Evimdeki eşyaların yerini değiştiren Kv

Arkadaşlar burada ben kadını çağırmışım iş yaptırıyorum bide azarlıyorum şeklinde yorum yapanlara hayret ediyorum okuduğunuzu anlamıyor musunuz? Zaten geçmişten süre gelen problemler var herkesin birbirine tahammülü az ve uyarmama rağmen hala devam ediliyor bağırmıyorum hakaret etmiyorum sadece düzgünce konuşuyorum. Eşimin kızmasının sebebi bin kez uyarmasına rağmen hala aynı şeylerin yapılması. Ben Kv çağırmadım hizmet beklemedim eşim getirdi zaten istekli değildim kimseye kendimi baktırmak gibi bi derdim yok olamazda. Ben de onun evine gidiyorum yardım ediyorum ama düzenine karışmıyorum evini kurcalamıyorum aldığına verdiğine karışmıyorum ve karşı taraftan beklentim bu.
Konuda bana iş yaptırmıyor,yemek yapıyor yazmışsınız.Eşim getirip başıma bela etti demişsiniz. Geçmişten tek bir cümle dahi yok.Gayet ne yazıyorsa onu anladık yani.

Eşinize "kesinlikle gelmesini istemiyorum" deseydiniz o da getirmezdi.Kayinvalide de hem yorulup hem azar işitmeye meraklı değildir herhalde.Ama hem gelsin işimi görsün,hayatımi kolaylaştırsın,hem de her şeyi benim istediğim şekilde yapsın diye bir dünya yok.Temizlik robotu mu bu ?

Evdeki düzeni kendine gore değiştirmesi tabii ki sizin icin sorun olabilir
Benim.annem de kafasina göre bos bulduğu yere koyar herseyi. Ben de az dolabim var diye bir duzen kurmustum ama baktim devamli arkasindan is yapiyorum biraktim kafana gore takil dedim rahat ettim yemeğimi yapıyordu bulasik camasir herseyi hallediyordu Allah razi olsun cok rahatlattin dedim gonderdim evine
Siz neye takarsaniz o sizi daha cok strese sokar
Ben size hak veriyorum cok fazla mudahale sizi cileden cikartmis olabilir ama bunu sorun etmek yerine sagliginiza ve bebeginize odaklansaniz daha iyi değil mi?
Bu arada buzdolabini annem ağzına kadar doldurmus bense az esya severim ama anneme boş geliyor hatta aglamisti kizimin dolabi bos diye. O yüzden birakin istedigini yapsin siz de keyfinize bakin
Uc gunluk dunya, esya da dunya mali... kimseyi dunyalik seyler icin kirmaya degmez

İki kere kanama geçirdim , preaklemsi vardı daha bir sürü sorun kimse bakmadı . Çocuk sürekli doğuma hazir vaziyetteydi . Eşime dedim asla kimseyi istemiyorum. Birsey de olmuyor. Kadın iyilik yapmaya çalışmış bazı insanlara yüz kere söylesende bildiği gibi iş görür . Bunun için kırmaya degmez. Gidince eşinize duzelttirirsiniz. Ayrıca eşime gelmesin dedim geldi diye birşey yok . Yani bende kayınvalidemin evinde kalırken bazılarını bulduğum yere koyuyorum o alıp düzeltiyor .

Kızlar evde yapılmış bir temizlik yok temizliği eşim ve ufak tefek ben yapıyorum robotum var onu çalıştırıyorum. Sadece sürekli ev düzeni değişiyor. Çamaşır yıkıyorum şöyle yıka çay demliyorum şöyle demle peynir alıyorum şu peyniri al çocuğuma bişey alıyorum bunu alsaydın böyle hayat mı geçer bunu normal mi buluyorsunuz sorun gerçekten bende mi ya ?

Bana iş yaptırmıyor yazan sizsiniz. Cevaplar istediğiniz gibi gelmeyince kadın bir şey yapmıyor eşiniz ve siz yapıyor mu oldunuz? Ne isiyorsunuz anlamadım kadın hiç konuşmasın mı? Her yorumu rahatsız etmiş sizi

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Allah aşkına siz ve sizin gibiler ne evlenin ne üreyin

Bana iş yaptırmıyor yazan sizsiniz. Cevaplar istediğiniz gibi gelmeyince kadın bir şey yapmıyor eşiniz ve siz yapıyor mu oldunuz? Ne isiyorsunuz anlamadım kadın hiç konuşmasın mı? Her yorumu rahatsız etmiş sizi
Yukarıda bahsettim önce okuyun Kv sadece yemek yapma bulaşık dizme gibi işleri yaptı evimde gece gündüz silip süpürecek tuvalet banyo yıkayacak hali yok kadının iş yaptırmıyor deyince herkes tüm gün yatıyorum evin tüm işini Kv yapıyor sandı o yüzden açıklama yaptım ağız değiştirmedim ayrımını yapın

Konuda bana iş yaptırmıyor,yemek yapıyor yazmışsınız.Eşim getirip başıma bela etti demişsiniz. Geçmişten tek bir cümle dahi yok.Gayet ne yazıyorsa onu anladık yani.

