötü olsa kızmana gülmez yazık düzgün davran

Aslında sana hak veriyorum, ben yer değiştirilmesinden hoşlanmam. Mutfakta bir ritmim var koştur koştur iş yaptığım için istediğimin elimin altında olmasını isterim.

Yine de tartışmadan kibarca söyleyin. En azından deneyin.

Ben kendi ailemle bu sorunları çözdüm. Sonuçta kv den de farklı ilçeden gelmiş. Annende gelebilirdi. Ona nazın geçerdi.

Çocuk doğunca eşin yardım etmezse ona ihtiyacın olacak.

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?
Aynı durum bendede vardı inan herseyimin yerini değiştirdi senin gibi birgün uyandım bütün mutfak dolaplarının içini bosaltmis degistiriyordu herşeyi kendine göre ayarlamisti bide kızarak bunlar böyle olmaz böyle daha iyi diyordu Allah'tan artık yapmıyo o konuda baş ettim onunla

Ohhh bir uyanıyorsunuz eviniz temizlenmiş, mutfak dolaplarının içine kadar temizlenmiş hatta yetmemiş buzdolabinin içi bile temizlenmiş hala sitem....
Bazı insanlar gerçekten değerden anlamıyorlar evi temizlendi diye kocasiyla kavga ediyo bir de🥴
Hadi mutfak dolabinde yeri degisen esylari anlarim da buzdolabindakiler zaten tuketilen seyler .gun icinde bir cok kez icindekiler girip cikiyor ?bittikce yenisi konuyor .buzdolabinin icinde neyin yerini degistir.is olabilir .kasar peyniri ust raftan alt rafa mi indirmis ?😂
Burada hamile kadinlarin actiklari kinulari okudukca moralim bozuluyor resmen.

Kimine gore bu dert olmayabilir ama benim basima gelse ben de sanirim evine donmesi icin esimle konusup gerek yok daha cok yoruluyorum dinlenemiyorum derdim. Evli birinin evinde bir ebeveynin olmasi bana gore yorucu. Duzen konusunda ben cok hassasim mesela bana yapilsa kesin sinirden aglardim yalan yok. Bu dogum oncesi tecrube olsun ve lohusalikta kimse yatili gelmesin bence ( benim kadar hassas olduğunuzu düşünerek söylüyorum)

Kayınvalidesi yüzünden boşanmış ve kayınvalidelerden nefret eden biri olarak yazıyorum yorumumu : Haksızsınız.

Kadıncağız size iş yaptırmıyor, yemek yaptırmıyor. Düşük riskiniz var diye etrafınızda dört dönüyor.

Size uzanamazsınız diye tencerelerin yerini değiştirmiş.

Kendi anneniz gelse aynı tepkileri verir miydiniz ??

Kayınvalidenize sarılın. Teşekkür edin.

Keşke ben de böyle bir ailenin gelini olabilseydim

Ayyy dert ortağım okurken cinnet geçirdim bende ded aynı bak aynı konudan açmıştım … okadar haklısın ki benimde hamileliğim riskliydi senin ki bari yemek yapıyormuş benimki safii eziyetti ben o halimle bide çalışıyordum o dönem ara ara rapor almak zorunda kalıyordum ne bir yemek yaptı ne temizlik… kvler kapatılaın ya yasaklansın gercekten

Kayınvalidesi yüzünden boşanmış ve kayınvalidelerden nefret eden biri olarak yazıyorum yorumumu : Haksızsınız.

Kadıncağız size iş yaptırmıyor, yemek yaptırmıyor. Düşük riskiniz var diye etrafınızda dört dönüyor.

Size uzanamazsınız diye tencerelerin yerini değiştirmiş.

Kendi anneniz gelse aynı tepkileri verir miydiniz ??

Kayınvalidenize sarılın. Teşekkür edin.

Keşke ben de böyle bir ailenin gelini olabilseydim

Ben anneme de tepki gösterirdim. Oda sormadan yapmazdı.

Aslında çok basit. "Kızım ulaşman zor olur bunları aşağı alsak, doğumdan sonra değiştirirsin" demek çok zor değil. Ülkece İletişim sorunumuz var. Karnımızdan konuşmasak hiç böyle sorun olmayacak...

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?
Anne burası benim evim,ben böyle uygun gördüm diyemiyormusunuz cidden?
Benim annem böyleydi,ben ona bile diyordum artık senelerdir öğrendi,sesini cıkarmaz birşeye.
Sizde söyleye söyleye öğreteceksiniz..

Hamilelik dengenizi bozmuş. Şu yapılanları öpün de başınıza koyun. Siz toparlaninca degistiruverirsiniz ne olacak yani. Dert degilki bu araniyorsunuz resmen. Tertemiz mis gibi yapmış kadincagiz

Hamileyken gergin olabilirsiniz ki sorun da yaşamışsınız. Çok rahatsız olduysanız eşinizin evde olduğu bir gün dolap düzenini eski haline getirin, kv tekrar geldiğinde zaten farkeder. "böyle kalsın o şekilde rahat kullanamıyorum, uzanamadığım yerlere eşim uzanıyor sorun değil" deyin. Benim kendi annem de böyle, yemeğimi severek yer ama yaparken yanımdaysa her aşamasını eleştirir, artık he tamam deyip geçiştiriyorum yine kendi bildiğim şekilde yapıyorum. Kendinizi boşuna gerip bebeğinizi de germeyin, boş verin

X