Evimdeki eşyaların yerini değiştiren Kv

beyazprensess

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
25 Ekim 2018
2.333
2.276
Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:

Ya kadın iyilik yapmak için mutfak dolaplarınıza kadar temizlik yapmış. Teşekkür edeceğinize evlilikten soğudum diyosunuz.

Yerleri değiştirme diyin geçin. Değiştiriyosa rica edin eski yerine getirsin.

Eşinizin başını yemeye, kv şeytanlaştırmaya değer mi..
Temizlik yapmamış sadece tüm eşyaları kendine göre yerleştirmiş ve uyardım eskisi gibi kalsın gerek yok değiştirmene dedim umursamamış beni sinir eden zaten uyardığım halde devam etmesi

Benim kv ve annem beraber girip yerleştirdi ki şu an lohusayım mutfağa kim girse istediğini yapsın yeter ki bana iş bırakmasın.. şunu şuraya koydum diyor mesela kv ay sağolasın diyorum hiç sormayın bile istediğinizi yerleştrin temizleyin 😅
Siz iş yapmayı mı seviyorsunuz benim işime gelir valla ne güzel oluyor biri yapınca
Boşuna gıcık kapmayın kadın işinizi görüyor geçin yatın dinlenin keyif yapın bunlar dert edilecek şeyler değil

Millete iyilik de yaranmıyor. Ben 3.gebeliğimde o kadar yemeksizdim ki (evde dışarda hiçbir şekilde yiyemiyordum) annem yurt dışındaydı. Kaynanam bi çorba dahi getirmedi. Sizin iyiliğiniz için değiştirmiş.
Cidden kimseye iyilik yapmayacaksın bunu anladım. Hak etmiyorlar. Gelmeseydi kendinize uşak tutsaydınız.

Temizlik yapmamış sadece tüm eşyaları kendine göre yerleştirmiş ve uyardım eskisi gibi kalsın gerek yok değiştirmene dedim umursamamış beni sinir eden zaten uyardığım halde devam etmesi
Temizlik de yapıyormuş zaten öyle yazmışsınız.
Teşekkür ediyor musunuz mesela?
Tersliyomuşsunuz bir de eşiniz bağırıyomuş ne kadar ayıp ya.

Tepkilerinizi çok abartı buldum hormonlardandır umarım.

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?

Yaptığınız şımarıklık tek kelimeyle
Hamilelik psikolojisiyle her şey tersinize gidiyor belli burda nice kv konusu var elini bir şeye sürmediği gibi gelinlerini durmadan eleştiren… Kadın elinden geleni yapıyor yemeğinizi bulaşığınızı daha ne istiyorsunuz çocuk olunca düzeninizi tekrar kurarsınız çok mu zor? İki bardağın üç tabağın yeri değişti diye bu kadar dertlenmek şımarıklık sadece

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?
Tamam ihtiyacım yok diyip gönder o zaman kadını terslemek falan doğru değil olgunlukla karşılayıp gülüyormuş dalgaya almıyor aslında sizi alttan alıyor.. gönderin ben yaparım iyiyim diyin nazlanmayın kötüyüm riskliyim derseniz insanlar evladı için laf yiye yiye gelip yapabilir hiç şikayet etmeyin kendiniz yapın..
hele doğumda nasıl ihtiyacınız olacak ama sakın çağırmayın kendiniz tek yapın

Konuyu açarken yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor yazmışsınız şimdi başka yazmışınız.
Tabakların bardakların yeri değişik oluversin ne olacak, sen de dön totonu yat anne yatmam lazım de. Canım şundan çekti de istediğin yemekler varsa yaptır işte.
Benim kayınvalidem olsa yardıma diye gelip bir de benden yemek, temizlik beklerdi öyle diyeyim

Abi ne alaka kızı taşlamışsınız ya sizin işinize gelecek bir durum olabilir de herkesin kendince bi düzen anlayışı var cuma günü gidecek kız ayaklanınca ne nerede onu mu arayacak yeni düzene mi alışacak bir tabağın tencerenin yüksekliği ne kadar farkedebilir uzanamazsın diye değiştiriyor

Yapma demenize rağmen yapması yanlış bu konuda haklısınız ama evlilikten soğuyacak kadar büyük bir sorun görmedim ben. Şuan düşük tehlikeniz varmış, kadın çekip gitse kalkıp yemek yapmak zorunda kalacaksınız. O yüzden ses çıkarmayın bence. İstediğini yapsın. Kalıcı bir değişiklik yapmıyor sonuçta, o gidince istediginiz gibi düzenlersiniz.

madem yardıma ihtiyacınız vardı yemek vs için
kendi anneniz hayattaysa o gelseydi

kadın aklınca iyi niyetten yapmış ama yaranamamış
yardım için yanınıza getirildiyse sizde ona gebe olduğunuz için he he demek zorundaydınız!!
hale bak birde eşe şikayet
keşke kadın tutsaydınız

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Kendiniz yapin o zaman. Bu saydiklariniz yuzunden kv kotulenmez, kusura bakmayin

Millete iyilik de yaranmıyor. Ben 3.gebeliğimde o kadar yemeksizdim ki (evde dışarda hiçbir şekilde yiyemiyordum) annem yurt dışındaydı. Kaynanam bi çorba dahi getirmedi. Sizin iyiliğiniz için değiştirmiş.
Cidden kimseye iyilik yapmayacaksın bunu anladım. Hak etmiyorlar. Gelmeseydi kendinize uşak tutsaydınız.

Benim kv hamileliğimde gelip bir işin ucundan tutmamış insan bir gr yardımı olmamıştır, baya arayarak evime temizlik için bir kadın buldum. İşte ben doğumda hastanedeyken sen başında durur musun ilk defa gelecek, geldiğimizde ev temiz olur dedim . Gitti kadının başında bekledi. Sonra geldiğinde bana laf sokarak " aaaa dolap üstlerinde hep tozmuş kadın öyle dedi " dedi. Hamileydim ya kimse de yardım etmedi bana dedim.

Abi ne alaka kızı taşlamışsınız ya sizin işinize gelecek bir durum olabilir de herkesin kendince bi düzen anlayışı var cuma günü gidecek kız ayaklanınca ne nerede onu mu arayacak yeni düzene mi alışacak bir tabağın tencerenin yüksekliği ne kadar farkedebilir uzanamazsın diye değiştiriyor
İki tencere üç bardak yeri değişti diye koca kadını terslemek, eşini doldurup annesine bağırtmak da sizin işinize gelen bir durum heralde, nasıl bir kv travmanız varsa.

Değmez diyoruz insanların kalbini kırmaya.

Kimse mecbur değil yemek temizlik yapmaya, üstüne azar yiyip oturmaya.

X