Eşinize "kesinlikle gelmesini istemiyorum" deseydiniz o da getirmezdi.Kayinvalide de hem yorulup hem azar işitmeye meraklı değildir herhalde.Ama hem gelsin işimi görsün,hayatımi kolaylaştırsın,hem de her şeyi benim istediğim şekilde yapsın diye bir dünya yok.Temizlik robotu mu bu ?
Canım azarlamadım kimseyi aksine içine atan susan kendimi üzen biriyim malesef. cazgır bi insan olsam buraya bu konuyu açar mıydım ? Eşime söyledim ancak ısrar etti bende kabul etmek zorunda kaldım sadece yardımcı oluyor diye evin tüm düzenini değiştirmesi size mantıklı geliyor sanırım

Temizlik yapmamış sadece tüm eşyaları kendine göre yerleştirmiş ve uyardım eskisi gibi kalsın gerek yok değiştirmene dedim umursamamış beni sinir eden zaten uyardığım halde devam etmesi
Ne biçim insanlar var yaa. Ne hakla emirlerinize itaat etmez... Siz ne istiyorsunuz? Maaşsiz hizmetçi artı stres topu mu bu kadın? Evinize yardıma çağıracak evinizi temizletip hizmet ettirecek hukuk var aranızda ama tencerenin yeri değişince elin kadını muamelesi yapıyorsunuz..

Kızlar merhaba cidden artık dayanamıyorum sizden bi fikir almak istiyorum. 3 buçuk aylık hamileyim gebeliğim biraz riskli geçiyor küçük bi kanamam oldu Şuan ilaç kullanıyorum daha iyiyim şükür 🙏🏻 doktorum bol bol dinlenip uzanmamı söyledi bunun üzerine eşim ilçeden annesini getirip başıma bela etti. Bu zor süreçte her gün beni delirtecek şekilde konuşup duruyor. Yemek yapıyor bana iş yaptırmıyor ancak bu sabah uyandım tüm mutfak dolaplarımın içini boşaltmış kafasına göre düzenlemiş, buzdolabını boşaltmış düzenlemiş kafasına göre tencerelerimin yerini değiştirmiş evde her şeyin yeri her gün değişmeye başladı. Bu sabah neden değiştirdin gerek yoktu diyorum sen hamilesin uzanamazsın diyor cidden cıldırmak üzereyim :KK43: uzun uzun dediği herseyi yaptıklarını yazmaya gücüm yetmiyor cuma günü gidecek ama ömür boyu bu insanla beraber görüşme yaşama fikri beni delirtiyor :KK43: aldığım nefese karışıyor çamaşır yıkama şeklime çay demleme şeklime tersleyince gülüyor bişey demedim ki diyor eşim uyarsa da aynı bağırınca eşime de küsüyorlar ve ben eşime yüklenmekten bıktım her gün kavga ediyoruz bu evlilikten o kadar soğudum ki hemde kaynana yüzünden :KK43:
Ayaklanana kadar idare et, işini yapsın. Doğumdan sonra hepsini hizaya sokarsın. Bence şu an sakin kalman en sağlıklısı. Eşini boşu boşuna yeme, şimdiye kadar anasını hele bu model olanı kontrol edebilen evlada tastlamadım. Bu senin eşin ve ailesine karşı değil, sen ve eşinin onun ailesine karşı mücadelen olmalı, bunun için de eşinle bu yüzden kavga etmemeli onları kötülememelisin. Yanındaki adamı sürekli darlamak karşı tarafa geçmesine sebep olur. Psikologların bu konuda mutlaka videoları vardır izleyip taktik geliştirmeye çalış

sağlığınız yerinde bebeğiniz sizinle bunların set edip sağlığınızı sıkıntıya sokmayın zaten gidecekmiş. Olumlu şeyleri görmeye çalışın, he diyip duymayın. Beğenmediği şeylerle ilgili de aaa haklısın dikkat edeyim diyip kulak arkasına atın o sinir olsun kendinizi üzdüğünüz hiç değmez. Konuşsun dursun

İki bulaşık yeri değişti diye bu kadar dertlenirseniz erken yaşlanırsınız. Kendince yardım etmeye çalışmış. Bir uyardınız dinlemediyse bıraksaydınız evine dönünce eşinize eski yerlerine koydururdunuz. Bu kadar eşle kavga edecek, kendini yıpratacak bir durum yok. Kadın, dur şunların yerini değiştireyim de gelini uyuz edeyim nihehehe 😈 diye gezmiyordur yani. Ama yok kv'nin zaten kaşı gözü bile bana batıyor tahammül edemiyorum diyorsanız bir daha eve getirtmeyin eşinizi kesin bir dille uyarın. Sadece oturmaya gelsin madem.

Yukarıda bahsettim önce okuyun Kv sadece yemek yapma bulaşık dizme gibi işleri yaptı evimde gece gündüz silip süpürecek tuvalet banyo yıkayacak hali yok kadının iş yaptırmıyor deyince herkes tüm gün yatıyorum evin tüm işini Kv yapıyor sandı o yüzden açıklama yaptım ağız değiştirmedim ayrımını yapın

İş yaptırmıyor demek iş yaptırmıyor demektir. Bu cümlenin tek bir anlamı var. Kendinizi düzgün ifade edemediyseniz sorumlusu biz değiliz, neticede yazdığınız kadarına hakimiz. Ayrıca her yorumu okumak gibi bir mecburiyetim yok ama sizin ilk mesajda eksiksiz anlatmak gibi bir mecburiyetiniz var.

Ohoooo bu ne ki benim eve gelen temizlikçi bayanlar kafalarına göre oda dizaynı yapıyorlar beğenirsem elinize sağlık diyorum beğenmezsem geri değiştirin diyorum .Siz de bazı şeyleri görmezden gelin kendinizi strese sokmayın iki eşya için üzülmeye değmez bu hayat .Depremi en dibine kadar yaşamış Hatay’dan yazıyorum size .İnanın hiçbirşey sizden bebeğinizden önemli değil şu an .Klasik bir lafım vardır benim “he de geç” .Sonrasında siz bildiğinizi okursunuz nasıl olsa .🙃

Şaka mısınız siz ya kadın sizin evinizi ne güzel temizliyor düzenliyor ne istiyorsunuz
Burada kaç kişi böyle geline bakma ayağına gelip birde gelinden hizmet bekleyen insanlar var diye konu açıyorlar siz cidden ne istiyorsunuz kadından? Ne güzel iş yapıyor neye yaranacağını şaşırdı kayınvalideler cidden
Bu arada bende gelinim 4 senedir evliyim 7 senedirde içli dışlıyız kayınvalidemle
Ben de gelip iş yapacak bir de burun kıvıracağım?
Sıfır şaka eşim anneme böyle davransa annem bize bakmaya gelse çok fena şeyler olur
Hiç kimsenin annesi hizmetçi değil bunu öğrenin
Kendi annenize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi başkasının annesine yapmayın
Gelininiz böyle bir şey yapsa fena kavga ederdiniz!!!

kızlar Kv yemek yapıyor işten kastım makineye bulaşık vs dizmek ben kimseye nankörlük yapmıyorum. Uyarıyorum anne yemek yapıyorsun ama düzenimi değiştirme gerek yok. Dolabımdaki turşuları reçelleri dahi garaja indirmiş ben garaja inip turşu alacağım sürekli bu mantıklı mı ya ? Uyardığınız halde aynı şeyi yapan inatla yapan bi insana tepkiniz ne olur? Ben çağırmadım zaten Kv bu huylarını biliyorum herseye ama herseye aldığım çayın markasına karışan bi kadın zaten gelip bana baksın istemedim idare ederim dedim eşime. Bu arada annem farklı bi şehirde yaşıyor o yüzden gelmedi

Yurtdışında mı yaşıyorsunuz ? 🙄 Konunuzda il, ilçe demişsiniz. Türkiyedeyseniz ev garajlı müstakil ev mi ? Garaja turşu indirilecek bir evde yaşıyorsanız, ihtiyaç durumunda kendinize bir bakıcı da tutabilirsiniz aslında.

Yurtdışında mı yaşıyorsunuz ? 🙄 Konunuzda il, ilçe demişsiniz. Türkiyedeyseniz ev garajlı müstakil ev mi ? Garaja turşu indirilecek bir evde yaşıyorsanız, ihtiyaç durumunda kendinize bir bakıcı da tutabilirsiniz aslında.
Türkiye’de yaşıyorum. Çok bloklu yeni bir site her blogun altında her daireye ait özel garajlar var arabamızı park ediyoruz fazlalık eşyaları falan da koyanlarda var :) kendime bakıcı tutmayı hiç düşünmedim canım o kadar kötü durumda değilim şükür sadece Dr bol bol dinlen dedi risk geçene kadar

Temizlik yapmamış sadece tüm eşyaları kendine göre yerleştirmiş ve uyardım eskisi gibi kalsın gerek yok değiştirmene dedim umursamamış beni sinir eden zaten uyardığım halde devam etmesi
Hamilesin uzanamassın diye yapmış ben burada bir kötülük görmüyorum sanırım hamilelik hormonlarınızın esareti altındasınız şu an.Bence salın rahatlayın biraz boş yere hır gür çıkarmaya gerek yok

X